Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szomszéd ma, míg nem voltam itthon, az egyik tujánkat kivágta a házunk elől.... fórum

A szomszéd ma, míg nem voltam itthon, az egyik tujánkat kivágta a házunk elől.... (beszélgetős fórum)


1 2
2022. nov. 29. 03:43
Az altalaban hasznalt, es a telekkonyv sokdzor ter el. De ezt csak egy foldmero mondta...
44. aszparagusz (válaszként erre: 40. - Napsugár8)
2022. nov. 28. 14:49

Itt tujáról van szó.

Az nem azonos a fával, aminek kivágásakor másikat kell ültetni.

43. 55Judit (válaszként erre: 42. - 55Judit)
2022. nov. 28. 14:40
jav: "önkormányzat" egybe lett volna, csak néha magától bejön egy szóköz.😀
42. 55Judit (válaszként erre: 41. - Birebora)
2022. nov. 28. 14:39
Ültethetsz. Ültetni szabályos, csak a kivágás tilos. De erre is van megoldás. Először ki kell pusztítani, majd értesíteni az ön kormányzatot hogy kiszáradt, vágják ki.
2022. nov. 28. 14:36
Gondolkodtam, hogy a házunk elé az utcára ültetek egy gyümölcs fát. Akkor most ne tegyem? Szabályos vagy sem?
40. Napsugár8 (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. nov. 28. 14:24

Így igaz! A tesóm a házuk elé 3 db. gyümölcsfát ültetett 2 db. akár közé. Az egyik akác megadta magát az ősszel, hát kivágta, nehogy önkényesen dőljön ki. Pár héttel később kapta a bírságoló levelet az önkorm.-tól. Valamelyik okostojás arra járt, majd megnézte odabent a nyilvántartást, és látta, hogy az szerint 2 db. akácnak kellene lennie. A tesóm fellebbezett, nézzék már meg, hogy ő évekkel ezelőtt másik 3-at is elültetett. Jééé! Tényleg! Így engedték el a bírságot!


Jelenteni kell, különben FI-nek megy a bünti!

39. eunuch
2022. nov. 28. 13:30
Mekkora tahó!
38. 55Judit (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 13:26
Így van. Jogaink nincsenek, csak kötelezettségeink.
37. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 36. - Aszparagusz)
2022. nov. 28. 13:20
Iiiigy van! Marha érdekes dolgok ezek.....
36. aszparagusz (válaszként erre: 30. - 55Judit)
2022. nov. 28. 13:16

Azért ez tök furcsa és felháborító.

A házad előtt az utcán lévő terület közterület, ha ott akarsz parkolni, az ott lévő fát ki akarod vágni, le akarod szedni a gyümölcsöt.

Ha viszont nem gondozod, nem szeded össze a leveleket, télen nem lapátolod a havat, akkor mindjárt a te felelősséged.

35. Alnisa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 12:54
Jelentsd fel!
34. birebora (válaszként erre: 33. - 55Judit)
2022. nov. 28. 09:18
Ki tudja? Kinézem belőle.
33. 55Judit (válaszként erre: 29. - Birebora)
2022. nov. 28. 09:13
Ezt nem lehet "kidumálni". Hacsak nem fizetett egy a birságnál kisebb összeget zsebbe.
32. birebora (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 09:12
Teljesen megértelek én is kiakadnék.
31. aszparagusz (válaszként erre: 6. - Gyöngy:))
2022. nov. 28. 09:12
Egy fa nem azonos egy tujával.
2022. nov. 28. 09:12

A fa, vagy bármilyen dísznövény az addig a mienk, amíg közterületen el nem ültetjük. Ha kiültettük, az már az önkormányzaté.

Az esetet nem veszekedéssel és önbíráskodással kell rendezni, hanem írásban jelenteni kell a jegyzőnek.


Az általunk közterületre ültetett gyümölcsfáról sem lenne jogunk leszedni a gyümölcsöt mert az is az önkormányzat tulajdona, de ezt úgy tudom minden településen semmisnek veszik. Aki ültette a - jelenesetben- cseresznyefát a szomszédban, egy szava se lehet ha fórumnyitó szedi le a termést. Hivatalosan ugyan lopás az önkormányzattól, de ugyanúgy az, ha a fa ültetője teszi is.

29. birebora (válaszként erre: 26. - Tulipán***)
2022. nov. 28. 09:11

Na igen:)


Az én szomszédom is 4 házzal odébb vetette ki egy másik okostojás szomszéddal a bokrokat mert neki nem tetszett.


Aztán jöttek az önkormányzattól számonkérni, de kidumálta. Nem tudom kapott-e valami pénzbüntetést.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 26. - Tulipán***)
2022. nov. 28. 09:03
😂 ha nem is ilyen drasztikus, de vannak nekem is ötleteim 😄
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Bozsu55)
2022. nov. 28. 09:02
De akkor se az én tujàmat vagdossa ki. Mit képzel magáról?! Nekem ez igen is probléma.
26. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 08:16
Megáll az eszem, hogy milyen emberek vannak. Én biztosan jó erős késztetést éreznék arra, hogy előkapjam a kalapácsot és kiegyengessem vele a fejét.
25. bozsu55 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 07:32

Azért sok ember végez ilyen olyan tevékenységet papír nélkül, talán ez lenne a legkisebb probléma,tájékozódásban van gondja. "Feszegeti a határait".

Mindenesetre önhatalmú volt, bármit lépsz,a tuja nem éled fel.Sajnálom.

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Secret8)
2022. nov. 28. 07:24
Hát a fél utca a tanú. Még beszéltük is a szembeszomszéddal, hogy ő sem értette mit csinál a szomszéd, azt hitte, mi kértük meg, mert amúgy gyümölcsfàk metszését szokta vallalni a tujavàgó szomszéd Mekk mester módra, mert papírja nincs arról, hogy ért is hozzá.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Mimóza07)
2022. nov. 28. 07:21
A tujank és az ő fája között még van egy kocsifeljaro, plusz a feljárótol még kb 2 méterre volt a tuja.
2022. nov. 28. 03:38

En is ezekkel a hulyekkel harcoltam. Vagy hangosabban orditasz, vagy leirod vesztesegnek, es megy a kiszolgalas. Income, income.


Azert az nagyon jol esett, amikor egy cingar vigec perlekedett velem, es az ajton belepett egy regi vevo, aki Bud Spencer, csak magasabb kiadasban.

Neki visszaadta.



Kicsi vagyok, szekre allok..

21. Soufflet (válaszként erre: 16. - Timycat)
2022. nov. 28. 03:32

A noverem erdeszmernok. Atyam..

Ha felvagja valaki a fat, felreteszi kepesek buntetnek. Vagy valaki Jo szandeku, nenesses senki fekete.

A tudjuk kik meg az apritottbol lopnak, de senki nem mer a kozelikbe menni. Azt is tudtak, mikor jarnak ki. Egy felugyelo jelentett, senki nem megy ki a sarba (oke, az auto nem alkalmas), otthon sem varja oket senki, hogy honnan szedted, kisfiam.


Es ez valahol elpeszto, 2022 van, es egyenloseg.


Wincsesterben az ejjelig nyitva tarto benzinkut-bolt 3 fo alatt nem adhat el benzint.

Most mar 1-2 fonel bentrol nyitnak ki az ajton, hogy nem a csovinger loops vagyok.

Es nem lehet oket lesittelni, elmegyogyba zarni (egy szeret egy szal gatyaban az ut kozepen jarni).

20. secret8 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 28. 01:20

Óvatosan érdeklődj, a bajba kerülést úgy értettem, hogy nehogy rád fogják, hogy te vágtad ki. A te házad előtt volt.

Van rá tanú, hogy mi történt?

19. secret8 (válaszként erre: 13. - Mimóza07)
2022. nov. 28. 01:17
Nem így értettem. Ott a SAJÁT háza előtt szerintem mindenki akkor vág ki fát, amikor gondolja, nem szaladnak hatósági engedélyért. A kertváros más.
18. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Globus)
2022. nov. 27. 23:57
Megnéztem, úgy lehet telepíteni, hogy az nem veszélyeztetheti a biztonságos közlekedést.Ha nem látható be a kanyar, akkor tenni kell ellene.
2022. nov. 27. 23:52
Egyebkent az nem lehet hogy rálógott a tujád a cseresznyefára? Úgy se lett volna joga kivágni, de úgy érthető miért vágta ki.
16. timycat (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 27. 23:47

Elméletileg ültetni sem lehet.


Nálunk a városban volt pár éve nagy felhávorodás mikor a közterületre ültetgetett fákat, bokrokat vágták ki, nyirták le. Sok balesetveszélyes mert nem lehet tőlük kilátni vagy belátni az utat, út szélét.


Sajnos rég volt és már újra tele van a város bokroktól, fáktóp be nem látható kereszteződéssel, útszakasszal.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook