Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Aki a német nyelvet szereti, annak itt a helye fórum

Aki a német nyelvet szereti, annak itt a helye (beszélgetős fórum)

2014. dec. 4. 19:05
Van belőle B1, az A-fokozatról nem találtam sennit.
2014. dec. 4. 18:54

Hátha feléled ez a fórum!


Én úgy tudom, hogy alapszinten (anyanyelven is) az ember nem használ 2000-nél több szót.


Mi az egyetemen a Mittelpunkt-ot hsználjuk, mindjárt megnézem, az honnan indul. (Mi a felsőfokúból tanulgatunk.)

2013. aug. 1. 00:27

Sziasztok!

Nem tudtam korábban jönni.

Én úgy gondolom,hogy bár a Tangramot nem ismerem,de 4000 szoval /szo,kifejezés/ +nyelvtan ,simán el lehet menni alapfokú nyelvvizsgát tenni.

Persze,mindennek komplexül kell/ene/ mennie.Véleményem szerint legalábbis.

Örülök,hogy írtatok és benéztetek.

EGyébként,nem csak nyelvtanároknak szol,hanem bárkinek,aki érdeklődik a nyelv iránt.

2013. júl. 16. 22:06
Látom, nagy mozgolódás nincs ezen a fórumon. Nem csak engem tévesztett meg a címe.
5. Adlene (válaszként erre: 3. - Lara1984)
2013. júl. 16. 12:05
Engem is ez tart távol.
2013. júl. 16. 05:32

Jó, hogy rátaláltam erre. Az egyik nagyon jó ismerősöm éppen szenved a némettel. Sajnos nagyon rossz tanárt fogtak ki.

Arról érdeklődött az egyik fórumon csak nem kapott választ, hogy a Tangram 6 kötetéből kb mennyi szót kellene tudni az alapfokú origós nyelvvizsgához?

Mert a tanár mindet kéri. Kiszámolták, hogy az kb 7000 szó,

Csak angol tanár ismerősöm van ő is tartott ilyen tanfolyamot és azt mondta, hogy kb 3000 szóval már simán le lehet alapfokúzni, és nem érti, hogy ez a tanár miért terheli le ennyire a diákokat a sok szóval feleslegesen.

Van itt valaki aki ismeri a Tangramot és tanított már belőle?

2013. júl. 16. 04:50
Hmm... A fórum címét olvasva megörültem neki, majd rövidesen rá kellett jönnöm, hogy habár szeretem a német nyelvet, ezen a fórumon mégsincs keresnivalóm, mert nem nyelvtanár vagyok... :-(
2. hamyka (válaszként erre: 1. - Warcsi)
2013. júl. 16. 02:21
szerintem nem csak a tanártól függ a tanulás hanem a diáktól is hogy mennyire fogékony rá :)
2013. júl. 16. 01:17

Sziasztok!

Azért indítottam ezt a kis csevelyt,hogy lehetőség adódjon az esetlegesen itt a hoxa-n felbukkanó német nyelvet okotató tanároknak "tanácskozni" .Mivel kezdő vagyok,tapasztalatokat gyűjtenék,magánórákkal,tanfolyamokkal kapcsolatban.

Milyen metódus a bevált,mit javasolhat egy nyelvtanár a hallgatójának,miből tanít,hogyan tanít,mivel "színesíti " az órákat.Stb.

Remélem,ezen gondolat alapján,elindul itt valami,ami szép,jó,bármi,ami német:)

Idézet,könyvajánló,gondolatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook