Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A Lidlben lehet kapni fagyasztott rösztit? fórum

A Lidlben lehet kapni fagyasztott rösztit? (tudásbázis kérdés)


25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Df1e1c376c)
2020. máj. 14. 20:32

Feltehetően nem tótok laknak arra.

A svájciak hiába tartják tipikus svájci ételnek, valószínűleg még csak nem is ők találták fel. Általános európai.

Kíváncsi lennék, Angliában, Írországban van-e hasonló és mi a neve?

24. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Guruljka)
2020. máj. 14. 16:55
Burgenlangban is rosztib=nek hivjak, es Sopron kornyeki oregeknel is ez a neve, ill. szombathelyieknel is hallani.
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Auróra2010)
2020. máj. 13. 23:48

A Rösti viszont a svájci változat neve.

A tót, az talán a lapcsánka.

A sváb lehet a tócsni, a cicege meg nem tudom. :D

22. Auróra2010 (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2020. máj. 13. 23:46
De tót eredetű kajáról van szó.
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Auróra2010)
2020. máj. 13. 23:04

Azért kerestem rá az eredetire, hogy megtudjam, van- e különbség.

Talán annyi, hogy serpenyő méretben IS sütik.


És fagyasztott lapcsánka/tócsni/cicege mégsem kapható. 😂

2020. máj. 13. 22:14
Magyarul is fenn vannak a receptek, korrekt , alapos leirással, csak rá kell keresni, tócsni és röszti néven is
2020. máj. 13. 21:29
Én magam készitem a "tócsnit",mert felénk így hívják.
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. máj. 13. 20:28
Bocs, hogy utólag jut eszembe: a kókuszzsír talán a legjobb helyettesítője.
17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 20:27

[link]


Itt héjában főzik meg a krumplit és meghámozva hűlni hagyják, akár egy éjszakán át is. Azután reszelik le, keverik sóval és sütő-vajon kisütik. Tányér segítségével fordítják meg.

A sütővajnak utánanéztem: ez a "főzött vaj", amit a régi magyar konyha is használt. Lassú hevítéssel elpárologtatják a vajból a vizet, majd óvatosan leöntik a leülepedett fehérje-és cukormaradványokról. A kész zsiradék nagy hőfokon is használható, és nem avasodik. Ghí (ghee)néven is kapható. Tapasztalatból tudom, mert sokáig használtam: más az íze, mint bármelyik olajnak.


A németeknél simán főételként is eszik, almaszósszal.

16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 19:05

Mindkét főzési móddal készítik.

Ez is olyan étel, hogy inkább nyelvjárás kérdése. Svájcban röszti, és rémlik valami bonyolultabb készítési módja is. Készítik sajttal és szalonnával is. Németországban Reibekuchen, nálunk macok, lapcsánka, lapótya, tócsni, cicege és a többi rengeteg névváltozat.

Magának a krumplinak Németországban vagy 40-féle neve van. Hát még, ami ételt készítenek belőle.


Persze igazad van, én is előkapnám esetleg a fagyóból.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. máj. 13. 18:22

Egy héten háromszor, négyszer főzök két étrend szerint, de van amikor jólesik elővenni valamit a fagyasztóból. :)


Egyébként én úgy tudom, hogy a rösztihez először megfőzik a krumplit héjastól, a vízben kihűtik, lereszelik, bele só, bors, olaj, és serpenyőben sütik le korong formában.


Ha nyersen reszelem a krumplit, abból nálam macok lesz.

2020. máj. 13. 18:16

Most nézem a receptet német nyelvű oldalakon.

Nem nagy történet. Nyers krumpli reszelve, só, bors, és vastag rétegben a serpenyőben elterítve, oldalanként 2-3 kanál vajban kisütni.


Van egy másik krumplilángos változat is, amibe hagymát is reszelnek, és egy tojást is hozzáadnak, szerencsendiót is a són-borson kívül. Ezt kisebb lapokban sütik ki étolajban: a merőkanállal mer a forró zsiradékba egy adagot és azt nyomkodja szét.

Az egyik szakács a krumplimasszából a reszelés után (fűszerezés előtt) finom szűrőben kinyomkodja a levét. Ezt a levet kicsit állni hagyja, és miután leülepedett benne a keményítő, a vizet óvatosan leönti róla és a keményítőt "visszaadja a krumplinak", elkeveri a már közben befűszerezett masszában.


Mivel a boltit is sütni kell, nem is tudom... talán megéri házilag is csinálni, nem nagyon sok idő.

2020. máj. 13. 17:46

Köszönöm a hasznos tanácsokat.


Veszek majd Aldisat, az pedig egyébként is tervben volt már egy ideje, hogy kipróbáljam a Family Frost termékeit.


Egyébként az Auchanban is lehet kapni rösztit, de kb. 2 hónapja ki van fogyva. Legalábbis itt.

12. Guruljka (válaszként erre: 2. - Tulipán***)
2020. máj. 13. 17:33

Én is azt javaslom, hogy tájékozódj, mert az egyes Lidl-üzletek választéka eltérhet egymástól.

Ha esetleg a Family Frost-nál akarod megvenni, akkor azt (és bármi mást is a katalógusukból) megrendeled, és a következő alkalommal, amikor úgyis járnak felétek, akkor kiviszik, és fizetned is akkor kell. Ez azért jó, mert nincs olyan, hogy ez vagy az elfogyott a kocsiról.

11. NomNom (válaszként erre: 10. - Auróra2010)
2020. máj. 13. 15:32
Én láttam már de szerintem valamilyen időszakos akció keretein belül szokott lenni (talán "alpesi"?).
2020. máj. 13. 15:25
Cca 10 éve járok a lidlbe, de még nem láttam. ellenben most csináltam az lesz ma az ebéd. Igaz hoGy eléggé időigényes de nem egy ngy kunszt. Javallom, csináld meg házilag ! jó recept van a neten , válogatós a családom de imádjuk.
9. Hoxa
2020. máj. 13. 14:18

Kedves Anonim! Légy szíves, ha zavar valami, akkor jelezd a moderátornak, mert a (törölt) hozzászólásaid messzemenően megszegték az oldal szabályait.



Kedves Többiek, akik az anonimitás miatt nem vagytok hajlandóak normális választ adni, ezért a hozzászólásaitokat töröltük! Nektek annyit szeretnék mondani, hogy legyetek kedvesek csendben maradni, ha az adott téma anonimitása nem elfogadható számotokra. Ilyenkor forrongjatok magatokban egyet, aztán szépen lépjetek tovább egy másik témára, de semmiképpen ne tegyétek emiatt tönkre a fórumot!



Köszönöm azoknak, akik tényleg segítőkészen reagáltak a témára.

2020. máj. 13. 14:16

Family Frostnak is van.


[link]

2020. máj. 13. 13:39
Persze, az is jó. Köszi!
2020. máj. 13. 13:36
Szia. Az Aldiban lehet venni ha az neked jó.
2020. máj. 13. 13:30

Ó, de kár. :(


Köszönöm az infókat. :)

2020. máj. 13. 12:52
Nem lehet, már csak krokett van!
2020. máj. 13. 12:46
Régen volt,mostanában nincs.
2020. máj. 13. 12:44
fogalmam sincs, de érdemes felhívni a kp-i számukat: +36 80 020 534, mielőtt elmész potyára. Ezen szerintem pontos infot tudnak adni.
2020. máj. 13. 12:07
Köszi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook