Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A munkát válasszam vagy megint csak a családot? fórum

A munkát válasszam vagy megint csak a családot? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 27. 15:45

Mennyél dolgozni. A nagy lányosod meg betud segíteni a kicsi lányod óviba hordásába.

A férjed csak azt akarja, hogy amikre haza ér nyugodt legyen a családi háttér. Meleg lakás, tiszta lakás, meleg étel meg minden.

De ha dolgoznál ezt mindet csak a munka után tudnád meg csinálni.

Én is mennék dolgozni, de még nincs munka helyem még van 1 évem a gyesből.

32. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 31. - 8a68aecda6)
2009. okt. 24. 12:48
Tényleg sajnálom :(( Remélem hamarosan adódik valami remek lehetőség akár ott, akár egy másik cégnél. Mindenesetre figyelgesd az álláshirdetéseket, hátha összejön valami :) Drukkolok, és azért szólj, ha van valami :)
2009. okt. 20. 13:07

Sziasztok!


Bocsi hogy eddig nem jelentkeztem, de sajnos mindig valaki beteg volt a családba és ezért nem nagyon volt időm.

Sajnos nem dolgozom, a teszt írás sikerült, de sajnos mire minket hívtak felmérésre addig beteltek az állások. Kaptam egy értesítést melyben az állt hogy sikerült a tesztírásom , és ha majd létszám bővítés lesz akkor behívnak egy személyes állásinterjúra.Hát ennyit az én szerencsémről, mire itthon mindenki belátta hogy jó lenne ha dolgoznék, és megígérték hogy támogatnak mindenben , hát tessék akkor már nem kell mennem dolgozni.Azóta férjem külföldön van , és minden megy tovább a megszokott kerékvágásban.A pici lányom egy hetet megy az oviba egy hetet itthon van, elég nehezen szokja meg a közösséget, de szerencsére nagyon szeret járni oviba,lehet már kitették volna a szürőmet a munkából , mert sajnos nincs senki akire rá tudnám bízni mikor beteg. Köszönöm hogy szorítottatok nekem.

30. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 26. - 8a68aecda6)
2009. okt. 13. 06:49
Szia! Sikerült a munka? Változott valami otthon? Nagyon szorítottam, légyszi írj, hogy mi a helyzet!!!
29. Medina07 (válaszként erre: 26. - 8a68aecda6)
2009. okt. 9. 14:31

Szia!


Na mi a helyzet? Dolgozni mentél?

2009. okt. 6. 21:21
próbáld meg elmondani higgantan neki is amit nekünk!légy erős,bátor!Veled vagyok/vagyunk!
27. sznilla (válaszként erre: 26. - 8a68aecda6)
2009. szept. 28. 12:19
Hát, nem irigyellek, és kívánom, hogy legyen ERŐD ezeken a dolgokon változtatni. Biztosan megnyugszik majd Ő is. Holnapra meg sok-sok ÖNBIZALMAT kívánok! :) SIKERÜLNI fog!!!
26. 8a68aecda6 (válaszként erre: 23. - Sybrrill)
2009. szept. 28. 10:55
Attól fél hogy megváltozik minden, és én is ha elmegyek dolgozni, de én ezt is akarom . Elegem van abból hogy csak Anya vagyok és valaki cselédje , mert aztán nagyon szereti nálunk mindenki hogy ki van szolgálva, nincs dolga, se gondja semmire.Szeretnék már a magam ura lenni.
25. 8a68aecda6 (válaszként erre: 23. - Sybrrill)
2009. szept. 28. 10:51
Csak szeretne rövid pórázon tartani, mellesleg az én részemről oka nincs hogy féltékeny legyen, de sajnos nem lát a féltékenységtő. Az utcán is bele hal ha valaki rám néz, de neki szabad nézegeti, mondjuk engem nem zavar.S
24. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 18. - 8a68aecda6)
2009. szept. 28. 06:38
szorítok neked, hogy jól menjen kedden! Légy magabiztos, ne tétovázz! Drukkolok! Majd írd meg, hogy hogy ment!
2009. szept. 27. 21:30

meglehetősen rövid pórázon tart,gondolom féltékeny típus,mert birtokló.De miért is?

Milyen vagy,Te illetve az ő szülei?

Miért nem akarja,mi bújkálhat bent?

Hisz mindennek oka van!

2009. szept. 27. 20:38
A férjemnek persze nem tetszik hogy a munkát szeretném, mert akkor ha éppen itthol dolgozik akkor nem tud pontosan délben hazaállítani ebédelni, levizitelni hol jártam , mit csinálok éppen. Mellesleg évek óta csak a boltokig jutok el ,na meg egy kis sétára a picivel.
2009. szept. 27. 19:12

Nekem ugyan nincs még gyerekem,én inkább a másik oldalon vagyok!Nekem és a páromnak a mostani lakhelyünktől több 100 kilométerre lehetne új életünk (több munkalehetőség),s nekem a szüleim itt hagyása okoz gondot(betegek)!

Mégis mindenki azt tanácsolja éljem a saját életem,persze velük is foglalkozzak!

Nagyon nehéz,de igazuk lehet!

A gyerekek kirepülnek hamar,Te meg ott maradsz reméljük a pároddal utána!Akkor nem fogod érezni,hogy minden áldozatod hiába való volt,mert Te mindent megtettél,a gyerek meg élni akar s hálatlan!Az senkinek se jó ha belesavanyodsz!

A férjednek miért kell annyira külföldra menni,miért nem segít be jobban,vagy miért nem mentek ki együtt mindannyian?

Légy erős!Sok sikert!

20. 707655fba1 (válaszként erre: 1. - 8a68aecda6)
2009. szept. 27. 19:05

Én egy percig sem gondolkodnék, hanem mennék dolgozni.

A férjed egy önző ember, ami a soraidból kitűnik...

19. 064abada22 (válaszként erre: 18. - 8a68aecda6)
2009. szept. 27. 18:20

Márti én nagyon drukkolok! nekem csak két év maradt ki de úgy izgultam az állásinterjún:-)

néha nehéz igaz én csa kkét napot dolgozok + suli, de úgy voltam vele ha más is boldogul nekem miért nem menne?

2009. szept. 27. 17:36
Nagyon köszönöm hogy ennyien írtatok, ez csak még jobban megerősítette az elhatározásomat. Kedden kell mennem egy tesztírásra, ha az sikerül akkor máris szerződés kötés, és irány dolgozni. Már csak azon kell izgulnom hogy 75%-ot elérjek,sajnos már önbizalmam s nagyon maradt, de majd most minden másképp lesz.
2009. szept. 27. 17:07

ELEGED VAN.

te magad írtad, akkor miért maradnál otthon? A gyreknek nm lesz rossz az oviban, hisz annyian túlélték! Sőt! ha valóban olyan nagyon anyás, még talán jót is tesz neki.

Ne várja el senki tőle, hogy otthonlő anyuka legyél, aki csak fő mos takarít és gyereket nevel. Saját életed van, saját álmaid, saját időd. Menj el dolgozni szerintem.

2009. szept. 27. 16:55
Szerintem legyél erős és gondolj picit magadra is! Nem fog ártani a picinek sem ha kicsit többet lesz nélküled, attól még jó anya vagy!
2009. szept. 27. 16:05
menj el dolgozni! én nyáron két év itthonlét után éreztem úgy hogy nem bírom, alkalmilag dolgozok heti 2 napokat, de mintha kicseréltek volna:-)
2009. szept. 27. 15:54

Ha ennyire utálod már, nem is lehetsz igazán önmagad. És annál rosszabb nincs, hiszen az sok dologban megnyilvánul... tudom magamról. Én csak egy éve vagyok itthon, a fősulin is halasztanom kellett egy évet, és TUDOM magamról, mennyire nem vagyok önmagam. Imádom a fiam, szeretnék még vagy két gyereket, de hagyok magamnak egy kis szünetet, és visszamegyek dolgozni, és befejezem a fősulit. Szerintem jó dolog, ha kicsit otthon van az ember, sokkal jobb háziasszonnyá lettem :) De önmagamból veszítettem, illetve a saját értékeimből. És ez tizenév után biztosan megviselné a házasságom is, hiszen kit ismert meg, kit szeretett meg a férjem???? A gyerkőcöknek meg igenis kell a többi gyerkőc társasága, a szocializáció. Igen, sok az anyás gyerkőc, de a saját fiamon már most látom, mennyit jelent ha gyerekekkel lehet egy-két órát. Pedig még nem is játszik igazán velük.

Szóval, menj vissza kicsi lányodnak is el kell engednie, és szerintem nem is lesz belőle gond! Te viszont sokkal jobban érzed majd magad. Azzal, hogy ennyit otthon voltál, nagyon-nagyon önzetlen lehettél évekig. Legyél most önző!!!!

2009. szept. 27. 15:46

Szerintem is válasz a munkát az otthoni robot helyet.

Nekem 2 éves a kisfiam, és már alig várom, hogy újra mehessek dolgozni.Végre emberek között lehetek, és kiszakadok ebből a mókuskerékből.

A lányom 21 hónapos volt mikor elmentem dolgozni. Nem nekem találták ki, hogy évekig csak háziasszony legyek.

A kisfiam nagyon anyás, azt hittem, hogy tök nehezen szokik majd be a bölcsibe (még szopik is), de én lepődtem meg rajta mennyire könnyen ment a dolog:)

12. Nívea
2009. szept. 27. 15:41

Írtad, hogy van egy 15 éves lányod is. Ő kollégiumban van? Mert ha nem, akkor ő is elvihetné a kicsit az oviba. Így nem kellene hajnalba kelteni.

Én ezt önzésnek tartom a férjed részéről, és nem szép ez az érzelmi zsarolás. Minek megy ki ő külföldre? Maradjon csak a fenekén, legyen veletek. Végülis rá is szüksége van a gyereknek. Az lesz a kínzás, ha nem látja majd hetekig, hónapokig. Nem téged reggelente.

11. Pné Veronika (válaszként erre: 10. - Pné Veronika)
2009. szept. 27. 15:39

:-) bocsi, kimaradt a 3-as.


3 éves gyerkőcnek

2009. szept. 27. 15:38
Csatlakozom az előttem szólókhoz. A kicsinek jó helye lesz az oviban, és te is újra "magad lehetsz". A párod meg ha külföldre megy, akkor nem sokat fogja látni egyébként sem "ha kínlódik a gyerek az oviban", de nem hinném, hogy így lesz. Egy éves gyerkőcnek már hiányoznak a társai, s egyébként csak akkor lesz sírós, ha érzi a bizonytalanságot rajtad. (Rajtatok)
2009. szept. 27. 15:37
Szerintem is menj dolgozni ha ugy érzed.
2009. szept. 27. 15:36
menj nyugodtan! egy gyereknek 3évesen-de már 2évesen is-fontos a gyerektársaság. csak jót teszel vele,meg magaddal is.
7. mmacus (válaszként erre: 1. - 8a68aecda6)
2009. szept. 27. 15:35

Szerintem próbáld meg, menj dolgozni. Visszacsinálni még mindig lehet, ha mégsem lenne jó, de ha meg sem próbálod...?

A kislány biztosan megszokná, hidd el, a kicsik olyan rugalmasak.

Én is voltam itthon néhány évig, teljesen be voltam savanyodva. Sokkal jobb, mióta dolgozom, igaz, nehezebb is, mert persze az én dolgom lett sokkal több, de megéri. Egészen más így, hogy emberek között vagyok, és így is meg van itthon is csinálva minden. Úgyhogy bátorság! A férjedet is megnyugtathatod azzal, hogy megpróbálod, aztán majd meglátjátok, hogy alakul.

6. winny (válaszként erre: 1. - 8a68aecda6)
2009. szept. 27. 15:31

Válaszd a munkát.

Nem fog ártani a gyereknek az ovi

2009. szept. 27. 15:31

Én "csak" 3 évig voltam otthon és azt éreztem mint Te!

Visszamentem dolgozni.

Már nem bírtam volna hogy mindig csak otthon,monoton háztartási munka,egyedül stb.

Én 9-re járok dolgozni,nem kell a gyereket hajnalban kelteni.Párom megy érte az oviba.így ő is kiveszi a részét a gyereknevelésből.

És én,újra ÉN lehetek nem egy háztartási robot.

4. 8e8c2f0ee9 (válaszként erre: 1. - 8a68aecda6)
2009. szept. 27. 15:30
Szia! Szerintem már meg is válaszoltad az első hozzászólásodban a kérdésedet. Menj dolgozni, ezt szeretnéd. Még mindig meggondolhatod magad, ha nem tetszik a munka, de a mai helyzetben nagyon nehéz munkát találni. Ha nem érzed, hogy fontos amit csinálsz, akkor válts. A házimunkát munkahely mellett is meg kell csinálni, nyilván sokkal zsúfoltabb lesz egy napod, mint eddig. Szerintem a társaság is jót tenne neked. És gondolj a nyugdíjra is. -- ja ez csak tanács, döntened Neked kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook