Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet aszalvetatechnikanal minel simabban raragasztani a keretre a szalvetat?(nekem altalaban nem sikerul, csak gyurottre...) fórum

Hogyan lehet aszalvetatechnikanal minel simabban raragasztani a keretre a szalvetat?(nekem altalaban nem sikerul, csak gyurottre...) (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 30. 10:20

én így csinálom:

a felületet ahová teszem a szalvétát - falap, vagy gipsz képkeret v agy papír képkeret - be kenem szalvétaragasztóval.


aztán megfogom a szalvétát és elkezdem a szélétől kezdve rárakni s közben egy finom lapos ecsetel kisimítani és egyre haladok tovább míg az egész rá nem kerül.


ekkor hagyom száradni és csak utána lakkozom.


nem rögtön kell felragasztás után lakkozni mert akkor valóban ráncos lesz ill ki is szakadhat mert "át van ázva" a szalvéta...


nekem ez vált be..űű az középről kezdés kifelé haladva..nos nekem az katasztrófa volt...

2010. márc. 5. 13:16

én először lekenem lakkal az alapot, ráhelyezem főleg a minta közepét, utána az ujjbegyem is belemártom a lakkba és nagyonnagyonnagyon óvatosan, körkörösen kifelé haladva rásimítom. Időnként letörlöm az ujjam és újra belemártom a lakkba, és folytatom. Ált. bejön, erre véletlenül jöttem rá. És én sem lakkozom utána át az egészet, mert azzal szinte mindig elrontom.

Vagy pedig ahogy Suhi írta, nagy puha (lapos) ecsettel.

2009. jan. 2. 21:35
Akarom mondani: jó munkát :-)))
2009. jan. 2. 21:35

Az én technikám a következő: csak az alapot kenem be a szalvétalakkal, egyenletesen, minden részre ügyelve. Aztán egy keményebb műanyagfóliát megdörzsölök valami műszálas anyaggal, hogy elektrosztatikusan feltöltődjön, ez szinte felszippantja ( ráncok nélkül ) a kivágott mintát.


Ezt pontosan rá tudom helyezni az alapra, és a fóliával együtt rányomom. A legjobb, ha egy ronggyal simítgatom erőteljesen. De csak pár pillanatig, amig a szalvéta megragadt. Vigyázni kell, hogy a fólia ne legyen ragasztós, mert akkor levételkor visszahúzza a szalvétát.


És akkor a legszebb a mű, ha utána már nem kenem át lakkal, csak hagyom megszáradni. Mert a felülről átlakkozás tényleg meggyűri a szalvétát, és akkor semmit sem ér ez a fóliás trükk.


A múltkor egy faliórát készítettem így.


Jó minkát mindenkinek!

2008. febr. 3. 11:14
sütőpapíron keresztül nagyon óvatosan meg lehet vasalni
3. Suhi
2008. febr. 3. 10:49
Én azt a tanácsot kaptam, hogy vastag fejű, de nagyon puha ecsettel simítsam... és gyakorolgatni
2007. nov. 30. 06:01

Szia!


Én is még csak 2x csináltam és nekem sem lett teljesen sima. De megkérdeztem egy "szakértőt" is és azt mondta, hogy akármilyen ügyesen csinálja is az ember, valami gyűrődés tuti, hogy lesz benne. És pont ez a lényege is, ez adja meg a szépségét.


Ne csüggedj, Te mindent jól csinálsz:)


Csinálj üvegfestést, az nem gyűrődik:))))))

2007. nov. 30. 00:13
Hogyan lehet aszalvetatechnikanal minel simabban raragasztani a keretre a szalvetat?(nekem altalaban nem sikerul, csak gyurottre...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook