Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szemüvegek szárát mivel teszik hajlíthatóvá az optikában egy pillanat alatt? fórum

A szemüvegek szárát mivel teszik hajlíthatóvá az optikában egy pillanat alatt? (tudásbázis kérdés)

19. Tökmag27 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2011. jún. 16. 14:34
Attól függ, milyen a keret szerintem!
18. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Tökmag27)
2011. jún. 16. 14:27
Nem dioptirára, hanem szemtengelytávolságra. ;)
17. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Ailen Zia)
2011. jún. 16. 14:26
A sima olvasók lencséjét lehet egyáltalán cserélni? Nem hiszem... Azok nem csavarozottak, hanem ragasztva van a lencse. De lehet, hogy tévedek!
16. Tökmag27 (válaszként erre: 14. - Ailen Zia)
2011. jún. 16. 13:53
Halihó! Az a különbség a készíttetett és vett között , hogy amit kapsz azt biztosan arra a dioptriára csiszolják be, amire szükséged van, a vettnél erre nincs garancia. A szemed az egyik legértékesebb érzékszerved, vigyázz rá és nem sajnáld tőle a pénzt! Amikor valaki keretet próbál már akkor lehet érzékelni, ha valami nem stimmel, és ha így van akkor válassz másikat, mert a komfortérzet a legfontosabb.
15. Ailen Zia (válaszként erre: 13. - C42aaaac41)
2011. jún. 16. 13:42
De elvittem az optikába ott meg azt magyarázta nekem a nő, hogy ő nem lát semmi kirívó ferdeséget. De amúgy ez a szemüveg eddig mindenkin ferdén állt, hiába állíttattam ott be. Ahogy én hajlítgattam most itthon, így már majdnem egyenes, alig látni már, hogy ferde, csak egy kicsit feltűnő.
14. Ailen Zia (válaszként erre: 12. - Eaedab0e25)
2011. jún. 16. 13:40
Nekem 17 ezres keretem van, meg nem is tudom mennyi lett bele a lencse, amit lekentek 2 réteggel. Az volt így nekem összesen majdnem 30 ezer. Talán 28 volt... Ha veszek egy sima olvasót és annak a lencséjét kicseréltetem olyanra ami nekem kell, már akkor is jobban járok komolyan... Amit veszek drága pénzen, az még ferde is... Kész rablás.
13. c42aaaac41 (válaszként erre: 9. - Ailen Zia)
2011. jún. 16. 13:34
Minden keretet be lehet állítani úgy,hogy tökéletesen álljon.Még az extrém deformitással rendelkezőre is rá lehet hajlítgatni úgy,hogy az felvéve egyenesnek látszódjon.
12. eaedab0e25 (válaszként erre: 9. - Ailen Zia)
2011. jún. 16. 13:32
Ne is mondd... Egyszer én is bevásároltam így. Guess keret volt és full ferde, persze nem kis zsetonért. És akkor még nem beszéltem arról, hogy nem egyforma volt a dioptria, ergo két pár lencsét meg kellett vennem, azt hittem ott ájulok el, mikor fizetni kellett.
11. c42aaaac41 (válaszként erre: 8. - Hmv.)
2011. jún. 16. 13:31
A progresszív lencsék nagyon speciálisan kialakítottak,azért kell párban rendelni őket.Nem véletlen,hogy annyiba kerül,amennyibe,hiszen nem kell 3 szemüveget hordanod.
10. 53dfddad18 (válaszként erre: 1. - Hmv.)
2011. jún. 16. 13:29
Hővel.
2011. jún. 16. 13:26

Én is meghajlíttattam, mert olyan hosszú volt a szára egyenesen, hogy lelógott a fejemről kb. De nekem meg az egész szemüveg ferde ahogy van. Az nő akinél vettük, nem hitte el, hogy ezt így vettük annyi pénzért, szerinte én hajlítgattam el, vagy az orrom olyan, hogy ferdén áll rajta... De ha nem is hordtam, csak amikor tábláról kellett irkálni néha, meg tokban volt ha éppen nem rajtam, akkor nem tudom hogy cseszhettem volna el én így.

Én kezelésbe vettem, meghajlítottam kicsit hogy jól álljon az orromon, egyenesen, de még mindig van egy kis ferdesége, de már nem lehet tovább hajlítani... Nem is hordom a szemüveget nagyon, mert idegesít, hogy olyan szar.

Lehet már romlott egy kicsit a szemem azóta, mert rosszabbul látok, mint amikor fel lett írva - mondjuk nem is hordtam semmit szinte. Ha lesz pénzem, és kell új dioptria, tuti, hogy kerítek egy másik keretet.

De azért 17 ezer Ft egy szemüveg kereté az azért rablás! Vakuljon meg az ember ilyen árak mellett komolyan...

8. Hmv. (válaszként erre: 7. - Eaedab0e25)
2011. jún. 16. 13:25

Ez nem műa. keret, hanem fém. De a szár végén műa. az a rész, ami a fülemre hajlik.

Sajnos van benne tapasztalatom, hogy milyen drágák!

Múlt héten megsérült a bal oldali progresszív lencsém, s a csere több mint 120.ezer ft.!!!

Mivel darabja kb. 60 akárhány ezer.

S csak párban cserélik! Ez a gyártó kikötése.

Másfél éve csináltattam ezt a jelenlegit, akkor 8 ezer forintért vásároltam hozzá + egy év garanciát, most ennek köszönhetően "csak" a 25 %-át kell nekem állnom.

Még így is rettenetesen sok...

7. eaedab0e25 (válaszként erre: 6. - Hmv.)
2011. jún. 16. 13:17

Ez a gáz a műanyag keretekkel (a többi meg ugye trééé, kivétel akad persze). Kilazulnak, mint állat. Nekem az volt a bajom velük, hogy egy idő után lötyögtek a fejemen...

De ne próbálkozz, mert kárt teszel benne, és ezek a mocskok sajnos igen drágák...

6. Hmv.
2011. jún. 16. 13:15

Annyit láttam, hogy egy pillanatra hátrafordult az optikus, belemártotta valamibe a szemüvegem szárát és már egyengette is.

Abban a pillanatban jónak is tűnik, de fél óra múlva már érzem, hogy hol itt nyomja a fülkagylómat, hogy ott. Sokszor visszavittem már, de nem lesz tökéletes.

Úgy gondoltam, talán könnyebben be tudnám állítani magamnak!

Ezek szerint ne próbálkozzak?

5. eaedab0e25 (válaszként erre: 4. - Eaedab0e25)
2011. jún. 16. 13:11
forró levegővel, azt kihagytam
2011. jún. 16. 13:10
megolvasztják, de ne próbáld utánuk csinálni szerintem:-D
2011. jún. 16. 13:10
hőlégfúvóval,vagy forró gyönggyel a régi optikákban
2011. jún. 16. 13:10
meleg levegővel
1. Hmv.
2011. jún. 16. 13:07
A szemüvegek szárát mivel teszik hajlíthatóvá az optikában egy pillanat alatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook