Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A Polgármesteri hivataltól lehet kölcsönt kérni/felvenni? fórum

A Polgármesteri hivataltól lehet kölcsönt kérni/felvenni? (tudásbázis kérdés)

8. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 5. - Tadzs_mahal)
2010. júl. 22. 22:54

Az utolsó bekezdésed - ne haragudj -, de elég bután hangzik. Pláne, hogy ott is dolgoztál...


Ha van rá keret elkülönítve, illetve leszabályozták rendeletben, akkor lehet igényelni. Sokan nem is tudják, hogy van ilyen, be kell fáradni és megkérdezni.


Lakásvásárlási kölcsön nálunk volt pár éve, jelenleg nem tudom, van-e. Akár 500.000 Ft kamatmentes kölcsönt is nyújtottak, melyet 5 év alatt kellett visszafizetni. Ügyvéd által elkészített szerződésről van szó, nem fizetés esetén a megfelelő szankciókkal. A rendeletben le van szabályozva, ki kaphat, ki nem, ill. milyen feltételei vannak. Utána kell érdeklődni!

2010. júl. 22. 17:29

Itt nálunk ugy van, hogy ha nagyon meg van szorulva az ember bemegy a Polgármester irodába és elmondja, hogy Ő mit szeretne és, hogy milyen összeget, ha lehetne.

Akkor a képviselő testűlet összeül és eldőnti, hogy az illető megkapja-e vagy sem.

Ha netán meg is kapja azt részletekbe vissza kell fizetni.

2010. júl. 22. 17:28

A mostani kormányzati megszorításokkal szerintem nincs ilyen.

Mi 11 hónapja vettünk házat, és mivel első ingatlan, fiatal család(nem emlékszem hány év volt a korhatár), és eleve már ezen a településen laktunk évek óta albérletben, így kaptunk 100ezer pénzt vissza nem térítendő támogatást. De pl. a szomszéd településen már semennyit nem adnak.

Meg kell kérdezni őket!

2010. júl. 22. 17:11

Szerintem ez a hivatal anyagi helyzetétől és "szabályaitól" függ.

Én egy kis városban dolgoztam Polgármesteri Hivatalban, ott nem volt ilyen. Csak segélyt lehetett kapni, ami nem nagy összeg.

Vagy olyanra volt lehetőség, hogy az önkormányzati lakást meg lehetett vásárolni kedvező áron kedvező feltételekkel (havi pár ezer ft törlesztő részlettel).

Hitelt nem hiszem, hogy adnak, hisz gondolj bele: elterjed a településen, mindenki odamegy nem a bankba. Ráadásul van aki nem fizetné és becsődölne az önkormányzat.

4. Jégtánc (válaszként erre: 2. - Kicsilányka1984)
2010. júl. 22. 16:42

Kölcsönt csak kirívó esetben lehet felvenni,de minden önkormányzat más szabály szerint jár el a saját pénzével.

Mindenhol van azonban egyszeri kiemelt krízis segély.Ez évente egyszer kaphatsz.Az összeget az önkormányzat bírálja el.

Kérheted lakásfelújításra,bútor vagy háztartási gép vásárlásra,gyerkőc ellátására,táborozásra is,vagy ha valamelyikőtök munkanélküli.(ennek más lehetősége is van)

3. d62762eb79 (válaszként erre: 1. - Kicsilányka1984)
2010. júl. 22. 16:37
ha jól tudom, egyszeri segélyt lehet felvenni, kisebb összeget, ha jogosult vagy rá. de lehet h van más lehetőség is.
2010. júl. 22. 16:37

amikor ideköltöztünk kaptunk 300.000ft.-ot amit vissza kell fizetni.már nem sok van hátra.

lehet.-e felvenni még?

létezik még ilyen?

2010. júl. 22. 16:36
A Polgármesteri hivataltól lehet kölcsönt kérni/felvenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook