Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Aki egészségesen szeretne mostantól étkezni az csatlakozzon!segítsünk egymásnak! fórum

Aki egészségesen szeretne mostantól étkezni az csatlakozzon!segítsünk egymásnak! (beszélgetős fórum)


1 2
2010. febr. 9. 09:43

Szerintem nem kell elhagyni a rizst, a barna rizs nagyon nagyon finom és egészséges is. Hajdinát viszont én személy szerint nem bírom megenni, a szagától is rosszul vagyok. A köles, árpa, kuszksz, bulgur és árpa még csak hallomásból ismert. Ezekből miket lehet készíteni?

Zabpehely, tofu, szója, sajtok ezek is beépíthetőek, sovány húsok csirke, pulyka, hal.

Saláták, zöldség, gyümölcs teljes kiőrlésű cuccok, durumtészta(bár a vcs diéta szerint az nekem tilos)

zöld tea mellé pedig min. 2 liter víz naponta!

2010. febr. 9. 09:37

ajánlom még a csirkét, a disznó helyett:-) minden elkészithető belő!

Ja és zöld és gyümölcs, amennyi csak lehetséges!

De mindig vannak szezonális gyümölcsök, alma és narancs!

2010. febr. 9. 09:27
üdv mindenkinek!jókat írtok így tovább
2010. febr. 9. 09:23
káposzta saláta:-) cékla, a lényeg hogy majonézt ne! krumpli sali
2010. febr. 9. 09:22

fehér cukor helyett barna, fehér liszt helyett teljes kiörlésü tönköly és rozs liszt vagy risz liszt! Tejföl helyett kefir és joghurt!

Rizs, helyett pedig: köles, kuszkus és burgur meg még a árpagyöngye!

Sok-sok rostaltarmuk miatt nagyon ajánlottak és egészségesek!

Saláták:-) jó bármien friss dolgot aprithatsz és darabolhatsz (fejes és jégsaláta, retek, hagyma paprika, paradicsom, és stb.) joghurtos öntet rá( só,mustár pici cukor) és már is finom

2010. febr. 9. 09:18

Jó ez a fórum :)

Én már nagyjából elkezdtem, de nem minden az egészséges táplálkozás. Hiába eszem teljesen egészségesen, ha mondjuk 3-4 órát alszom és egész nap stresszes vagyok..... Mármint ezt csak úgy általánosságban írom, hogy nem minden a helyes táplálkozás. :)


Amúgy én próbálok odafigyelni, de azért néha "bűnözök". Tegnap is annyi sütit ettem..... :S

Én fél liter zöld teával indítok mindennap, illetve a reggelim az kollath reggeli. Na az nagyon egészséges. Ebédre megpróbálok levest mindig enni.

Pl aki nagyon szereti az édességet, tegnap csináltam ezt a sütit. Szerintem finom. Süti is és még egészséges is?? Mi kell még :D:DD:

[link]

Jah és olcsó is, mi kell még? :D:D


Amúgy én a salátákkal vagyok gondban. Szívesen ennék, de nem igazán tudom, mit hogy..... :S Mármint van egy csomó saláta recept, de én csak ilyen egyszerűekkel szeretnék kezdeni, hogy zöldség rá a citrom lé és kész.... :D Ilyeneket nem tudtok? Mert amiket úgy látok, abba olyan dolgok kellenek ami nem éppen a legolcsóbb... :S

2010. febr. 9. 09:06

Első lépésként hagyd el a finomított lisztet,cukrot és minden mást amikben ezek benne vannak.

Én egy hete kezdtem el változtatni ezeken,remélem kitartó leszek:-)

2010. febr. 9. 08:56
Lassan előbb pici változásokkal,hogy hozzászokjon a szervezet.
2010. febr. 9. 08:55
Egy kicsike változás és már is egészségesebb minden!
2010. febr. 9. 08:54
Én is szeretnék egészségesebben táplálkozni, de gyakran, amiről azt hiszem, hogy egészséges, később kiderül, hogy mégsem az. Hmmm..... mindig kitalálnak valamit...tudjátok hogy van ez.
2010. febr. 9. 08:53
szia! én ezt máér régen elhatároztam, de máig nem sikerült kiviteleznem. sajnos nem minden az elhatározás :(
2010. febr. 9. 08:52

Érdeklődéssel fogom olvasni:-)

Ha tudok segítek! Mindent lehet, nem is hinni az ember egy picike változtatással!

2010. febr. 9. 08:50

el kell ezt dönteni mindenkinek magában hogy mit is szeretne!én egészségesebben enni,élni!és te?


segítsünk egymásnak!receptekben ,élményekben!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook