Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kopott fekete kabátnak hogyan lehet visszaadni a szinét? fórum

Kopott fekete kabátnak hogyan lehet visszaadni a szinét? (tudásbázis kérdés)


23. szafaripók (válaszként erre: 22. - Pink sunrise)
2012. nov. 20. 14:20

:))

Igen, a kesztyű nem árt, ezt én is csak utólag ismertem be...:)

Nekem az így festett nadrágom száradás után is szép színű maradt, remélem a Tiéd is olyan lesz, mint szeretnéd.

Egy jótanács: a következő mosásnál ne rakj mellé semmit, akkor még engedhet némi festéket!:)

2012. nov. 20. 13:38
Naaaaa,megvan:)A kezem már szép fekete:D(igen...máskor jobb ha az ilyen kétbalkezesek mint én,kesztyűt használnak:) Igaz hogy még vizes a kabát,de ugy látom láűtványosan szebb mint volt:)Igaz hogy nem ugy csináltam majdnem semmit ahogy irja...(már csak azért sem mert a kabát bélése nem birta volna ki a 90 fokot,igy csak 60-on mertem...)Centrifugálás után vállfára tettem és most ugy szárad:)Volt egy lilás kopott rész benne a cipzár mellett,és most vizesen nem látszik....kiváncsi vagyok szárazon milyen lesz.
21. globus (válaszként erre: 19. - Pink sunrise)
2012. nov. 19. 19:47

Nincs kinyitható pelenkaszárítód?

Esetleg a fürdőszobában felhúzható fregoli?

20. szafaripók (válaszként erre: 19. - Pink sunrise)
2012. nov. 19. 19:09

A szárításnál szerintem szárítógépre gondolnak - mert az ugye más országokban jobban elterjedt, mint nálunk.

Nem tudom, milyen festéket vettél, amit én használtam, azt kicentriztem, és utána nem csöpögött maga a ruha. Amit meg a kezemről siekrült lecsöpögtetni a mosdókagylóra meg a csempére, simán le lehetett mosni.

Sok sikert! VÁrjuk az eredményt!:)

2012. nov. 19. 17:57

Ma sikerült megvennem a festéket,de a használati utasitás elolvasása után még jobban összezavarodtam,úgyhogy szerintem szemre és ész nélkül fogom csinálni az egészet:D...Majd megirom milyen lett....

Ja,és egy kérdés...Azt irja a haszn.ut.-ban hogy fekteteve kell száritani,de én nemtom hova fektessem,ha valamit összefestékezek,kinyirnak:D

18. a6bc29c843 (válaszként erre: 16. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:44
Szerintem 1 tasakot öntenék bele, aztán figyelném, mennyire fogja meg, és aszerint tennék hozzá. Aztán lehet, hogy baromság, de én a fejem után megyek, nem tartok be semmi előírást. :)
17. ujlany (válaszként erre: 9. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:42

Szerintem nem fogod jobban elmondani.

En nagy befestos, atfestos vagyok, mar sokszor uj dolgokat is ugy veszek meg, hogy a ruhadarab, meg aztan a masik boltban egy doboz festek, es mar megy is a mosogepbe.


Sajat tapasztalatom, hogy ha "elrontod" az csak annyit jelent, nem is fogja befesteni, vagy ha tobb kulonbozo anyagbol van osszerakva a ruhadarab, akkor lehet, hogy egy resze befestodik, a tobbi meg nem, de foltos pl,. nem lesz.

En pl. mar tobbszor jartam ugy, hogy az egesz ruhadarabot sikerult atfestenem, mondjuk feherrol feketere, viszont a varrocerna nem festodott at, igy lett egy fekete ruhadarabom feher cernaval varrva. :-)

Ha fekete a kabat, akkor nem lesz gond, vagy befesti, vagy nem, de szerintem sikerulni fog.

16. pink sunrise (válaszként erre: 14. - A6bc29c843)
2012. nov. 16. 10:10
Kabáthoz(kb combközépig ér) hány tasak kell szerinted?
2012. nov. 16. 10:09
Köszönöm mindenkinek a segitséget,ha még van ötlet,irjatok!:) Ma azt hiszem veszek festéket,majd megirom milyen lett a végeredmény a mostani állapotához képest.
14. a6bc29c843 (válaszként erre: 2. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:06

Én is szoktam festeni ruhát. Iberiával, azt írja a doboza, 90 fokon. Na én csak rövidnadrágokat festettem(farmert) de nem gépben. Régi nem használt kondérban. :) A kabát elég nagy, szóval én azt gépben csinálnám. 2 tasak van egy dobozban, nekem 4 farmerre, elég volt 1/2 tasak, tök jó színe lett mindnek.


Hogy hol lehet kapni? Én azt hittem, bármelyik dm-ben, a fenét! Már nem tudom ezt is hol találtam, mert nekem sötétkék kellett, de még fekete sem volt. :/

13. pink sunrise (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2012. nov. 16. 10:06
Akkor azt veszem:)Ha mégis foltos marad,legfennebb sirva viszem majd szakemberekhez:D
12. szafaripók (válaszként erre: 9. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:04
Hát, az anyagot te látod, hogy milyen. A farmer-festék tartósabb...
11. tamcs1987 (válaszként erre: 1. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:04

Szia!


Én is festettem téli kabátomat otthon! A Müller nevű drogériában vettem festéket hozzá. Ha jól emlékszem 1000 ft körül volt, vagy kevesebb. Úgy működött hogy a tasak tetejét le kellett vágni, berakni kabáttal együtt a mosógépbe, és egy normál programot elindítani. Utána pedig csak magában egy újabb normál program.

Én meg voltam vele elégedve, festettem ezután farmer nadrágot is, tényleg jól befogta, nem volt foltos. És nem utolsó sorban nem drága :)

10. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 10:01
Anyum festett regen rucikat, hazilag, otthon, de arra a jo oreg hajdu forgotarcsas mosogep a legalkalmasabb. A fazekban sztem foltos lesz. Ha mega macerat elakarod kerli,akkor vidd el a kozelben olyanhoz,aki tud ilyet.
9. pink sunrise (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2012. nov. 16. 10:00

Sajnos a cimkéje amin ezek az infók voltak,fehérre kopott azóta...Csak annyit tudtam kiolvasni hogy 100% cotton....Ehhez a farmerhez valót ,vagy a sima festéket vegyem?

Talán megpróbálom én is textilfestékkel,csak félek hogy még jobban elrontom:)

2012. nov. 16. 09:57
Ja, és sokkal szebb, feketébb lett nekem, mint itthon mikor magam csináltam.
2012. nov. 16. 09:57

Ott kb. 600 Ft egy adag festék.

Egy farmerszoknyámat korábban én is vittem festetni, de az eredmény ugyanolyan lett, csak az összeg nem ugyanannyi...

Ha nem kényes anyag, szerintem megpróbálhatod otthon is.

6. simple (válaszként erre: 4. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 09:57
Szerintem néhány ezer forint, de keress egy festőt, és meg tudod érdeklődni pontosan. Kevésbé veszíti a színét mosáskor, mint mikor itthon festettem. A kapható festékek szerintem kevésbé jók, mint amikkel ők dolgoznak.
2012. nov. 16. 09:56

Hány fokon lehet mosni egyébként? Ha egyáltalán lehet...

Én a Müllerben szoktam venni textilfestéket - ott van külön farmerhez is, ha jól emlékszem, meg "sima". Rajta van a használati utasítás is, elvileg csinálhatod kézzel, vagy berakhatod gépbe.

Án a farmeromat úgy festettem át feketére, hogy gépbe raktam, mert úgy egyenletesebb lesz a színe szerintem, mintha valamiben ázik. Aztán a biztonság kedvéért csináltam egy tisztító mosást, ami már egyébként is ráfért a gépre. A következő adag ruha nem színeződött, semmi probléma nem lett, és a farmernek szép színe lett!:))

4. pink sunrise (válaszként erre: 3. - Simple)
2012. nov. 16. 09:55
Kb mennyibe kerülne ez?és utána nem veszit mosásnál a szinéből?
3. simple (válaszként erre: 2. - Pink sunrise)
2012. nov. 16. 09:54
Festesd be, de hatékonyabb ha elviszed festőhöz, mintha otthon csinálod. Tapasztalat.
2012. nov. 16. 09:52
Kedvenc télikabátom már kb 5 éves,és kopott kissé szegény....Már régóta keresek vmi hasonlót,de egyszerűen nem találok olyant ami ennyire szép is és meleg is legyen.Mit tehetnék hogy új kabát vásárlás helyett megmentsem a régit?:)Festés házilag?(ha igen,hol lehet venni festéket...és hogyan kell csinálni...)vagy van valami más módszer is?Az anyaga a farmerhoz hasonló...
2012. nov. 16. 09:49
Kopott fekete kabátnak hogyan lehet visszaadni a szinét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook