Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aggódok az Édesanyámért fórum

Aggódok az Édesanyámért (beszélgetős fórum)


11. pteri (válaszként erre: 9. - Globus)
2023. ápr. 1. 22:01

Én is erre gondoltam.

A gerincsérv olyan fáldalmakat okozhat, hogy nem csoda, ha csak ül mozdulatlanul és sírdogál. Ha pedig megműtteti , honapokig munkaképtelen lehet és ő szorulhat segítségre. Valahogy próbáld vele megértetni, hogy te már nem gyerek vagy és ha kell, a kistesódra is tudsz vigyázni, ne izguljon azon, mi lesz veletek, ha ő valamiért kiesik.

2023. márc. 29. 20:30

Csináljatok vele közös programot, hogy jól érezze magát.


A gerincsérvvel kapcsolatban pedig azt gondolom, hogy a fűző ront az állapotán! A fűző helyettesíti az izomzatot, így ha nem használja, akkor elsorvadnak és a végén nem tud fűző nélkül meglenni, stb.


Gyógytornára kellene járnia és otthon is tornáznia kellene, hogy a gerinc melletti izomzat megerősödjön!


Én, megkérdezném tőle, hogy miért ül órákon át az asztalnál és sírdogál?

9. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 19:17

Lehetséges, hogy felajánlották neki a gerincműtétet. Fel, hogy nem tudja ellatni a családot, fél, hogy lerobban.

Nem tudom, hány évesek vagytok. Mondjátok el neki, hogy bármi legyen, mellette álltok. Tudtok és szeretnétek segíteni. Összefogással úrrá lehet lenni a gondokon. Érezze, hogy nincs egyedül.

8. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 19:08

Kevés az anyagi segítség, a lelken is segiteni kell. Az egyedüllét megöli a lelket

Tehát beszélgetés, mondom én.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Napsugár8)
2023. márc. 29. 16:16
Igen az árakat tudom,mert segítek neki vásárolni.szerintem inkább beteg és titkolja tőlem. lehet lelkileg is neki de én attól félek valami nagy baja van,régebben mindig vidám volt,mindenen kacagott,bármit megoldott hogy nekünk jó legyen.Most meg órákig ül az asztalnál az ebédlőben csak néz maga elé és sírdogál.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 16:02

Ülj mellé, és beszélgess vele.


- Nem tudom, mennyire vagy képben az otthoni anyagi helyzettel, az árakkal, a fénysebességgel száguldó drágulásokkal... meglehet, hogy anyagi gondok vannak, manapság egyre nehezebb kijönni a pénzből.

Ha már dolgozol, kérdezz rá, hogyan áll a család ezen a téren. Légy társa ebben, beszéljétek meg, hogyan tud megküzdeni ezekkel a gondokkal. Ha ilyen gondok vannak, beszéljétek meg, hol tudtok visszább fogni a kiadásokon, miről vagytok képesek lemondani ti, gyerekek.

- Ha ezen a téren nincs gond, akkor viszont az egészségével van probléma. De ha látja, hogy már felnőttél, mert odafigyelsz a családi dolgokra, akkor talán ezzel kapcsolatban is könnyebben megnyílik, és elmondja, mi aggasztja.

5. libikóka (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 15:58

Gyakran vagy gyakrabban jár orvoshoz mint szokott,,mert ha valami csúnya betegségre gondolsz azt nem lehet eltitkolni nagyon ,,ott súlyosabb kezelések vannak ,,meg miegymás..


Viszont ha depis vagy a kedélyállapota nyomott ,,úgymond kiégett ,,kb ugyanazt látod rajt.

Ezért írtam hogy próbáljátok kicsit lelkiekben felvidítani ,,

Amúgy mond el neki hogy a bizonytalanság amiben tart rosszabb mintha nem tudnál semmit.

Fel kell fognia hogy nem "csak " a fia vagy hanem felnőtt ember akivel megoszthatja a gondjait.Sok türelem kell hozzá.

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Libikóka)
2023. márc. 29. 15:52
Mindig azt mondja:nyugi drágám nincs semmi baj. De én látom és tudom hogy van neki csak titkolja.az orvosi papírjait egy széfben tárolja,nehogy elolvassa bárki is :(
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 15:28
Bocsánat azt nem tudom hogy gerincsérvvel mennyire bírja valaki a sétát vagy kirándulást.De valami kis programot együtt társasozást ,közös filmnézést,együtt főzést,,vagy bármi kis programot ki lehet találni.
2. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 29. 15:25

Nehéz dolog ez,,a legtöbb anya nem terheli szívesen a gyerekeit.

Persze észre sem veszik hogy csendben szenvedés épp olyan riasztó mint a valóság akár.

Nincs más útja odaülsz mellé és beszélgettek a mindennapokról szépen lazán aztán lehet hogy így könnyebben kiböki ami a szívét nyomja.


Igazából azt gondolom kicsit depis is,,megviselte az élet.

Talán beszélgetés helyett ,,ha lehet ,,menjetek el valami jó kis sétára ,kis kirándulásra,,el a hétköznapokból.

2023. márc. 29. 15:10
Anyukám 25 éve egyedül nevel engem és a 13 éves féltestvéremet.kishúgomat.Én dolgozok CNC gépkezelő vagyok,támogatom őt a rezsibe meg oda adom a SZÉP kártyámat is neki. Rengeteget dolgozik és látom rajta hogy sokszor nagyon ki van merülve,magányos,nincsenek barátai,rokonai,csak nekünk él. Gerincsérve van,fűzőben tud csak ellenni. Sokszor órákig ül a konyhában,néz maga elé,sírdogál. Félek valamit eltitkol elölünk, vagy betegséget vagy valami mást :( Nagyon szeretem és féltem Őt,az Apám havonta egyszer látom akkor is csak okoskodik,semmibe nem támogat csak Édesanyám. Nagyon rossz így látnom Őt,hogyan tudnám rávenni hogy elmondja mi a baja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook