Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kövér szó nem egyenlő az undorítóval fórum

A kövér szó nem egyenlő az undorítóval (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A kövér szó nem egyenlő az undorítóval

79. 1d1983f461 (válaszként erre: 78. - 1d1983f461)
2011. jan. 2. 13:19
élni helyett érni
2011. jan. 2. 13:18
Egyébként én sok már sokat fogyott emberkénél azt érzem, hogy ha én meg tudtam csinálni, akkor te miért nem? Akarat gyenge vagy stb De emlékezzünk vissza, amikor nyomtuk a mázsát vagy jóval többet, akkor nekünk ez hogy esett volna?! Nekem sokat mondták kövér vagy ronda, fogyjál le, végy erőt magadon... nem tudom ez kinél hogy csapódik le, nálam az ellentéte jött le, még többet ettem. A fogyókúrára meg kell élni lelkileg és fejben is!
77. Arianne113 (válaszként erre: 73. - D92c2ae348)
2011. jan. 2. 13:16
Nem borultam ki.:D És jólenne ha már leszállnátok rólam itt nem én vagyok a téma. A magam példáját meg azért írtam mert én mindíg magamból indulok ki, sosem másból. És ha olvasnál egy kicsit, leírtam azt is hogy én boldog vagyok dagin is, és ha akarok tudok fogyni. :)
76. Arianne113 (válaszként erre: 71. - 1d1983f461)
2011. jan. 2. 13:13
Igaz. Én nagyon sokban egyetértek. De mivel különböző emberek vagyunk, így mindenkinek más a véleménye:)
75. 2bff4ac478 (válaszként erre: 7. - F2ee98befc)
2011. jan. 2. 13:13

Mert a kövér emberek 95%-a zabál is.Nagyon kicsi az a százalék aki betegség miatt ilyen.Nekem van olyan munkatársam,aki 5 sajtos kiflit meg 30dkg szalonnát bevág reggelire fél liter kakaóval,és nyavajog hogy jaj örököltem az alakom,de kár,hogy nem tudok lefogyni.

Mert az egy dolog,hogy genetikailag mit örökölt,de ha tudom,hogy hízásra hajlamos vagyok akkor nem zabálok ész nélkül,és MOZGOK,TORNÁZOK legalább hetente kétszer.

74. 83e25137af (válaszként erre: 66. - 1d1983f461)
2011. jan. 2. 13:12

egyébként igaz. azért a túlsúly sokat jelent. most könnyebben hajolok le. nem akadályoz a pocak :D ja és a nadrágjaim tartósabbak és nem lyukadnak ki combtájéknál a vaskos sonkáim miatt :D és simán rohangálhatok abban a miniszoknyában is amit évekkel ezelőtt azért vettem hogy majd egyszer beleférek. most még nagy is. :)

jobban érzem magam még energián alul is mint úgy.. pedig árnyéka vagyok önmagamnak néhány ember szerint.

73. d92c2ae348 (válaszként erre: 69. - Arianne113)
2011. jan. 2. 13:11
Én 109-ről kezdetem, mert azt mondtam, hogy a 110-et már nem óhajtom meglátnia mérlegen, de nem érzem ezt, amit te írsz. De azt igen, hogy a dagik többsége a világot és másokat okol azért, mert belül nem harmonikus. Ha az lennél, akkor marhára nem borítana ki mások véleménye.
72. Arianne113 (válaszként erre: 67. - 77db34f8a9)
2011. jan. 2. 13:11
Őszintén nekem személy szerint nem fáj. Én ha akarok tudok fogyni, a pajzsmirigyről meg annyit hogy pont most fogok vizsgálatra menni...:) Mellesleg nemvagyok paranoiás a célzásod elég bután jött ki, de mosolyogtam rajta. Engem inkább az zavar, hogy lenézik azt akinek túlsúlya van. Ezért írtam hogy honnan tudnád hogy miért. Elég kellemetlen tud lenni, hogy egészségesen eszik az ember, amennyit tud mozog, mégis kövér. Arra nem gondoltál, hogy valaki ilyen fajta? Könnyen hízós. Könnyű úgy rámondani a másikra ezt azt, hogy aztán igazából nemtudsz róla semmit...
71. 1d1983f461 (válaszként erre: 69. - Arianne113)
2011. jan. 2. 13:11
Szerintem erről most nincs szó, csak vannak akik egyet értenek a cikk írójával és vannak akik azt mondják áltatja magát (Én spec félúton elakadtam, mert a cikk egy részével egyetértek a másikkal nem)De úgy gondolom, hogy az itteni fogyis tábor se a soványságot "élteti" hanem egy normál, egészséges kinézet elérését.
70. missanonim (válaszként erre: 69. - Arianne113)
2011. jan. 2. 13:09
Ne érezd ezt! Az értékeket nem kilókban mérik, sokan csak ezt hiszik!
2011. jan. 2. 13:05
Megint úgy érzem magam hogy ebben a társadalomban a kövér ember nem is ember. A soványak a szépek, a többiek ássák el magukat. Szerintem inkább az egészség a fontos, és mondjuk én évekig amíg aktívabban tudtam sportolni ezt azt, semmilyen gonddal nem küzdöttem. És bizony duci voltam! és egészséges. És a buta foggyá le aztán szép leszel emberekkel pedig nem törődöm.
68. maszatt (válaszként erre: 56. - Shirley2)
2011. jan. 2. 13:04
Egyetértek, de nagyon!
67. 77db34f8a9 (válaszként erre: 64. - Arianne113)
2011. jan. 2. 13:04

Kiforgattad a szavaimat, nem a lenézésről van szó. Paranoia nem egy város ám Spanyolországban. :)

Azért az emberek döntő többsége nem betegségből, hanem a kényelemből és az élvezetekből szed magára sok-sok kilót. Aki változtatni akar, az 99 százalékban tud. Nekem volt olyan kolléganőm, aki azt mondta 105 kilósan (pajzsmirigyeres!!!),hogy "na már most akkor is lefogyok"... 68 kiló, négy éve tartja. Aki érzékeny, az mindent támadásnak vesz, de ami nem igaz, az nem fáj, lepereg az emberről. Akkor hogy is van ez?

66. 1d1983f461 (válaszként erre: 63. - 83e25137af)
2011. jan. 2. 13:01

Én magamból indultam ki, nekem könnyebb, amióta fogytam. De azt el kell ismerni, hogy egy normál testalkatúnak jobb az állóképessége, még ha nem is sportol, mint annak akinek sok feleslege van. Ez az általános, persze vannak kivételek, jelen esetben Te:)

Ugyan ezt tudom mondani arra is hogy akinek nincs annyi feleslege egészségesebb is, bár itt volt egy hölgy aki túlsúlya ellenére tökéletes egészségnek örvend, de úgy gondolom, hogy ő egy szerencsés kivétel. Nekem szinte az egész családom túlsúlyos és beteg is pont a plusz kg-ok miatt és persze liheg ha lépcsőzni kell...

2011. jan. 2. 12:58

És azért valljuk be, mindenkinek van "én még a levegőtől is hízom" típusú kövér ismerőse, aki egy villamosmegállónyit sem képes gyalogolni. Azért az embereknek csak a kis százaléka az, aki odafigyelés és mozgás nélkül sem hízik...

Ingyen nem adnak semmit A jó(bb) alakot sem...

2011. jan. 2. 12:57
Lynee ott kezdődik a baj hogy sok ember lenézi azt akinek van feleslege, pedig te vagy akárki más honnan tudnád hogy miért kövér az illető. Utálom mikor azt mondják hogy sokat eszek, és közben pedig nemigaz, csak szimplán ilyennek teremtett az Isten, és nem azért vagyok kövér mert hú de sokat ennék...sok előítéletes buta ember már bocsánat...Miért lenne Ronda látvány egy tellt nő? Egy sovány nő is lehet ugyanolyan ronda látvány! Ez csak azon múlik hogy ki mennyire ad magára és a kinézetére. Én láttam már duci nőt aki gyönyörűszép volt!
63. 83e25137af (válaszként erre: 59. - 1d1983f461)
2011. jan. 2. 12:56

én plusz súly nélkül is gondtalanul kiköpöm a tüdőm ha futni kell busz után vagy lépcsőzni :DDD


szóval ez sem feltétlen súly hanem edzettség függő :) tudok olyat aki plusz 15 kiló felesleggel simán lenyomna engem sprintbe.. :D

62. 77db34f8a9 (válaszként erre: 59. - 1d1983f461)
2011. jan. 2. 12:53

Szerintem senki nem azt mondja, hogy 60 kiló felett ássa el mindenki magát, mert az milyen ronda látvány.

De az, látványban is, egészségen, életvitelben sem mindegy, hogy valaki 10 kiló plusz cipel, vagy 40-50-et. Szavakkal és elméleteben, tettek nélkül még senki nem fogyott le egy.

2011. jan. 2. 12:53
Meggyőződésem,hogy ápoltság és megfelelő öltözetválasztás még vonzóvá is tehet egy túlsúllyal küzdő embert.
60. 77db34f8a9 (válaszként erre: 56. - Shirley2)
2011. jan. 2. 12:51

Pontosan!

Amúgy meg a magabiztosság és a nagyszájúság nem egy és ugyanaz... Ez utóbbival kompenzálni szoktak valamit.

2011. jan. 2. 12:50

Olvasgatva a hozzászólásokat nagyon elgondolkoztam. Vajon ha most nem a soványság kultuszban lennék hanem, mondjuk rubens-i korban, ahol a telt idomok voltak a nyerők akkor milyen kommentek jönnének? Az hogy "támadások" érik a cikk íróját jól mutatja, hogy a vékonyság a cél, az elfogadott más alternatíva nincs vagy ha van is az nem lehet jó. De én nem ítélkezem senki felett, de akkor azt várom el, hogy mások se tegyék azt. Az én életemnek jelenleg nagyon fontos része a fogyókúra ( nem betegesen! ) napról napra élem meg a leadott kg-k utáni "mámort" nekem ez jó, ugyanúgy ahogy a cikk írójának is jó a jelenlegi állapota, de nála mégis azt olvasom, hogy ezek az emberek, mint pl én is le vannak sajnálva, mert kvázi nincs jobb dolgunk/célunk. Legyünk kérem toleránsak itt senki se kevesebb vagy több a másiknál!

És még egy utolsó megjegyzés: ha most a kövérség lenne a divat nem állnék be a sorba. És miért? Hihetetlen jó érzés úgy mászkálni, kirándulni, lépcsőzni, villamos után rohanni stb hogy nem fulladsz meg nem korlátoz a testem semmiben:)

58. 83e25137af (válaszként erre: 54. - Missanonim)
2011. jan. 2. 12:50

Már azért jó úton járok ám :) nem fog el a hányinger és nem azon agyalok hogy mikor tudnék kés alá feküdni hogy ezt azt megcsináltassak :) mondjuk ilyen nem nagyon volt amúgy sem.


csak nehéz átállítani az ember agyát valamiért.. viszont nem sóvárgok azért hogy valaki azt mondja hogy húú de jól nézel ki.. attól még inkább frusztrált leszek. különösen ha férfiember mondja. még inkább ha ez az illető idegen.


Majd jobb lesz ez :) dóógozok rajta. De tényleg jó annak aki úgy csak pakk elégedett magával ahogy van. Én is ezt szeretném elérni.

2011. jan. 2. 12:50
Megoszlanak a vélemények. A cikk írójának igaza van. Nekem az a rész kiemelkedően sokat ért, hogy aki kövér nem biztos hogy undorító és ronda. Rajtam is van felesleg, de én is boldog vagyok, és ha sportolok is elsősorban nem azért mert én hú de fogyni szeretnék hanem mert nekem ez így jó és jól érzem magam közben. És igenis el lehet hinni hogy valaki kövéren is boldog... Sok embernek magyaráztam már hogy a kövér ember is épp ugyanannyit ér mint a társa. Más viszont, ha valakit korlátoz a túlsúlya, és vannak kövér emberek, akiknek valamilyen betegségből adódóan van a túlsúlyuk. Például nekem. Aktívan sportoltam fociztam gyalogoltam sok km-t, és tönkrement a térdem. Híztam. Asztmás lettem újra. Na ez zavar. És tudom hogy egy kicsit majd lefogyok tudatosan, nem önsanyargatással hogy jól érezzem magamat újra. De nem leszek sovány maradok testes, és ugyanolyan boldog mint eddig:)
56. Shirley2 (válaszként erre: 53. - Nephylin000)
2011. jan. 2. 12:49

De ha te valóban, tényleg, igazán boldog és elégedett lennél így, ahogy most vagy, akkor felvennéd most azt a miniszoknyát, és nem tűztél volna ki célul magad elé 30 kg fogyást.


Ha támadásnak veszed, amit írok, akkor sajnálom. Nem annak szánom, csak mivel én is voltam 110 kg..


Azért kívánom, hogy elérd a célodat! Viszont arra vigyázz, hogy saját magadat ne csapd be sose!

55. Ancika (válaszként erre: 52. - Missanonim)
2011. jan. 2. 12:46
egyetértek!
54. missanonim (válaszként erre: 49. - 83e25137af)
2011. jan. 2. 12:44
Látod, a problémák ITT kezdődnek!
53. nephylin000 (válaszként erre: 50. - Shirley2)
2011. jan. 2. 12:44
Lehet az ember kövéren is boldog
2011. jan. 2. 12:43
A testsúly csak egy dolog, a benned lévő EMBER-ről azonban az intelligenciád árulkodik, amely pedig a szavakból cseng vissza!
2011. jan. 2. 12:43

Nem állok le vitatkozni....


Akinek tetszett a cikk, annak tetszett, akinek nem annak nem...


Lehet engem támadni, de aki olvas egy ideje az tudja, lepereg, amikor merő Jóóóóóóóóóindulatból támadnak.....



Mindenkinek szép napot, aki akar az úgyis megtalál célpontanak.


B.U.É.K

50. Shirley2 (válaszként erre: 48. - Shirley2)
2011. jan. 2. 12:43
Persze, lehet, hogy valaki tényleg boldog így.. csak számomra ez olyan hihetetlennek tűnik. ( és még mindig nem a kinézet, esztétikum oldaláról közelítem meg a dolgot. )

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook