Abortusz (beszélgetős fórum)


27. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 14. 07:54
Hat szegyelje magat mert azokkal se kellene mindenkinek a maganugye semmi koze hozza velem lett volna ilyen biztos elkuldtem volna melegebb eghajlatra
26. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 14. 07:52

A beavatkozastol nefelj!10perc az egész az altatástól plane ne!

A lelki része más..azt te erzed mennyire visel majd meg.

25. Channa* (válaszként erre: 22. - Globus)
2018. dec. 13. 21:19
Igen, tudom, hogy ritka...
2018. dec. 13. 20:43
A legnagyobb baj nem az, hogy fogamzásgátló mellett jött, hanem hogy tényleg sok erős gyógyszert kaptam más bajomra. Szteroid injekciókat,erős fájdalom csillapitokat.Valoszinu,ezért is lettem terhes, nem gondoltam arra, hogy bármelyik gyógyszer kiüti a fog gátló hatását sajnos. Nagyon kemény döntés,de hazudnék ha azt mondanám egyébként, hogy még szerettünk volna babát, nem véletlenül szedtem a tablettát,csak így, hogy mégis jött, vele együtt az összes tünet, nehéz, sokminden atertekelodik az emberben.
23. Anyucikóni (válaszként erre: 19. - Amina93)
2018. dec. 13. 20:29

Ahogy itt TI leírta, nem antibébit szedett, ha nem komolyabb gyógyszereket. Nem hiszem h kockáztatni kéne. Főleg úgy, hogy nagy valószínűséggel nem akar most már gyereket.

(én egyáltalán nem ítélem el aki ab.on esik túl. nyilván senki sem hobbiból kar oda. de egy nemkívánt gyermeknél talán nincs rosszabb döntés)

22. globus (válaszként erre: 21. - Channa*)
2018. dec. 13. 20:22
Hidd el, ez nagyon ritka... szerencsére velem sem fordult elő, de szinte alig ismerek nőt, aki ne került volna ilyen döntéshelyzetbe. Van, akinek nem okozott problémát, de többségüket megviselte.
2018. dec. 13. 20:08
Abortuszhoz nem tudok hozzászólni. Szerencsére sosem kellett ilyen döntést hoznom....
20. Channa* (válaszként erre: 19. - Amina93)
2018. dec. 13. 20:08

Az első 12 hétben a legveszélyesebb minden, hiszen ekkor fejlődik legjobban, azaz ha valami (gyógyszer, életmód) befolyásolja a fejlődést, akkor ez a legveszélyesebb időszak.

Én így tudom.

2018. dec. 13. 19:49

En is biztosra mennék a helyedbe! En ugy tudom amugy,hogy a 8.hétig szedett gyógyszerek,nem lesznek hatással a babara.(Nem raknam a nyakam rá,de mintha anno ezt mondta volna az orvos nekem)

en ugy gondolom,ez abortusz lelkileg rettentő megterhelő. En megmondom az őszintèt,nekem közel 11éve volt,mert fiatal voltam,es anyu nem engedte megtartani.es azt is megmondom őszintén,hogy nem tudtam feldolgozni!! Csak miután fél évvel később újra terhes lettem.csúnyán hangzik,de a fiam pótolta a veszteséget,ő rangatott ki a szörnyű depresszióbòl,ami a műtét után uralkodott el rajtam. Nagyon meg kell gondolni!!

Sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél! Annal nincs is rosszabb,mikor az embernek a saját gyereke életéről kell döntenie! 😢

Majd írd meg mi lett végül veled!

18. Anyucikóni (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 15:00
Altatástól ne félj! Az rutin dolog. És ha nem akarod, akkor nem lesz gond, feldolgozni sem. Csak hidd el, hogy nem vagy ettől sem rossz, sem gonosz. Csak most rosszkor történt veled ez a dolog. Én nem kockáztatnék, ennyi gyógyszer mellett bármilyen károsodást szenvedhetett az a sejt.
2018. dec. 13. 13:29

Van ingyenes teratológiai tanácsadás.

Ilyen nincs, amit neked mondtak.

Ma már a legtöbb gyógyszernek ismerik a terhességre (magzatra) gyakorolt hatását, teljesen mindegy, mit írnak a betegtájékoztatóra.

Ha csak emiatt vetetnéd el, akkor annyit megér, hogy szakemberrel utánajársz, melyik gyógyszer pontosan mit okoz.

Ezt nem genetikai szakterület, erre van a teratológia.


És a telefonszám:

06/1 363-2229


Hívd őket nyugodtan, nagyon kedvesek.

Kicsit nehéz őket elérni, de utána akár órákon keresztül is beszélnek veled.

Engem pl vissza is hívtak, amikor nekik alkalmas volt, és átbeszéltük a kételyeimet.

2018. dec. 13. 12:29

A mai alacsony hormontartalmu tabletta mellett ha baba lesz annak semmi baja.

Az egyéb előtte szedett gyógyszerek hatóanyagait kell megnézni de lehet az is ki ürült már.

Érdeklődj az orvosnál milyen vizsgálatokkal lehetne megnézni jól van e a baba és ez el végezhető e a 3 hónapos terhességi időn belül.


Nehéz lehet nagyon a döntés a tiéd elsősorban és a férjedé másodsorban.


Sok sikert, jó egészséget

Ne félj minden rendben lesz bárhogy is döntesz

15. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:35

A szomszéd nénink unokája is tabletta mellett lett terhes és makk egészséges ikrei lettek! Ez már vagy 15 éve volt.

A volt főnóköm nyugtatókat szedett ( mert az első gyereke orvosi műhiba miatt meghalt a szülés után) úgy fogant a,kislà ya és egészéges lett ő is.

Én a helyedben mindenképp biztosra mennék! Ne döntd elhamarkodottan!

14. 585a7aa9ec (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:30

Szia, ne aggódj, azt csak te tudhatod, hogy helyesen döntesz-e? Az meg hogy kinél veri ki a biztosítékot ne foglalkozz, magánügyed.

Nekem volt eddig kettő, mondjuk az egyik vetélés a másik elhalás volt, csak magáról a beavatkozásról tudok nyilatkozni. Hát otthon Magyarországon, katasztrófa,rendesen elaltatnak, én a vetélésemnél 19 évesen , hagyták hogy a kórház folyósóján, ömlő vérrel menjek egyik vizsgálóból a másikba, szörnyű volt, ahogy bánnak otthon az emberrel. Itt kinn Németországba, lehet hogy nem idevaló téma, de megosztom veletek, a különbséget, szóval itt kinn, a terhesség elhalásomnál, 10 perc se kellett és a mentő itt volt, otthon fél órát vártam rájuk, úgy hogy dőlt a vér, itt kinn, nem altatnak el, csak narkózisban elkábítanak, a nővérek lesik minden kívánságod, nem vagy megkülönbeztetve, és estére vagy pár óra múlva , már akár el is felejthetnéd, hogy mi történt, legalábbis testileg, otthon 2 napig hánytam utána, és rosszul voltam, én mégegszer Magyarországon ,nem szeretnék ilyesmit átélni, se vetélést, se abortuszt.

13. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 12. - Lávli)
2018. dec. 13. 11:23

Igen. A menete a dolognak kb. semmi. Alszik 15 percet, du vagy másnap màr engedik is haza..


Annyi, h nekem raktak tágitot elozo nap. Mert akkor meg nem szultem. De valahol a tàgito nem eszkoz hanem szuri vagy gyogyszer. És már szult nőknek nem is adjak.

12. Lávli (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:21

Ha így döntöttél, akkor túl kell tenned majd idővel rajta, minden döntésnek következményei vannak. És ezt ne bántásnak vedd.

Már ezzel is könnyítesz valahogy, hogy itt beszélsz róla.

Most ilyen élethelyzetben vagy, ezzel kell tovább lépned.

Az altatástól és a beavatkozástól ne félj. Valószínűleg délután már mehetsz is haza.

🍀

11. Zájáná (válaszként erre: 10. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 13. 11:17
Igen, orvosilag ez nem kizaro ok, elmondtak vagy beteg lesz vagy nem, döntsünk belatasunk szerint, viszont magában az hogy fogamzásgátló mellett fogant, az nem túl jó már önmagában, és erre még rajott az a sok gyógyszer amit egyéb problémám miatt szedtem, valószínű az egyik gyógyszer csökkentette a fog gátló hatását és így estem teherbe
10. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 9. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:15

Hat az nem jó.

Szerintem ezt màsképp kéne. Sajnàlom, hogy így tekintik. Nem igy kellene!

9. Zájáná (válaszként erre: 7. - Ca4e8ac4ad)
2018. dec. 13. 11:12
Ha azt vesszük én is sima abortuszra váró vagyok, mert az orvosom szerint ez nem kizaro ok, hogy ne tartsuk meg a babát, nem vagyok veszélyben. Ugyan úgy végig kellett járnom mint másnak, csaladsegito 2x stb :/
8. lapbarna (válaszként erre: 5. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:11

Én megértem a dilemmádat. Hasonló gondolatok forogtak bennem. Én épp a 6-ik héten mondtam ki az áment, hogy megtartjuk. Én főleg azért gondolkodtam, mert nem akartam a 2 nagyot terhelni azzal, hogy ha mi nem leszünk, a beteg öccsüket nekik kelljen gondozni. Én 39, a férjem 40 volt, mikor megszületett, a nagyok pedig 10 és 12 évesek.

Örülök, hogy megcsináltattuk a biopsziát.

7. ca4e8ac4ad (válaszként erre: 6. - Zájáná)
2018. dec. 13. 11:09
Aki gonoszkodik az szerintem csak a "sima" abortuszra várókkal gonosz. Abbol gondolom mert amikor megtudta ez a nővér, hogy meghalt bennem a baba utàna már elnézést kért és nagyon kedves volt.
2018. dec. 13. 11:06
A kórházban nálunk nagyon segítőkészek voltak, mondták ha bármi kérdésem van menjek nyugodtan, vagy segítségre van szükségem szóljak, tehát embersegbol jeles nekik
2018. dec. 13. 11:04
Nekem is azt tanácsolták, hogy egy genetikus később meg tudná mondani, de most még csak 6.hetben vagyok, ahhoz várnom kellene még.... Inkább akkor úgy gondolom még most jobb tulesni rajta mint megvarni a genetikat és ha esetleg beteg akkor vetessem el vagy szuljem meg :(
2018. dec. 13. 11:03

Szia.

Esetleg nem lehetne egy tűpontos vizsgálattal megállapítani, hogy egészséges-e?

Nekem nem volt. De volt missedem, 9 hetes elhalás miatt. A műtét 15 perc altatásban, mert a kettőnek a missednek és abnak is ugyanaz a menete. Viszont velem nagyon csúnyán beszélt az egyik nővér, mert azt hitte abortuszra megyek.. :(

3. lapbarna (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 10:56

Szia! Én a harmadik fiam előtt szedtem szteroidot, antibigyót, pipàkat (fellángolt az asztmám). Terhes lettem, és a genetikai tanácsadáson nem sojat segítettek: "Vagy elveteti, vagy megtartja akkor is, ha sérült."

Megtartottuk. Minden rendben van. Gyönyörű kisfiú.

Nem lebeszélni akarlak, csak a saját esetemet mondom el. 12 hetesen megcsináltattuk a cmv-t (méhlepény biopszia), és minden rendben volt.

2. epervirág (válaszként erre: 1. - Zájáná)
2018. dec. 13. 10:52
Szia! Nekem 20 ève volt aburtuszom meg lassan 3 ève.Ami 20 ève volt akkor voltam majdnem 18 èves a szüleim nem engedtèk,hogy megtartsam a fiú mèg fiatalabb volt nálam.Soha nem törlöm ki az emlèkezetemből.mindig ilyenkor decemberbe eszembe jut,hogy már 20 èves lenne.A masodik a kislányom apjátol lett volna ő ugy a 10 hèten megált a szive ezèrt el kellet vettetni,rajtam kivül senki nem akarta csak èn ja ès szedtem gyogyszereket.De a doki mondta ne hibáztassam magam nem a gyogyszerek miatt halt el beteg volt.mivel a kislanyom apjaval nem maradtam együtt igy könyebb volt feldolgozni.De szerintem ez egyèn függő.
2018. dec. 13. 10:37

Sziasztok!


Tudom sokaknál kiveri most a biztosítékot, de sajnos kénytelen vagyok terhesség megszakitast vegeztetni. 9 éve férjnél vagyok, van egy 7 éves gyönyörű gyermekünk, tabletta mellett terhes lettem. Mivel rengeteg problémám volt orvosilag az utóbbi időben tomtek szteroidokkal, voltam rontgenen, ló fájdalom csillapitokat kaptam. Így 50 százalék az esélye hogy egészséges babánk lenne, mi úgy döntöttünk így nem vállaljuk. Akinek már volt, hogy lehet ezt feldolgozni? Túl lehet tenni valahogy magad rajta? Egyáltalán magától a beavatkozastol és az altatastol is rettegek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook