Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnő és a tetű fórum

A védőnő és a tetű (beszélgetős fórum)


2016. szept. 27. 12:02
Sajnos a tetves gyereknek is vannak jogai! Több mint nekünk akik mindent megtesznek a tetű ellen! Nekem is van ebben tapasztalatom! Ha van aki visszafertőz lehetetlen elkerülni! Vagyonokat költök rá most is! Tavaly előtt volt hordozó folyamatosan, mi is bekaptuk kétszer hosszú szőke hajba, képzelhetitek. tavaly nem egy csoportba jártunk a kislánnyal nem is volt tetű. Most rettegek mert ismét a lányommal jár. Teafa olajos sampont használunk heti kétszer és a HEDRIN termékeket, minden nap fújom a PROTEc@go val kéthetente lekezelem a TRYT &GO val és ez egy vagyon. DE legalább nincs tetűnk.Kértem én is az óvónőket kezeljék le a gyereket ha anyuka nem hajlandó rá, de azt mondták nincs hozzá joguk. Szép nekünk van jogunk ezreket ellenszerre költeni.Micsoda törvények!
13. szecsilla (válaszként erre: 11. - Trubi)
2016. szept. 27. 11:52
Köszönöm a tippet :)
12. jozsi.38 (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2016. szept. 27. 09:07
így van, nem tiltható ki a gyerek tetvesség miatt. Ismerős mesélte, hogy évekig szívtak ezért egy gyerek miatt az osztályban, a végén senki nem akart mellé ülni
11. trubi
2016. szept. 27. 07:31

Ez nálunk is gond az oviban. Védőnő rendszeresen ellenőriz, de az óvónők is figyelnek. Már a második héten kellett szólni a védőnőnek, hogy jöjjön ellenőrizni. Ő kizárhatja a közösségből a fertőzött gyereket. Írtás után védőnői igazolással jöhetett újra a gyerekek közé.

Mi megelőző sprayt használunk. Helyben paranitot tudtam csak venni, de nagyon tömény a szaga és minden reggel fújni kell. Interneten rendeltem azóta hedrin protect & got. Ezt mosás után kell használni, illetve heti kétszer, ha ritkább a hajmosás. Van benne kondíciónáló és fésülés könnyítő is. Talán a fejbőrhöz is kíméletesebb.

Lányomnak szőke hosszú haja van. Én is félek nehogy összeszedje. :-(

10. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 6. - 408020f45e)
2016. szept. 24. 13:52

Ilyen ma mar nincs.

Nekem az oviba mondtak,hogy nem tiltható ki a gyerek..

Erthetetlen

2016. szept. 23. 10:42
Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Engem nagyon kiakaszt ez a hozzáállás a felelős személyek részéről, legyen az a védőnő vagy éppen a tanítónénik, akik nem tájékoztatják a szülőket. De tudom, hogy annyira fölösleges harcolni ez ellen. Így hát inkább az energiámat a megelőzésre fordítom :). Lekezeltem Paranit-al, ha netán mégis lenne benne valahol, bár alaposan átnéztem, nem találtam. Négyszer mostam meg neki utána és úgy néz ki még mindig a gyönyörű hosszú haja, mintha egy üveg olajat öntöttem volna rá. Állítólag kell pár mosás, míg kijön belőle. És vettem fűzfakéreg sampont, állítólag nagyon hatékonyan véd a tetűk ellen. Ezen kívül mást nem tehetek, mint imádkozok és folyamatosan ellenőrzöm.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Szecsilla)
2016. szept. 22. 13:13

Javasold, hogy amelyik osztályban találtak tetűfertőzést, ott az of. írassa be az üzenőfüzetbe, hogy fertőzött gyerek van az osztályban, a szülők nézzék át fokozottabban a gyerekeiket. Név szerint azért kellemetlen kiemelni ezt, vagy azt, hogy a többiek csúfolják.


Mondjuk, ha az osztályban van, az iskolában is ki lehetne tenni, hiszen azért vannak közös helyek, ahol bárki megfertőződhet. Étkező, tornaterem, stb.

Nem értem egyébként, hogy 1-2 serkét, ha lát akkor miért nem szól, hiszen akkor kifejlett bogár is van.



Teafaolajos samponnal, vagy teafaolaj öblítéssel jól megelőzhető a tetűfertőzés, de sima ecetes vizes öblítés is megteszi. Vagy a gyógyszertárban kapható fésű amely száraz hajban jelzi a tetű, serke voltát.

7. jozsi.38 (válaszként erre: 1. - Szecsilla)
2016. szept. 22. 12:55
én hónap elején kaptam egy általános tájékoztatót a tetűirtásról, abban az volt leírva, hogy két hetente át kell nézni a hajat, mert két hét alatt kelnek ki a serkék, vagyis lesz belőle tetű. Az pedig elég baj, hogy nem szólt azoknak, akikben csupán néhány serkét talált, remek visszafertőzés forrás :(
2016. szept. 21. 18:08
Nálunk volt úgy, hogy igazgatói rendelettel a gyerek ki volt tiltva arra az időre az iskolából, amig tetű volt a hajában. Igazolást kellett hoznia arról, hogy már tiszta, akkor jöhetett megint. Volt háborgás, de végül mindenki megértette, hogy a többiek érdekében történt.
2016. szept. 21. 18:05

Beszélj a többi szülővel és az osztály főnökkel, hogy nem akarjátok, hogy a gyerekeitek folyton folyvást tetves legyen és ő szóljon a védőnőnek.

Alapvető, hogy a hordozót és a családját kell alaposan kikezelni.

2016. szept. 21. 17:56
Neten fel van töltve az ÁNTSZ rendelkezése. De ez a védőnő feladata lenne...
3. szecsilla (válaszként erre: 2. - 31bc25d879)
2016. szept. 21. 17:31
Én is azt tartom nagyon soknak. Főleg, hogy ha valaki elkapta és még nem lehetett észrevenni, az egy héten belül tele lesz :(
2. 31bc25d879 (válaszként erre: 1. - Szecsilla)
2016. szept. 21. 17:19

Otthon a családot is le kell kezelni, mert ha bennük is van, visszafertőződik mindenki. Ágynemű, törölköző csere stb.

A hosszú hajból sokkal nehezebb kiirtani ezeket az élősködöket.

A gyerekek összebújnak, játszanak, óhatatlan a fertőzés.

Van iskola orvos, intézkedjen. A 3 hónapot soknak tartom.

2016. szept. 21. 17:10

Sziasztok!


Tegnap a védőnő ellenőrzést tartott az iskolánkban, 1-4 osztály, és elég sok gyerek fejében talált tetűt és serkét.

Az egyik tanítónénik kislányának hajában is, aki azonnal lekezelte, ma pedig visszavitte hozzá ellenőrzésre.

A tanítónéni kérdésére, hogy mikor jön újra ellenőrizni, a védőnő azt felelte, három hónap múlva, és még az is kiderült, hogy azoknak, akiknek "egy-két" serkét látott a fejében, nem is szólt.

Normális ez így? Nincs valami jogszabály, hogy ilyen esetben mennyi időnként kell felülvizsgálni a helyzetet?

Kislányomnak fenékig érő sűrű haja van. Oké, hogy megteszem a szükséges intézkedéseket, ovi óta már egy vagyont költöttünk megelőzésre, eddig sikeresen. De normális ez így? Van itt esetleg egy kedves védőnő, aki tudna erre válaszolni? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook