Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A yorkshire terrier (yorki) mennyire tanítható/okos kutyus? Hogy jön ki más állatokkal, gyerekekkel? fórum

A yorkshire terrier (yorki) mennyire tanítható/okos kutyus? Hogy jön ki más állatokkal, gyerekekkel? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 19. 00:50

Köszi lányok a válaszokat, de azért ne kapjatok össze egy copf-kérdésen.

Akinek nem inge ne vegye gatyára :P

20. Kamillka (válaszként erre: 19. - Klimpírozi)
2010. júl. 18. 14:33

:) Én is szeretlek!


Senki nem kért, hogy csinálj bohócot a kutyádból. Attól, mert szőrben van tartva egy yorki, egy jottányit nem veszít a kutya mivoltából (bár erről már írtam). Te a rövid szőrt részesíted előnyben más meg nem. Nem ettől lesz cirkuszi majom egy kutyából, erre próbáltam rávilágítani, de úgy látom még véletlenül sem sikerült;) Ez egy meddő vita, mert képtelen vagy a saját véleményeden túl látni, így nincs miről beszélni:S

2010. júl. 18. 14:09

Javaslok egy hideg vizes tust neked, hogy megfelelően lehiggadj, közlöm veledújfent, a megjegyzésem minden sorát vállalva örülök a kutyaválasztásnak, s a fórum kiírójának bejegyzésére


"1. TündérHugi 2010-07-16 23:12

A yorkshire terrier (yorki) mennyire tanítható/okos kutyus? Hogy jön ki más állatokkal, gyerekekkel?"


válaszoltam.. eleddig azt sem tudtam, a világon vagy..most már látlak ugyan, de nem vesztettem veled semmit, higgadj..hidegvizet gőzös fejedre!

A fajtarajongó kutyabarátoktól elnézést, és soraim azzal zárom:


Gyönyörű, okos kiskutyánkból a továbbiakban sem csinálunk bohócot, meghagyva neki tökéletes kutyamivoltát.

2010. júl. 18. 13:56

"nem csinálunk belőle kirakati majmot copffal"


Akkor ezek szerint velem van a baj és ez nyílván egy pozitív hangvételű hozzászólás volt a részedről:) Bár hozzátenném utoljára, hogy egy hosszű szőrű fajtáról van szó és a csuri nem a gazdi hóbortja, hanem a kutyának kényelmesebbek vele a minden napjai. Nem divatkiegészítőként tündököl a fején egyiknek sem, hanem azért, mert konkrétan nem látna a frufrujától, ezenfelül meg belelóg a szájába, vizébe, kajájába, de nem szeretném ismételni magam...

17. Klimpírozi (válaszként erre: 16. - Kamillka)
2010. júl. 18. 13:32

Megszólni?

Valamit félrenézel, de nem magyarázom ami szükségtelen..tökéletes viselkedésű kiskutyánk - talán kiderül a soraimból - a fajtajellegnek megfelelő fazonra, szoknyásra nyírva sportos, tömött, gyönyörű selymes acélkék.aranybarna szőrt visel, és egy cseppet sem zavar ki mit tesz a magáéval, nem bírálom, nem szólom le,csupán írtam a magunkéról.

Ha zavar a bejegyzésem, bátran töröltesd.

16. Kamillka (válaszként erre: 15. - Klimpírozi)
2010. júl. 18. 11:20
Nem érzem kirakati majomnak a kutyámat azért, mert felgumizom a haját egy egyzserű szilikonos gumival és ezáltal nem csüng a szemébe, szájába és a kajájába a szőre. Nem is látna a frufrujától, de mind1... És nem fogom azért szégyellni magam, mert vettem a fáradtságot és megtanultam (és még a mai napig is igyekszem új ismereteket begyűjteni), hogy kell ápolni és törődni a szőrével úgy, hogy tekergetés nélkül aktiv életmóddal is szép látványt nyújtson. A kutyának sem kényelmetlen vagy kellemetlen, nem akadályozza semmiben és a nagyon meleg időt semmivel nem tűri nehezebben mint a rövid szőrűek, sőt. Ne haragudj, de választassz egy hosszú szőrű fajtát és a véleményed alapján vágatod a szőrét(amit kb mindenki eldönt magának mit is akar vele), viszont megszólod azokat, akik megőrzik olyannak a kutyájukat, mint amit a fajta jellege megkíván? :)
2010. júl. 18. 08:37

okos, intelligens, kedves, barátságos 10 hónapos yorkie babalányunk domináns egyéniséggel rendelkezik, nagykutya párti, a kisgyerekekkel barátkozó, másokkal visszafogott..a homelesseket valahogy szűri, és távolságtartással messziről figyeli őket, olykor élesen hangot adva nemtetszésének..

abszolute jól kezelhető , jól beilleszkedő a mi kutyánk Lotti.. pajkos, ámde erős egyéniséggel amit tiszteletben tartunk, ahogy ő is minket.Szeretetgombóc és gyönyörű annak ellenére,hogy

nem csinálunk belőle kirakati majmot copffal és yünci kisruhákkal.Sportos, jó étvágyú, egészséges.

Yorkie kislány okos, szép, egyéniség, jól nevelhető, tanítható.. nem bántam meg, hogy elhoztam a tenyésztőtől s adtam ajándékba egy halott kiskutyát pótolva.

2010. júl. 17. 23:28
Köszönöm szépen a válaszokat!!!
2010. júl. 17. 09:36

Szia!


Az egyik leragaszkodóbb és okosabb kutyafajta, de makacs, önfejű és bosszúálló. A mozgésigénye merem állítani, hogy nagyobb mint egy nagyobb testű kutyáé. Mivel elég élnénk fajta, szüksége van rá, hogy használja az eszét, tehát nem elé fizikálisan lefárasztani, mentálisan is dolgoztatni kell.


Kisgyerekek mellé egyáltalán nem ajánlom, de ezt mindegyik fajta leírásban is elovashatod róluk. Akármennyire jól nevelt és fegyelmezett, nem fog teketóriázni, hogy odakapjon e a gyerekednek vagy sem, ha pl meghúzza a szőrét. Ráadásul egy alig 1kg-s kutyát hozol el 10 hetesen (remélhetőleg nem hamarabb), akire vigyázni kell, mert abból is baj lehet ha megüti magát.


A vásárlásnál arra figyelj, hogy ne szaporítótól vagy hobbytenyésztőtől vegyél kicsit, mert akkor nagy valószínűség szerint egy rossz ideg/csontrendszerű, beteges és ételallergiás egyedet fogsz a magadénak tudni. Ráadásul ilyen helyekről gyakran kapsz még ajándékba a kutya mellé egy kis fül atkát, bolhát vagy egyéb bőrbetegséget természetesen mindezt a kötelező öltások nélkül.


Igaza van abban az előttem szólóknak, hogy bele lehet nevelni dolgokat: pl elég lehet neki akár napi 2x fél óra séta, még beszari kutyát is tudsz belőle nevelni vagy egy elkényeztetett kis mütyűrt, de az viszont távol áll a yorkitól, max küllemre az. És rengeteg törődést igényel, pont nem aza kutya fajta aki este csak odakuporodik melléd a tv mellé, majd csak miután játszottatok:)


A szőre pedig rengeteg ápolást igényel, lévén hosszú szőrű kutya.

12. lisa65 (válaszként erre: 10. - Felhoo)
2010. júl. 17. 09:25

Már bocsi de csak a csirke csöves csont nem ajánlott! De a csirkefarhát, szárny, csirkenyak, csirkemellcsont adható nekik is! Bármilyen fajta kutya allergiás lehet a csirkére nem fajtától függ! Kiváló minőségű száraztápok vannak, amelyek nagyon jók a kutyusoknak. Csirkemáj főzve és tojássárga is adható neki utóbbi nyersen csodássá teszi a szőrét, persze egy héten csak egy elég nekik!

Minden kutyánál szoktatás kérdése, hogy kivel hogyan van meg. Talán csak annyi, hogy a kisebb fajta kutyusok jobban tartanak a nagyobb kutyusoktól, de ha első perctől kezdve szoktatva vannak hozzájuk ez elkerülhető. A gyerekekkel is jól elvannak. Szerintem bátran vágjatok bele, mert egy kutyus csodás dolog! Ráadásul ők miután picik könnyen hozzászoktathatók pellusra végezzék a dolgukat igy ha lakásban tartjátok nem kell korán reggel lemenni vele, de napközben amennyit csak lehet legyetek vele a szabadban!

Sok sikert a kutyushoz!

2010. júl. 17. 00:56
Köszönöm :)
10. Felhoo (válaszként erre: 8. - TündérHugi)
2010. júl. 17. 00:38
Csirke hús az azért nem ajánlott, mert a túltenyésztett fajták, mint pl. a yorki is, gyakran allergiásak a csirke húsra. A csirke csontot meg a nagyobb testű kutyáknak sem ajánlják mert a csirke csontjai szilánkosan törnek és felsérthetik a nyelő csövet illetve a gyomrot is, ezzel súlyos sérüléseket okozva.
2010. júl. 17. 00:35

A yorkik nagyon jól taníthatók, feltéve ha az ember nem egy divatkiegészítőnek vásárolja és nem félti túl. A túl féltést úgy értem, h nem félti más kutyától és nem kapkodja fel az ember ölbe a legkisebb vakkantásra is(akár nagyobb testűek közé is!!!)

Kiváló társ, gyerekek kedvence, házikedvenc és alapvetően jó kutya lehet belőle.


Amit nem szabad elfelejteni, h hiába kistestű kutya, attól függetlenül kutya, és ugyanúgy mint a nagyobb testű kutyáknál figyelni kell a következetes nevelésre:)

2010. júl. 17. 00:32
Miért nem szabad csirkehúst kapnia? Köszi amúgy, h válaszoltál! :)
2010. júl. 16. 23:52

barátnőmnek van és nagyon okos kedves kutyus! a gyerekekkel nem foglalkozik, inkább arrébb megy...

télen bent alszik, nynáron kint van. tudja h melyik szobába nem szabad bemennie, imád fürdeni, és könnyen megtanították neki mik a szabályok!viszont igényes kutya! nagyon sokat kell szeretgetni és figyelni kell rá... a fülére, a bűzmirigyére, hogy ne kapjon csirkehúst...

2010. júl. 16. 23:20
Köszönöm!!!
2010. júl. 16. 23:16

[link]


kérdezz itt :) minden kérdésedre választ fogsz kapni :))

az enyém egy tünemény és a gyerekkel is kijön ... nevelés kérdése az egész

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2010. júl. 16. 23:16

Nálunk kis hörcsög volt, míg nem született meg a gyerek. Féltékny is volt, most nagyon jó barátok.

Alakítható a jelleme.

2010. júl. 16. 23:15
Szerintem nevelés kérdése, lehet egoista egy egyedülélő nőnél, de egy kisgyermekes családban a gyerekek kedvence barátja is lehet.
2010. júl. 16. 23:13

Yorkit szeretnék, de nincs olyan ismerősöm, akinek szintén lenne, tehát nem tudom megkérdezni. Persze utánaolvasgattam már, de jobb lenne tőletek hallani.


Köszi előre is!

2010. júl. 16. 23:12
A yorkshire terrier (yorki) mennyire tanítható/okos kutyus? Hogy jön ki más állatokkal, gyerekekkel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook