Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországban hogyan lehet igényelni családi pótlékot? fórum

Németországban hogyan lehet igényelni családi pótlékot? (tudásbázis kérdés)

1 2
48. car melitta (válaszként erre: 8. - Nyulacska88)
2015. júl. 21. 19:38
Szia!érdekelme engem is ez az oldal ha nem gond!köszi a választ!
2014. okt. 9. 17:31
Sziasztok megprobálom röviden leirni az én esetemet a lényeg hogy elváltam a páromtol és ujra férjhez mentem de kint élünk németbe másfél éve na én azota sehonnan nem kapok családit a Magyar állam már háromszor leigazolta hogy másfél éve nem kapok családit otthon és hogy mivel mi kint élünk innen kell kapnunk a teljes összeget ennek ellenére folyamatossan elutasitanak hogy otthonrol kérjem jelenleg ott tartunk hogy megbiztunk egy ügyvédet aki maga sem érti miért nem kapjuk meg hogy intézze el ha máshogy nem megy birosági uton jelenleg ott tartunk hogy az ügyvéd irt nekik egy levelet hogy mutassák meg melyik az a törvény ami miatt elutasitanak most várakozunk
2014. okt. 8. 14:16

Szeretnék segítséget kérni ,a cs.pótlék visszamenőleges igényléséhez,a férjem 2014 01-töl dolgozik Lübeckbe,4 gyerek van ,3-an járnak iskolába.

Hol lehet érdeklődni,milyen papírok kellenek hozza,és jár e 1-lan,mert gyerekek Magyarba vannak

Előre köszönöm szépen a választ

2014. szept. 21. 08:32

Sziasztok !

Párom 3 éve dolgozik Németországban egy barátjával vállalkozóként . Mindent maga után fizet . Tervezzük a kitelepülést ,de egyenlőre mi még itt vagyunk Magyarországon . Van egy 9 éves gyermekünk és most úgy néz ki lehetséges úton van a kistesó . Fontolóra vettük ,hogy megigényeljük németből a családit ,de valaki azt mondta ,hogy vállalkozóként nem lehetséges .Remélem ,ez hülyeség ?! Nem vagyunk egyébként összeházasodva . (még ) Amennyiben terhes vagyok ,lehet már 2 gyerek után igényelni élből ? Tehát ,hogy a születendő után élből onnan járjon a családi ? Köszönöm a válaszokat .

44. Wawa33 (válaszként erre: 43. - 12e28010cf)
2014. júl. 23. 13:42
Az én férjem 2012 január óta dolgozik németországban. megigényeltük a családit, 2013 januárban rá 5 hónapra visszamenőleg utalták levonva a magyarországi családi összegét. E közben én munkanélküli lettem 2 hónapra, amit be kellett jelenteni a MÁK-ba, ezzel el is kadt a dolog, az uniós szabály miatt elvették a magyar családit hogy majd a familienkase utalja a teljes összeget. Ezzel egyidőben megszünt a magyar és a német családi utalása is. a két hónap munkanélküliség után bejelentettem hogy állásom van, de semmi nem változott. 2014 májusig sehonnan semmit nem kaptam a 2 gyerek után, több telefon (30-40perc várakozás)és e-mail után elértem, hogy a magyart el kezdjék utalni. A németről semmi e-mailt irtam, leveléet küldtem németországból próbálták hivni a familienkasse-t de nem veszik fel a telefont. A könyvelő szerint újra igényelni kell. ez újjabb 100euró kiadás. ötletem nincs, most ezt fogom tenni.
2014. júl. 4. 23:29
Sziasztok! Mi 10hónapja adtuk be. Egy magyar cég csinálja,és semmi. Azt mondják,hogy nem lehet utána érdeklődni,csak egy reklamációt lehet küldeni,viszont arra még senkinek sem válaszoltak. Ilyenkor mi van? Tudna e esetleg valaki segíteni az ügyben. Sajnos mi nem tudjuk a nyelvet. :-( vagy ha valaki volt ilyen helyzetben mit tett,ami hatásos volt????
42. Diddle11 (válaszként erre: 40. - Mokuszka)
2014. máj. 20. 21:06

Nem kell hàzasnak lenni.


Az a lényeg, hogy az, aki megigényli a német csp-t, az egy háztartásban éljen a gyermekkel. Leegyszerűsítve: Mon. egy lakcímen.

2014. márc. 20. 10:02
Sziasztok!Mi 1hete adtuk be személyesen a családi pótlékra az igénylést,de már 1,5hónapja levélben lemondtam a MAK-nál a magyar családit.Nállunk a férjemnek német bejelentése van de a munkáltatóit nem kérte az ügyintéző pedig vittük.Viszont kérte az iskolalátogatásit,születési anyakönyviket,lakcímes papirt,milyen biztosításunk van,identifikationsnummer számokat meg hogy honnan kaptam magyarból a családit(cimét) és hogy mennyit,ja meg hogy a férjemnek mióta van kinti lakcíme.Aztán ki tudja lehet hogy utólag tőlünk is kérni fogják a munkáltatóit.
2013. nov. 30. 13:23

Sziasztok,

A családi potlék csak akkor jár ha házasok vagyunk? Vagy akkor is ha van egy gyerköcünk? Párom kint dolgozik No-ban.

2013. szept. 26. 20:23
Sziasztok!Nem ügyintézövel csináltattuk,hanem magunktól adtuk be.Áprilisba kértek olyat hogy kinti adó igazolást küldjük el nekik ezt meg tettük és azóta semmi levél.
38. idui (válaszként erre: 37. - 66edó)
2013. szept. 25. 12:35
köszönöm az informáciot
37. 66edó (válaszként erre: 36. - Idui)
2013. szept. 25. 12:04
Nem függ az összegtől, általában három hónap.
36. idui
2013. szept. 25. 10:59
mert mi julius végén ez függ az összeg nagyságátol
35. idui
2013. szept. 25. 10:58
vagy is kb 3 honap
34. 66edó (válaszként erre: 33. - Idui)
2013. szept. 25. 10:35
Szia! Mi április végén igényeltük meg, és augusztus elején megkaptuk.
33. idui
2013. szept. 25. 08:47
sziasztok ! tudom hogy nem ez a téma de szeretném megkérdezni hogy németből az adó visszaigénylést mennyi idő után várhatjuk .köszi a segítséget
32. 66edó
2013. szept. 25. 06:08
Szia! Ügyintézővel csináltatjátok?
2013. szept. 24. 21:26
Sziasztok!Kérdezném hogy van valaki akinek már utal a Német családi pótlékos?Mi már több mint egy éve igényeltük,de még semmi előre jutás.
2013. aug. 19. 14:49
Sziasztok!Én áprilisban adtam be az igénylést.Hiánypótlásként Németországból küldték az E411-es nyomtatványt,amit a MÁK-nak kellett leigazolni.Ezt a MÁK június 5-én küldte ki Németországba,mert küldtek róla e-mailt.Azóta semmi!!!Van-e valaki ebben a helyzetben?????
2013. aug. 12. 15:53

Sziasztok!

Nem tudja valaki ,hogy Hajdú-Bihar megyében van -e olyan ügyintéző aki a német családi pótlékot intézi ?

28. grete (válaszként erre: 27. - Lénalilla)
2013. júl. 23. 22:45
Köszönöm a választ, mi is megpróbáljuk az igénylést!
2013. júl. 23. 07:13
Jár nektek is visszamenőleg 2009-ig.Jó kis összeg lesz.:-) Érdemes mielőbb beadni.
26. grete
2013. júl. 20. 13:35
Sziasztok! Engem is érdekelne ez a családi pótlék téma! A férjem kint dolgozik Németországban már 2009-től. Magyar cégtől kiküldetésben. Itt azt olvastam, hogy annak is jár, aki ilyen módon dolgozik kint. Bejelentett lakcímük ott is van, ott adóznak a jövedelmük után. A tb.-t viszont Magyarországon fizetik csak utánuk. Megtudná valaki mondani, hogy jár-e nekünk a családi pótlék?
2013. júl. 19. 15:17
Sajnos változtak a törvények,és nem jár alanyi jogon a gyes akkor ha a férjed egy másik uniós országban dolgozik.Szintén nagyon meglepődtem,amikor tőlem is elvették a tb -vel együtt.Férjem németországban dolgozik egy szlovák cégtől.Magyarországon élek 3 gyerekünkkel.Tavaly augusztusban leszámoltam a munkahelyemről,de akkor még gyeden voltam.Idén májusban megigényeltem a gyest,akkor utasítottak el,és felvilágosítottak,hogy bizony nekem már tb-m sincs!!Szlovákiában kellett gyest és családit igényelni a férjem jogán.Onnan van tb-m is.Németországból a különbözetet kapjuk.
24. veracruz11 (válaszként erre: 22. - Goyo)
2013. júl. 18. 11:00
Szerencsések vagytok :-)Mi jan.ba adtuk be és még semmi :-)))
2013. júl. 17. 17:58
Sziasztok! Érdeklődnék, hogy volt e valaki az Auditól kiküldetésben Németországban, és kapott e családi pótlék különbözetet?
22. goyo
2013. júl. 1. 22:21
Sziasztok! Az én férjem is kiküldetésben dolgozik magyar cégtől és ő kapott családi pótlékot. Márciusba küldtük el a kérelmet, és május végén már meg is kaptuk 2009-ig visszamenőleg.
2013. jún. 28. 17:43
Sziasztok! Mi 1,5 éve próbáljuk elintézni a családi pótlékot és semmi. Most második nekifutásra talán lesz valami.Sok utánna járás van vele. Sok sikert mindenkinek :)
20. veracruz11 (válaszként erre: 19. - Eva1965)
2013. jún. 21. 09:46
Szia mi januárba adtuk be,és még semmi visszajelzés nem jött.....
2013. jún. 20. 12:58

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, aki adott már be Németországban családi pótlék igénylést, a teljes anyag beadásától számítva, mennyi idő alatt küldik a csp-t. Kaptam egy levelet tőlük, hogy Deggendorfból továbbították Nürnbergbe,de azóta nem történt semmi. Köszönöm a választ!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook