Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A sikeres fogyókúra titka fórum

A sikeres fogyókúra titka (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A sikeres fogyókúra titka

29. Parafka (válaszként erre: 25. - Studio64)
2009. jún. 3. 09:38
Szerintem nem kell a súlyoddal foglalkozni ,én 32kg-t híztam a terhességem alatt és gyönyörű egészséges kislánynak adtam életet. Bár nekem szopiztatás alatt nem mentek le a kilók ,de ahogy abbahagytuk azonnal visszanyertem a terhesség elötti alakomat,igaz most is van még rajtam kb. 4-5 kg felesleg ,de ez majd lassan lemegy .
28. gmonix (válaszként erre: 27. - Kiara79)
2009. febr. 28. 16:32
Melyik módszer segített?
2008. nov. 30. 15:41
Sziasztok!20 kiló feleslegtől szabadultam meg,3 hónap alatt!:)
2008. szept. 23. 02:43
A sikeres fogyókúra legnagyobb titka, hogy az agyban kezdődik. El kell dönteni, hogy akarom-e igazán vagy sem.
2008. máj. 5. 16:20

Kedves Boldog Újdonsült Anyukák,

Bár én még a szívem alatt hordom életem értelmét, gondoltam érdeklődők felőletek, hogy igaza van-e a dokimnak aki halálra cseszeget a kilóimmal...

25 és fél hetes vagyok, és 9 kg-t híztam.Azt mondta, hogy rengeteg és különben is úgy adta elő mintha szégyelnem kellene magam, pedig tényleg nem zabálok, de azért fagyizgatok hogyha jól esik.Igaz az, hogy 20 kg-ig meg sem állok, hogyha most itt tartok? Nektek mi a tapasztalat?

Amúgy meg vizesedik a lábam már elég régóta és 6 kg-t híztam az első 3 hónapban nahh akkor letettem az elevitet és azóta jött fel még az a +3 kg. Higyjétek el nem csak a kilóim számítanak, sőőőt hiszek a szopiztatás művészetében csak jó lenne ha nem cseszegetnének állandóan.

Sajnos többlettel indultam 172cm/67kg tehát sokat kell majd dolgoznom az ügyön, hogy formás anyuka legyek :o)

Várom a válaszaitokat...

Üdv Zsuzsi

2008. ápr. 3. 21:10

Csatlakozom a szoptatás mellett fogyók tá borához. 23 kg-ot híztam terhesség alatt és 20 kg lepottyant 3 hónap alatt... akkor a kiscsaj úgy döntött, hogy ő nem kér többet cicit (megjött)... pedig még 2-3 hónap és bombanő lettem volna [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Pamela Anderson[{[{[/A]}]}]os cicikkel (amúgy kicsi van).

Utána feljött 2-3 kg pár hét alatt, de jó hír, hogy azóta stagnál a súlyom, azaz jó hír: szopi után szerintem az a bizonyos 2-3 jön "csak" vissza, utána megáll a folyamat.

Ellenben 6-7 kg-tól nagyon meg kellene szabadulnom (karácsony után lettem anno terhes, azaz amúgy is volt rajtam 2-3 kg + a fentmaradt 2-3 + a szopi utáni 2-3 kg), most elkezdtem fogyózni, tolom a babakocsit és megpróbálok valamennyit tornázni is.... a remény hal meg utoljára.

2008. márc. 11. 11:22
SZERNTEM KEVESEBBET KELL ENNI ÉS NEM ESTE.
22. bara79
2007. dec. 12. 10:41

Szia Ciripke!


Most én is visszafogom a kaját,csak eddíg féltem,hogy elmegy a tejem.Már egy hónapja csinálom meg iszom a szűzteát így lement 4kg,és tejem is van :)Amikor van időm meg járok tornázni.Imádom egy kis idő csak magamra,hihetetlen!

2007. dec. 10. 13:19
Bara79! Én szopi alatt fogytam le, de csak annyit csináltam, hogy az édességet korlátoztam, és sokat (órákat) sétáltam a babakocsival mozgás képpen, addig a picike aludt. Enni ettem rendesen. Mióta nem szoptatok visszahíztam, de hátha van remény:)
2007. dec. 10. 13:16

Szia Mayka!


Én csak a saját tapasztalatomat tudom elmondani, és ez nem tanács, mert minden gyerek más személyiség, és máshogy reagál dolgokra. Én bevezettem a tejet, úgy hogy tettem bele egy kis mézet (dokinő engedte, hogy olyan íze legyen, mint az anyatejnek. Este a szopis elalvás előtt kimentem a fürdőbe, és a férjem megitatta vele a tejet. Meg is itta szépen, majd sírt utánam, de nem sokáig, mert ölbe kapta apuci, és elringatta. 3 hétig többször kelt éjjel szopizni akart, tépte le rólam a hálóinget, és én mondtam neki, hogy anya tejcije elfogyott, már csak a cumisüvegben van tejecske. Megitta és visszaludt. a 3 hét letelte után (addig minden este apa altatott) átaludta az éjjeleket, reggel 8kor ébred. Kivétel, ha fáj a foga, akkor még 1x 2x max. felébred.Hát így sikerült. Napközben pedig mondtam neki, hogy elfogyott anya teje, de hozzábújhat lustizni. Odabújt a cicihez, majd a játék fontosabb lett neki, és rohant fiókot nyitogatni:)

Határozottság a lényeg!! Sok sikert!

19. bara79
2007. dec. 7. 11:19

Sziasztok!


Az én kislányom most lesz 10 hónapos és még szopizik, csak cicivel alszik el,ami nem zavar,de sajnos a kilók is rajtam lógnak,amitől már frászt kapok,hogy nem vagyok a régi önmagam.Van akinek sikerült szoptatás mellett leadnia a felesleget,és hogyan?

18. a5e77950a3 (válaszként erre: 17. - Ciripke)
2007. nov. 18. 15:50
Szia Ciripke!Hogy sikerült leszoktatni a szopizásról?Én is nagyon szeretném már leszoktatni 2 éves fiamat de nem sikerül.Az a baj hogy csak szopizással lehet elaltatni nappal és éjjel is.Nekem nem sikerült szoptatás alatt fogynom pegig szeretném.
2007. nov. 18. 14:30

Sziasztok!


A kislányom most 1 éves, és abbahagytam a szoptatást , mert már nem bírtam idegileg sem, fizikailag sem.Mióta jön a foga, kb. 3 hónapos kora óta, éjszakákon át fel vagyunk vele. A férjem is, én is. Volt hogy 6x 8x szoptattam, és már korán reggel kukorékolt, mi meg olyanok vagyunk fél éve, mint a zombik. Szóval, ezért döntöttem úgy, hogy leszoktatom. Apa viszi a hátán a dolgot:)

Na de ami a kilókat illeti??? Míg szoptattam, addig simán mentek le rólam, 61 kg voltam 2 hete, mióta nem szoptatok, azóta visszajött 3kg. Fogalmam sincs hogyan!!Az étrendem ugyanaz, többet mozgok és mégis! Tudja valaki az okát? Lehet, hogy tényleg igaz az, hogy a szopi zsírégető??

16. csili73 (válaszként erre: 14. - A5e77950a3)
2007. okt. 4. 15:26
Szia Mayka, még nem jutottamel odáig, hogy rossz ízűvé tegyem, de a szer már a táskában. Haladtunk annyit, hogy éjjel alszik, igaz sok sírás árán. Nappal pedig az egyik mellemet hibajavítóval fehérre meszelem, így nem tetszik neki (mosthálát adok, hogy finnyás), legalább csak az egyiket üríti ki, így a mennyiségből csalom el a felét. Eddig ugyanis az egyik után követelte a másikat. Azt ismerem, hogy aludni akar.., nálunk sem az alvást jelenti. Sírás nélkül nem fog menni.
15. josey
2007. szept. 21. 12:26

Sziasztok,

úgy látszik,én a "másik" csoportba tartozom...Engem a szoptatás elfogyaszt.3 héttel a kislányom születése után elértem az ideális(BMI szerint) testsúlyomat,mostanra - 3hónapja szültem -visszanyertem a brutális 56 kilómat,amennyivel indultam.A baj csak annyi,hogy 174 cm vagyok ehhez :(!!!

2007. szept. 18. 16:04
Én csak azt nem tudom hogy ő mikor dönz úgy hogy nem kell már neki.Szerintem nem mostanában.Ahányszor leülök rám telepszik és szopizik ha nem hagyom sír.Folyton be akar menni a szobába tentizni ami nála nem az alvást jelenti.
13. csili73 (válaszként erre: 12. - A5e77950a3)
2007. szept. 18. 13:17
Szia Mayka, Nálunk csak úgy fog sikerülni, ha Ő maga dönt úgy, hogy nem tetszik már. Most arra gondoltam, hogy bekenem olyan szerrel, ami körömrágás ellen való, de még nem volt elég lelkierőm. Egy darabig jól ment, hogy csak az elalváshoz kellett neki, de most amióta megérezte, sztem, hogy el akarom venni tőle, görcsösen ragaszkodik hozzá, éjjel is felébred, nappal is többet akar szopizni.
12. a5e77950a3 (válaszként erre: 11. - Csili73)
2007. szept. 14. 10:40
Szia!Akkor legalább nem vagyok egyedül!NINCS VALAMI ÖTLETED A LESZOKTATÁSHOZ?mI KIPRÓBÁLTUK AZT HOGY ÉJJEL CSAK AZ APJA VOLT VELE DE EGYFOLYTÁBA HISZTIZETT ÉS HAJNALI 3-KOR VISSZAMENTEM MERT MÁR UNTAM A NYÁVOGÁST.Az a baj hogy napközbe is ahányszor leülök az ölembe telepszik és húzkodja a pólómat hogy szopizni akar.
2007. szept. 12. 14:07
Mayka, Az én lányom decemeberben lesz 2 és még szopizik. Azzal is alszik el, ami, tudom , az én rossz szoktatásom, hát most bűnhődöm. Éjjel is felkel, én meg már tök fáradt vagyok, és persze túlsúlyos is. Ma már elmentem a patikába, hogy veszek olyan körömrágás elleni szert, amitől majd nem izlik neki, de aztán csak a popsikrémet vettem meg. Sajnálom, pancser vagyok.
2007. szept. 12. 07:59

Minden fogyókúra lehet sikeres,nincs titok,csak be kell tartani,kitartónak kell lenni.

De a sikeres fogyás,csakis fogyókúra nélkül lesz tartós,szerintem.

2007. szept. 12. 07:56
Sziasztok!Én is hasonló cipőben járok azzal a különbséggel hogy az én fiam novemberben lesz 2 és esze ágában sincs abbahagyni a szopizást!Pedig én már nyugit szeretnék!Még éjszaka is felkel és csak szopival alszik vissza ha nem hagyom neki ordít.Napközben is húzkodja a polómat.Én is abba bízom hogy ha nem szoptatok hátha könnyebben lefogyok.
2007. szept. 11. 10:08
nagyon tetszett.én is hasonló cipóben élek, azzal a külömbséggel, hogy rólam nem repülnek a kilók. Mit tegyek
2007. szept. 8. 13:54

Ó, de magamra ismertem :)

Nagyon szuper fogalmazás.. :)

2007. szept. 7. 21:26
Ez a történet nagyon tetszett! Gratulálok hozzá!!
2007. szept. 6. 12:51
Nagyon tetszett, őszinte történet. Nálunk ugyanez a helyzet, leszámítva, hogy még nem repkednek a kisautók, de azért nem könnyű nem rálépni ;)
2007. szept. 5. 21:06
Nekem is nagyon tetszett a történet, és a megfogalmazás pedig különösen. :)
2007. szept. 5. 21:00
Ez biztos igaz sajat tapasztalat csak mar regen volt :)))))))))))))))
2007. szept. 5. 13:20
Ez nagyon jo tortenet, es mennyire igaz :o)))))))))))
1. Hoxa
2007. aug. 22. 15:49
Kedves nőtársaim, egy roppant komoly témát fogok most feszegetni nektek. Pontosan úgy, ahogy az feszegeti a ruháitokat. A túlsúlyról lesz szó, annak is egy speciális formájáról, mégpedig a szülés után rajtunk maradt feleslegről.

Ugrás a teljes írásra: A sikeres fogyókúra titka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook