Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti óvodátokban is egyazon tubus fogkrémből nyomnak az összes kisgyerek fogkeféjére? fórum

A ti óvodátokban is egyazon tubus fogkrémből nyomnak az összes kisgyerek fogkeféjére? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. trapiti (válaszként erre: 53. - Anda39)
2013. szept. 10. 21:14
Nem lehet, az biztos... És nagyon kíváncsi lennék, mit szólna ugyanez az anyuka ha kétnaponta kellene bevinnie egy tubus fogkrémet...
53. Anda39
2013. szept. 10. 21:07
Az én gyerekeimnél is előfordult, hogy egy közös tubusból nyomták mindenki fogkeféjére a krémet. Én a sajátomra is úgy teszem, hogy nem ér a fogkeféhez a tubus csak a fogkrém, úgyhogy emiatt nem látok problémát. Az indok nálunk a spórolás volt. Mert ha a gyerek magának nyomja, lehet, hogy két nap alatt elfogy...:)
52. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. szept. 10. 12:08
Sajnos, igen. Legalábbis amikor még dolgoztam-óvónő vagyok- így volt. Nekem személy szerint ez már akkor is bosszantó volt.
2013. szept. 7. 07:52
Nálunk volt olyan gyerek, aki szó szerint a bölcsiben töltötte a 2. 3. évét. Hiába láttuk, hogy beteg, nem küldhettük haza, mert nem volt lázas (gondolom kapott valamit). Aztán egyszer csak lázas lett, csak épp akkor már ráment a fülére és vihették fül-orr gégészhez. Mikor zártam a gyerek törzslapját azt láttam, hogy a gyerek a 2 év alatt ÖSSZESEN hiányzott 6 napot betegség miatt, családi okok miatt 0. :(
50. Zebra25 (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2013. szept. 7. 07:11

Hány szülő hozza be a gyerekét betegen orvosi igazolással:( Ha tudnátok....

Közben a gyerek lázas, köhöz, csipás a szeme szegénynek, vagy épp a füle fáj.

És tényleg az a legrosszabb, hogy olyan szülők hozzák be a gyereket így a legtöbbször, aki nem dolgozik, nem jár suliba és még kicsi sincs otthon.

Ahogy írta valaki lent, hogy elsőnek hozza és utolsónak viszi:(

49. b73e24f31f (válaszként erre: 47. - Anyuccci)
2013. szept. 7. 06:52
És hány ilyen van, bölcsiben is :(.
48. Macskanita (válaszként erre: 47. - Anyuccci)
2013. szept. 6. 21:05
tudom. na ezért írtam, hogy több alaklommal viszi olyan szülő a beteg gyerekét óvodába, aki amúgy is otthon van...Szerencsétlen gyerek mit élhetett át...:-(
47. anyuccci (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2013. szept. 6. 20:56

Ha az anyuka azt mondja hogy nem láza,nem megy a hasa,azt Nekünk el kell hinnünk.

De volt már rá példa hogy alighogy elment anya lemértük a gyerek lázát és lázas volt.Akkor már hívhattuk a szülőt hogy jöjjön vissza a gyerekért és csak orvosi igazolással hozhatta újra.


Volt már Nekem olyan gyerekem a csoportban akinek anyuja otthon volt kistesóval és hozta az oviba.

Ő volt az első és az utolsó gyerek az oviban.

Egyszer alvás időben hányt és hívta az óvónő az anyját hogy jöjjön érte.

Én maradtam vele a folyosón,mert ilyen esetben nem jöhet vissza a csoportszobába.

Anya 2 óra múlva jött addig a gyerek szét hányta magát...és hogy miért olyan későn?elmondása szerint aludt a hugi és nem keltette fel,Aztán az is kiderült hogy egy utcával lejjebb laknak...

Kérdem én...miért nem jött a gyerekéért azonnal?

és nagyon sok történetem van sajnos ahol a gyerek húzta a rövidebbet.

Persze mi próbáljuk ezt nem éreztetni velük,de a gyerekek nem hülyék....

46. trapiti (válaszként erre: 45. - Macskanita)
2013. szept. 6. 20:52
Nálunk hazaküldik. Vagy ha nem rögtön, pár óra múlva hívják anyát. De volt már olyan is, hogy kihívták a gyerekorvost az oviba, és ő mondta hogy otthon kell maradnia a gyereknek, mert beteg.
45. Macskanita (válaszként erre: 43. - Anyuccci)
2013. szept. 6. 20:49

anyuccci!

Áruld el nekem kérlek, az óvónénik miért nem küldik haza a beteg gyerekeket?

Nehogy félreérts, nem rosszindulatból, csak kíváncsiságból.Igen, elítélem én is, amikor reggel az öltözőben majd kiszakad a gyerek tüdeje, annyira köhög, hogy folyik a könnye, de anyuka otthagyja...oké, oké hogy valaki dolgozik, de higyjétek el a nagy többség nem.

44. trapiti (válaszként erre: 43. - Anyuccci)
2013. szept. 6. 20:46
Minden tiszteletem a jó dadusoké :) nálunk is ilyenek vannak. Nagyon jó lenne ha a calici járvány a dadusokon meg a takarításon múlna, de azért ez nem ennyire egyszerű :/
2013. szept. 6. 20:43

Én oviban vagyok dajka és mondhatom hogy semmi gond ezzel.Nem ettől lesznek betegek hanem ezer mástól...

amiről mi nem tehetünk.Sokkal inkább a szülők tehetnek,mert betegen behozzák a gyereküket az oviba.

A fogkeféket minden nap fertőtlenítjük a poharaikkal együtt.A játékokat havonta.

A lelkiismeretes dajka a csoportját tisztán rendben tartja.Én így teszek de nem is volt sosem panasz és calicink sem volt sose...:)

42. trapiti (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2013. szept. 6. 20:32
Szerintem ennél sokkal veszélyesebb szinte bármi ami egy óvodában történik... Ha a kicsire kell vigyázni, akkor többet ér egy alapos fertőtlenítő kézmosás amikor a nagy hazaér, és a két gyerek elkülönítése ha gyanús, hogy bujkál a nagyban valami...
41. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2013. szept. 6. 20:14
Ti csókolózni sem szoktatok?
40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Roza78)
2013. szept. 6. 17:44
amikor rányomják a krémet a fogkefére, akkor a tubuis csőrét általában hozzáérintik a keféhez és ez a para oka
39. Roza78
2013. szept. 6. 17:20
Szerintem semmi gond nincs a kozos fogkrem hasznalattal,nem fogkefe amit a szajukba visznek csak ki van nyomva belole a krem.
2013. szept. 6. 14:44

Mi már több oviban is jártunk, az előzőben nem volt túl nagy a tisztaság és elég sok ápolatlan gyerek is járt oda. Fogkrémük külön volt, kb. hetente vittem új tubust, mert a gyerekek eljátszották, belenyomták a csapba stb.

A mostani ovi nagyon tiszta, rendes, nagyon figyelnek mindenre. A fogkrém csoportonként közös, az óvónéni nyomja ki. Semmivel nincs több megbetegedés mint más oviban, sőt azt veszem észre itt nincs olyan sok beteg. (De ez szerintem nem a fogkefén múlik, hanem pl. azon, beveszik-e a láthatóan beteg gyereket, mert ebben az oviban pl. nem...)


A példának hozott calici-ről:

sajnos ha bekerül és elindul egy járvány, az jó eséllyel az egész közösségen végigmegy, mert nagyon virulens kórokozóról van szó, és a gyerekek egy része biztosan az oviban kezd hányni... a legnagyobb jóindulattal is nehéz megakadályzoni a fertőzést, mivel egy légtérben vannak, sokan, nem túl nagy helyen, ugyanazokat a wc-ket, kilincset, játékokat, edényeket stb. használják, nem tudnak jól kezet mosni, utána megfogják az ételt is... számtalan veszélyforrás, ezekhez képest a közös fogkrém szerintem annyira jelentéktelen...

37. b73e24f31f (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2013. szept. 6. 14:09
És az obiban mit mondtak rà?
36. Annie1130 (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2013. szept. 6. 13:52
vesélyes, veszélyes, de azt legalább nem találjuk undorítónak!:)
35. Kismanó86 (válaszként erre: 31. - Macskanita)
2013. szept. 6. 13:45
Mondjuk így már sokkal érhetőbb a dolog, de akkor sem gondolom, hogy a fogkefe a legnagyobb veszélyforrás. :-) Köhögnek, tüsszentenek egymás arcába, stb...
34. Macskanita (válaszként erre: 33. - B73e24f31f)
2013. szept. 6. 13:44
ezzel tisztában vagyok, már két évet járt, most nagycsoportos, csak eddig az óvodában, az előzőben, mindenki a saját fogkrémjét használta.Azért is tettem fel a kérdést, mert furcsállottam ezta közös fogkrém dolgot...
33. b73e24f31f (válaszként erre: 31. - Macskanita)
2013. szept. 6. 13:41
De azt nem tudod kivédeni, ha közösségben van, hogy egyszer kétszer megbetegedjen! Ha minden nap kihypozzák a szobát akkor sem!
2013. szept. 6. 13:39
bocsi, a hibákért, itt topog a pici ember, és lökdösi a kezem:-)
31. Macskanita (válaszként erre: 30. - Kismanó86)
2013. szept. 6. 13:38

Engem sem ez zavar...hanem az, illetve azért, mert van itthon egy Pindúr, akinek nagyon rossz az immunrendszere...és nem feltétlen volt tavasszal sem öröm, amikor hazahozott a gyerek iylen olyan vírust az óvodából, és maszkot kellett, orvosi utasításra ráadni a picire...ő alapban nagyon beteg, és nemigen ildomos elkapnia semmit, ezért , és ezóta kerülöm az olyan helyzeteket a gyerekekkel kaőcsolatban, ha nem muszáj, és elkerülhető, ne hozzon haza semmi olyat, ami a picire nézve életveszélyes lehet.

Nos, engem ezért zavar a közös fgkefe, nem másért...

tavasszal majdnem "ottmaradt" a pici kétszer is a kórházban, ilyen ártatlannak tűnő adeno és rs vírus miatt...

amúgy én sem tartom burokban az óvodást, hajaj, sőt, a picit sem.

2013. szept. 6. 13:34
Nem feltétlen Rád gondolok, de manapság olyan érzésem van, hogy az Anyukák legszívesebben az egész világot lefertőtlenítenék, nehogy valami baktérium érje a gyereket. Az enyém ha úgy tartja kedve belefekszik a homokba, néha meg is kóstolja, leesik a kifli, felveszi és eszi tovább... szóval ilyeneken nem tudok és nem is vagyok hajlandó kiakadni. Nem kell mindenkinek így gondolni, de engem meggyőzött az, hogy több, mint egy éve jár bölcsibe, most már oviba és összesen két hetet nem volt beteg.
29. Kismanó86 (válaszként erre: 25. - Dominós)
2013. szept. 6. 13:31
:-))))))
28. Kismanó86 (válaszként erre: 22. - Macskanita)
2013. szept. 6. 13:30

Nekem volna, nem vagyok finnyás. :-)


Akkor ilyeneket már meg se említek, hogy valamelyik megtörli az orrát a kezével és utána megfog egy játékot. Vagy pl. kakilás után nem sikerül rendesen kezet mosni. Simán lehet, hogy beleesznek egymás tányérjába... Sorolhatnám.

27. b73e24f31f (válaszként erre: 25. - Dominós)
2013. szept. 6. 13:27
Hjajj szakadok XD
26. b73e24f31f (válaszként erre: 12. - 5427edee11)
2013. szept. 6. 13:27
:DDD Hehe! :) Mindenkinek saját játékot, és kössék a gyerek hátára nehogy más is hozzáérjen! XD 25 wc és 25 mosdó is kell! :D
25. dominós (válaszként erre: 12. - 5427edee11)
2013. szept. 6. 13:26

Azám...és nem is mos mindegyik rendesen kezet kakilás után, mert még kis ügyetlen, vagy egyszerűen elbicceli, és folytathatnám.


Az enyém maszkban, gumikesztyűben jár oviba, de gondolkodom búvár- vagy űrhajósruhán.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook