Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szülés időpontjának kiszámítása fórum

A szülés időpontjának kiszámítása (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A szülés időpontjának kiszámítása

14. vasztike (válaszként erre: 13. - UjFehérAnna)
2011. máj. 31. 13:33

Nekem 28 napos ciklusom van, és bejött a 40 hét, mert pont a 40. hét estéjén született meg a kislányom.

De ha Te biztosan tudod a fogantatást napját, akkor ahhoz képest számítsd ki a szülést.

2011. máj. 31. 12:31

Segítsetek kérlek. Én tudom nagyjából a fogantatást, de az utolsó menstruációmhoz képest vagyok kiírva, na de biztos nem akkor fogant a baba.

Meg különben is 30 napos a ciklusom nem 28. Akkor mikorra várjam a babát? Higgyek a fogantatástól számított 266 napban? Van akinek ez bejött?

12. a14deb9047 (válaszként erre: 9. - Vizike)
2010. júl. 23. 21:53
aug. 5 + 7 = 12 - 3 hónap = május 12 a várható szülés napja.
11. 5ac9665679 (válaszként erre: 10. - Zsezs)
2009. márc. 6. 16:48

Én aztolvastam több helyen, h szeretketni kell, és az ondó sok esetben beindítja a szülést!


De azért óvatosan, biztos vagy benne, h az a jó neki, ha már idekinn van, pedig ő még nem akar??

Türelem!!!Pihenj!!!!

10. zsezs
2009. márc. 6. 15:45
Helló én új vagyok.A kiírásom időpontja, március10,de szerintem március3.Nagyon elfáradtam így a terhesség végére. othoni praktikákra lennék kíváncsi ami beinditja a szülést(és eggyértelmüen nem veszélyes a babára.)Voltak már 10-5 perces fájásaim,de1-1,5 óra mulva elmulnak.Az orvosom azt mondja türelem, de ez nálam elfogyott
2009. febr. 28. 16:38
Nekem meg nem volt abban a hónapban mihez viszonyitani, mert aug 5.én jött meg utóljára, és június 26 ra nézték a legutóbbi un-on a kisbizit!
2008. márc. 27. 16:29
Nem tudom,hogy számolják ki,de nekem gyanusan késöi az idöpont,amikorra kiirtak.Jul.27,de emlékeim szerint nem voltunk akkortájt együtt a prommal "ugy",szerintem jó 2 hetet téved ez a számitás.ÉN NEM TUDOM,DE ELHITTEM...:)
2007. febr. 24. 17:20
Ez nem biztos hogy jó, mert én kerek egy hónappal szűltem akiírt időpontomtól!35 hetes voltam és mikor a babámat nézték 39 hetes fejletségű volt!
2007. jan. 10. 22:30

Nekem sok év eltelte után, mesterséges megtermékenyítés, lombik-program, hormonkezelés stb. amin átestem, semmi sem történt.

Aztán mikor már lemondtunk a gyerekről és az örökbefogadáson gondolkodtunk, egyszercsak természetes úton terhes lettem.

Nagy volt a boldogság és a félelem, hogy meg marad-e, de hála (36 hétre- császárral) megszültem 2006.09.20. 13 óra 18 perckor álmaink kislányát, aki még maradni akart volna a pocakomban, de sajnos kiderült, hogy vesekövem lett mindkét vesémben.

A sok kivizsgálás és orvosi összeugrások végeredményeként kénytelenek voltak császározni, nehogy szülés közben jöjjön rám a vesegörcs.

Mivel komoly probléma volt, nem kockáztatták sem a lányom sem a magam életét és gyorsan végrehajtották a beavatkozást.

Mivel idő előtt szültem, akkor is azt mondták az orvosok, hatalmas lányom van, mások 42 hétre sem érik el ezt a hosszat és súlyt. (2650 g és 50 cm)


MOST BOLDOG CSALÁD ÉS EGY NAGYON BOLDOG ANYA VAGYOK. MOST LESZ 20-ÁN 4 HÓNAPOS A LÁNYOM, de ennek ellenére a kontroll vizsgálatra mikor mennem kellett, minden orvos, nővér akikkel találkoztam, mind azt mondták - le a kalappal előttem - amit szenvedtem mire kiderítették mi is a bajom, hogy a világ legerőssebb fájdalomcsillapító koktélja - aminek 8 órát kellett volna használnia - nálam max 2 órát csillapított.


Nem kívánom senkinek sem, de mikor megszültem és odaadták a lányomat a kezemben, egyszerűen elmúlt minden fájdalmam és csak sírtam a boldogságtól.

2007. jan. 9. 10:46
Az elsőt túlhordtan (41.hét) másodikat időben a harmadikat 37.héten és most gondban vagyok szoptatás közben estem teherbe május 24-re vagyok kiírva.
2007. jan. 6. 22:32
Nálam a kedves Doktor úr besegített, hogy ő döntse el, mikor szüljek. A lányomnál a szabadságát veszélyeztettem, a fiamnál a karácsonyi nyugalmát! Így aztán a kiírt nap előtt úgy "megvizsgált", hogy azt hittem leugrok az asztalról! Néhány óra múlva kezdődtek is a fájások! Bár mindkétszer a kiírt nap környéként szültem és a babák teljesen "Készek voltak a megszületésre", mégis kicsit kiakadtam! Persze csak utólag gondoltam végig, mi is történt.
2007. jan. 6. 22:27
Néha nem jön be ez a számítás..Nálam pont a közelében se volt a valóság.
2007. jan. 6. 22:11

Nekem ez bejött.A második kislányom pontosan a 266.napon született meg:)


van még valaki?

2007. jan. 5. 21:14
A menstruációs előzményekkel muszáj tisztában lenni ahhoz, hogy a terhesség korát meg tudja a nőgyógyász állapítani és így ki tudja számítani a szülés várható időpontját is.

Ugrás a teljes írásra: A szülés időpontjának kiszámítása

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook