Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A spermiumok DNS állományának a töredezettsége is állhat a gyakori vetélés hátterében fórum

A spermiumok DNS állományának a töredezettsége is állhat a gyakori vetélés hátterében (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A spermiumok DNS állományának a töredezettsége is állhat a gyakori vetélés hátterében

1 2
47. Rita2424 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2017. nov. 22. 08:05
Szia!Csak náluk van, én úgy tudom!
46. nadine81 (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2017. ápr. 29. 15:31

Róluk esetleg hallottál már? Itt Nyugat Magyarországon eléggé dicsérik őket. PRI Tapolca

[link]

45. Shigella (válaszként erre: 42. - Zsanci79)
2017. ápr. 28. 07:39
Néztem a honlapjukat, de nincs fent túl sok infó, az áraik között nem láttam a PICSI-t.
44. nadine81 (válaszként erre: 43. - Durmi79)
2017. ápr. 21. 22:05
Szombathelyen a Markusovszky kórházban. A beutalot is szakrendelésen adta a nőgyógyász.
43. durmi79 (válaszként erre: 41. - Nadine81)
2017. ápr. 21. 14:23
Melyik kórházban nézték? beutalóval?
2017. ápr. 21. 10:58

Tegnap találtam meg az új intézményt a Reprosys-t, úgy tudom, hogy itt fogják már csinálni a MACS-t.

PICSI is van, nem tudom, hogy más hazai intézményben van-e?

41. nadine81 (válaszként erre: 40. - Durmi79)
2017. ápr. 19. 22:18
Nekünk múlt hónapban volt a genetikai vizsgálat, tb alapon a kórházban nézettük, 3 hónap alatt lesz eredmény :/ akkor talán ott nézik ezt a citogenetikát is? Annyit tudok, hogy ott is a kromoszómákat nézik.
40. durmi79 (válaszként erre: 38. - Nadine81)
2017. ápr. 19. 20:28
A citogenetika a kromoszómákat, azaz a DNS-t vizsgálja, hogy van-e bennük valamilyen rendellenesség.
39. zsanci79 (válaszként erre: 38. - Nadine81)
2017. ápr. 18. 10:01

Igen, csak magán laborban, Pesten a Podmaniczky utcában a Synlab-ban.

De egy hónapig előtte nem szabad betegnek lenni, és ciklus 17-23 napja között érdemes nézetni.

2017. ápr. 18. 07:34
Ezt az Nk ölősejtet tényleg csak magán laborban lehet megnézetni? Citogenetika mire jó?
37. durmi79 (válaszként erre: 35. - Nadine81)
2017. ápr. 17. 11:54
Nekem még sose volt pozitív tesztem 5 év alatt:( Spermiogramunk van több is, mert mindig csinálnak minden lombik előtt, de ott nem nézik a töredezettséget stb., ezért fog elmenni a párom ilyen vizsgálatra. Még fogunk menni citogenetikára, de félő hogy nem lesz meg a következő lombikig...NK ölősejt funkcióra is megyek. Nagyjából ezek a vizsgálatok hiányoznak még, kb. 110ezer Ft :(
2017. ápr. 15. 22:02

Aki konnyen megfogan, de nem marad meg a terhesseg, ott nagyon erdemes az NK ölősejtek aranyanak megnezese.

Ez egy 30ezer ft-os vervizsgalat, nagyon sokaknal ez a baj, hogy a sajat immunrendszere kiloki! Erre is van terapia.

35. nadine81 (válaszként erre: 33. - Durmi79)
2017. ápr. 15. 21:12
Szia. Igen, nálam is hasonló a helyzet. Könnyen teherbe esek -természetes úton, de nem maradnak meg. Most a párom is szed vitaminokat L-Karnitin, folsav, b6 b12-vitamin, szelén. Csináltattunk genetikai vizsgálatot de sajnos 3 hónap mire eredmény lesz. Ez ilyen kromoszóma vizsgálat. Nektek volt ilyen? Amúgy ha meg szeretnétek vizsgáltatni a párod, tehát sperma vizsgálat, akkor a nőgyógyász ad beutalot az urulógiára, ott kell ezt intézni.
34. nadine81 (válaszként erre: 30. - Zsanci79)
2017. ápr. 15. 21:07
Szia. Meg néztem a leleteim jobban és mégsem volt mthfr vizsgálat nekem. Olvastam, hogy erre általában a metafolin tartalmú vitamin jó, tehát pl femibion , úgyhogy most szedem is, igaz az új elevit complexet vettem abban is van metafolin. A homocisztein szintet kell ehhez nézetni ugye? Melyik doki tudja ezt nézetni, vérvételre beutalot adni?
2017. ápr. 15. 18:04
Sziasztok! Mi 5 éve próbálkozunk, eddig 1 inszemen és 2 lombikon vagyunk túl. A lombikok során lettek embriók, tehát a megtermékenyítés ok. Visszaültettek 3-3 db-ot, viszont a megmaradt embriókból lefagyasztani sajnos egyszer sem sikerült. Felmerült bennünk a kérdés, hogy lehet hogy nem jó minőségűek a spermák, ezért az embriók sem és ezért nem sikerült a lombik. Szeretnénk ilyen vizsgálatot nézetni a páromnál. Ilyen esetben is érdemes?
2017. jan. 9. 17:55

A vitaminok tényleg sokat segítenek.

Nem muszáj a speciális, hanem külön is össze lehet állítani, 1000 mg C-vitamin, 400 mg E-vitamin, folsav, Q10, arginin/karnitin, D-vitamin, cink, szelén, omega-3 zsírsavak.


A Honvéd kórház andrológiai szakrendelése nagyon jó, ha oda be tudtok jutni, akkor ott nézik a töredezettséget is. És tudják orvosolni, ha gond van.

31. nadine81 (válaszként erre: 30. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 17:24
Igen, a genetikai véralvadás vizsgálaton ezt is nézték. Hogyhogy most inszeminácio kell? Sok sikert nektek is :)
30. zsanci79 (válaszként erre: 27. - Nadine81)
2017. jan. 9. 16:19

Jaj szegenyke.

Nalunk nincs gond, minden eredmeny jo lett. Atjarhatosagira majd most megyek, nekem mar van egy fiam es 2 terhessegem volt eddig, szoval erre nem gyanakodtam, de inszem miatt muszaj, es kitudja, meg az is lehet hogy elzarodott.

MTHFR is volt? Az még gyakori es egyszeruen orvosolhato.

29. labmagister (válaszként erre: 23. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 16:08
Én itt ülök és dolgozom a számítógépemen :);). Nap, mint nap.
28. labmagister (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 16:03
Való igaz, amiről írtam, azt szakszerűen alloimmun okoknak nevezik. Viszont ezek a reakciók mégiscsak az immunrendszer reakciói. Túl részletesen szerintem nem érdemes ebbe belemenni. A pontos definíció anolul így hangzik: Alloimmunity (sometimes called isoimmunity) is an immune response to nonself antigens from members of the same species, which are called alloantigens or isoantigens. Szóval akárhogy nézzük a dolgot mégiscsak immun vizsgálat az alloimmune vizsgálat.
27. nadine81 (válaszként erre: 26. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 14:50

Igen, nem soroltam részletesen fel mindent, annyi féle van :/ :D szedek is mindre gyógyszert. Inzulinra merckformin xr, pajzsmirigy alulműködésre letroxot, magas prolaktinra Bromocriptint, d vitamin, ittam inofolicot is...

Sőt, immunológia előtt én megnézettem ezt a véralvadás zavart, de az rendben volt, tehát nem öröklött hanem szerzett az én antifoszfolipid szindrómám. Én könnyen, első alkalommal terhes leszek, de a 6.hétig jutok csak. Próbálom hinni, hogy most majd minden rendben lesz de nagyon nehéz, nyugodtabb lennék ha ezt a vizsgálatot is meg néznénk de így hogy fizetős, nem egyszerű. Nálatok ez a töredezettség a gond? Hsg -petevezeték átjárhatósági nem volt?

26. zsanci79 (válaszként erre: 25. - Nadine81)
2017. jan. 9. 14:36

Bocsi, mivel az IR vizsgálatot, meg a hormonokat nevesítetted, én azt hittem ezt érted a minden alatt:)

Az írod túl vagy mindenen, minden rendbe jött, akkor már biztosan hamarosan sikerül teherbe esned, csak pici türelem kell még :)

Tudom, ezt a legkönnyebb mondani, nekem 2 éve még csak egy terhességem sem volt, úgy, hogy mindketten rendbe vagyunk. Most megyek majd inszemre, de lombikot már nem vállalunk.

25. nadine81 (válaszként erre: 24. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 14:24
De igen, erről írtam. Nekem antifoszfolipid szindróma van. Szedek is Aspirin protectet és terhesség alatt pedig lmwh injekciókat kapok, véralvadás gátló injekciókat. 10 cső vért vettek tőlem immunológian, úgyhogy eléggé kivizsgáltak :D
24. zsanci79 (válaszként erre: 21. - Nadine81)
2017. jan. 9. 13:57

Amiről írsz az nem immunológia.

[link]


Vagy genetikai vizsgálat.

Az MTHFR gén mutáció (folsav hasznosítás)

Leiden mutáció (véralvadás)

23. zsanci79 (válaszként erre: 22. - Labmagister)
2017. jan. 9. 13:32
labmagister te hol dolgozol? :) Ha szabad tudni.
22. labmagister (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 13:19
Az immnológia kivizsgálások közül az sejtes immunstátusz(NK sejt szám) és az NK sejt funkció önköltségesen elérhető a magán meddőségi centrumokban. A magas NK sejt funkciót intravénás immunoglobulinnal IVIG), bizonyos helyeken Intralipid infúzióval sikeresen csökkentik. A Th1/Th2 orientáltság is lehet probléma. A terhességhez a Th2-es orientáltság a jó. Minkét említett módszer perifériás vérből megy.
21. nadine81 (válaszként erre: 20. - Zsanci79)
2017. jan. 9. 13:14
Már tavaly szeptemberben volt. Minden volt, inzulin terhelés, ciklus 3.napon 21.napon hormonok, peteérés nézés uh -n... Elvileg most már minden rendben, most már újra próbálkozhatunk is, csak én mindig egy lépéssel előbbre járok, már nézem azt hogy merre tovább ha ne adj isten megint nem sikerül...
20. zsanci79 (válaszként erre: 19. - Nadine81)
2017. jan. 9. 12:47
Immunológiai kivizsgálás is kellene neked.
2017. jan. 9. 12:43
Ez a Fer14 vitamin tényleg jó lehet? Lehet buta kérdés, de lehet esetleg vmi tünete, jele annak ha van ilyen spermium töredezettség? Kiknél fordul elő gyakran? Azoknál akiknél ilyen van és a terhesség könnyen létre jön, de vetélés lesz belőle, a vetélés korán következik be? Mert nálunk már szívhang is volt, de azok a problémák -inzulin, pajzsmirigy... - már kezelve vannak, mégis tartok tőle hogy a következő sem sikerül. Már majdhogynem számomra a hónapokban mért terhesség és a szülés már csak fogalom előttem. hiába hiszek benne, sajnos ez már nem annak a kérdése.
18. zsanci79 (válaszként erre: 16. - Labmagister)
2017. jan. 9. 12:37
Én csak tényként közöltem, hogy drága. Ennyi. Nem a hasznosságát vitatom, egy csomó dolgot veszünk egyébként is ami drága, attól még jó, de a tény az tény.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook