Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik balzsam vagy hajpakolás a legjobb száraz, töredezett, sprőd haj ellen? fórum

Melyik balzsam vagy hajpakolás a legjobb száraz, töredezett, sprőd haj ellen? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 13. 17:41

Bocsi, 2x másoltam be az olívaolajos pakolásokat.

Szóval a brokkoli mag olajos recept: "Tojássárgájával elkeverünk citromlevet, és állandó keverés mellett nagyon apránként hozzáadagoljuk a brokkolimagolajat.Ha már szép krémes, akkor keverjünk hozzá mézben feloldott illóolajat is.Egyenletesen oszlassuk el a hajon a balzsamot, és tegyünk rá nejlonsapkát, vagy fóliázzuk le.

• 10-15 percig dunsztoljuk, majd testmeleg (!) vízzel öblítsük ki a hajból.

• Hajtörlés után a hatás fokozására a hajvégekbe még belemasszírozhatunk pár csepp tömény brokkoliolajat, amit a két tenyerünk között eloszlatunk.

2018. márc. 13. 17:31

Ahelyett, hogy bolti vegyszerezett termékeket kennénk fel a göndör, száraz hajunkra, használjunk házi pakolást, hajápolást.


Készítsünk hajápoló maszkot! Keverjünk el három evőkanál olívaolajat két evőkanál mézzel, majd egyenletesen vigyük fel a hajra és masszírozzuk bele, egészen a tövekig. Tegyünk rá egy fóliát vagy húzzunk rá úszósapkát, és hagyjuk állni legalább 15 percet. Ezután mossuk le. A méz és olívaolaj tökéletesen ápolja a göndör fürtöket, megvédi őket a kiszáradástól, és kezelhetővé, fésülhetővé teszi. Egy héten egyszer alkalmazhatjuk ezt a pakolást, hogy ápolt és valóban gyönyörű göndör hajunk legyen.


Egy másik pakolás, mely szintén széppé, egészségessé varázsolja a göndör hajat: keverjünk el 30 ml olívaolajat 10 csepp borsmenta illóolajjal, majd masszírozzuk jól bele a hajba és a fejbőrbe. Hagyjuk rajta húsz percig állni, majd mossuk meg samponnal és öblítsük le. Nagyon szeretem használni a brokkoli mag olajat, igaz, nincs gond a hajammal, nem töredezik, nem gubancolódik, de gyönyörű szép, egészséges, fényes lesz a hajam egy-egy brokkoli mag olajos hajpakolás után. Jó szívvel ajánlom annak, akinek göndör, gubancolódásra hajlamos, száraz haja van, de azoknak is, akiknek nincs ilyen gondjuk, csak szeretnének szép, egészséges hajat vegyszerek nélkül elérni. Írom a receptet: " Ahelyett, hogy bolti vegyszerezett termékeket kennénk fel rá, használjunk házi pakolást, hajápolást.


Készítsünk hajápoló maszkot! Keverjünk el három evőkanál olívaolajat két evőkanál mézzel, majd egyenletesen vigyük fel a hajra és masszírozzuk bele, egészen a tövekig. Tegyünk rá egy fóliát vagy húzzunk úszósapkát, és hagyjuk állni legalább 15 percet. Ezután mossuk le. A méz és olívaolaj tökéletesen ápolja a göndör fürtöket, megvédi őket a kiszáradástól, és kezelhetővé, fésülhetővé varázsolja. Egy héten egyszer alkalmazhatjuk ezt a pakolást, hogy ápolt és valóban gyönyörű göndör haja legyen.


Egy másik pakolás, mely szintén csodálatossá varázsolja a göndör hajat: keverjünk el 30 ml olívaolajat 10 csepp borsmenta olajjal, majd masszírozzuk jól bele a hajba és a fejbőrbe. Hagyjuk rajta húsz percig állni, majd mossuk meg samponnal és öblítsük le.

2018. márc. 13. 13:41

Nekem természetes göndör hajam van ami alapból nagyon száraz. Sok próbálkozás után ami legjobban bevált: Dr Hauschka hajbalzsam (natúrkozmetikum)

Elég drága de megéri, tudok egy boltot ahol pár százalék árengedményt adnak ha érdekel.

19. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2018. márc. 12. 19:58
Remélem, Neked is jó lesz, nekem bevált :)
18. Miss Angel (válaszként erre: 17. - 124637ff9b)
2018. márc. 12. 19:53
nagyon széepn köszönöm ,hogy ezt megosztottad velem! mindenképp ki fogom próbálni,ha neked ennyi gondoddal segített,hátha nekem is fog
17. 124637ff9b (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2018. márc. 12. 18:20

Sokmindent kipróbáltam, elsők között a Gliss Kurt is (most is van itthon Ultimate Repair), de semmi látványos hatást nem értem el vele, hiába drága és jó minőségűnek mondott. Néha még manapság is használom, de inkább az illata miatt, meg rövid időre selymesebb tőle a hajam, de pár óra múlva pl. már semmi.

A Garniernek az a terméke, amit javasoltam, megváltoztatta a hajam szerkezetét, nem hirtelen, hanem hetek alatt és nem csak pár órára :)

A kemó után az addig egyenes, egészséges, vastagszálú hajam göndör töredezetten nőtt ki.

Olyan volt, mint a négereké és kőkemény száraz söprű.

Néhány hónap, fél év után már úgy nőtt a hajam, mint régen, de a végén csak ott volt az a törött négerhaj, sajnáltam levágatni, mert örültem, hogy végre van, de valamit kellett kezdeni vele.

Így találtam rá a Garnierre, rengeteg mindent kipróbálva.

És széppé varázsolta a hajam végét is :)

16. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2018. márc. 12. 18:06
atyaég,de jó h írod,na eztán biztos nem próbálnám ki :OO
15. Arón1
2018. márc. 12. 17:44
Olaplex hajkezelés. Fodrász végzi a kezelést, de otthonra is megrendelheted.
14. Arón1 (válaszként erre: 12. - Gribedli***)
2018. márc. 12. 17:41
Különösen a szőke hajat teszi tönkre a keratinos hajegyenesítés, mármint a festett szőkét.
2018. márc. 12. 16:43
Loreal pro fiber a neve
12. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2018. márc. 12. 16:40

Attól függ.a keratinos egyenesítés sem ártatlan, mert az is egy dauer végülis, szóval ammóniával marja a hajat mielőtt ráteszik a keratinos pakolást, amit belevasalnak. Azoknak jó ez, akik tényleg sokat szenvednek a bodri hajukkal, mert utána rengeteg időt megspórolnak de nem mondanám, hogy nem károsítja a hajat. Sokaknak utána még törik is, ùgyhogy van, akinek kifejezetten rosszabb is lesz.


Van most egy újabb kezelés, a lorealtól, haj erősítő, fodrászok csinálják, ha jól tudom, ez nem tartalmaz ammóniát. Nem olcsó, de jó.

11. Arón1 (válaszként erre: 3. - Tinacska1995)
2018. márc. 12. 15:57
Ja bocs! Ezt most láttam! Na a Steampod nem szilikon mentes. Kevin Murphy termékek, de az sem mindegyik szilikon mentes.
10. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. márc. 12. 15:49

nekee én is csak azt tudom ajánlani a hajvaalóval kapcsolatban,hogy hanyagold.Nekem erős szálú,dús,de sérülékeny hajam van,míg rendzseresen vasaltam ,teljesen tönkrevágta a hajamat.El kell fogadni,hogy akinek kevésbé strapabíró,sérülékeny haja van,annak a hajvasalást hanyagolni kell,de lehet,még a göndörítést,sütést is...ha hővédőt használsz,az sem fog segíteni.Sajnos a hajtipusunk kizár bizonyos dolgokat,amiket szívesen csinálnánk,de nem tehetjük mégsem....

amugy ha nagyon ragaszkodsz a sima hajhoz,érdemes lenne inkább hajsinitó kefét kipróbálni-bár ehhhez nyilván a kefét meg kell venned,szóval ez is egy beruházás és nem biztos hogy nem károsít majd ez is-vagy a keratinos hajkisimítás.Ódákat hallottam róla ,mennyire jó,ismerősöktöl,de én eddig még nem probáltam ki,mostanság nem volt rá lehetőségem anyagiak miatt,mert minimum 20ezer egy ilyen kezelés,vagy még annál is több.

remélem sikerül a problémádra minél hamarabb megoldást találni...

9. Miss Angel (válaszként erre: 4. - 124637ff9b)
2018. márc. 12. 15:44

ez komoly?? ennyire hatásos a garniernek az a terméke?? ÍRnál erről kicsit részletesebben/akár privátban,ha itt nem akarsz/,milyen poztiv változásokat tapasztaltál a használatával?

én imádom a garniert,még 1 termékében sem csalódtam,de annyira ajánlották a gliss kurt,hogy aztán annak a kipróbálása mellett döntöttem,előre is köszi,ha segitesz...

8. Arón1 (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. márc. 12. 15:27
Nekem L’oréal Steampod hajvasalóm van és a hozzátartozó krém és olaj. Nagyon szép tőle a hajam. Pedig az én hajam aztán törékeny. és vékony. A krém és az olaj vasalás nélkül is működik. Érdekes a natúr cuccok az én hajamra nem jók.
2018. márc. 12. 14:28

Nekem egy fodrész ismerősöm mondta, hogy a sárgarépás pakolás az egyik legjobb. Fodrász kellélesnél lehet kapni.

De itt egy videó a házi elkészítéséről.

[link]

6. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Tinacska1995)
2018. márc. 12. 12:33

A hajvasalót felejtsd el. Miután levágattad, inkább szárítsd be úgy, hogy közben fésülöd. Amúgy használsz hővédőt, mielőtt vasalod?


2 hetente olajpakolás (mandulaolaj, jojoba), kicsit megmelegíted az olajat, felkened a hajadra, folpack, törülköző, 2 órát hagyod, utána megmosod, 2x kell samponozni.


Szerintem a sampon/balzsam nagyjából mindegy, ma már nagyon hasonló összetètelűek vannak, csak legyen szilikonmentes és argánolajas, a márka nem annyira fontos, a hajmosás menete a fontos (hígítani a sampont!), a szárítás (ne legyen nagyon forró és ne közelről szárítsd) és felejtsd el a vasalót, amikor pedig megtörlöd a hajad, akkor egy mikroszálas türit használj,vagy egy skótszálas fehér férfipólót vágj fel erre a célra ès ne dörzsöld a vizes hajad.

2018. márc. 12. 12:18
én a gliss kur termékeit ajánlom,újabban borzasztóan töredezik a hajam,le is vágatttam már belőle kínomban,de megvettem pár hete a glss kur oil nutritive hajvégápolóját/nem olcsó,mert 1500ft/,de már szebbnek látom a hajvégeimet/egyébként nem kell belőle túl sok egyszerre,és csak a végekre.../....+még hozzá használom a gliss kur fújós,nem kimosható balzsam spray-jét,én eddig elégedett vagyok....utobbibol több fajta is van,a hajtipusodnak megfelelőt válaszd...
2018. márc. 12. 11:30

Akkor biztos találsz majd ennél jobbat, nekem tökéletesen bevált a kemoterápiás roncsolás után.

Csak ajánlottam ... :)

2018. márc. 12. 10:46
ha lehet szilikonmentes legyen...
2018. márc. 12. 10:43
Garnier Fructis Oil Repair 3
2018. márc. 12. 10:41

Melyik balzsam vagy hajpakolás a legjobb száraz töredezett sprőd haj ellen?

Nagyon széjjel van már a hajam a barátnőmmel együtt, a túl sok festés és hajvasalás miatt,tudjuk hogy a töredezett hajrészeket le kell vágatni ez meg is fog történni de utána mivel érdemes ápolni hogy ne legyen megint olyan mint a vágás előtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook