Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A test elsavasodása mivel jár? fórum

A test elsavasodása mivel jár? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. jún. 7. 20:18

Most találtam, talán valakit érdekel:



Daganat nem jöhet létre olyan környezetben, ahol a sav-lúg egyensúly fennáll, és bõségesen van oxigén. Ezt bizonyítja, hogy nem létezik szívrák. A tüdõbõl a szívbe folyó vér az egész szervezet oxigénben leggazdagabb és legmagasabb pH-értékű része. Miközben a vér átmegy a tüdõn, a savas toxinok kicsapódnak belõle, és marad a sok-sok oxigén és a magas pH-érték. A rákos sejteknek mindig szélsõséges a pH-értékük, és oxigénhiány áll fenn bennük, míg az egészséges sejtekben enyhén lúgos a kémhatás és magas az oxigéntartalom.


A káposztafélék legjelesebb rákelleni harcosa a brokkoli, ami olyan vegyületet tartalmaz (szulforaphan) mely a májat rákellenes anyagok termelésére készteti.


* A rák elleni küzdelemben a zöldteát se becsüljük alá, ugyanis rákkeltő anyagokat semlegesítő polifenolokat tartalmaz.


* Ne becsüljük le a "jó öreg" savanyú káposztát se, ugyanis rengeteg benne a kálium, kalcium és magnézium. A káposzta enyhén vízhajtó hatású, erősíti a csontozatot és védi a szívet a káros stresszhormonoktól.



Bizonyos körülmények között, ha nincs elegendő nátrium, a szervezet más ásványi anyaghoz folyamodik. Az első ásvány, ami helyettesítőként szóba jöhet, az a kálcium. Valahonnan szerves kálciumot kell szerezni. Ez két forrásból lehetséges: lúgos salakképző ételekből és a csontokból.


Köztudott, hogy a tej kálciumban gazdag. Logikusnak tűnik, hogy ennél fogva kiválóan alkalmas a szervezet lúgos ásványanyag - készletének a pótlására. Sajnos azonban a pasztörizálás során a tej szerkezete megváltozik: a magas hőmérsékleten elbomlanak azok a fontos enzimek, amelyek a tejben lévő ásványi anyagok felszívódását kéne segítsék. Ezzel egyidőben az ásványi anyagokat összetartó kémiai kötések is megváltoznak, és a kálcium hasznavehetetlenné válik.

Egy másik lehetséges módja annak, ahogy a test a túl sok savas salakképző étel fogyasztására reagál, az ammónia "bevetése".


Magas fehérjetartalmú táplálék fogyasztása esetén, a fehérje bomlástermékét, a nitrogént, ammónia alakjában üríti ki a szervezet. Az ammónia erős lúg. Ezért, még mielőtt kiürítené, felhasználhatja a fehérjefölösleg savasító hatásának a közömbösítésére. Ez is egy szükségmegoldás, amihez a test csak vészhelyzethez folyamodik, amikor lúgkészlete erősen fogy, vagy már teljesen kimerült. Minderről néhány órán belül tudomást szerzünk, mégpedig az ammóniaszagú vizelet révén, mely gyakran jár együtt hólyagirritációval és vizelés közbeni égető érzéssel.


A savasság és lúgosság viszonyát a tudomány mennyiségileg fejezi ki egy 1-től 14-ig terjedő skálán, amit úgy nevezünk, hogy „pH”. Ezen a skálán a 7-es érték tekinthető semlegesnek. A 7 alatti értékek jelölik a savas, a 7 felettiek pedig a lúgos tartományt. Technikai értelemben a pH érték a hidrogénionok (pozitív töltésű molekulák ) koncentrációját mutatja bármely oldat vonatkozásában.


A test nem tudja sokáig elviselni a túlzott savasság felé történő eltolódásokat. A megbomlott egyensúly korai szakaszában a tünetek még nem olyan erősek:: ilyesmik lehetnek, mint kiütés, fejfájás, allergiák, megfázás és influenza, valamint egyéb (pl. homloküreg) problémák. De ahogy a dolgok tovább súlyosbodnak, egyre komolyabbá válik a helyzet. A szervek és egész belső rendszerek meggyengülése eredményeként pajzsmirigy-, mellékvese- és májproblémák, stb. léphetnek fel. Ha a szövetek pH-ja túlságosan elmozdul a savas irányba, akkor az oxigénszint lezuhan, és a sejtek anyagcseréje leáll. Más szóval a sejtek elpusztulnak.

Ha az elsavasodás túl erőssé válik ahhoz, hogy a vér ki tudja egyensúlyozni, akkor a felhalmozódott savmennyiséget a szervezet a szövetekbe nyomja, hogy ott raktározza el. Ez úgy történik, hogy a nyirokrendszer ( immunredszer ) semlegesít belőle annyit, amennyit csak tud, majd megpróbál megszabadulni a többitől. Sajnos, a „megszabadulni” a többi savtól annyit jelent, hogy visszanyomja azt a vérbe, amivel létrejön egy ördögi kör, hiszen a szervezetnek további ásványi anyagokat kell elvonnia onnan, ahol azok a normális feladataikat tölthetnék be, és emellett terheli a májat és a vesét is. Továbbá ha a nyirokrendszer túlterhelt, vagy a nyirokedények nem működnek megfelelően (ezt gyakran a testmozgás hiánya okozza), akkor a savak felhalmozódnak a szövetekben.

Amikor a testben savas melléktermékek keletkeznek, és ezek bekerülnek a véráramba, akkor a keringési rendszer folyékony formában próbál megszabadulni tőlük a tüdőkön vagy a veséken keresztül. Ha túl sok ilyen savas hulladék keletkezik, akkor ezek lerakódnak a különböző szervekben: a szívben, a hasnyálmirigyben, májban és a vastagbélben, vagy pedig a zsírszövetek kötik meg őket a mellekben, a csípőn, a combokon, a hason és még az agyban is. Ebből következik, hogy a zsír kialakulásának legfőbb oka a szervezet elsavasodása. A test zsír termel, hogy közömbösítse és eltárolja a savakat, megmentve ezzel a létfontosságú szerveket, amelyek egyébként komoly károsodást szenvednének. A zsír tehát nem más, mint a szervezet reakciója a túlsavasodott állapotra. A savak károsító hatását és eltárolásuk folyamatát más néven úgy is hívhatnánk, hogy „az öregedési folyamat”

2008. jún. 7. 19:56
keress rá a neten (egész jó találmány:P)
44. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 41. - Silverblue)
2008. jún. 7. 18:05
Az élesztőt kihagytad. Úgy tudom, ez is tiltott, mert remekül élnek benne a candida gombák. Jól tudom?
2008. jún. 7. 16:44
Ja és még valami ami eszembe jutott.Rengeteg tiszta vizet kell inni közben vagy tisztitó teákat.Minimum 2-3 litert!És rengeteg erő és kitartás kell hozzá.Mindenkinek sok sikert!:))
2008. jún. 7. 16:39
folyt.:nádcukor.Húsok:csirke bőr nélkül és halak.Tej helyett:rizs,zab,kókusz,szója tej.Juh sajtot lehet enni.Az összes zöldség és gyümölcs ehető ha lehet nyersen vagy párolva.A legjobbak a piros bogyós gyümölcsök,de cukor és tejszínhab nélkül!Javasolt még az olajos magvak fogyasztása pl:mandula,dió,mogyoró,napraforgó de só nélkül!Ezek az emésztés segítéséhez nagyon jók.
2008. jún. 7. 16:30
Megpróbálom,de szerintem ez is egyedi.Nem szabad enni:tej,kávé,cukor,csoki,kakaó,sajt,fehér liszt és minden ami fehér lisztből készül pl:pék áruk és tésztafélék.Húsok:disznó/esetleg mangalica/,borjú, marha.Gyümölcs:szőlő,banán,körte-nagyon magas a cukor tartalmuk.Vigyázni kell,mert majdnem mindenben van cukor még a mustárban is,én mindent elolvasok vásárlás előtt.Amit szabad enni:rozs,tönkölybúza, rizs,durumlisztből készült péksütemények és tészták.
40. 9df60c3431 (válaszként erre: 39. - Silverblue)
2008. jún. 6. 16:45

Én is voltam természetgyógyásznál, és igen, megállapította h el van savasodva a szervezetem.

Gyógyteákat és Schüssler-sót kellett rá szednem.

De nem igazán javultam tőle.


Étrendi tanácsokat ezzel kapcsolatban nem adott.

Le tudnád esetleg írni röviden azt az étrendet?

Gondolom a fehér liszt és a cukor első számú tiltott dolgok.

39. Silverblue (válaszként erre: 37. - 9df60c3431)
2008. jún. 6. 16:38
Én elmentem természetgyógyászhoz,mert sok mindent kipróbáltam én is és igazán egyik sem volt hatásos.Ő bemért engem,hogy savas vagy lúgos vagyok-e,és az ő javaslatára kezdtem el szedni a kapszulát.Szerintem egy jó szakember tud igazán jó tanácsot adni arra,hogy a te számodra mi a megfelelő.Az sem utolsó szempont,hogy a megfelelő adagolást is elmondja.Nekem étrendet is adott mellé,hogy mit egyek és mi az amit el kell kerülni.
2008. jún. 6. 14:42

A savasodás első jele nálam a Candida volt.

Nem értettem mi a fenétől kaptam.. Megnézettem a ph-mat és már értem :((

37. 9df60c3431 (válaszként erre: 25. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 6. 14:39

Egyikkel se élek, de csak olyanra költöm a pénzem ami tényleg hatásos.


Sok gagyi dolgot próbáltam már... Óvatos vagyok.

36. emagdi (válaszként erre: 31. - McKenzi)
2008. jún. 6. 13:29

a herbaházban is kapható, én is szoktam venni :)

semmi "extra" íze nincs (szóval nem rossz, mint pl a supergreens), csak 9-es a ph-ja. nyolcszázvalamennyi egy öt literes palack ára.

35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 34. - McKenzi)
2008. jún. 6. 13:10
Köszi!
34. McKenzi (válaszként erre: 33. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 6. 12:59

natura boltokban kapható (mi a Momparkban vettük) (www .furedilugos.hu)

Nem tudom, hogy hogyan készítik, de most megnézem a weboldalukat:)

33. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 31. - McKenzi)
2008. jún. 6. 12:46

Nem. Hol veszed? És mi a neve pontosan?

Néhány éve volt valami lúgos vizet készítő készüléke egy barátomnak, van ehhez köze?

32. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 30. - Silverblue)
2008. jún. 6. 12:45
Szó sincs róla! Igen, a kapszula még kevesebb. Főleg ha nem kell gyógyszereket venni, én pl. már nem is kávézom. Ha jól belegondolok, kevesebbet is eszem,mióta iszom ezt a löttyöt. Kifejezetten jó üzletnek látszik :)
31. McKenzi (válaszként erre: 3. - Danya)
2008. jún. 6. 12:11

én most lúgos vizet iszom, egy ismerősöm már egy hónapja csak ezt issza, és azt mondja hogy már nem fáj a térde (ami eddig nagyon fájt, azt mondja köszvénye volt)

900 forint öt liter - ph9


valaki hallott már erről valamit?

30. Silverblue (válaszként erre: 25. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 6. 11:59
Én ezt nem neked válaszoltam.Ha a kapszula árát felbontom napi szintre akkor az még kevesebbre jön ki.Bocs ha ezzel megsértelek nem volt szándékomban.
29. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 28. - Pirosalma)
2008. jún. 6. 10:57

Igen, ez a baj. A hülye marketing szöveggel agyonvágják azt is, ami jó.

Nekem a barátnőm adta, azt mondta, ha jónak találom, egy hónap múlva fizessem ki, ha nem, akkor ajándék volt. Egy hét elteltével fizettem ki.

Annyit mondott róla, ez egy táplálékkiegészítő, nem gyógyszer, nem csodaszer, de jót tesz. Méregtlenít, segít helyreállítani a bázikus egyensúlyt.

Amióta ezt iszom, nincs szükségem a napi 5 kávémra, kevesebbet alszom de jobban, előtte 10 perc után haldokoltam a sztepperen, azóta 40 perc simán megy. Szóval nekem bejött.

28. Pirosalma (válaszként erre: 27. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 6. 10:32

Viccelődöm, te:-)

Egy marketinszövegben volt ez: "Segítségével a vér könnyebben veszi fel az oxigént a vízből." (www.ph7.hu)

Kopoltyúval lehet:-)

27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Pirosalma)
2008. jún. 6. 10:22

Járj utána, próbáld ki, aztán ossssssszad az észt :DDDD. Az Inner Light-tól én sem voltam beájulva, de a Wellstar tényleg jó.


Tudományosan persze nem tudom és nem is akarom alátámasztani, de érzem, hogy sokkal jobban vagyok. Ez elég bizonyítéknak???

2008. jún. 6. 10:00
Ez az a cucc, amitől a szervezet könnyebben veszi ki a vízbül a zokszigént?:-)
2008. jún. 6. 09:14
18.000 ft, vagyis napi 600 ft az egészségért? Nem kerül többe, mint egy doboz cigi, egy hamburger.
24. Silverblue (válaszként erre: 22. - 9df60c3431)
2008. jún. 6. 08:32
Hát a 18.000 forintos italhoz képest?
2008. jún. 5. 20:12

Most nézem, én szedtem is régen ilyet..

Még van is belőle itthon, de ugyancsak régi lehet.. :( Inkább nem szedem be..

Nem emlékszem a pontos árára, más kapszulákkal együtt vettük, de valóban nem olcsó dolog.. :S

22. 9df60c3431 (válaszként erre: 21. - Silverblue)
2008. jún. 5. 20:07
Elég drága :(((
2008. jún. 5. 20:04
Ja az árát elfelejtettem.Ez kb.8000forint és 180 darab kapszula van benne.
2008. jún. 5. 20:03
Ha valaki nem tudja meginni ezeket,akkor létezik kapszulás kiszerelésű lúgosító.Super Green Food néven.Ez tiszta zöldség és növény kivonat,nagyon jó felszívódással.
19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Danya)
2008. jún. 5. 19:53

Amit korábban ittam, az az Inner Light volt - leánykori nevén zöld lötyi :), az került 15.000 forintba, mert kettőt vettem. Egyenként 18.000 ft az ára.


Amit most iszom, az a Wellstar. Nem voltam teszten, de biztos, hogy el van savasodva a szervezetem. Mitől is ne lenne, csak az utóbbi időben táplálkozom nagyon tudatosan, viszont sok húst ettem korábban. Ez azért is jobb, mert négyezer fajta vitális anyag van benne. Erősen méregtelenít, még a nehézfém-szennyeződéseket is eltávolítja.

18. danya (válaszként erre: 13. - 7934d1ac97)
2008. jún. 5. 16:42

szia:)



megnézem a sütő enikő lapján, köszi. hát sajnos a tul sulyosság nálam is van, fogyókurázom folyamatosan, elvileg nagyon egészségesen táplálkozom, nincs fehér cukor, fehér kenyér, fehér tészta stb. mindenből átálltunk már régen a test barát élelmiszerekre, ennek ellenére nagyon küzdök a sulyomért, most fogytam 15 kilót, amiből két hét kis nem odafigyelés visszadobott 4-et tehát biziom benne, hogy igaz, ha egyensulyba hozzuk a ph szintet akkor a kilók is eltünnek.

mert azt olvastam, hogy a szervezet igy védekezik a sav ellen, hogy zsirt termel, ezzel akadályozva meg a sav kártevését a szervezetben.

a baj, hogy kevés időm van ennek utána olvasni nézni, de azért rajta vagyok:)

17. danya (válaszként erre: 15. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 5. 16:39

szia:)


én a ph csoda honlapján olvastam ezt az árat, a mészöly is ezt issza, megnéztem a videot és ez az ár volt ott. de azért kedvezőbb a tiéd?

és mit veszel észre, hogy érzed, hogy jobb? a ph értéked változott?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook