Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A mályva tea felborithatja a hormonháztartást? fórum

A mályva tea felborithatja a hormonháztartást? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 2. 21:22
Én probáltam mályvateával fogyni,de nem sok sikerrel.Az tuti hogy ment a hasam de ennyi.Nem hiszem hogy lenne bármi hatással a hormonjaidra,ez gyógyhatású tea és nem gyógyszernek minősülő tea ami "ártana".
2008. nov. 2. 21:17

Nem hiszem hogy a hormonokra hatással lenne. Tán annyiban, ha túlsúllyos vagy és tudsz tőle fogyni, akkor a hormonokszinted is normalizálódik.

ez tapasztala, mert fogyasztása mellett sikerült fogynom,és a rég várt baba is összejött mellette!

2008. júl. 25. 00:14

Hormonokhoz szerintem nem nagyon van köze....

Én azt figyeltem meg hogy nagyon nem mindegy h. mit és mennyit eszik mellette az ember. Volt hogy mikor rendszeresen ittam és mellette elég SOKAT ettem, akkor tényleg elég durván kihajtott mindent,naponta akár 3-4 X is meglátogattam az illemhelyet, a hajam is jobban hullott, fénytelenebb lett akkor és fáradadékonyság tetézte az egészet.

DE :most is csinálok egy kúrát, semmi káros, reggel 1X és kész(Tul. képp én azért kezdtem el, mert nagyon erős szorulásaim voltak:3-4 napig nem volt semmi produkció, majdnem felrobbant a hasam már, hiába ettem normálisan,tejet paradicsommal :),rostoat, zsírosat,lengyosvizet és társait, mozogtam naponta, akkkor sem volt semmi...sajnos én tényleg mindent megemészek és felszívok) Szóval szerintem akin ek hasonló problémája van és nem akar gyógyszert szedni, annak ez a tea nagyon jó!Nekem nagyon-nagyon sokat segít. De akinek van normális széklete, az szerintem ne igya, felesleges, mert tényleg csak többet fog enni tőle(legalábbis én ezt tapasztaltam mikor durván kihajt mindent semmi nem tud felszívódni)és megterheli csak a beleit vele.

2008. júl. 23. 16:46
Csak a WC-re kell kiköltöznöd a fogyasztása után. :)
2008. jan. 18. 11:19
A hormonháztartást nem borítja fel, de az emésztésedet egészen biztosan!!
2007. júl. 24. 06:33

Én is használtam. De be kell vallanom, sokkal éhesebb voltam mellette, hiszen (nekem) mindnt kihajtott. Kire hogy hat... Egyébként többet ettem ezért mellette, és nemis fogytam.

Mióta rostdúsan étkezem és csak alkalmanként pucolásra (nagytakaírítás, fontos!!! :D) iszom, semmi bajom vele, és minden megy a maga medrében, a ritkábban fogyasztott tea hatása viszpont két napra is kihat.

Ritkábban: értsd: havonta 1-2x.

Én különben a mályva-zöldtea-ginszeng mixre szavazok, zöld dobozos, DR. CH.n termék.

11. Teráz (válaszként erre: 10. - Cinka)
2007. júl. 23. 22:37

Igazad van CINKA !!!Ez az előbbi állítás HAMIS !!!


Elmentünk nyaralni ,persze abba

kellett hagynom a teát és a kapszuláját.......

anélkül is minden ugyanúgy működött mint azelőtt !!!

10. Cinka (válaszként erre: 9. - 9778ca1817)
2007. jún. 23. 21:08
Ez nem igaz.
9. 9778ca1817 (válaszként erre: 4. - Cd0aeb97d1)
2007. jún. 20. 13:36
Függőséget lehet tőle kapni olyan értelemben, hogy abbahagyás után nem tudsz majd önszántadból WC-re menni.
2007. jún. 20. 13:34
a hormonháztartást nem, de az emésztést tutira felborítja
2007. jún. 20. 12:26

Én most kezdtem el.A szakboltban annyira felkészült,képzett eladó volt a segítségemre,

annyit említett negatívumként,gyomorbetegként saját felelősségemre kezdjem el.Nem hinném ,hogy felborítaná....felé csak pozitív visszajelzések voltak!!!

2007. ápr. 11. 13:17
HA a fogyival eggyütt csinálod szerintem igen.
2007. ápr. 10. 14:45
Függőséget szerintem egyáltalán nem okoz, és szerintem semmi egyéb károsodást sem, ha az előírás szerint fogyasztja az ember.
2007. ápr. 10. 11:09
Ez jó kérdés,én is szeretném tudni!Sőt,még azt kérdezném,hogy lehet tőle esetleg függőséget kapni?
2007. márc. 28. 15:41
Nem hallottam és nem olvastam erről a hatásáról. Most minden nap fogyasztom a teát és már fogytam is valamennyit a ruháim szerint.Csak akkor hagyok ki egy esti teát, ha másnap délelőtt dolgom van házon kívül. ;)Nekem nem okoz görcsöket és túlzott hasmenést sem.
2006. dec. 30. 17:22
Erről nem igen hallottam, de a hashajtó hatását sajnos már tudom. Egy hétig "barátkoztam" a WC-mel...:))
2006. dec. 18. 14:03
A mályva tea felborithatja a hormonháztartást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook