Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A párom rettentő vékony!!! (Férfi) Mit javasoltok, hogy tudna nőni, izmosodni? fórum

A párom rettentő vékony!!! (Férfi) Mit javasoltok, hogy tudna nőni, izmosodni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
56. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 53. - Fe939)
2011. febr. 2. 19:48

Nekem nem is tetszett 63 kilósan :D


A mű izmokért se rajongok, mint ahogy az 50 kilós modellek se tetszenek (bár, az igaz, hogy rajtuk legalább minden ruha bemutatható).

55. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 52. - Fe939)
2011. febr. 2. 19:42
Szerintem nem elhanyagolható a stressz faktor, amit, ha nem kompenzálnak például sporttal, akkor az legalább annyira mérgezi a szervezetet, mint a rossz kaja.
54. fe939
2011. febr. 2. 17:06
y
53. fe939 (válaszként erre: 51. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 2. 17:06

Kisse furcsa, hogy izlesficam miatt elterjedt, hogy a ferfi mu- izmoktol dagadtan szep, de egy no karcsun, nem sovanyan, hanem vekonyan szep.


Erdekes, hogy Bruce Lee, aki fzikiailag is volt olyan eros, mint pl. egy nehezsultu bokszolo, mikor az izomzata nem volt bedurranva (a legtobb kep igy mutatja, valamint pl. feszitve), akkor olyan vekony volt, mint egy no....persze nem volt sovany.

52. fe939 (válaszként erre: 50. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. febr. 2. 17:02

Igen, az etrend hibas, es keves a mozgas.


Epp arra utaltam, hogy ha pl. tudtak futarkodni csak campaval, akkor a tipikus europai elet is menne kizarolag campaval, ha az emberek szervezete eleg jo volna ehhez a nem ajanlatos, extrem etrendhez.

51. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 49. - Fe939)
2011. jan. 31. 12:29

Kinek, mi a csúnya az eléggé eltérő lehet:)

De itt most csak a vészesen sovány alkat robosztusabbá tételét boncolgatjuk. Nem kell rögtön 110 kiló izmot odaképzelni, ami valószínűleg nem vagy csak extrém munka árán sikerülne, mert alkatilag nem adottak a feltételek.

50. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 48. - Fe939)
2011. jan. 31. 12:26

Az emberek errefelé alapvetően a helytelen mennyiségű, minőségű ételek fogyasztása miatt híznak és mert nem sportolnak rendszeresen, plusz a bevitt kalória tetemes részét lefevekvés előtt fogyasztják, csak ront a helyzeten.


Az európai életet és a futárkodást nem hasonlítanám össze, mert szerintem a futárkodás már-már sportolás. Az itteni élet meg stresszes, méreganyagokkal teli és rendszertelen. Persze, ez ellen azért lehet tenni. Csak az alapok nagyon rosszak úgy általában.

49. fe939 (válaszként erre: 47. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 29. 13:42
Igy van, a csunya, hatalmas izomtomegeket csak koncentralt feherjeforrasokkal, vagyis allati eredetuekkel es ujabban kivonatokkal lehet elerni, maskepp valoban sokat kell aerob mozgats is vegezni a szenhidratok elhasznalasaert, ami gatolja a nagy, bizonyitottan, de elegge alhallgatottan egeszsegtelen es csunya izomtomeg kialakitasat.
48. fe939 (válaszként erre: 46. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 29. 13:39

A gorillak etrendjeben egyaltalan nem szerepel 15% allati eredetu etel, legfennebb par ezrelek, pl. veletlenul elfogyasztott hangyak.


A rejtelyes az, hogy a csak campat evok kozt is voltak (valoszinuleg most is vannak) olyanok, akik legalabb annyira aktivan eltek, mint egy atlagos europai(pl. gyalog futarkodtak).


Igen, az emberek tulnyomo resze tulsulyos, foleg, ha figyelembe vesszuk, hogy a szokasos tulzott feherjefogyasztas nelkul az ember vekony, emellett azonban lehet bikaeros is.

47. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 45. - Fe939)
2011. jan. 23. 15:16

Ok, ezt én sem állítottam. Csak azt írtam, hogy ha olyan sok szénhidrátot bevisz az ember, mert növényi fehérjékből akarja megoldani a tömegnövelését, akkor valószínűleg hájasabb lesz a végén, mint szeretné. Viszont, ha a fehérje és szénhidrát arányt jól belövi és nem mellőzi az állati eredetű fehérjét, akkor kevesebb dolga lesz később a tömegnövelés melléktermékeként feljött hurkákkal.


Aztán lehet, hogy valami nagyon átgondolt vega étrend mellett is lehet izomtömeget növelni elhízás nélkül, de feltételezem, hogy az még lassabban és nehezebben elérhető, mint a vegyes étrenddel.

46. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 44. - Fe939)
2011. jan. 23. 15:12

Maradok az ember, mint mindenevő álláspontomnál. Persze ettől még a gorillák lehetnek vegák (de azért nálunk is szerepel néha más még, ha az elenyésző 15% is).


Ja, és és persze, hogy nem írtad, hogy csak campant kellene enni. Ez egy átlag európai életvitele mellett hülyeség is lenne.


MOndjuk az tény, hogy sokan sokkal többet eszünk, mint amennyire valójában szükségünk van (nálam legalábbis állandóan visszatérő probléma). Ráadásul én éppen sokszor a lisztből nyerem a fehérjémet, de sajnos vele jön egy csomó szénhidrát is, amit szépen elraktározok nehezebb időkre :(

45. fe939 (válaszként erre: 44. - Fe939)
2011. jan. 23. 13:41
Azt sem irtam sehol, hogy ajanlatos a feherjeket csak lisztbol beszerezni.
44. fe939 (válaszként erre: 43. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 23. 13:40

Irtam valahol, hogy ajanlatos csak pl. campan tengodni? Nyilvanvalo, hogy a campas peldat es az idezeteket azert irtam, hogy vilagos legyen, hogy az egesz feherje- kerdes vegulis nagyon egyszeru.


A napi fel gyuszunyi feherjet azert tulzasnak tartom, de valoban, szerintem is akar napi 14 g is eleg, gyerekeknek es jozanul (tehat nem dagadtra noni akaro) izmosodoknak is eleg kell legyen napi 28 g, ami mar 200 g lisztben benne van.


Az ember fogazata egyertelmuen novenyevo fogazat, ezellen csak az a gyenge erv szol, hogy van elolket kis szemfog....de a gorillaknak az allkapcsukhoz merve sokkal nagyobbak a szemfogaik, mint az embernek, es ugye 100%- ban novenyevok.

43. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 40. - Fe939)
2011. jan. 23. 10:24

Ha megnézzük a kolostorban élők étkezését távolkeleten, akkor azért nagy különbség van a fizikai munkát végzők és a csak szellemi életet élők között. Meditálni lehet evés nélkül is. Pont most vizsgálnak egy jógit, aki sok-sok éve nem evett és "vígan" elvan.


És igen egyet értek, hogy ahogy meg is fogalmazza a lama el lehet tengődni ezeken, de most itt nem ez a cél, hanem az, hogy testesebb, izmosabb legyen az illető az étkezés és mozgás eredményeként.


Jógával kiválóan lehet izmosodni, úgyhogy nem kell feltétlenül konditerembe járni. Viszont a megfelelő gyakorlatokat el kell sajátítani.


Amit még szeretnék megjegyezni, hogy nem vitatom, hogy van élet húsevés nélkül, de azért valami oka csak van annak, hogy az ember nem növényevő fogazattal vagy ragadozó fogazattal rendelkezik.


A másik meg, hogy nem lehet összehasonlítani egy magyar ember életét, a környezeti hatásokat egy buddhista kolostorban élőével.


Úgyhogy, ha most egy magas és sovány ember izomtömegnöveléséről beszélünk, aki Magyarországon él és dolgozik, akkor nem alapoznám ezt az amúgy nagyon fontos zsírsavakat tartalmazó magokra és kenyérre.


Persze, lehet, hogy a te szemléleteddel is lehet kielégítő eredményt elérni, de ahhoz megfelelő életvitel lenne szükséges, ami az ittenivel nem vagy csak igen nehezen egyeztethető.

42. Nagual (válaszként erre: 40. - Fe939)
2011. jan. 23. 09:29
Nemrég olvastam el.. :)
41. Nagual (válaszként erre: 1. - Lestrange)
2011. jan. 23. 09:28

Én is vékony (sportos) alkatú vagyok és piszlosul meg kell küzdenem, ha néhány kilót fel akarok szedni. Sok féle módszert kipróbáltam már, de nekem edzés nélül egy deka sem jön fel, ehetek pörköltet, szalonnát bármilyen nehéz kaját, nem marad rajtam semmi.. Ha a párod is ilyen alkatú valszeg hízni sem fog ehet bármit, a szervezete úgy is feldolgozza..

Ami nekem bevált:

-intezvíz testmozgás(kondi)

-táplálékkiegészítők (szénhidrát, fehérje)

-Vitaminok(pl a B12 nagyon nagy étvágyat hoz)

-Ginseng Royal Gelly

-Creatine-monohidrát

-Annyi kaja amennyi belémfér(ha lehet 4-5 óránként) napközben 1 óra szieszta, este sok alvás.

2-3 hónap alatt 6-10 kilót fel lehet így szedni, utána már csak szinten kell tartani.. :)

40. fe939
2011. jan. 23. 01:03

Kitunoen lehet csak novenyi eredetu feherjeken elni, sot, jobban, mint allatiakon.


Irok ide idezeteket Lobszang Rampa nevu hires lama ,,Haramadik szem" c. konyvebol:


29. oldal: , , A campa a tibetiek legfobb eledele. Vannak, akik egesz eletukben - az elso etkezestol az utolsoig - csak campan es tean elnek. Arpabol keszul, az arpat eloszor aranybarnara porkolik, aztan megtorik, majd az igy kapott lisztet is megpiritjak, vegul egy talba rakva felontik forro, vajas teaval. A fozetet addig kavarjak, amig tesztasurusegu lesz, es sot, boraxot meg jakvajat tesznek hozza izles szerint. A keszitmenyt - a campat - negyzet alakura nyujtjak, cipot, de meg kulonbozo diszesebb formakat is gyurnak belole. A campa onmagaban unalmas, de tomor, taplalo etel. Akarmilyen magas helyen, mindenfele viszonyok kozott el lehet tengodni rajta. "



77. oldal: , , Kilenckor utott a szabadulas oraja, akkor kovetkezett ugyanis az utolso etkezes, mely ismet campabol es vajas teabol allt. Neha - nagy ritkan - zoldseget is kaptunk - szeletelt feherrepat vagy egy keves nagyon aprocska babot. Nyersen ettuk, de ehesek voltunk, es igy is csemegenek szamitott. "


Nem irja, hogy a csak campan elok tantorgo, foghullajto, minden fejmodulatukra hajtincseket hullajto alakokvoltak, AZT SEM, hogy az ilyenek neml lattak el az atlagos lama - es lamanovendek - feladatokat, amelyekhez hozzatartozott pl. a hatalmas, tibeti fennsikon valofutarkodas is. . . .


Termeszetesen nem ajanlatos ilyen koszton elni, de ha sokan fel tudtak noni csak campan, akkor ha az ember eszik olajos magokat, valamint novenyi olajokat is, akkor kizart dolog, hogy feherje- problemajuk legyen.



Van olyan becsles is, amely szerint napi akar 100- 200 g lisztben levo feherje is eleg egy embernek, masokszerint ugy max. fel gyuszunyi (ha olyan tomorseget veszunk, amilyen az izome) es ezt jonak tartom, mert feherje az elhalo sejtek potlasahoz kell, valamint rendkivul keves a termelodo enzimekhez...gyerekeknek kicsivel tobb, mint a felnotteknek, masokszerint nem tobb, mert a felnott nem no ugyan, de a merete miatt sokkal tobb az elhalo sejtje.

39. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 36. - Fe939)
2011. jan. 22. 23:41

Elvileg kizárólag növényi eredetű fehérje fogyasztása nem ajánlott. Az állati és a növényi együttesen tartalmazzák az eszenciáélis aminosavakat.


Bár az általad említett mennyiségű fehérlisztben (amit kb. bő fél kiló kenyérnek felel meg) van 64g fehérje, én nem gondolom, hogy hosszú távon üdvözítő megoldás lenne ezt napi szinten fogyasztani.

38. fe939 (válaszként erre: 34. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 22. 23:21
Az pedig kimondottan jo, ha sok szenhidratot is bevisz az ember, mert ugye energia feherjebol csak akkor van, ha valaki nagyon kiehezik, es jo a sok edzes, valamint ezzel az ember a szenhidratokat elhasznalja.
37. fe939 (válaszként erre: 35. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. jan. 22. 23:18
Jo esetben az izmok nagyon keves zsirt tartalmaznak.
36. fe939
2011. jan. 22. 23:17
Egy szoval sem irtam, hogy falni kell a lisztes dolgokat, csak azt, hogy a sima buzaliszt is boven tartalmaz feherjet, es mivel meg egy fejlodo gyereknek is eleg naponta annyi feherje, amennyit ugy 400 g liszt tartalmaz...annyi boven eleg, es a novenyi feherjek sokkal jobbak az allatiaknal, mert nemolyan osszetettek, es mivel a szervezet a feherjeket eloszor aminosavakra bontja, majd atalakitja sajat feherjeeve, ez elony.
2011. jan. 22. 21:48
Persze olyan nincs, hogy tisztán izomtömegnövelés. Viszont, ha nem túlzott a szénhidrátbevitel a mozgáshoz képest, akkor a nem kívánt úszógumit viszonylag egyszerű lefaragni utólag.
34. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 33. - Fe939)
2011. jan. 22. 21:45

A szójaliszt esetleg (38g), mert a fehérliszt csak 14 (teljeskiőrlésűek még kevesebb 9-11g/100g) és ugye nem mindegy a hasznosulás szempontjából, hogy állati vagy növényi eredetű a bevitt fehérje.


Szóval én nem falnám annyira a lisztes dolgokat, ha inkább izmosodni és nem annyira hízni akarnék, mivel mellékesen rengeteg szénhidrátot is bevisz vele az ember.

33. fe939 (válaszként erre: 19. - Lestrange)
2011. jan. 22. 20:48

A legfontosabb, hogy javuljon meg az etvagya, ehhez tobb, mint valoszinu, hogy minel tobbet kell sokkal relaxaltabbanak lennie.


Pl. a liszt is tartalmaz boven feherjet, ami az izomtomeg- noveleshez kell, es ha az etvagya megno, akkor atlagos koszttal es edzessel is jol megizmosodhat.

32. fe939 (válaszként erre: 31. - Katakin)
2011. jan. 22. 20:43
Hizassal nem jo vastagodni, hanem jo etvaggyal es edzessel kell izomtomeg- novelessel vastagodni.
2011. jan. 22. 20:41
A HIZÁSHOZ NYUGALOM IS KELL.DE NÁLAM A FOGYÁSHOZ IS.ANYAGI NYUGALOM.MEG A MUNKA HEJI STRESZ SE LEGYEN OLY SOK.EDZÉS.HA EZ MEGVAN.MÉG A MINDENAPI SZEX IS ELÖJÖHET.
30. moonlight13 (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. jan. 20. 18:17
Nálunk is szinte ugyanígy alakult! Edzés!!!!
29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 27. - Fe939)
2011. jan. 14. 23:51

Azért hoztam fel példának, mert ő is izmos volt, de nem úgy, ahogy ma egy-egy testépítőt látunk.


Nem volt egy testes figura, de nem is kellett rajta keresni az izmokat :)


De, ha azt nézzük jó tíz kilóval több volt és közel tíz centivel alacsonyabb volt, mint az itt felhozott példa. Úgyhogy ha csak ezt nézzük, akkor sok-sok kilónyi izom a köztük lévő különbség.

28. fe939
2011. jan. 14. 23:06
jav. ami
27. fe939
2011. jan. 14. 23:01
Bruce Lee a mai emberekhez viszonyitva egyenesen sovanynak szamit, olyankor, mikor epp nem volt edzes utan bedurranva....es szerintem nagyon rendesen nezett ki, es fizikailag is volt olyan eros, mint egy nehezsulyu sulyemelo, amit ugy 10.000 nagyon vekony emberbol egyre ha ervenyes.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook