Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A test elsavasodása mivel jár? fórum

A test elsavasodása mivel jár? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
76. danya (válaszként erre: 75. - 9df60c3431)
2008. jún. 11. 20:37

itt nálunk nem reklám célból olvashattad a termék nevét, csak pontositottuk, hogy én mivel mérem, eladó sem lenne, hacsak egy alig használtat nem akarna venni valaki jó pizé:)

szóval itt csak beszélgetünk, és aki többet tud erről a dologról az átadja a tudást a másiknak, erről szól ez a topic semmi másról.

2008. jún. 11. 12:03
Elegem van abból, hogy mindenki ezen akar meggazdagodni!!
2008. jún. 11. 12:02
Jaj ne még egy reklám... :(
73. Pirosalma (válaszként erre: 71. - Danya)
2008. jún. 10. 21:29

Szia!


Hát az univerzál kicsit más (1-13-ig mér):-) Nézd meg, melyik szín hanyas. Mindazonáltal: kis eltérések mérésere ez alkalmatlan. Ahhoz lehet kapni vegyszerboltban pontosabbat (ami 5 és 8 között mér, de 2-3 tizedeseket is). Persze mint már írtam, kétséges ennek a pH-mérésnek a jelentősége.


A tested (testflyadékok) alapból lúgosak:-) De előbb-utóbb hozzá fogsz szokni ezekhez a dolgokhoz:-)

72. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 71. - Danya)
2008. jún. 10. 20:28
Hát így, maximum akkor, ha ráírod egy szines filctollal, jó nagy betűkkel :)))
71. danya
2008. jún. 10. 20:27

universal indikator papirusz van ráirva. de mint mindig, ma is elfelejtettem mérni nyálat is és vizeletet is soha nem tudom meg,hog mizu velem.

a szódabirkarbónát sem ittam csak kétszer azt is elfelejtettem reggel.

na ez van.


sőt már citromot is vettem, de azt sem iszom:)


hogy lesz ebből lugos test?

70. Pirosalma (válaszként erre: 69. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 9. 16:04
És a vízbül veszi a zokszigént:-)
69. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 68. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 15:43
A BUX indexet is megmutatja :)))
68. Pirosalma (válaszként erre: 67. - Danya)
2008. jún. 9. 15:32

Szia!


Akkor valami féluniverzális lesz, nem lakmusz.


Jól néznénk ki, ha a vizelet pH-ja csak 7,3 lehetne:-) Szóval: 5 és 9 közötti vizeteletet tud előállítani a szervezet. A magas sem jó, vesekőhöz, könnyebb fertőzőshez vezethet vezethet.

67. danya (válaszként erre: 64. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 15:22

szija:)


én igy kértem és adtak egy 100 db-os kiszerelést, mely a test ph értékének mérésére szolgál. volt vágós és szakitós, és a szakitósat kértem. most nincs nálam, de kb. 10-11 szin van rajta nagyon világos sárgával kezdődik és a vége sötét zöld és a liba"fos" szin mellé van irva, a jó ph érték. amugy semmi használati utmutató nincs hozzá, tehát bármit is mérhetünk tényleg. csak abból következtetek, hogy ha 7,3 alá sűllyed akkor sem jó, és ha fölé talán akkor sem.

a lényegen nem változtat, ugyhogy nem tudom mizu velem? a baj, hogy mint irtam magasvérnyomás, hizás, izületi fájdalmak, fáradékonyság... jelen..

66. NOA (válaszként erre: 61. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 13:43

Biztos jó oka van rá:)

Egy laikus olyan könnyű meggyőzni:(

65. McKenzi (válaszként erre: 62. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 9. 13:38

tipikus. Ez van az egészségügyben, az embernek fingja sincs, hogy kell-e kopogni, vagy épp nem szabad. Szabad-e kérdezni, vagy az már mindjárt sértésnek számít :)

Nőgyógyászomnál egy óra várakozás után megkérdeztem, hogy mire számíthatok - kiderült elment műteni a doki, egyébként nyugodtan szólhattak volna, mert akkor hazaküldtem volna a parkolóban várakozó férjemet a másfél éves gyerekemmel... miközben az anyósom már meg is érkezett vidékről a vasútállomásra, és ránk várt, mert mondtuk, hogy elé megyünk, persze én vagyok a hülye mert nem számítottam rá, hogy időre megyek és három órát kell várnom

mindez egy magánkórházban.

64. Pirosalma (válaszként erre: 63. - Danya)
2008. jún. 9. 12:42

Szia!


Akkor az nem lakmusz. A Függvénytáblázat (matek, fizika, földrajz, kémia) szerint vörös-kék.

[link]

63. danya (válaszként erre: 53. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 12:24

helló:)


az orvosi müszerben vásároltam a lakmusz papírt, ezen egyértelmüen az van, a zöld van benne a normál PH értékben, ha alatta van akkor savasság áll fent. a mai vizeletem és nyálam zöld volt, tehát ma jó talán. vagyis akkor jó volt.

hát igy már nem tudom.

62. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 60. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 10:19

Béky tanár úr...... Három éve bejelentkeztem hozzá, megbeszéltünk egy időpontot. Előtte egy nappal, és az időpont napján reggel felhívtak, hogy biztosan jövök-e. Gondoltam, ez aztán a profi szervezés!


Négyre volt időpontom, nagyjából fél ötig angyali türelemmel viseltem, majd kérdeztem, hogy még kb. mennyit várjak? Mire kissé flegmán közölte az asszisztens, hogy most ment be a fél 4-es páciens. Kérdeztem, ennek tükrében, kb. mennyit kell várnom? Most már kissé lekezelően közölték, hogy tessék türelmesnek lenni, a doktor úr nagyon elfoglalt. Mondtam, hogy az én időm sem értéketlenebb, mint az övé, és ott hagytam.

2008. jún. 9. 10:15
Azért Gulyás doktor úr kitesz ám magáért:-)
60. Pirosalma (válaszként erre: 59. - NOA)
2008. jún. 9. 10:12

Szia, NOA!:-)


Már a 36. másodperc után nyilvánvaló, hogy a mérés itt is szubjektív, gyakorlatilag semmi értelme továbbhallgatni...Azért én megtettem:-)


Béky tanár úr fő módszere, hogy sok "ismeretlen" szót (szinapszis, limbikus rendszer, szuperoxid-diszmutáz, ATP stb.) használ.

59. NOA (válaszként erre: 57. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 09:45

[link]


Béky László szerint nagyon egyszerű megállapítani , hogy elsavasodott-e a szervezet vagy sem ezzel a módszerrel.

58. NOA (válaszként erre: 50. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 09:38

Oh én balga, hogy erre nem gondoltam.:)

Ügyes!

57. Pirosalma (válaszként erre: 56. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 9. 09:37

Ha megfigyeled, elég sok termgyógyászati probléma (pl. itt a savasodás vagy éppen a candidózis) nem mérhető objektíven, viszont szinte bármit okozhat a betegség (így a legtöbb emberre passzolhat a leírás), ugyanígy egy csodaszer (oxigénes víz, csak hogy a legalját említsem, Béky tanár úr szerint 16, 32 atomos oxigénmolekulák vannak benne, sőt valami 256-osról is írt már...) rengeteg dolgot gyógyít állításuk szerint, persze, hogy sok ember vegye.


Nem, egyszerűen nem mérhető tudtommal.


A sok hús savasít, sok húst amúgy sem jó fogyasztani a sav-bázis egyensúlytól függetlenül.

A stresszhez nem tudok hozzászólni, bizonyos hormonális megnyilvánulásait én is ismerem, de nem többet. És nagy összegű fogadást mernék kötni, hogy a szakemberek sem sokkal jobban;-)


Mindenképp szólok, csak most elvagyok én is, tudod...

56. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 55. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 09:16

Hát ez nem túl jó hír. Mármint az, hogy ezek szerint nem lehet egzakt módon megállapítani, hogy mennyire van elsavasodva a szervezet? Legalábbis nem túl bonyolult módszerekkel.


Még mindig viszonylag sok húst eszem, és azt olvastam, a stressz is ebbe az irányba hat, már pedig abból kijut, bár igyekszem azt is kezelni. Tudatosság :)))


Nagyjából két hete iszom ezt a Wellstar algacuccot, azóta fényévekkel jobban érzem magam, és valahogy változnak a kontúrjaim is. Nincs igazán fogyásra szükségem, de tény, hogy 2-3 centivel csökkent a körméretem, pedig semmit sem teszek ez irányba. De több az energiám, jobban érzem magam.


Szólj, kérlek, ha konzultáltál az ismerősöddel!

Köszi!

55. Pirosalma (válaszként erre: 54. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 9. 09:10

Szia, KeA!


A helyzet nem egyszerű. Alapból: a savasodás nincs korrekt módon definiálva a termgyógyban. De leginkábbsehogy sincs. Mindenféle süketelés megy, hogy ha a vizelezt savas, vagy fölsorolják a már leírt aspecifikus tüneteket (amiket akár én is észre tudnék venni magamon, ha nagyon akarnám), de semmi.


A vizelet és a nyál pH-jából (a nyál pH alapból lehet savas, emésztéshez lúgosodik, de kérdéses számomra, mekkora a diagnosztikai értéke) nem lehet egyértelműen következtetni arra, hogy milyen a szervezet sav-bázis állapota.

Szerintem ezt vérgázanalízissel lehet megnézni picit közelebbről, de még az is kérdéses, mekkora eltérést mutat, mutat-e egyáltalán. Én nem vagyok otthon az ilyen mélyreható élettani kérdésekben sajnos, és ezért vagy nem ezért, de nem tudok olyan diagnosztikai módszerről, amivel ez mérhető lenne egzakt módon.


Meg mint írtam, nem is egyértelműen az a baj, ha a vér pH-ja pár században eltér (vagy annyiban sem), mivel az enzimek pH-optimuma nem 1-2 százados tarzomány, és tudtommal (mikrobiológiában sem vagyok járatos) a baktérium, gombák stb. számára optimális pH-tartomány sem párszázados (hanem legalább 1, ami a vér esetében lehetetlen, csak súlyos esetekben, na, azt tényleg acidózisnak - savasodűsnak - hívják, és pl. mérgezés miatt alakulhat ki).


Sokkal inkább a pH-szabályozó mechanizmusok lehetnek érintettek, de ez elég komplex endokrinológiai, neurológiai-neurokémiai, biokémiai kérdés, nem kifejezetten az én hatásköröm:-D Csak találgatni tudok, pár tippem van. Majd ha találkozom egy ismerősömmel, aki ebben jobban otthon van, és megtudok valamit, szólok nektek is természetesen.


Látod, 3-4 éve egészségesen táplálkozol, és mégis úgy gondolod, el vagy savasodva? Nem tudom, a már említett bizonytalanságok miatt, de ne hagyd, hogy csak úgy bemeséljék neked ezt...

54. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 53. - Pirosalma)
2008. jún. 9. 08:53
Hogy tudom meg, hogy mennyire vagyok elsavasodva? Mert tulajdonképpen csak gondolom, hiszen hosszú évekig ettem teljesen össze-vissza, csak az utóbbi 3-4 évben étkezem tudatosan.
53. Pirosalma (válaszként erre: 52. - Danya)
2008. jún. 9. 08:51

Szia!


A lakmusz pH 5-8 között csap át, minél savasabb, annál vörösebb, minél lúgosabb, annál kékebb. Tehát vörös-kék, nincs sárha meg zöld:-)

Véletlenül nem univerzális indikátorod van?

Amúgy a savas vizelet nem jelent savasodást, ill. nem egyértelmű jelzője.

Meg hozzátenném, hogy a vérének pH-ja valószínűleg senkinek sem tér el a normálistól (esetleg pár század az eltérés), erre vannak a szabályozómechanizmusok.

A sav-bázis kérdés szerintem bonyolultabb, mint beállítják, pont amiatt, mert a problémát nem a vér pH-jának eltérése okozza (mivel az max. pár századot ingadozik egészségesekben), de ebbe most nem mennék bele.

52. danya
2008. jún. 9. 07:06

szia:)

konkrét értéket nem tudok mondani, az is tény, hogy még nem sokszor mértem, ahogyan olvasgatom itt, sürün meg kellene ismételni, és átlagot vonni, mert bármi befolyásolhatja. evés, ivás stb.

nekem olyan lakmusz papiron van, amin szinek vannak, és a normál érték lenne a zöld, ez nálam inkább sárgába megy át, nyálilag is és vizeletileg is.

51. Pirosalma (válaszként erre: 49. - Danya)
2008. jún. 8. 21:28

Szia!


Bocs, ha indiszkrét vagyok, tudnál konkrét pH-értéket mondani? (Jöhet privátban is természetesen.)


Amúgy vérből illik ezeket mérni (pH-ból, bikarbonátból és CO2-szintből már ki lehet indulni, ez a vérgázanalízis), a vizelet nem kifejezetten jó mutató.


Mikroszkóppal nem sokat lehet megállapítami a vérről, csak az alapdolgokat (a pH-t ismereteim szerint nem, azt az említett módon érdemes). Egy laborvizsgálattal többre megy az ember.


A tünetek (fáradtság stb.) elég aspecifikusak, a konkrét betegségtől a kialvatlanságon, elégtelen tápanyagbevitelen keresztül a pszichés okig bármi lehet.


Egészséges táplálkozás (akár multivitamin-tabletta is), mozgás, stresszkezelés (relaxáció), barátokkal traccsparti, problémák kibeszélése. Én ennyit tudnék javasolni:-)

Persze egy kivzsgálás nem árt.

50. Pirosalma (válaszként erre: 48. - NOA)
2008. jún. 8. 21:22

Szia:-)))


Azaz, PRAL. [link]

Tihanyi mester cikke, alapmű:-)

49. danya
2008. jún. 8. 19:19

sziasztok:)


és valaki szedte már ezt a Basica nevü cuccot? most elolvastam, de annyi csodaszert próbálnak bemutatni itt nekünk, és valaki ajánlott a 21 napos szódabikarbónás dolgot is és az nem kerül kemény ezresekbe? mit gondoltok erről?

Ma én is ujra megmértem a vizeletem PH-ját, de nem volt valami jó szinben a drága... és a nyálam sem.

tehát nálam már valószinü a savasság.

anno kb. 5 éve elmentem egy orvosok által szponzorált termékbemutatóra, ott volt egy boncorvos, aki a résztvevők ujjából egy csepp vért mikroszkóp alatt vizsgálta.

az enyém olyan volt mint egy gyöngy nyaklánc, nem is értette a pasi, hogy ez mitől van. kérdezte mennyit iszom, persze, hogy keveset ittam. ő ráfogta, hogy biztos sürü a vérem a folyadék hiány miatt.

és most ahogy keresgetem a neten a savasságot, mit ád a jó istenke? hát megtaláltam a savas vért mikroszkóp alatt, hát persze, hogy olyan mint egy gyöngy.. akkor már nálam azóta?

ha belegondolok mi is támaszthatja ezt alá?

magasvérnyomás, tulsuly, izületi fájdalmak, fáradság, csupán ez jutott most eszembe.

bizom benne, hogy megtalálom a gyógymódját, hogy az egyensulyt vissza tudjam állitani.

csak a baj, hogy sok-sok ezer forintot dobtam már ki a csoda szerekre, dolgokra és eddig talán egyre sem tudnám ráfogni, hogy na ez megérte az árát. ezért vagyok kicsit szkeptikus.

de akinek vannak jó tapaztalatai valamivel kapcsolatosan szives olvasnám itt.

48. NOA
2008. jún. 8. 13:37

PRAL-index. Üssétek be a keresőbe!


Szia Piros:))

47. Pirosalma (válaszként erre: 46. - 3e0ba54fb8)
2008. jún. 7. 20:59

Szia, KeA!


Van pár érdekes dolog a cikkben, nem tudom, honnan van, gondolom, nem a medlist.comról:-)


Amihez hozzá tudok szólni:


"Daganat nem jöhet létre olyan környezetben, ahol a sav-lúg egyensúly fennáll, és bõségesen van oxigén." - Istenem, bár így lenne...Összefüggés azonban ismert az szöveti oxigénnyomás és a sugárkezelés között. (Talán a szaporodás sebességében is lehet különbség.)

Bár erről magyarázatot nem olvastam (talán nem bizonyított még, mi az oka ennek), felteszem, a szabad gyökök képződésével van összefüggésben (a sugárzás hatására az oxigénből reaktív gyökök képződnek, értelemszerűen alacsony oxigénkoncentráció mellett kisebb mértékben), és itt jön képbe, hogy nem feltétlenül okos daganatos betegeknek megadzósiban antioxidánsokat adni...(Csak erre már nem gondolnak a legtöbben.)

De az egyszerűen hazugság, amit itt állítanak.

Amúgy meg a vérplazma pH-ja szerintem nem csökken vagy nő meg olyan mértékben, aminek ekkora hatása lenne az oxigénszintre.

Az oxigénterápia (nem ózonterápia!) és egyéb módszerek (talán próbálkoznak a vörösvértestszám emelésével, valami rémlik erről) meg más kérdés.


"Ne becsüljük le a "jó öreg" savanyú káposztát se, ugyanis rengeteg benne a kálium, kalcium és magnézium. A káposzta enyhén vízhajtó hatású, erősíti a csontozatot és védi a szívet a káros stresszhormonoktól." - ez nem értem, hogy jön ide.


"Bizonyos körülmények között, ha nincs elegendő nátrium, a szervezet más ásványi anyaghoz folyamodik. Az első ásvány, ami helyettesítőként szóba jöhet, az a kálcium." - a nátriumot a kalcium nem tudja helyettesíteni tudomásom szerint (a töltésük és a méretük is más).


"Sajnos azonban a pasztörizálás során a tej szerkezete megváltozik: a magas hőmérsékleten elbomlanak azok a fontos enzimek..." - az anzimek az emésztés során gyakorlatilag teljesen lebomlanak, ráadásul a kalcium a vékonybél végén (csípőbél, aktív, hormonfüggő transzport) és vastagbélben (passzív transzport) szívódik föl, oda enzim már nem nagyon jut (szerintem).


"Ezzel egyidőben az ásványi anyagokat összetartó kémiai kötések is megváltoznak, és a kálcium hasznavehetetlenné válik." - mérések alapján a forralt, UHT tejből a Ca azonos hatásfokkal vagy jobban szívódik föl, mint a nyers tejből.


Az "ammónia bevetése" kicsit máshogy néz ki...(A vesében főként glutaminból képződik ammónia.) A vizeleten pedig ezt nem igazán érezzük, mert ilyen pH-n (vizelet-pH) az ammónia nagyrészt pozitív töltésű (ammóniumion, azaz az ammónia protont vett föl), ami csak úgy nem jön ki az oldatból (vizeletből)(nem illékony).


("Technikai értelemben a pH érték a hidrogénionok...koncentrációját mutatja bármely oldat vonatkozásában." - nem lényeg, de amúgy csak vizes oldatokra értelmezzük.)


"A test nem tudja sokáig elviselni a túlzott savasság felé történő eltolódásokat." - nem is szokott eltolódni, csak pár századot.


"Ha a szövetek pH-ja túlságosan elmozdul a savas irányba, akkor az oxigénszint lezuhan, és a sejtek anyagcseréje leáll. Más szóval a sejtek elpusztulnak." - nem mozdul el ennyire, ha így lenne, klinikailag jól észlelhető jelei lennének ennek.


"Ha az elsavasodás túl erőssé válik ahhoz, hogy a vér ki tudja egyensúlyozni, akkor a felhalmozódott savmennyiséget a szervezet a szövetekbe nyomja, hogy ott raktározza el." - milyen szövet? Milyen raktár? Milyen sav? Az itt a kérdés. Illene megnevezni. (Tudomásom szerint a tudomény nem tud ilyen mechanizmusról, de lehet, én vagyok alulművelt.)


A nyirokrendszer nem tudom, mióta egyenlő az immunrendszerrel...(Ami utána jön a szövegben, értelmetlen.)


"Amikor a testben savas melléktermékek keletkeznek, és ezek bekerülnek a véráramba, akkor a keringési rendszer folyékony formában próbál megszabadulni tőlük" - ezt egyyzerűen nem tudom értelmezni. Milyen folyékony forma? Vizes oldatokban? Ááá:-) Amúgy meg a savakat gyakorlatilag csak vízben oldva vagy szén-dioxidként tudja a szervezet eltávolítani.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook