Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A test elsavasodása mivel jár? fórum

A test elsavasodása mivel jár? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2008. júl. 29. 13:50

Sziasztok !

Én 3 hete eszem a a Greenmix9 nevű készítményt. Ez tasakokban van, össze kell keverni folyadékkal, csak 2600 Ft/dobozban 20 db van. Naponta kettőt kell enni, tehát 10 napra elég. Így 1 hónap 7. 800Ft.

Nekem jó tapasztalataim vannak, az biztos, hogy helyrehozza az emésztést, és mintha a nyirokrendszerre is jó hatással lenne. (Nekem érzékenyek és duzzadtak kb. 15 éve a nyirokcsomóim a fülem mögött, és ez 3 hete jobb lett, normál méretűek lettek, és nem fájnak. Előtte hetente egyszer igen érzékennyé váltak, és dagadtabbak voltak. ) Azt nem tudom, hogy méregtelenít-e. Tényleg, meddig kell fogyasztani ahhoz, hogy méregtelenítsen ? Fogyni még nem fogytam.

2008. júl. 8. 18:55

Hogy lehet megszüntetni a káros savas állapotot?

Ha elhagyom a "rossz" ételeket az már elég?

2008. jún. 26. 19:32
narancsbőrrel, az tuti.
2008. jún. 26. 18:24

Én székelésre lenmagot ittam.

Kb 2 evőkanállal adtam 2dl vízhez. Meginni nehéz volt, és székletem sem lett tőle. edig hashajtónak írták fel... Hát erről ennyit.. :(

Olaj formájában viszont nagyon jó volt!! Kiváló ásványi és nyomelemforrás, de csak 1 tk-val kell belőle egyszerre. Egyetlen hátránya az ára :(


Úgy tapasztalom ami tényleg hatásos és eredményt lehet vele elérni annak mind borsos ára van..

Már reflexből nem veszek olcsó dolgokat, inkább teszek még hozzá egy picit és megveszem a drágábbat..

A magas ár valamennyire garantálja a minőséget, de persze nem mindig járnak együtt sajnos.. :(

2008. jún. 26. 10:42

pár tipp:

Az ülőfürdő



Európában a gyógyfürdők általában ülőfürdőként használtak. Pontosabban ez azt jelenti, hogy az emberek forró vízben ülnek, de a lábul hidegvízben van. Majd megfordítva.


A forró és hideg víz váltakozása erősíti a keringési rendszert és meggyorsítja a méreg kiválasztást. Ezt a kezelést lefekvés illetve délutáni pihenés előtt érdemes végezni.


Otthoni kivitelezése a következő: vegyünk egy akkor tála, amelybe bele is tudunk ülni. Készítsünk forró fürdőt, a tálat töltsük meg félig hideg vízzel. Tegyük a fürdőkád mellé. Jégkockát is tehetünk bele. Üljünk bele a kád forró vízbe, amely a köldökünkig érjen a kád peremén át lógassuk le a lábunkat a hideg vizes tálba. Maradjunk így 2 percig. Aztán amilyen gyorsan csak tudunk, forduljunk meg, váltsunk vizet. Ezt ismételjük meg még egyszer.



Sós dörzsölőfürdő



A sós dörzsölés serkenti a bőrt és előmozdítja az izzadást. Ezáltal segíti a méregtelenítést. Cukorbetegség. Szív, bőrprobléma esetén ne alkalmazzuk!


Kezelés menete: egy fél csésze durva tengeri sót tegyünk egy nagy tálba, és öntsük fel annyi vízzel, hogy elég száraz massza legyen belőle.


Álljunk a kádba, zuhanytálcába vegyünk egy marék masszát és a lábunktól kezdve körkörös mozdulatokkal élénken, dörzsöljük be a bőrünkbe. Szükség szerint még több sós masszát vegyünk fel és borítsuk be az egész lábunkat vele. Ismétljük meg ezt a másik lábon is. Következik a karunk-hátunk, alhasunk és a mellkasunknál fejezzük be. Fontos hogy a nők kerüljék el a melleiket. Miután z egész testünket beborítottuk sóval meleg vízzel öblítsük le a sót és törölközzünk szárazra.



Almaecet fürdő



A méregtelenítő, nyugataó fürdő segít visszaállítani bőrünk természetes pH-egyensúlyát és hatásos a viszkető, vagy háló bőrre. Kezelés menete: egy csészényi almaecetet adjuk meleg, de ne mforró fürdővízhez. Áztassuk benne magunkat 15 percig, azután paskoljuk szárazra a bőrünket és menjünk egyenesen az ágyba.

2008. jún. 26. 10:26

Több bázikus és semleges táplálékot fogyassz. Zöldségeket, gyümölcsöt, -Délelőtt!!! krumpli ásványvíz tejtermék szójatermék keveset!!!! Teljes kiőrlésű kenyér, tészta lehet, mértékkel.

Kerüld: húsok, belsőségek, kolbászok, sajtok, édesség-csoki süti TILOS!!!! alkohol, kávé szintén TILOS!!!!

Jó alaposan rágd meg az ételt, mert a nyál lúgos. Próbálj ne túl sokat és ne túl későn enni.Mozogj rendszeresen. A bőr a verejtékezéssel, a tüdő pedig a kilégzéssel segít vesédnek a savak kiválasztásában.


Szóval ugyanaz, mint a méregtelenítés.


Csak most úgy hívják, hogy a test elsavasodása. Mert ez a trendi, és most ezzel kell foglalkozni.


Lakmusz papírra a reggeli első vizeletedből cseppentesz. Asszem, ha elzöldesedik, akkor savas vagy. Tök mindegy. Végezzetek méregtelenítést. max 3 hétig. Heti 2kg fod kb lemenni.

100. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 97. - Danya)
2008. jún. 26. 09:23
Remek. Akkor éppen ezt csinálom. 4 napja mást sem eszem, mint joghurtot búzakorpával és rengeteg ásványvizet iszom. Tényleg jobban érzem magam és éhes sem vagyok.
99. Pirosalma (válaszként erre: 98. - 9df60c3431)
2008. jún. 25. 19:33

Szia!


Ez mérhető érték. A nem kellően kontrollált tapasztalat, amit a pszichés tényezők erősen befolyásolnak, nem kifejezetten hiteles.


De most frankón:-)


Ettől függetlenül nem jó sok cukrot enni, de egy kevés nem árt meg;-)

98. 9df60c3431 (válaszként erre: 94. - Pirosalma)
2008. jún. 25. 17:55

A tudósok nem tapasztalatból beszélnek. Szerintem sose volt egyiknek se ilyen problémája.

Én speciel jobban hiszek a saját szememnek és a tapasztalataimnak, mint nekik.

97. danya
2008. jún. 25. 17:48

google.com-ba ha beirod a keresőbe, akkor több oldalt is bead, a lényeg, hogy sok zöldség, sok gyümölcs és azok közül is azok fogyasztani, amiben több rost van.

pl. a zabkásában, zabkorpában, buzakorpában.

minél több rostot fogyasztunk, mivel ez nem oldódik a szervezetben, tehát kifelé menet takaritja az egész emésztőrendszert. és minél jobban kitakarit annál jobban szivódik fel a szervezetnek szükséges ásványi anyag, és vitamin, és puceválódik ki a méreganyag amik eddig évtizedekig pangott bennünk.

röviden ennyi, de érmes utána olvasni.

96. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 95. - Danya)
2008. jún. 23. 17:02
Mi az a rost diéta?
95. danya
2008. jún. 23. 16:47
és a rost-diétához mit szóltok?
94. Pirosalma (válaszként erre: 92. - 9df60c3431)
2008. jún. 21. 12:53
"Szerintem egyértelműen a fehér cukor az első számú savasító tényező!!" - szerinted igen, a tudósok szerint nem;-)
2008. jún. 21. 12:11
Tapasztalataim alapján rosszabb a fehér lisztből készült és a műanyag termékeknél is!
92. 9df60c3431 (válaszként erre: 89. - Danya)
2008. jún. 21. 12:10

Jól értem, a sósmogyoró savasít?? :)

Én naponta eszem egy zacskóval + pattogatott kukoricát is tele sóval+ szalmakrumplit szintén sóval..


A cukor viszont rettenetes.. Abból ha megeszek egy keveset, rögtön minden bajom van tőle.. Zsírosodik a bőröm, a hajam, mitesszerek és pattanások jelennek meg rajtam.

ÉS kivonja az ásványi anyagokat a szervezetemből..

Szerintem egyértelműen a fehér cukor az első számú savasító tényező!!

91. Pirosalma (válaszként erre: 89. - Danya)
2008. jún. 19. 20:55

Szia!


Kis zacskó kell:-)

90. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 88. - Pirosalma)
2008. jún. 19. 20:40
Ezt az elméletedet éppen most döntöttem meg :)). Vacsira egy zacskó, azaz 12 dkg pörkölt mogyorót sikerült befalnom :))
89. danya
2008. jún. 19. 20:38
hát sajnos olajos magvak a gyengéim, van amikor a mogyoróra, van amikor a mandulára, van amikor a kesudió bukom.... és nagyon nagy önuralom kell, hogy fél zacsinál abba hagyam sajnos.
88. Pirosalma (válaszként erre: 85. - 9df60c3431)
2008. jún. 18. 16:53

Az arány önmagában értelmetlen, mert vannak nagyon lúgos és nagyon savas ételek. Nem kell arányt számolni, sok zöldség, gyümölcs, kevesebb hús, sajt, ha már lúgosítani kell.


[link]

Fontos, hogy az értékek 100 g-ra vonatkoznak, tehát pl. az olajos magvakból aligha eszik meg 100 g-ot az ember.


Amúgy még régebben szóba került, hogy a cukor savasít. Én azt írtam, nagyon minimálisan (ez a táblázatból kiderül). Tévdtem, nagyon minimálisan lúgosít:-)

2008. jún. 18. 13:29

Azért csak óvatosan a szódabikarbónával. Olvastam itt olyat,hogy a hasnyálmirigynek nem tesz jót.

ÉS van olyan is aki túladagolta. Ennek bőrtünetei lehetnek, a savköpeny gyengülése miatt.


De ez rád nem vonatkozik, nem iszol annyit.

Sok sikert és jobbulást Neked is!

86. danya
2008. jún. 17. 19:23

állitólag nincs köze mondjuk a citromhoz, vagy az ecethez, hogy a testünk elsavasodik.

sőt citromkurát is olvatam már erre a nyavalyára.

pl én most 21 napos szódabikarbónás kurát csinálok, minden étkezés előtt negyed órával egy fél mokkás kanálnyit langy vizben iszom.

áll. ez szuper jó és olcsó megoldás.

na majd meglátjuk

de százszázalékig nem is tudom, hogy melyik kategóriába tartozom - savas - normál - lugos?

de sok jel mutathatja

magas vérnyomás, dagiság, fáradékonyság, stb.

ez van

sok siekrt

2008. jún. 16. 17:14
Azt hiszem valahol azt olvastam,hogy 20% savas és 80% lúgos ételt kell fogyasztani. Ez a helyes arány?
2008. jún. 16. 17:13

Sziasztok!


A táplálkozáson változtatott valaki a savasodás megelőzésére és a lúgosítás előidézésére?


Azért ugye lehet enni savasító ételeket, csak nem sokat..?!

2008. jún. 13. 07:38
mindenféle kellemetlenséggel:))
82. danya
2008. jún. 13. 05:35

oké semmi baj, csak a semmiből bele az arczunkba, kissé tolakodónak vettem:)

de igy más...

2008. jún. 11. 21:24

topicot elvesztettem helyett


Topicot tévesztettem..

2008. jún. 11. 21:23

Amúgy igenis van fogalmam róla, én is nyakig benne vagyok. :( Van is itt pár hsz-em.

De speciel a lakmusz papíros ph-méregetős dologgal nem tudok mit kezdeni, ezért hanyagoltam a topicot..


És az ominózus hsz véletlen volt, topicot elvesztettem. Amire írni akartam az kőkemény marketing volt.. De látom nem itt..


Bocsánat a tévedésért! Nem akartam megbántani senkit, beszélgessetek csak nyugodtan.

79. 9df60c3431 (válaszként erre: 77. - Danya)
2008. jún. 11. 21:19

Talán azért dühít mert nem is Neked írtam!!!


Én kérek bocsánatot!!

78. danya (válaszként erre: 73. - Pirosalma)
2008. jún. 11. 20:46

szia alma:)


tulajdonképpen voltam már a zöldben ami ugy mutatja, hogy beleférek, de voltam már sárga is ami azt mutatja, hogy borzasztó rossz, és voltam már inkább kékesben ami gondolom a másik irányt mutatja.

nem tudom, de olvasgattam a lugósitó étkeket, hát.. ölég nehéz lenne ezt betartani. nem vagyok hus függő, de szeretem ha van egy kis tenyérnyi belőle a tányéromon. a sajt sem ajánlott, na azt mondhatnám, hogy saj-függőségben szenvedek, néha a medve light (JAJJJJJJJJ ez reklám:))) oltja a sajt utáni vágyam, néha pedig nem, akkor füstölt paranyicát kell ennem, vagy füstölt trappistát.

de ma ittam 3x szódabikarbónás vizet. már ez is haladás:D

77. danya
2008. jún. 11. 20:43

Beautiful!!!

amugy pedig, nem kötelező ide irni, főleg ugy, hogy fogalmunk sincs semmiről, legalább egy pár hozzászólást illene elolvasni, nem?

és nem tenni bántó megjegyzéseket.


kissé dühit a hozzászólásod ..... vagy nagyon - hát inkább nagyon.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook