Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A yorki fekete szine meddig marad fekete? fórum

A yorki fekete szine meddig marad fekete? (tudásbázis kérdés)


22. andi6020 (válaszként erre: 11. - Sly7105)
2011. nov. 26. 20:42
Nagyon ritka gondolom. Mondjuk úgy nem is elfogadott.
21. Kamillka (válaszként erre: 1. - Évike212)
2011. nov. 26. 15:43
Csak a babaszoruk fekete:)
20. Kamillka (válaszként erre: 6. - Prücsök27)
2011. nov. 26. 15:39
Az etelallergia nem a helytelen etetestol alakul ki, hanem orokletes.
19. dracon
2011. nov. 26. 13:09
Ha jól emlékszem az első évben amiket kapott az 5000/db volt nekünk, a veszettség elleni pedig amire évente kell vinni 3000.
2011. nov. 25. 23:55
azt megtudnátok mondani mennyibe kerül egy oltás?
2011. nov. 25. 20:53
Sziasztok a mi yorkink 3kg-os,1,5éves acélkék-cser gyönyörű az apja volt ilyen színű,reméljük mi is,hogy nem világosodik ki.Tápot yorkisat kap konzervet is kap többféle hústartalmut.Házi kaját fűszer és zsír nélkül.Imádja a paprikát,sovány sajtot,répát,főtt husit,főtt rizst.Adhatsz neki néha kefirt sovány tejfölt jót tesz a kis gyomrának.Még sorolhatnám,de mindent csak módjával.
2011. nov. 25. 13:31
Ti milyen táppal etetitek a csöppséget?
2011. nov. 25. 13:29
Az Én Manókám fél évesen kezdet világosodni.Most 1,5 éves és nagyon szépen ki van világosodva.
14. dracon
2011. nov. 25. 13:01
A mi yorkink 3 kilós, az anyja mini volt az apja normál méretű, neki például tiszta szürke a feje, a teste fekete maradt, a lábai pedig barnák. Anyámnak is van, ő is fekete-cser. :) A miénk csak a csirkét szereti meg a száraz tápot, abból is a Royal Canin ami ízlik neki.
13. Sly7105 (válaszként erre: 9. - HnéViktória)
2011. nov. 25. 12:49
Igen ez így van, nagyon érzékenyek. Az én Yorkim nem tudom, hogyan maradt ilyen picike, mert már másfél éves és csak 1,80 kg. Nagyon kis minike. És tiszta szürke, vagyis ezüst, a pofácskája pedig barna. De ő is csak száraz tápot kap, attól rendben marad a széklete is, viszont időnként úgy látom, hogy - annak ellenére, hogy 2-3 féle tápot váltogatun- nagyon unja időnként csak a tápot és szívesen kunyerál a házi kosztból. De tényleg ilyenkor sajnos legtöbb esetben kihányja. Húslevesből szoktam neki főtt husit adni egy picit, hát azért ölni tudna :)
2011. nov. 25. 12:41
az enyém 10 éves elmúlott és egyre világosabb a szőre. tápot csak yorkinak valót kap, az mellett kutyakonzervet és természetesen pár falatott mindig abból is amit mi eszünk, de az nem mindig jön be neki, rettentően finnyás :) ha nem a fogára való a tányérjában levő kaja, megszagolja és tüsszögve tolat miközben a mellső tappancsait rázza :D mint egy macska :) de ő csak 2 kiló.
2011. nov. 25. 12:23
csak kiskoráig, de van olyan fajta, amelyik fekete marad. Nagyon ritka!!!!
2011. nov. 25. 12:23

4-5-6 hónap alatt kezd kiszürkülni...

A barátnőmnek van yorkija, ő kizárólag a számára való táppal eteti.

2011. nov. 25. 12:04

Nekünk is van yorkink Ő mini 2kg-os és 2 éves.Fekete,feje szürke,lábai barnák.


Nagyon érzékeny a pocija,a zsirosabb házi ételeket nem bírja,kihányja,ezért nem is kap,csak száraz kutyatápot.


Minnél kisebb a súlyuk annál érzékenyebbek.

8. Prücsök27 (válaszként erre: 7. - Micike55)
2011. nov. 25. 12:03

Szegényke :)

De akkor legalább most jó helyen van :)

ÉS roppant szerencsés vagy,hogy nála nem alakult ki allergia :)

2011. nov. 25. 12:00
Ő hányatott sorsúként került hozzánk. Mini yorki és 1,5 kg volt mikor elhoztam, minden csontja, bordája kint volt. Állatorvos azt mondta, hogy úgy etessük, mintha még kicsi lenne, naponta 3x, és amit szeret. Hát a házikosztot jobban részesíti előnyben, mint a kutya konzervet, de azt is megeszi, ha nincs más:) El van kényeztetve:))) Most egy éve van nálunk, már kis zsírpárnája is van a nyakán:)
6. Prücsök27 (válaszként erre: 3. - Évike212)
2011. nov. 25. 12:00

Én mindenkinek azt tanácsolnám,hogy nagyon figyeljen oda,hogy mit ad a yorkijának.

Sajnos eléggé túl vannak szaporítva és mindenféle betegségek előjöhetnek nála.

Mi is adtunk neki mindent ezeddig,mert nem tudtunk ellenállni neki,hogy szépen kér.De ebből az lett,hogy ételallergiája van.A hallása is majdnem ráment.Vakarózással kezdődött az egész.Másfél hónapja műtötték meg az egyik fülét,januárban jön a másik.Hallójárat feltárást csináltak szegénynek.ÉS szigorúan csak hippoallergén tápot adunk már csak neki.Mi régebben pedigrrevel etettük.No erről is szépen lebeszélt minket az orvos.Ha mindenképp konzervet is adnál neki,akkor az legyen az elsődleges,amit nézel rajta,hogy vadhús legyen.Az kevésbé allergizál.Csirkét semmiképp sem.Bárány,nyúl.

2011. nov. 25. 11:54
:) de aranyos:) neki még nem nagyon merek ilyen dolgokat adni de később tuti kap:)
2011. nov. 25. 11:53
Az én yorkim 6 éves és mindent megeszik. Kedvence a töltött paprika, fasírt, csirkepörkölt :)
2011. nov. 25. 11:51

az én yorkim 2 hónapos fekete a szine!

szalámit,meg kutya konzervet szoktam neki adni! nem tudod hogy még mit ehet?

2011. nov. 25. 11:50

Szia!


Nekünk fél éves kora után kezdett szürkülni a szőre színe.Most 2,5 éves és már teljesen szürke,és világos barna a lába,nyaka.

De van olyan kutyus,ami megmarad feketének.

2011. nov. 25. 11:45
A yorki fekete szine meddig marad fekete?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook