Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jogosult vagyok valamilyen további juttatásra? fórum

Jogosult vagyok valamilyen további juttatásra? (tudásbázis kérdés)


2016. ápr. 26. 08:32
Köszi szépen mindenkinek!
2016. ápr. 25. 22:36

Másolom:


„69. § (1) A gyermeket, kérelemre – ha családi körülményei, képességének kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja – az óvoda vezetője felmentheti az alól, hogy e törvény 24. §-ának (3) bekezdése alapján óvodai nevelésben vegyen részt.”


„8. § (2) A gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától legalább napi négy órában óvodai foglalkozáson vesz részt. A jegyző – az egyházi és magán fenntartású intézmények esetében a fenntartó – a szülő kérelmére és az óvodavezető, valamint a védőnő egyetértésével, a gyermek jogos érdekét szem előtt tartva, az ötödik életév betöltéséig felmentést adhat a kötelező óvodai nevelésben való részvétel alól, ha a gyermek családi körülményei, képességeinek kibontakoztatása, sajátos helyzete indokolja.”

A változások mibenléte jól látható:

öt éves kor helyett három éves kortól kötelező óvodába járni – pontosabban abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a gyermek a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától köteles óvodába járni;

felmentés csak az ötödik életév betöltéséig adható, tehát a korábbi szabályozással ellentétben nem lehetséges az, hogy valaki egyáltalán ne járjon óvodába – természetesen kivételt képeznek ez alól a súlyosan, halmozottan fogyatékos gyermekek, akik ehelyett a pedagógiai szakszolgálat keretében fejlesztő nevelésben kapják meg az állapotuknak, szükségleteiknek megfelelő szükséges ellátást, amely a kisgyermekkori fejlesztésüket biztosítja;

a felmentést nem az óvodavezető, hanem a jegyző, illetve egyházi és magánintézmény esetében a fenntartó adja.

Azt, hogy az óvodai nevelésben való részvételi kötelezettség alóli felmentést nem az óvodavezető, hanem a jegyző, illetve a fenntartó feladat- és hatáskörébe telepítette a jogalkotó, feltételezhetően arra a szándékra vezethető vissza, hogy szülőnek ne kelljen előbb beíratni a gyermekét az óvodába, majd felmentést kérnie az óvodába járási kötelezettség alól, hanem egyből az óvodába járási kötelezettséget nyilvántartó, nyomon követő jegyzőnél fussanak össze az információk.

5. 41b7982b83 (válaszként erre: 3. - Szammóca)
2016. ápr. 25. 22:34

Arra gondolsz szerintem amikor valamilyen okból kifolyólag felmentést kapna az óvoda alól.

Akkor 5 éves korig otthon maradhatsz vele.

De! Emelt családi és gyes 3 év után, max 10. életévéig meghatározott esetekben, éves felülvizsgálatokkal lehet évente meghosszabbítani ezeket a juttatásokat.

Az én gyerekem étel allergiás, évente kell szakorvoshoz mennünk, hogy fenn áll-e még az állapota, nem nőtt-e ki akkor kapunk igazolást hogy mi a helyzet, jár a gyes és az emelt családi.

De mi ezért oviból nem maraduk ki, mert megoldjuk az étkezését, hogy tartani tudjuk a mentes diétát.

Ahhoz hogy felmentést adjanak az oviból olyan helyzetnek kell fennállnia hogy engedjék ezt, de nem tudom jár-e olyankor gyes és az emelt családi. Ezt a részét nem tudom.

Ja és nem a mák hanem a kormány hivatal intézi a gyest, családit stb.

4. terek (válaszként erre: 3. - Szammóca)
2016. ápr. 25. 22:07

attól függ miért nem kezdheti az ovit?

ha tartós beteg akkor a kezelőorvos ad igazolást a tartós betegségről, erre jár gyes és emelt csp.


máknál már nem tudsz igényelni semmit, kormányablaknál lehet :)

2016. ápr. 25. 21:59
A fiam nem kezdheti az ovit szeptemberben.Maradok vele itthon,amíg nem járhat oviba.Ilyen esetben kapok vmi juttatást?Annyit tudok,hogy orvosi igazolás kell hozzá.Ezt hol tudom elintézni?És ha kapok,akkor mit?Továbbra is gyest?Ugyanúgy a MÁK-nál kell igényelni?
2016. ápr. 25. 21:58
Hogyne, megírhatod a második hsz-t is.
2016. ápr. 25. 21:55
Jogosult vagyok valamilyen további juttatásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook