Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ajándékozás, jótékonykodás. De kinek is? fórum

Ajándékozás, jótékonykodás. De kinek is? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ajándékozás, jótékonykodás. De kinek is?

19. Emma* (válaszként erre: 18. - Anyuci91)
2009. dec. 27. 16:33

Anyuci91 köszönöm a véleményed!

A szociális szféra helyzetét én is ugyanúgy látom, és ez elszomorít sok érző embert. Tenni meg nem nagyon tesznek ellene. Igaz az is, hogy munka kellene nekik és normális fizetés. De ez a mai világban lassan már luxusnak számít. Ez a borzasztó.


A családhoz visszatérve: tavaly egy kolléganőm a saját pénzéből vett nekik 150q tüzifát. Másnap reggelre eladták.:-(((

2009. dec. 27. 14:56

Kedves beirók szeretettel köszöntök mindenkit a másik fórumon szintén adománygyűjtés cimszó alatt vajon hová is kerülnek valójában ezek és kinek?

Sajnos az igazsághoz hozzátartozik akik közel vannak a tűzhöz azok, ha találnak valami érdekes cuccot, akkor félreteszik maguknak és a selejtet adják oda a szegényeknek. A tévében is szó volt erről, de inkább, ha lehetséges személyesen vigyük el az ajándékokat a gyűjtőhelyeken az idén is ahol meghirdették a tévében elég sok összejött

Jogos a kérdés valóban azokhoz jut e akik tényleg rászorulnak és nagy szükségük van rá. Kedves Emma ezek még aránylag rendesek voltak és megmondták megtudják venni a gyerekágyat és nem csaptak be

tégedet bár le lehetne ellenőrizni, de szomorú, hogy nincs rá mód. Minden évben, ha már ez a téma szóba került szeretném megemliteni ugyanigy

december hónapban osztanak a szegényeknek meleg ételt és ezért mindenki számára köztudott hosszú kigyózó sorok állnak és várják az emberek. Inkább munkahelyeket biztositsanak és tisztességes fizetést, amiből a rezsit és a megélhetést is fedezni tudná a lakosság zöme és nem olyat, ami teljességgel bizonytalan. Megjegyzem hazánkban szörnyű állapotok uralkodnak a szociális szférában. Kivánok jóegészséget és szép napot mindenkinek elnézést, de muszály volt leirnom a véleményemet. Üdvözlettel.

17. Emma*
2009. dec. 26. 07:51
Arra is gondoltam már, hogy a családnak személyesen elvinni. De a legtöbben szégyellik szegénységüket, rászorultságukat. De olyat is hallottam és tapasztaltam, hogy azzal adták vissza, hogy meg tudják venni például a gyerekágyat. Közben a gyermekek meg szétment ágyon aludtak. Nem tudom mi lenne a legjobb megoldás.:-(((
2009. dec. 25. 20:20
Minden évben több zsáknyi ruhát viszünk a Vöröskeresztnek, legutóbb még egy működőképes monitort elvitt hozzájuk a férjem. Karácsony előtt pedig minden évben összeállítunk a gyerekkel a játékaiból egy dobozravalót. De vajon tényleg eljut a megfelelő helyre? Ezen sokat gondolkodom én is...
15. Emma*
2009. dec. 24. 16:07

Látom, nem csak én tapasztaltam, hallottam rosszakat az ún szeretetszolgálatokról.

Nálunk a gyermekorvos nem foglalkozik vele, sőt. Még rühell is az olyan gyermekekkel foglalkozni. Rossz nézni, ahogy velül beszél (jó, azért adott nekik ő is zsák számra ruhákat, de továbbítani nem továbbít).


Ezek után kérdezem: hogyan jusson el az adomány a valóban rászoruló apróságokhoz?

2009. dec. 24. 09:02
Szerintem nem szabad ilyen szeretetszolgálatnak és családsegítőknek adni, hanem ténylegesen kell keresni olyat aki rászorul. A Máltai is foghegyről veszi be a dolgokat. Egyik ismerősöm taxival viszi el a ruhákat, és még fitymálják, pedig kimosva adja el.
13. c20c593f1c (válaszként erre: 12. - Princes47)
2009. dec. 24. 07:24

Az ember elnézi a tévében,hogy sok ember milyen nyomorban él. Legszívesebben Te is - gondolom - nekik szántad volna.


Sokszor gondoltam már egy-egy adománynál,hogy a személyes adomány jobb lenne. De amikor gyerek voltam, anyukám egy roma nőnek adta a kinőtt ruháinkat. Utána szinte nem tudta levakarni őket, azt hitték,hogy hetente nőjük ki a ruháinkat...

2009. dec. 24. 06:32

Sziasztok !

Én is felajánlottam ruhát és bútort először a Családsegítő Szolgálatnak. Nagy sokára kijöttek megnézték az adományt és az volt a válasz, hogy az elszállításra nincs most pénzük. Kárpitozott ebédlőszák hozzá szétnyitható ebédlőasztal, TV stb ami egy lakásba bútorzat. A ruházat öltönyök, kosztümök, megkíméltek és szépek voltak, igényesek. Végül a Baptista Szeretetszolgálatnak szóltam. Először még válaszra se méltattak. Nagy könyörgésre jöttek és vitték el azokat. Hadd ne mondjam hogy milyen emberekkel jöttek és hogy vitték el a dolgokat. Szörnyű volt látnom, hogy

amin ültem és amin ettem, hogy miket csináltak vele. Két kis autó forduló után azt mondták már nem jönnek vissza mivel nincs pénzük benzinre.

Hát csak ennyi az adományokról.


Ledöbbentem a Családsegítő hozzáállásán de a Szeretetszolgálatén is. Soha többet !!!!

2009. dec. 24. 01:56
Aki adni akar, az ad!
2009. dec. 24. 00:36
A lányom elhatározta, hogy karácsonyra 2 szegény családot megajándékoz. Írt egy országos napilapnak - amelyikben mellesleg elég sok rászoruló szokott segítséget kérni-, hogy adjanak meg 2 címet, pár szót a gyerekek életkoráról, esetleg arról, hogy mire lenne szüksége a családnak. Látta, hogy elolvasták az e-mailjét, de válaszra sem méltatták.
2009. dec. 23. 23:43
Amit leírtál az teljesen így működik! Volt szerencsém első kézből hallani ehhez hasonló történeteket. / pl.: 10-től volt a vmiért extra turival megjutalmazott embereknek az akció meghirdetve, de a dolgozók és hold udvarba tartozók már 8 és 10 óra között átválogatták, sőt elvitték a ruhanemű felét!! /
2009. dec. 23. 17:26
Én a munkahelyemre szoktam vinni ruhákat, újságokat stb. Így tudom, hogy jó helyre kerül. (Idősek Otthona)
2009. dec. 23. 16:54
Én ismerek valakit, aki minden évben mióta gyereke van készít 3 csomagot. (játék, édesség, süti, könyv.... stb). A gyerekorvosának adja oda, ráírva, hogy kb. hány éves gyereknek lesz, fiúnak vagy lánynak. Olyan családnak adja a doktornő, akinek szüksége van ilyen csomagra. Mindig nagy sikere van!!!
2009. dec. 23. 16:48

Akárhogy is, én lehidaltam. Mélységesen megdöbbentem. Elhiszem, hogy a szeretetszolgálatosok se keresnek olyan sokat, de akkor a bolti eladó meg vigye haza a kenyeret fizetés nélkül? Mert akkor ő meg a főnökét lopja meg, annak meg mindegy, mert ha boltja van, akkor pénze is, tehát mindegy neki???

Igenis maradjanak azok a ruhák azoké, akiknek még arra se telik, hogy turkálóból vegyenek ruhát, meg karácsonykor se esznek húst!


Ez a nagy büdös magyar mentalitás...

2009. dec. 23. 16:47

Szia Emma!


Bocs, hogy kritizálok, de a hihetetlenül koszos ruha, és a szegénység nem függ össze, szerintem.

Nagyon szegény családok gyerekeit is láttam makulátlanul tiszta, jó illatú ruhában, és gazdag gyereket láttam három napig ugyanabban a pólóban játszani, nyáron.

Értem, miről szól a cikk, csak engem zavar ez a megfogalmazás.

2009. dec. 23. 16:46
én a dévai böjte csabának adnám ott bíztos célba is ér.
2009. dec. 23. 16:16
Szerintem a szeretetszolgálatos sem azért nem vesz új ruhát a gyerekének, és ad rá másoktól levetettett, mert olyan jó ez neki! Valószínűleg ő is szegény, és bár kihasználja a helyzetét, doldozik is a szegényekért!
2009. dec. 23. 16:08

Évekig készítettünk cipősdobozt, vagy adtunk a vöröskeresztnek adományt, stb... de aztán ki tudja, hogy kihez került?

Idén megfontoltabbak voltunk, és amit szántunk, azt a régi iskolám és óvódám alapítványába - karácsonyi vásárra készítettem karácsonyfa díszeket - vándorolt. Bár idén is adtunk egy csomag szaloncukrot a vöröskeresztenk...

2009. dec. 23. 16:03
Karácsony küszöbén mindenkinek (majdnem mindenkinek) eszébe jutnak a szegények is, s nagyobb kedvvel adakozunk. De kinek ajándékozunk, adakozunk?
Pár évvel ezelőtt beszélgettem egy kisfiúval az édesanyja munkájáról, aki az egyik szeretetszolgálat vezetője nálunk. A dolog apropója az új játszóterek, programok létrehozása volt.

Ugrás a teljes írásra: Ajándékozás, jótékonykodás. De kinek is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook