Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A nagymamám mindenre megjegyzést tesz fórum

A nagymamám mindenre megjegyzést tesz (beszélgetős fórum)


2010. aug. 17. 21:06

Elsőnek is a "nagyapák nevében" köszönöm, hogy őket nem bántja senki. Lehet, hogy "szegények" már épp eleget kaptak a feleségüktől (a nagymamától), s ezért inkább nem szólnak bele a dolgokba.

Tulajdonképpen nem ezért írok most ide, nem is azért, hogy beálljak szidni a nagyikat! Próbálom most megsúgni, néha mivel lehet leszerelni az ilyen belebeszélős embereket. Biztosan ismered már, mi a kedvence, hol van az érzékeny pontja, mire büszke, és így tovább. Ha tudod, akkor egyszerű a dolog vagy azon a területen kissé körbe-hízelged, megdicséred, ha mond valamit, nem ráhagyod, inkább helyeselsz. Nem átlátszóan, hanem óvatosan mindezt, s hidd el, a hatás nem marad el. Például (tegyük fel) nagyon finoman tudja elkészíteni a pogácsát (gombócot, rizs-felfújtat, töltött káposztát, és így tovább), mondd neki, hogy milyen remek is volt, hogy csinálta, mutassa meg, á te, úgysem tudsz olyan finomat készíteni, mutassa meg, készítsen nektek. Vagy nagyon szépen kézimunkázott, mutassa meg, beszélgess vele, ő beszéljen, mesélje el élményeit. Épp az a baj, hogy mivel nem tudja magát lekötni, nem foglalkoznak vele, ő köt bele másokba. Vagy áldozd fel magad, ültesd magad mellé, mutass neki a NETen olyan dolgokat, amit szeret. Kép, történet. Vidd el olyan oldalra, ahol az egérrel mozoghat. Persze nem erőszakosan mindezt. Egyből úgyis azt a választ kapod tőle, mit akarsz, úgysem tudom megcsinálni, buta vagyok hozzá, nem is érdekel. Rá kell vezetni, hogy érdekelje. Annyi egyszerű játék, kártya, meg miegymás találéható ingyenesen olyat szerezz neki, ami leköti. Egy-két hét és már te lehetsz a nyeregben, mert ő kérdez (ő a tanuló), és te az oktató. Szépen kedvesen megmutatod neki a trükköket, és a jelszót, "ezt nem lehet elrontani!" (Tudom lehet, de nehéz, több kell hozzá, mint puszta használat.

Sok sikert a nagyik-hoz.

Különben akkor is remek, ha vigyázni kell az unokákra, hogy ti tudjatok menni szórakozni. Elnézést, hogy ilyen hosszú voltam.

29. Carla
2009. szept. 29. 17:46
Nekem meg a külsőmre tesz megjegyzést állandóan. Félreértés ne essék, semmi extra vagy kihívó nincs rajtam, pont ellenkezőleg. Baj a testalkatom, a hajam, a bőröm, stb (a többit inkább nem írom le). De nem az a baj, hogy mondja, hanem ahogy mondja. Én meg egy kicsit érzékeny is vagyok, úgyhogy nagyon nem esik jól.
2009. júl. 14. 08:48

Nem felel meg neki a kutyám, az öltözködésem, a zenei ízlésem, és még sorolhatnám a végtelenségig.

A múltkor úgy elküldte a fenébe az unokatesómat, hogy szegény lány elbőgte magát. De szerintem az unokatesómnak volt igaza.

27. Bianka3 (válaszként erre: 26. - Meli-79)
2009. júl. 14. 08:32
Igen, vele lakom. Azt te csak hiszed, hogy úgy csinálom a dolgaimat, ahogy akarom. Jön utánam, és addig nem tágít, amíg úgy nem csinálok mindent, ahogy neki tetszik. Ha valami nem úgy van, akkor felhúzza az orrát.
2009. márc. 17. 21:52
Együtt laksz vele? Ha nem, akkor azt a heti pár alkalmat ki lehet bírni vele. Ha vele laksz, akkor "igen, Mama", "köszönöm, Mama", és úgy csinálod, ahogy akarod.
2009. márc. 15. 16:35
Ha mindenről van véleménye,akkor egy művelt nő.
2009. márc. 15. 10:17
most, h barátom van egyebet nem hallok csak, hogy nem kell lekomolyodni, ugyis kilő velem, hazudjak neki.... (mármint a barátomnak) hát...
2009. márc. 15. 08:38
Bárcsak az én nagymamám is mindenre megjegyzést tehetne...:(
22. Bianka3 (válaszként erre: 16. - Salabakter)
2009. febr. 15. 20:35
Oké, mondja. De mindenért csak a letolást kapom. Ha azt gondolom, jól csináltam valamit, kiderül, hogy nem. Meg nem hisz nekem. Ha mondom, hogy hol voltam, más meg azt mondja, hogy nem voltam ott, akkor neki hisz, nem nekem. Egyszerűen nem tudom, miért van ez.
2009. jan. 12. 14:04
Miért kell folyamatosan az ember fejéhez vágni olyanokat, amiket régen csinált? Már kezdek megzakkanni. Állandóan a fejemben kavarog olyan dolog, ami évekkel ezelőtt történt. Mindig felemlegeti.
2009. jan. 12. 11:16
...nekem is tesz megjegyzéseket,nem foglalkozom vele,úgyis itthon én vagyok a "főnök"--tehát vagy megszokja-vagy megszökik :DDDDDDDD
2009. jan. 12. 11:12
Én meg vele élek,ehhez mit szólnátok?Múltkor nagyvilági nőt akart a fejemhez vágni--de tengerentúlit mondott!ejjj,de jót nevettem ;)
2009. jan. 12. 11:11

Az én nagymamá(i)m nagyon régimódi, prűd, mindent kritizál. VISZONT!


Én meg teljesen osztom a véleményét és egyetértek vele. Úgyhogy a mi kapcsolatunk rendkívül jó. :-)

2009. jan. 11. 23:14

Múltkor megkaptam, hogy dagadt vagyok. Szerintem nem. De az unokatesóm nagyon vékony, ő csinos.

Eddig sem volt sok önbizalmam, most meg még annyi sincs.

16. salabakter (válaszként erre: 14. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:52
Ó,szegény hagy mondja,valamit mondani kell neki,hagyd rá,örülj,hogy él még.
15. gabi0630 (válaszként erre: 14. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:50

Neki meg a pénz a mindene


Ne foglalkozz vele. Én éves zinten 4-szer megyek, azt is apám kedvéért. Kemény 10 perce, és még az is sok

2009. jan. 11. 21:49
Meg neki csak az számít embernek, akinek diplomája van. Hiába mondtam, hogy némelyik osztálytársam milyen egy dög, mindig az volt a válasz, hogy de diplomája van. Én erre nem vagyok képes. És olyan semminek érzem magam.
2009. jan. 11. 21:45

Azt sem mertem elmondani, mikor szerelmes voltam. Mert akkor jött volna az, hogy kicsoda, micsoda, mit tanul. Így jobb volt.

Meg egyszer azt mondta, hogy szeremes vagyok az unokatesómba, pont mikor itt voltak. Nagyon ciki volt. Hogy honnan veszi?

12. gabi0630 (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2009. jan. 11. 21:41
Tényleg nem, csak nem egy családot dúlt szét a nemszólókbelecsakahátadmögött kavarok című dologgal
11. gabi0630 (válaszként erre: 9. - 236fe2f68e)
2009. jan. 11. 21:40

Apeh:adóhivatal


:)) Igen, szóról szóra.

2009. jan. 11. 21:38
Nekem sem él egyik nagymamám sem. De egyezek westsidegirl hozzászólásával, vannak dolgok, amiket nem a nagyiddal kellene megbeszélned. Vagy ha esetleg kicsit szabadabb szájú vagy, aki néha meg meri mondani a véleményét, akkor szerintem egyszer teljesen nyugodt, ismétlem, NYUGODT hangon meg kellene mondanod, hogy ő is volt fiatal. Ő is csinált biztos butaságokat, és mégis túlélte, te is el kell hogy kövess néhány butaságot, hogy tanulhass belőle.
9. 236fe2f68e (válaszként erre: 7. - Gabi0630)
2009. jan. 11. 21:35

nem tudom mi az az apeh, de a többi része ismerös.

Iskolába járe? dolgozik? mit? ha nem miért nem? :))

8. 4b6a2525df (válaszként erre: 3. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:35

Kicsilány:) Minden nagymama ilyen:) Udvariasan hallgasd meg, mondj igent, és cselekedj a legjobb belátásod szerint.

Te sem leszel különb nagymama korodban:):)

7. gabi0630 (válaszként erre: 5. - 236fe2f68e)
2009. jan. 11. 21:33

Ismerős. Csak ő úgy folytatja, hogy hol dolgozikk mennyi a keresete, mennyi volt a tvalyi apeh bevalláson a jövedelme, folytatván ugyanezeket megkédi a szüleivel kapcsolatban is, és aztán rákezd, hogy már így is k..a vagyok, mert 3 gyűrűm van, meg elzüllök, stb...

A legszebb megjegyzése, mikor megtudta hogy dédi lesz: ÉS az iskola??? Iszonyú stílusban

6. pemete (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:29
Vele élsz, hogy ennyire bele tud szólni a dolgaidba? Mert az én nagymamáim is nagyon szívesen osztották az észt, de évente 3-4szer ki lehetett bírni, plne, hog anyum mindig megmondta nekik, hogy hányas a kabát:)
5. 236fe2f68e (válaszként erre: 3. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:28

nyugi, én is igy vagyok.. nem is szolok, h barátom van , mert akkor már kezdené, hogy: " nehogy otthagyd az iskolát," "s akkor most öszköltöztöke?" "s akkor ne ad magad oda neki tul hamar"


Persze örülök, hogy van mamám... csak ezt inkább neki nem mesélem el..meg más egyebeket se mindig...

4. gabi0630 (válaszként erre: 1. - Bianka3)
2009. jan. 11. 21:27
Nekem az egyik nagymamám ilyen. AZon kívül kavarja amit csak lehet, és órákon át lehetne mesélni. Azt hiszem van oka, ha a saját gyerekei sem nyitják rá az ajtót
2009. jan. 11. 21:26
Más is van így vagy csak az én nagyim ilyen?
2009. jan. 11. 21:26
Örülj, hogy van nagymamád. Bár az enyém még élne :(((
2009. jan. 11. 21:22
A nagymamám mindenre megjegyzést tesz, mindenbe beleköt, semmi nem jó neki. Már félek bármit csinálni, úgyis csak leszúrást kapok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook