Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szoptatás alatti sikeres fogyókúrára várom ötleteiteket! fórum

Szoptatás alatti sikeres fogyókúrára várom ötleteiteket! (beszélgetős fórum)


12. vviki2
2009. febr. 17. 13:14

Sziasztok!

Én kilógok a sorból, mert nem fogyózok, inkább erősödni (izmosodni) szeretnék. Szerencsés alkat vagyok, nem híztam sokat egyik gyermekemmel sem a várandósság alatt, csak nagyon eltunyultam és a pocim maradt meg. Mások szerint nem vészes, engem zavar. Megkerestem egy alakformálási tanácsadót (net-en), hogy mit lehet szoptatás alatt és hogyan? Ő azt írta, hogy koplalni tilos, de diétázni igenis lehet!!!! Napi 5x-i étkezés, ebből 2 csak "szintentartó": csak gyümi, joghurt zabpehellyel, cukor mentes műzliszelet..stb.

A főétkezések: teljes értékű gabonák, zöldségek, gyümölcsök, sovány húsok, halak, cuk. mentes sovány tejtermékek. Este semmi süti, keksz, fehérkenyér, helyette: zöldség, hús, tejtermék, persze ezeket sem este 10-kor gondoltam...;-)

Lehet mozogni, erősíteni, csak mellizomra NEM! Nagyon jó a futás, taposás, hosszú távon meghozza a várt eredményt!

Sok sikert!

2009. febr. 17. 08:20
Sziasztok!!!Nekem is van egy 3honapos kisfiam és szoptatok és ugyan ez a problémám a fogyás.Ugyanis terhesség előtt 78kg voltam és most 90kg vagyok,de formás vagyok.Elkezdtem fogyozni ovatosan 3hét alatt le adtam -6kg-ot.Sok bicigli a lagmagic és lépcsőző gép nagyon hatásos mindennap fél orát csinálom .Az a lényeg ne legyen izomláz nagyon és 6 ora után nem eszek.üdv.
10. Akira001 (válaszként erre: 8. - VTünde)
2009. febr. 16. 12:26

Nem vagyok annyira szerencsés alkat. A kisfiam születése előtt 54 kg-ról 72 kg-ra híztam és szülés után egy évvel még mindig csak 68 kg-ra sikerült lefogynom. Pedig akkor tornáztam is. :(

Végül 18 hónap után - mikor már nem szoptattam - elkezdtem elég keményen diétázni. Megvontam magamtól a csokit, a cukrot (még a kávét is szaharinnal ittam), alig ettem kenyeret, tésztát és rízst. Általában véve alig ettem. 5x-6x ettem naponta, de mindig csak néhány falatot. Végül fél év alatt lement a súlyom 63 kg-ra, de aztán ott meg is állt. A második várandósságom alatt ment le a súlyom 61 kg-ra.

Röviden ennyi az én fogyásom története.

9. panna77 (válaszként erre: 8. - VTünde)
2009. febr. 16. 12:00

Szerintem is szerencsés alkat lehet!

Bár a kevesebből mindig nehezebb fogyni, ezt ne feledd!

2009. febr. 16. 11:52

Panna majd kukk a naplódat, és írok ha van kérdésem.

Akira sztem te a szerencsésebb típusba tartozol:)Van aki alapból fogy szoptatás alatt, én nem:(Természetesen nem fogyózni szeretnék szó szerint, csak óvatosan leadogatni a kg-okat:)

2009. febr. 16. 11:48

Szia!


Fogyózni szoptatás alatt szigorúan TILOS!!! Nekem okt.03-án született a kislányom, akkor 79 kg voltam. Ma már csak 61,4 kg-ot mutatott a digitális mérleg. :) Pedig egy napot se fogyóztam vagy diétáztam. Egyszerűen sok nyer zöldséget és gyümit ettem. És egy hétem min.3x ettem igazi müzlit (személy szerint a Dr.Oetker diós-mandulást szeretem.Tornázni is csak egyszer tornáztam az elmúlt hónapokban. Szóval nem kell sok a fogyáshoz. Sok nyers rost és még több folyadék. ennyi. :)


Sok sikert!!!

6. panna77 (válaszként erre: 5. - VTünde)
2009. febr. 16. 11:40
Van egy diétás naplóm az első napoktól, kukkants bele!
2009. febr. 16. 11:38
Inkább én is odafigyelésre gondolok.Miket eszel reggelik-ebéd-vacsira Panna?
2009. febr. 16. 11:36

Szia!


Szerintem fogyózni nem lehet ilyenkor, de odafigyelni igen! Én sok zöldséget eszem hallal, tengeri herkentyűkkel, tészta-kenyér-krumpli-rizs és társai tiltólistán vannak nálam 6 hete. 3 kg-ot fogytam. :-)

Cél az 52 kg, addig még 6-ot le kell dobnom.

2009. febr. 16. 11:35

Sziasztok!


13 hónapos a kislányom és még szoptatom.A terhességem kezdeti állapotához viszonyítva van 10kg súlyfeleslegem, minimum ezt le szeretném adni.2-2,5 hétig odafigyeltem az evésre, nem ettem édességet, nem ettem 6 után csak 1 almát, sok folyadékot ittam, 1-2 nap kivételével minden nap tornáztam 20 percet és semmi változás:( Természetesen a szopi miatt lassú fogyást szeretnék elérni, de már zavar a kinézetem, ezért várom ötleteiteket!

2009. febr. 16. 11:35
Én is..:) de én ha nem eszem szénhidrátot, nincs tejem... így megvan lőve a dolog nálam egyelőre..:(( Miközben meg: :)))-mert szoptathatok...;)
2009. febr. 16. 11:33
Szoptatás alatti SIKERES fogyókúrára várom ötleteiteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook