Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szülészem, nőgyógyászom... fórum

A szülészem, nőgyógyászom... (beszélgetős fórum)

1 2
43. cili80
2010. ápr. 19. 16:21

Sziasztok! Én a Sote 1sz.klinikájára DR.Joó József Gáborhoz járok(tam)Tiszta szívből tudom Őt ajánlani!

Remek orvos,emberséges és nem pénzéhes SŐT!!Én csak is hozzá megyek bármilyen problémám is van,van magánrendelője és oda is lehet menni.

42. erababa1111 (válaszként erre: 41. - Amica_b)
2010. jan. 18. 13:01

A hozzászólások alapján én is Őt javasolnám. Hogy mikor rendel (rendel-e), megtudhatod, ha felhívod a Klinikát. Én egyszer voltam Nála anno ultrahangon, és nagyon aranyos volt, valamint szülésfelkészítő tanfolyamon is tartott előadást, ahol szintén szimpatikusnak találtuk a párommal együtt.

dr. Csatlós Éva kedves hoxás barátnőm orvosa volt, és nagyon meg volt elégedve vele. Azt sajnos nem tudom, hogy sima nőgyógyászatot is vállal-e.

Egy másik ötletem: menj fel a klinika honlapjára. Ott megtalálod az összes dolgozót telefonszámmal (mellékkel) együtt. Ha van rá lehetőséged, időd, pénzed, hívd fel őket, és hang alapján próbálj választani közülük…


[link]

2010. jan. 18. 11:17
Sziasztok! A VIII. kerületben keresek jó nőgyógyászt, lehetőleg nőt. Az I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati klinika nagyon közel van hozzánk, nézegettem a hozzászólásokat és Rigó Barbara doktornőnél sokan szültek és jókat írtak róla, viszont nekem egyenlőre nőgyógyászra van szükségem és nem találtam meg az oldalon, hogy hozzá lehet-e menni. Tudtok róla valamit? Tudnátok esetleg jó női nőgyógyászt ajánlani a klinikán? Köszönöm szépen!
40. erababa1111 (válaszként erre: 39. - Csix)
2010. jan. 4. 20:10
Hát, ajánlani nem nagyon tudok a 13.kerületben, nem ismerek ott senkit. De ha gondolod, akkor utánakérdezek, mert egy barátnőm ott lakik. Amúgy a Honvéd kórházban nincs nőgyógyi?! Az a 13.kerületben van...
39. csix (válaszként erre: 38. - Klenca)
2010. jan. 4. 16:00
Tud esetleg valaki ajánlani egy normális nőgyógyászt, aki elmondja mit és hogyan. Most költöztem Budapestre és aktuális lenne egy kivizsgálás (13.ker - az se hátrány ha közel van).
38. klenca (válaszként erre: 35. - L.barbi)
2009. nov. 23. 00:05

Sok jó van, csak rá kell lelni. Ráadásul nem tudni, neked mi a jó doki.


Az egyik nő azt szereti, ha békén hagyják, a másik azt, ha mindent alaposan elmagyaráznak neki... stb stb...

37. l.barbi (válaszként erre: 36. - Erababa1111)
2009. aug. 20. 22:47
köszi a választ. egyelőre a gyerek csak terv, de szeretném magam alaposan megvizsgáltatni, hogy minden rendben van-e? ilyenkor jut az ember eszébe mennyi minden lehet probléma...évek óta doki felé se néztem, nem volt soha semmi gondom.
36. erababa1111 (válaszként erre: 35. - L.barbi)
2009. aug. 20. 12:55

:)

Szia!

Nagyrészt pont ilyen okból indítottam ezt a fórumot...

Én a Baross utcában szültem, tegnap ismét voltam ott kivizsgáláson, de úgy gondolom, hogy nem nagyon lehet egy orvosban sem megbízni 100%-osan sehol. A pénzre megy a legtöbb :( Amúgy a kórház szerintem jó, bár sokan nem tartják olyan jónak főként a "zsúfoltság" miatt. Én a 2. gyerkőcömet is ott szeretném majd szülni valamikor, de szerintem nem fogok orvost választani...

Hát én erre jutottam...

2009. aug. 19. 21:52

sziasztok,

jó lenne budapesten találni egy normális dokit, de azt se tudom, hol kezdjem. májusban költöztünk a 6. kerületbe. gyerekvállalás előtt szeretnék egy kivizsgálást. tud valaki jó szívvel ajánlani valakit? vagy kórházat?

34. erababa1111 (válaszként erre: 33. - Klenca)
2009. aug. 19. 18:46

Voltam végül dokinál - épp ma... :)

Normális volt, de nem biztos, hogy a következő szülésemnél fogok választani majd orvost. Már nem tudok megbízni egyben sem :(

Amúgy köszi, hogy figyelemmel kíséred a ... Nem is tudom, mimet!!! :))) Na, mind1! Köszi a biztatást! :)

33. klenca (válaszként erre: 30. - Erababa1111)
2009. aug. 19. 09:07
Inkább ne húzd-halaszd. Én is ezt csináltam 10 évig, de durva vége lett. Amikor az első eltérést tapasztalod, menj el, akkor még könnyebben tudnak segíteni. Ha sokáig húzod, már nem biztos, hogy az egyszerűbb megoldások segítenek.
32. erababa1111 (válaszként erre: 31. - Erika691230)
2009. aug. 6. 10:40

Engem kétszer ultrahangozott meg nő. Na persze csak külsőleg, és Ők normálisak voltak...

A lombikprogramban nem tudsz dokit választani? Gondolom, (bár nem volt szükségem rá) ez is olyan, mint egy nőgyógyászati rendelés. Nem válthatsz? Vagy nincs másik doki? Esetleg másik helység?

2009. aug. 5. 21:28

SZiasztok!

Hát,én vidéki vagyok,eddig mindig férfi dokim volt,most lombikprogramban veszek részt,és a lombikos dokim nő.Hát,alig várom,hogy ne kelljen többé menni hozzá.Olyan durván vizsgál,a hüvelyultrahangnál sokszor a falat kaparnám,és nem csak az én problémám,sok más csajé is,akik hozzá járnak.Azt hittem,hogy egy nő sokkal gyengédebben vizsgál,mivel tudja,milyen érzés.A sima nőgyógyászom férfi,de észre sem veszem,ha megvizsgál.Soha többé nőhöz nem megyek.

30. erababa1111 (válaszként erre: 29. - Klenca)
2009. júl. 27. 12:04
Nem igazán! Egyenlőre még nem volt égető szükségem a nőgyógyira, úgyhogy húzom - halasztom a dolgokat... :(
29. klenca (válaszként erre: 28. - Erababa1111)
2009. júl. 24. 10:09
Megoldottad azóta?
28. erababa1111 (válaszként erre: 27. - Klenca)
2009. máj. 11. 11:58
:) Tetszik az ötlet, de gyerkőccel nem biztos, hogy megoldható... de lehet, hogy a végén ide jutok majd! Köszike! :))
27. klenca (válaszként erre: 26. - Erababa1111)
2009. máj. 10. 20:41

Van egy ötletem:

Menj el ahol a rendelőjük van, ücsörögj ott néhány órát, s beszélgess az oda járókkal.:))

26. erababa1111 (válaszként erre: 25. - Klenca)
2009. ápr. 26. 12:15

Szió!

Köszi a felajánlást! :) Pesten, a Baross utcai I.női klinikán szültem, és a 2. gyerkőcöt is majd ott szeretném, tehát a dokit is ott keresem. Már kaptam egy pár telszámot, de nemigen lehet a dokikat elérni :( Eddig még nem sikerült egyet sem találnom

25. klenca (válaszként erre: 24. - Erababa1111)
2009. ápr. 26. 12:08

Volt 3 veszélyeztetett terhességem, több okból.

Az elsőnél bent kellett feküdnöm a kórházban egy hetet. Azalatt figyeltem a saját orvosomat is és a többieket is. Volt egy fiatalka, aki nagyon kedves volt a saját pácienseivel is és amikor ő volt az ügyeletes, velem is. Olyankor olyan szinten beszélgettünk, mintha ő lett volna a választott orvosom. Nem hallottam róla senkitől rosszat. Értett az ultrahangos kütyühöz, nem kellett másik dokival megvizsgáltatnia.

...és vékony ujjai voltak.:))

(Ez fontos, ha az ember nem akarja, hogy beinduljon egy vizsgálattól a szülés idő előtt.:))


Hol keresel orvost? Jöhet privben is a válasz.:))

Hátha tudok segíteni.

24. erababa1111 (válaszként erre: 23. - Klenca)
2009. ápr. 26. 11:45

Örülök, hogy sikerült jó orvost találnod! És hogyan történt a vadászat? Elmentél hozzájuk beszélgetni, vagy vizsgálatra? Miket mondtál? Hogy lehet kiszűrni, hogy melyik orvos a jó szakember? Hallomásra (szóbeszédre, véleményekre)alapoztál?

Én most próbálok (egyenlőre csak) nőgyógyászt keríteni magamnak, aztán majd meglátjuk...

23. klenca
2009. ápr. 26. 11:25

Én a terhességekkor fogadtam orvost, amit nem is bántam meg.( Kivéve az elsőt, de ő a 40. héten elutazott, így egy másikat kellett választanom.)

Előre megállapodtunk, hogy a végén összesítve fizetek, mert sokszor éjszaka kellett bemennem valami hülyeség miatt. Két terhességet hordtam ki nála, mindhármat nála szültem. Nem is kívánhattam volna jobbat. Figyelt rám, bármikor zavarhattam a kérdéseimmel, ha baj volt, megnyugtatott, s három egészséges gyermeket szülhettem nála.

Szinte nem CSAK a nőgyógyászom volt, de bizonyos értelemben a pszichiáterem is.

Nem mernék választott orvos nélkül terhességet vállalni.


Más városba költöztünk, s megindult a hajsza egy új nőgyógyászért a problémák miatt. Kb a tizedik orvosnál próbálkoztam, amikor beadtam a derekam.

De jól jártam, mert találtam egyet, aki hasonlóan jó szakmailag, emberileg mint az előző.:))

22. erababa1111 (válaszként erre: 16. - Pitypang)
2009. ápr. 23. 23:53
Én is azon gondolkodom, hogy nem fogadok orvost a köv. babánknál, hanem majd megvizsgál valaki, és csak a szülésznőmet tartom meg. Remélhetőleg az is majd teljesen problémamentes várandósság lesz, és akkor tejesen mindegy, hogy ki az orvosom. Varrjon össze rendesen az éppen ügyeletben lévő doki, és kész... :)
21. Pitypang (válaszként erre: 18. - AnciPanci)
2009. ápr. 21. 18:43
Nekem is fiatal a dokim, most 35 éves lesz, amikor a kisbabánk születik, az elsőnél még ő is 32 volt. :) Nem mondom, hogy aki idősebb, az nem jó, de nekem is bejött a fiatal, lelkes és modern orvos. Persze voltam másnál is, aki fiatal , mégis nagyon undok volt.
2009. ápr. 21. 17:05
nő, 35 körüli, nagyon rendes, kedves és segítőkész :)
19. Sirga
2009. ápr. 20. 09:16
Férfi. Apámkorú, kedves, empatikus, és remek szakember!
2009. ápr. 20. 09:10

Férfi. Fiatal(abb) korom óta férfihez járok, az anyukám is! Mi több...eszembe se jutott hogy nőhöz forduljak.

DE!Amikor terhes lettem, ajánlottak egy SZUPER JÓ nődokit. Hát mi is elkezdtünk járni a magánrendelésekre. Egy öreg, lomha, életunt bácsika volt, és utáltam! Egyfolytában a rendszert szidta (akkoriban volt a kórházak megszüntetése, vizitdíj stb) Már a 32. héten jártunk, amikor még mindig nem közölte velünk, melyik kórházba fogok szülni. Ettől nagyon ideges lettem, végül kibökte: vagy a Nyírő Gyulában, vagy a Schöpf Méreiben. Igen ám, de ezek nem központi kórházak voltak, így sokat kellett volna fizetni azért, ahol máshol-ahol neki, a "kedves doktor úrnak" -nem volt szerződése. Amikor megkérdeztük, mégis mennyi?- mondott egy nagyobb összeget, és hozzátette: manapság ennyibe kerül egy jobb hűtőszekrény is. Ez tette be a kiskaput! Nagyon mérges lettem! Hogy gondolja ezt????

Felmentem a Netre, megnéztem Budapest összes központi kórházának honlapját, elolvastam egy csomó mindent, majd a II. számú női klinika mellett döntöttünk. Már "csak" orvos kellett! :o)

Megnéztem a kórház lapját, és szerencsémre fent voltak az orvosok nevei, fényképpel!!!!

Nem volt más választásom, szimpátia alapján kiválasztottam 5 dokit (mind férfi), majd a férjemmel döntöttünk egy mellett! Mind fiatal volt, nem akartam még egy megkeseredett, életunt, nagyapóhoz járni! Felkerestük, először félve, vállal e a 30...valahányadik hétben!

Nagyon rendes volt, meghallgatott, külön vizsgálatokat kért, türelmes volt, bármikor számíthattam, számíthatok rá! A szülésnél végig bent volt, utána gyakran ránk nézett a kórterembe, még a baba korai ultrahangját is elintézte! Mi több!!! Amikor a 6. héten tejláz miatt belázasodtam, őt hívtuk és ő mondta meg milyen gyógyszert írassunk fel! És ez az orvos mindössze 32 éves!!!!!!!!Ha lesz másik babánk, nem kérdés kinél fogok szülni, és bárkinek nyugodt szívvel ajánlom!!!!

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikerült!

17. alanna
2009. ápr. 18. 18:47
Nő! Olyan sok durva, lekezelő férfi nőgyógyásszal találkoztam, hogy nekem ez egyértelmű. Egy van, aki normális volt, de hozzá is csak akkor mennék, ha a nő nem lenne elérhető és sürgős lenne a dolog, mert a nőnél ő sem jobb.
16. Pitypang (válaszként erre: 15. - Erababa1111)
2009. ápr. 18. 17:12

Fizettem a dokinak közben is, mert a magánrendelőjébe jártam, ott meg ugye eleve fizet az ember. A szüléskor is kapott pénzt. Persze utólag és többet kicsivel, mint eredetileg akartam, mert nekem nagyon sokat segített és szimplán normális volt, minden bájolgás-nyálaskodás nélkül.

A mi kórházunkban az orvosok nagy része (legalábbis a szülészet-nőgyógyászaton) nem alkalmazott, hanem magánvállalkozó. Az ügyeletekért kap pénzt, de ha pl. ügyeleten kívül behívják, akkor még a műtőért is fizet valamit.

A másik pedig, hogy aki alkalmazotti viszonyban van, de behívom, biztos nem a két szememért teszi. :) Szóval a lényeg, hogy ha ügyeletben szülnék, akkor nem adnék én sem pénzt. Illetve adnék valamit, ha minden OK, de ha le sem tojnak, akkor nem adnék tutira.

Most az a tervem (októberben születik a második kisbabám), hogy nem fogadok szülésznőt, aki ügyeletes lesz, annak adunk majd v.mit, ha megérdemli. Nyersen hangzik, de talán mégsem az.

Ja, és az ügyeletesek meg semmit sem csináltak szinte, mert hogy "van neki fogadott"... Vagyis minek strapálják magukat, ha más kap pénzt úgyis? Valahol értem ezt is. Ezért most szépen nem fogadok és aki ott van, tegye a dolgát.

15. erababa1111 (válaszként erre: 14. - Pitypang)
2009. ápr. 18. 16:26

A dokidnak fizettetek? Alkalmanként is kapott pénzt? Ha igen, akkor a legkevesebb, hogy ott volt Veled a szülésnél végig... HA nem kapott hálapénzt, akkor tényleg egy szuper dokid van, aki tényleg nagybetűs DOKTOR, és amit csinál, az nem csak a munkája.

Nálam a szülésznő rohant, mint az őrült, hogy beérjen hozzám, és mesélte, hogy 1-2 piros lámpát is "átléptek" a kedvemért... Ő nem kapott pénzt a vizsgálatokkor, pedig többször segített nekem előrébb jutni úgy, hogy ő vett vért vagy feltette a CTG-t, stb. A szülésnél is rengeteget segített. A végén természetesen inkább neki adtunk pénzt, mint a dokimnak.


Arra pedig pusztán kíváncsi voltam, hogy hogy állnak az emberek a különböző nemű orvosokhoz. Valószínű, hogy azért van több nőnek férfi orvosa, mert egyébként is kevesebb a női nőgyógyász... és én sem venném jó néven, ha egy nőgyógyászati vizsgálatot nő végezne rajtam. Nem tudom, miért, de egyszerűen így érzem. A szülész pedig természetes volt nálam, hogy nő lesz. Ennek az okát sem tudom... :)

14. Pitypang (válaszként erre: 9. - Erababa1111)
2009. ápr. 16. 19:49

Néha nem igaz ez sem. Nekem a dokim egy ultra-hiper-evtra nagy kellemes meglepetés volt, a szülésznőm meg uyganilyen hatalmas nagy csalódás. A dokim volt ott végig, a szülésznő esett be akkor, amikor már a baba feje is félig kint volt. Aztán megjegyezte durcásan, hogy vendégei voltak és a rántott hús panírozást kellett miattam otthagynia... Le sem írom, mit tudtam volna válaszolni erre.


Az orvosom egyébként férfi. Nálunk csak férfi orvosok vannak a szülészeten. Viszont nem a neme a lényeg, hanem a hozzáállása.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook