Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A Max-Planck Intézet és az Élelmezéstudományi Intézet diétái fórum

A Max-Planck Intézet és az Élelmezéstudományi Intézet diétái (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2
28. DTÁ78 (válaszként erre: 27. - 7aab4d3657)
2007. dec. 11. 09:16

Itt vagyok, csak a kisfiam lebetegedett, és elég nyűgös szegényke. Szóval, nem hiszem hogy nekem is lemenne 6 kg, de már 3 is tök jó lenne.

Tegnap bűnöztem, megettem este 1 almát! Azért ez nem nagy valami.

Én is félek az elkövetkező pár héttől, jön a töltöttkáposzta időszak! Imádom. Meg ugye a sütik. Remélem nem hízok többet, mint amit most leadok.

Nagyon örülök, hogy már 72 kg vagy! Ügyes vagy!

2007. dec. 11. 08:55

Sziasztok!


Marylu, ez tényleg nehéz, ilyenkor év végén egymást érik a batári és munkahelyi összejövetelek. Én ilyenkor azt a taktikát szoktam követni, hogy a husit meg a salátát vagy a savanyúságot próbálom eszegetni, ha kötött menü van és nem választhatok az étlapról. Diétás elhatározásom általában addig szokott tartani, amíg fel nem szolgálják a desszertet...:-)))


Ma 72,9-et mutatott a mérleg. Nem nagy dolog, de tök jó látni, hogy nem 73-mal kezdődik :-))) Nekem biztosan nem fog lemenni 6-8 kg ezalatt a 2 hét alatt, mert sokszor kilengek és az utolsó kilók mennek le legnehezebben, de már egy-két kilónak is örülök.


DTÁ merre vagy?

26. Marylu93 (válaszként erre: 25. - 7aab4d3657)
2007. dec. 11. 08:28

Szia Tigrisliliom!


Ma tuti nem fogom tudni betartani a diétát. Nem tudtam hozni kaját, este meg vendéglő. Holnap ugyanez a program. Jövőre újrakezdem :)

Azért itt maradok és figyellek és drukkolok!

Most nekem nem az a cél, hogy fogyjak, hanem az, hogy ne hízzak a elkövetkezendő két hétben.

2007. dec. 10. 09:34

Kleca, ez nagyszerű, nekünk is erőt adsz az eredményeddel.


Marylu, jó, hogy itt vagy, ne adjuk fel! Sajnos tegnap vendégek voltak nálunk, így a kilengés nálam is megvolt némi sörözgetés formájában. De ma újult erővel visszatérek a helyes kerékvágásba :-)))

24. Marylu93 (válaszként erre: 19. - 7aab4d3657)
2007. dec. 9. 16:34

Sziasztok!

még itt vagyok :)

A kilengés megvolt :(

de folytatom!

23. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - 7aab4d3657)
2007. dec. 9. 09:58
Két hét alatt 2 számot csökkent a nadrágméretem, s a testmozgásra csak gondolni volt időm.
22. 7aab4d3657 (válaszként erre: 21. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 9. 09:56
Úgy legyen! :-))))
2007. dec. 9. 08:40

Én ezeket anno végigcsináltam, s amit ígért, az be is jött. De a leghatásosabb akkor is, ha:gluténmentes és cukormentes hónapokat iktat be az ember.

Csak úgy csúsznak le a kilók!

2007. dec. 9. 07:48

Sziasztok!


Eljött a 4. nap. Azt hiszem, ma felcserélem a vacsorát az ebéddel, mert vendégek lesznek. Direkt sertéssültet készítettem nekik, abból ehetek én is, de ha egy főtt tojást próbálnék ebédelni, egész ebéd alatt erről viccelődnének... Nehéz egy fogyókúrázó élete... Főleg hétvégén.

2007. dec. 8. 10:24

Marylu, hová lettél? Remélem, nem adod fel! Néhány kilengés nem a világ...:-)))


Egyébként én annakidején a sonkavacsorát mustárral tudtam feldobni, mer egyébként nehéz ügy, valóban. Mustárral le lehetett tuszkolni.

18. 7aab4d3657 (válaszként erre: 14. - 7aab4d3657)
2007. dec. 8. 09:52

Hát, nem vagy egyszerű eset :-)))) Szerintem a zöldféle a lényeg, helyettesítsd valami leveles zölddel.


Egyébként tényleg a hétvége a gáz: én is nagyon finomat főzök a családnak, és nem győzök vizet vedelni, hogy nehogy belekóstolgassak:-)))

17. 7aab4d3657 (válaszként erre: 16. - Ec63a7fc29)
2007. dec. 8. 09:49
Ebben igazad van, kleca, szerencsére nekem nagyon alacsony a vérnyomásom.
2007. dec. 8. 08:59
Magas vérnyomású embereknek nem ajánlott kávéval kezdeni a napot! Nekik kilőve ez a diéta.
15. DTÁ78 (válaszként erre: 14. - 7aab4d3657)
2007. dec. 8. 08:52

Az a baj, hogy a sóskát sem szeretem.

Én csirkesonkát vettem. Selyemsonkát akartam, de nem volt. Már alig várom az ebédet, a grillcsirkét!:)))

Tegnap este azért éhes voltam egy kicsit, pedig húst is ettem. De azért kibírtam.


Jó étvágyat az ebédhez lányok:)))))))))))

14. 7aab4d3657 (válaszként erre: 13. - DTÁ78)
2007. dec. 8. 08:17

A mérleg sokszor nem olyan jól mutatja a dolgokat, mint a farmer! A farmerpróba az igazi :-))) Nagyon ügyi vagy!


Én pulykasonkát ettem volna, ha az anyós nem lép közbe, se a selyemsonkát is szeretem.


A spenótot szerintem azért teszik az első napra, mert elég erős béltisztító hatása van. Mi lenne, ha sóskát ennél helyette? Azt szereted?


Lili

13. DTÁ78 (válaszként erre: 12. - 7aab4d3657)
2007. dec. 7. 22:11

Sziasztok!


Ma erős volt a vágy a paradicsomos halhoz egy kis kenyeret enni, vagy legalább 2xsültet, de nem!!! Erős maradtam. Ma felvettem az egyik farmert, ami vasárnap igen szűkösnek bizonyult, és csodák csodája, kényelmes volt! Pedig azóta ki is mostam, és ugyebár egy kicsit ilyenkor szűk lesz. Vagy rosszul mostam, vagy fogytam! Inkább a 2.! Még jó, hogy nincs mérlegünk, mert állandóan rajta állnék.


Tigrisliliom! 1-2 szendvics nem a világ, ne add fel, és sikerülni fog!


Ti milyen sonkát esztek? Szerintetek baj, ha nem eszem hétfőn spenótot? Nem bírom megenni.


További kitartást, főleg hétvégére!


Ui: "Természetesen" ezen a héten néztem ki, hogy milyen sütit fogok karácsonyra sütni, meg a szilveszteri sonkás csiga receptjét is most találtam meg! Mazohista!

2007. dec. 7. 22:03

Na, anyóspajtás bekavart este, szendvicset kellett ennem nála, mert totál megsértődik, ha pont mála fogyózom.


Sebaj, holnap tovább folytatom a diétát.


Remélem, ti nem léptetek félre, rendesebbek vagytok, mint én!


Lili

11. Marylu93 (válaszként erre: 10. - 7aab4d3657)
2007. dec. 7. 09:08

Na szia!


Hát ez nagyon jól hangzik!

Viz, nem víz, a lényeg, hogy ez nagyon nagy löketet ad az embernek, hogy tovább csinálja!

Gratula! Csak így tovább!

10. 7aab4d3657 (válaszként erre: 8. - DTÁ78)
2007. dec. 7. 08:05

Szia! Örülök, hogy csatlakoztál!


Képzeljétek, ma reggel csoda történt, azóta is az okait próbálom elemezni. Szóval ráálltam a mérlegre, s 73,1 kg-ot mutatott a tegnapi 75 után. Azon gondolkozom, mit is csináltam tegnap (ha feltesszük, hogy jó a mérleg). Elkezdtem a diétát, ez az egyik. Nem értem rá kajálgatni, nassolgatni, mert egész nap mennem kellett. Este tornáztam. Az lehet még, hogy nem mertem vizet inni a menés miatt, nehogy folyton mosdót kelljen keresni. És ez valószínűleg tényleg csak víz, Marylu igazad van :-)))


Mindenestere nagyon tetszik, hogy az első napnak rögtön ilyen hatása lett, úgyhogy kitartás, lányok, jó lesz ez!


Lili

2007. dec. 7. 08:02

Sziasztok!


Jaj de jó! Már hárman vagyunk! Kitartááás!!

Azt mondják az első három nap a legnehezebb!

Hát, tegnap egész este borzasztó ehetnékem volt. Nem bűzöztem, de elég sok sonkát ettem... Mindegy! Az írja, hogy korlátlan mennyiségben :)


kávé? hát az igazság az, hogy reggelire 1X, aztán bent a munkahelyemen megint reggelire 1X :), ebédkor, és délután ha hazamegyek... tudom sok, de hát szeretem..

DTÁ78! a 3-4 tuti sikerül!

Itt most már csak a Karácsonyi készülődés ami közbejöhet ;)

Vasárnap begyúrtam két adag vaniliás kifli tésztát. Azóta nem volt "kedvem" megcsinálni. :) félek, hogy elcsábulok.

8. DTÁ78 (válaszként erre: 2. - Marylu93)
2007. dec. 6. 22:37

Sziasztok!


Én hétfőn kezdtem el az Élelmezéstudományi Intézetes változatot, és eddig nagyon büszke vagyok magamra, hiszen még nem bűnöztem! Pedig ma sok finomságot kapott a kisfiam.

75 kg vagyok, és 167cm. Remélem sikerül 3-4 kg-ot lefogynom. Az egyik ismerősöm kb 1 hónapja csinálta végig, és ő 6 kg-ot fogyott tőle! Remélem nekünk is sikerül, HAJRÁ CSAJOK!!!

7. 7aab4d3657 (válaszként erre: 6. - Marylu93)
2007. dec. 6. 16:15

Kezdem! Sajnos mindig vannak elhajlások, mint pl. a mai ebédem. Reggelire gyümölcsöt eszem, erről nem tudnak lebeszélni. Nem volt itthon banán, úgyhogy mandarint meg körtét ettem, és megittam a kávét. Délelőtt én is éhes vagyok, ilyenkor iszom vizet, és 11-kor ittam még egy kávét, ez már koffeinmentes volt. Nekem ez egy darabig elveszi megint az étvágyamat. Ebédelni váratlanul vendéglőben kellett, erre nem számítottam. Végül halat ettem párolt zöldségekkel, mert úgy éreztem, legjobban még ez illik bele a diéta szellemiségébe.


Én ebéd után is szoktam kávét inni, Te hogy vagy ezzel?


Lili

6. Marylu93 (válaszként erre: 5. - 7aab4d3657)
2007. dec. 6. 11:04

Akkor ma már kezded?

én nem tudom,hogy hogy van, de ma reggel ehettem egy zsemlét. Nagyon éhes vagyok. Legszívesebben már most ebédelnék, de ha megteszem, akkor a vacsit nem fogom tudni kivárni. Az meg otthon vár... Tegnap viszont reggeli nélkül nem volt semmi bajom... na mindegy!


á az a 75 hamar nem lesz annyi! biztos csak víz :)

5. 7aab4d3657 (válaszként erre: 4. - Marylu93)
2007. dec. 6. 10:14

Szia!


Sajnos tegnap este meglestem a Mikulást, és gyorsan megettem egy zacskó marcipános feketcsokit még tegnap este, hogy ma mér ne essek kísértésbe...:-((( Ennek az eltt a következménye, hogy mérleg reggel hirtelen 75 kg-ot mutatott

:-((((


Az anyagcsere átállásban nem is kell hinni: a fogyi után is tartani kell magad a nagyon kevés adagokhoz és mérsékelt szénhidráthoz, mert ha "rendesen" kezdesz enni, sajnos ugynúgy visszajönnek a kilók - ezt tapasztalatból mondom!


Pici tejet én is öntök a kávémba, mert szétmarná a gyomromat különben. Ki van zárva, hogy ez baj lenne:-)))


Az éhezés tényleg nem jó, bár nagyon ifjú koromban még működött nálam is. Valószínűleg akkor rontottam el az anyagcserémet (szülés után).

Lili

4. Marylu93 (válaszként erre: 3. - 7aab4d3657)
2007. dec. 6. 08:04

Szia!


De jó! Nem leszek egyedül!!!


Hát, az elején örülnék a beígért 9 kg-nak :))))

Hát, tiszta ciki. Én egyszer már tini koromban lefogytam 92-ről 72 (egyszer egy hétig volt 68 is).. aztán 5 és fél év kapcsolat alatt újra 94 voltam, ma reggel voltam 92,5. Szóval hosszú út áll előttem. Viszont mivel koplalásokkal fogytam annó, így minden keservesen nehezen megy....


Ez a reggeli banán jó szerintem. Kb ugyanannyi kcal és nem üres felesleges szénhidrát. Nekem a fekete kávé a mumusom. Nem tudom úgy meginni. Szóval teszek bele egy csepp tejet, de nem hinném, hogy ez gond lenne. Végülis fehérje alapú diéta.

A Max Plank intézetnek meg úgysincs semmi köze hozzá. Teljesen elhatárolódtak ettől a diétától. Tehát ebben az átállásosdiban én nem is hiszek.


Sok sikert a mikulásra kapott csokik hanyagolásához :)

2007. dec. 5. 17:29

Szia!


Én egyszer csináltam, igaz, akupunktúrával rásegítettek, remekül működött. Most épp azon gondolkozom, hogy kellene egy ilyet csinálni megint, mert szinten tartani tudom a súlyomat, de lejjebb vinni nem. Nincs nagy súlyfeleslegem, 170 cm vagyok és 73-74 kg között ingadozom, de akkor éreztem jól magam, amikor 65-67 között voltam...


Nekem ez a diéta jól ment, könnyen be tudtam tartani, mert 0-ás vércsoportú vagyok, nagyon megy nekem a húsevés...:-))) Egy dolog nem tetszett: a reggeli. Én gyümölcs nélkül nem tudom elképzelni. Végül azt csináltam, hogy banánt ettem reggel zsömle helyett a kávéhoz. Így is működött.


Holnap belevágok én is, bíztassuk egymást, jó? Mennyit akarsz leadni?


Lili

2007. dec. 5. 17:03

Sziasztok!

Ezt csinálja valaki? Ma kezdtem el... Majd megírom a sikereket :)

2006. ápr. 30. 10:05
A Max-Planck Intézet és az Élelmezéstudományi Intézet diétái azok a fogyik, amelyek rövid távon és kis súlyfeleslegnél egyszer végigcsinálva szerintem eredményesek. Tényleg megéri kipróbálni! Arról ismerni fel őket, hogy feketekávét kell inni reggelire.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook