Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A szalvétatechnikával készült virágcserépről a víz lemossa a mintát? fórum

A szalvétatechnikával készült virágcserépről a víz lemossa a mintát? (tudásbázis kérdés)


2008. szept. 2. 07:42
Ha szintelen acryllakkal lefujod vagy lekened, akkor nem oldja le a viz a festeket.
10. 'szti
2008. márc. 24. 17:58

akkor egy ellenvélemény: nem lesz tartós

ha a cserepet belülről is átkened vízhatlanra, csak abban az esetben fog rajtamaradni

ugyanis belülről fog nedvesedni és leázni szép lassan

de 1-2 évig még így is szép marad

2008. márc. 24. 17:09

Mindenkinek köszi.

Akkor nem agodom.

2008. márc. 24. 16:48

nem mossa le, én is csináltam már

és még pohárra is csináltam és a mosogatógép sem mosta le

2008. márc. 24. 16:30
Esetleg ki is égetheted. Én poharakat készítettem szalvétával, 40 percig 180 fokos sütőben kiégettem, és mosogathatóak.
2008. márc. 24. 16:11
Én is készítettem már cserepet szalvétatechnikával,és nem jön le róla.Ahogy elôttem is írták,ha az egész cserepet bekened lakkal,akkor nem ázik le.Próbáld ki nyugodtan!Sok sikert!:)
5. emrus (válaszként erre: 4. - Ea9bff1b44)
2008. márc. 24. 16:02
Hát én is ezt akartam mondani, nekem képeim vannak már évek óta szalvétatechnikával, de még semmi bajuk.
2008. márc. 24. 15:49
Jó ideje foglalkozom szalvétatechnikával, így bátran állíthatom, hogy a cserépen is rajta marad a szalvéta. Annyi a titka, hogy vagy külön veszel a kreatv boltba hozzá fedőlakkot, vagy ami még célszerűbb, olyan dekopázs ragasztót kérsz, ami egyben lakk is. Először csak a minták helyét kend be a tiszta cserépen, dolgozd rá ragasztólakkal a szalvétát, majd ha megszárad, az egész cserépet kend át vele. Száradás után ismételd meg még egyszer az átkenést. Én mindíg így csinálom, legyen az cserép, vagy ajándékdoboz, nekem még semmi nem jött le.
2008. márc. 24. 15:44
Nekem nem mosta le...
2008. márc. 24. 15:40
Szóval a festéket mossa le a locsolásnál.
2008. márc. 24. 15:39
Szeretnék szalvéta technikával virágcserepet késziteni ám anyukám szerint a víz le mossa. Segitseteg ! S.O.S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook