Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A tényleg nagyon nagy túlsúly! fórum

A tényleg nagyon nagy túlsúly! (beszélgetős fórum)


114. mommy (válaszként erre: 112. - Mommy)
2009. aug. 19. 23:14

....erre egy véletlen folytán jött rá. És lőn...egy endokrinológiai kivizsgálás során kiderült, hogy a kövérsége hátterében egy agyalapi mirigy probléma állt! Szerencsésen megműtötték. Életében sok minden megváltozott: 25 éve szedett gyógyszereit lassan elhagyhatja, fokozatosan elkezdett fogyni.(fogyókúra nélkül)...,persze azért vigyáznia kell magára!(Mindez 34 év története).

Aki akar okuljon belőle!!!

113. giorcub (válaszként erre: 110. - E48ab364a9)
2009. aug. 19. 22:58
nem all le. az egesz lenyege hogy tobb energiat hasznaljunk fel mint amennyit megeszunk. ez baromi ecceru dolog. az energiafelhasznalast nehez jelentosen novelni (torna) viszont a bevitelt konnyu csokkenteni (dieta). ha ezt szem elott tartja valaki akkor nem lesz leallas, stagnalas, csak rajta mulik milyen utemben halad (de halad).
112. mommy
2009. aug. 19. 22:52

Sziasztok! Közelítsük meg a kérdést más szemszögből is !Elmesélek egy történetet, mindenki levonhatja belőle a következtetést!

Volt hajdanán egy fiatal lány. 172cm/70-75kg. Férjhez ment ,gyereket szült. A terhesség alatt hízott 32 kiló, utána még néhányat. Fogyókúrázni kezdett! Kipróbált számtalan "tuti" fogyókúrát, nem sok eredménnyel! 10 kiló le, 12 vissza.( Azt hiszem sokatoknak ismerős helyzet.) Ahogy múltak az évek, jött az itt fáj, ott fáj. Az orvosok azt mondták: FOGYJON LE! De hiába volt minden fogyókúra, a kilók csak nem akartak lemenni!

A legutóbbi időkig az volt " az általános nézet,"hogy aki kövér az biztos hülyére zabálja magát! Csak rövid ideje kezdik a kövérséget betegségként kezelni. Így volt ez hősünkkel is....

111. ZiMaze (válaszként erre: 110. - E48ab364a9)
2009. aug. 19. 22:24
Dokihoz nem szívesen megyek el, a legutóbbi hormongyógyszer után nem bízom ezekben. Egy fajta fogyi teát iszom, ami annyit tesz h csökkenti az éhségérzetet. :)
110. e48ab364a9 (válaszként erre: 102. - ZiMaze)
2009. aug. 19. 22:15

Szia,

én úgy tudom, hogy első hónapban fogyunk a legtöbbet, utána 2-3 hónapra leáll a fogyás (és akkor a legnehezebb, sokan itt adják fel) és utána megint megindul a fogyás, szépen lefelé.

Ha nagyon aggódsz keress fel egy dokit.

Remélem segítettem, amúgy hasonlóan étkezem mint te. :-)

109. 57abc43d5b (válaszként erre: 108. - ZiMaze)
2009. aug. 19. 21:47
Írok privit!
108. ZiMaze (válaszként erre: 107. - 57abc43d5b)
2009. aug. 19. 21:28
túlnyomórészt gyümölcs, zöldség és kisebb részben hús. Joghurt meg néha zöldség mellé egy szeletke sajt kiadja a tejtermékek részt, kenyeret nagyon ritkán eszem. Ez most amióta elkezdtem bevált, legalábbis a kilók ezt mutatják.
107. 57abc43d5b (válaszként erre: 106. - ZiMaze)
2009. aug. 19. 21:15
Az a gáz,hogy hiába csak 1200 kcal/nap, ha nem jó a tápanyag összeállítás.
106. ZiMaze (válaszként erre: 104. - Giorcub)
2009. aug. 19. 21:07
egyszer összeszámoltam a kalóriákat, 1000-1500 között vagy alatt volt mindig, és mivel nagyából ugyanazt eszem (főétkezésen kívűl) nem szokott változni a szám.
105. ZiMaze (válaszként erre: 103. - 91d4989ab9)
2009. aug. 19. 21:05

reggelire joghurtot szoktam, aztán ebédre ami épp van, de nem gyorskaja, abból is csak egy normális adagot. Délután gyümölcsöt eszem majd vacsorára zöldséges salátát, még 19 előtt, van amikor ez kimarad ha épp nem vagyok éhes. Emellett 2-3 liter vizet megiszom, plusz egy tea ízesítés nélkül.

Szerintem ez nem túl kevés de nem is túl sok.

104. giorcub (válaszként erre: 103. - 91d4989ab9)
2009. aug. 18. 23:47

vagy megis tul sokat.

szamolnia kene egy darabig es kiderul.

103. 91d4989ab9 (válaszként erre: 102. - ZiMaze)
2009. aug. 18. 21:53
mennyit eszel egy nap? nem tul keveset?
102. ZiMaze
2009. aug. 18. 21:22

Sziasztok,

nemrég kezdtem a fogyókúrát, kb 1 hónapja, összesen 30 kilót kéne letornásznom magamról.

Az egészet ott kezdtem hogy leszoktam az üdítőkről, világéletemben azt ittam, most sima vizet iszom, plusz folyamatosan csökkentem az ételmennyiséget.

Csoki volt még egy nagy gyengém, már jó ideje nem is láttam színét se. Eddig 6 kiló ment le, de most megtorpant az egész.

Hetente járok úszni valamint naponta itthon nem túl megerőltető tornagyakorlatokat csinálok, nem tudom ennél többet tudnék e vagy időm engedné e.


Ha valakinek van még ötlete mit tehetnék az ügy érdekében szívesen veszem és kipróbálom ha kivitelezhető.


És mindenkinek kitartást kívánok!

101. 57abc43d5b (válaszként erre: 100. - Fcb7a39af7)
2009. aug. 18. 21:08

Privi ment!

Szeretném azért megjegyezni,hogy senkit nem áll szándékomban gyógyszer szedésre buzdítani!:)

Én sem ezzel kezdtem.

100. fcb7a39af7 (válaszként erre: 81. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 20:32
Mi a bogyi neve?priviben ha reklám
99. 57abc43d5b (válaszként erre: 98. - Giorcub)
2009. aug. 18. 19:54

Azért igyekszem haladni.:)

Nekem mindig a csoki volt a gyengém.Főleg az a lila.Most kb 1 hónapja ettem,de akkor is 70% kakaótartalmú keserű csokit.

Most nagyot dobott az egomon és az akaraterőmön,hogy sokan megdícsértek.Az új hajszínnel valahogy észrevették azt is,hogy fogytam.Eddig ezt nem sokan jegyezték meg.:(

Azt bezzeg mindig észrevették,ha híztam!

98. giorcub (válaszként erre: 87. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 19:09

azert ahogy nezem a merlegelodet haladsz szepen.

en sem vetem meg az edesseget, de a tomeny edessegeket nem szeretem (nem is szerettem sosem), pl csoki, v kremes sutik.

most neha megiszom egy egy gyumolcsjoghurtot, de pl eleg surun szoktam sima vanilias kremturot enni, amit teli rakok aszalt cseresznyevel meg mazsolaval. de szigoruan max napi 1 doboz (bar nem is kivanok tobbet). nyaron eszem sok fagyit is, de abbol inkabb a viz alapuakat mint sem a tejeseket. de alapvetoen ha edeset akarok enni akkor aszalt gyumolcsot eszem par szemet (de nem kandirozottat).

2009. aug. 18. 18:40

Sziasztok,

szeretnék csatlakozni hozzátok, ugyanis sajnos nekem is nagyon sok fölöslegem van és nagyon de nagyon szeretnék megszabadulni tőle.

Egyrészt nem akarom magam halálra zabálni, másrészt a barátom vékony testalkatú és már ciki vele mutatkoznom az utcán.

Szóval pár napja igencsak depis lettem amikor ráálltam a mérlegre, és azóta (10 napja) 1200 kalóriát eszek maximum, rengeteg vizet iszom és így sikerült eddig megszabadulnom 5 kilótól!

Jah, sport maximum könnyű esti séta.


Nem mondom, hogy könnyű volt, amíg a szervezetem átállt azt hittem meghülyülök.

Fejfájás, szédülést, totál elvonási tüneteim vannak, de most már sokkal jobban érzem magam és meglátva, hogy megmozdult a mutató alattam nagyon lelkes lettem és kicsit örülök is. :-)


Ha 9 év után leraktam a bagót, úgy érzem ezektől a párnácskáktól is meg tudok szabadulni!


Kitartást kívánok mindenkinek!

96. Bcicus (válaszként erre: 95. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 18:24
Gondolom.Nem tudom mert ezt nem ismerem. Én most nem fogok semmit sem szedni ha belevágok éslesz lelkierőm, csak tényleg az a "baj", hogy én tök jól érzem így magam. Tudom, hogy tudok fogyni, csak azhoz belül is akarnom kéne.
95. 57abc43d5b (válaszként erre: 93. - Bcicus)
2009. aug. 18. 18:19

Nem.A LIND-et.

UA mint a red csak más a vivőanyag.Akkor ehhez sem lehez hozzászokni?Bár akkor sem szedem hosszabb távon.

2009. aug. 18. 18:08
De az mégrosszabb ha alig eszel,és másnap mégis többet mutat a mérleg! Na az az igazi csalódás! Na ez most vicces! de olyankor szoktam magamnak mondani hangosan,hogy -Na nem baj Kati, majd holnap!Meg amikor futok az emelkedön és majd kiesik a tüdöm.-Gyerünk Kati! megtudod csinálni! Saját magamat biztatom amikor kicsit elgyengülök. JA! és nemvagyok elmebeteg,még mielött valaki azt hinné rólam!
93. Bcicus (válaszként erre: 91. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 18:07
Reductilt sdzedsz? Ahhoz nem lehet hozzá szokni. Én i szedtem már régebben hosszab ideig is, semmi féle függést nem okoz.
2009. aug. 18. 17:57
Nem vagy egyedül,de néha az is kell hogy nyavajogjunk! Az biztos hogyha napogig nem mozdul a mérleg,akkor az nagyon elkeserítő!
91. 57abc43d5b (válaszként erre: 90. - Katica76)
2009. aug. 18. 17:35

Köszi.:)

Sokat nyavajgok a naplómba,ugye!?:)

Csak olyan nehezen megy lefelé.:(

Én is tartok tőle,hogy hozzá lehet szokni ezért max 3 hónapig akarom szedni.

90. katica76 (válaszként erre: 89. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 17:18
Jaj! Nem feléd irányult ,hogy a folyamatos gyogy szedését nem tartom jónak! Csak tényleg vigyázni kell vele,mert az ember könnyen a ,,rabjává" válhat! Egyébként NAGYON ügyes vagy te is! Mindig elolvasom amiket irsz,+ figyelem hogy ügyeskedsz a kg-al! További kitartást a fogyidhoz! Puszi neked! Üdv:Kata
89. 57abc43d5b (válaszként erre: 88. - Katica76)
2009. aug. 18. 16:06
Nem szeretném addig szedni amíg elérem a kitűzött célomat,hanem mint ahogy te is írtad csak mankónak használni.Bár már most is úgy érzem a kitartásom meg van!A régi képeim meg egyenesen elrettentenek attól,hogy újra nagy zabálásba kezdjek.:)
88. katica76 (válaszként erre: 84. - Giorcub)
2009. aug. 18. 15:46
Igazat adok neked a bogyóval kapcsolatban! Én 2hónapig hívtam segítségül a redet,de ennek ellenére sem volt sétagalopp! De mankónak szuper volt! Annyi erőt adott a 2-dik hónap végére a vele elért minusz kg-ok száma,hogy már közel 6hónapja saját erőböl csinálom a fogyit! Muszály csajok erőből küzdeni! Tudom hogy nagyon nehéz de higgyétek el hogy mindenegyes szenvedő percért kárpotolnak a kg-ok amit küzdelemmel leadunk! Megkell tanulni nemet mondani ha megehetnél 3 franciakrémest! Arra kell gondolni ,ha most megállom és nem eszem meg akkor 3nap mulva minusz 2kg-ot fog mutatni a mérleg! És én már érzem hogy ez minden sütinél édesebb!Megéri küzdeni!!!!!!!
87. 57abc43d5b (válaszként erre: 86. - Giorcub)
2009. aug. 18. 15:40
A kevés kajával nincs gondom.Közel nem eszem annyit mint eddig.Az édesség volt a gyengém,arról szinte teljesen lemondtam.Max ligt jégkrémet eszem azt is ritkán.
86. giorcub (válaszként erre: 85. - 57abc43d5b)
2009. aug. 18. 15:21
sztem nem kell olyan gorcsosen kovetni ezeket a dolgokat. en sem eszem napi 5xor, neha eszem "rossz" dologokat is, de lenyeg a mertek es a kis mennyiseg.
85. 57abc43d5b (válaszként erre: 84. - Giorcub)
2009. aug. 18. 15:11

Az életmódváltás azért nem jött össze mert minden baromságba belevágtam eddig.:(

Most a napi 5-szöri étkezést próbálom betartani,pont azért,hogy ha lemegy a maradék ne legyen az,hogy visszaszedem a dupláját.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook