Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A keresztszemes hímzés rejtelmei fórum

A keresztszemes hímzés rejtelmei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A keresztszemes hímzés rejtelmei

1 2 3 4
20. rr00
2009. jún. 6. 17:24
naaa szóljon má hozzám valaki vaze :)
19. rr00
2009. jún. 6. 13:53

heló én is szoktam hímezni de nem nagyon tudok a neten olyan oldalt ahol le lehet tölteni ingyen hímzésmintákat ha valaki tud ilyen oldalról légyszi írja meg vagy írjon nekem rr00


előre is köszi

2009. jún. 4. 10:08
A Modern keresztöltés nekem is megvan, már jópár dolgot megcsináltam belőle, pl órát nagymamámnak:)
17. syria (válaszként erre: 12. - Marjann)
2009. jún. 3. 15:57
A helyzet az, hogy amikor én rákaptam, nem volt TV, csak a rádiót lehetett hallgatni, főleg esténként szerettem a zenés műsorokat. Olyan idióta dolog lett volna csak úgy ülni. Innen jött végül is az ötlet, miután ráleltem az említett könyvre. Aztán teljesen elvarázsolódtam.
16. K_Roni (válaszként erre: 15. - Bezike)
2009. jún. 3. 13:51
Én letöltöttem már a programot, néhány napig ingyen lehet használni. Én saját fotóimat konvertáltam át és hímeztem már ki így néhányat.
15. bezike
2009. jún. 3. 12:52

Sziasztok, én is szoktam keresztszemest hímezni, de a modern mintákat részesítem előnyben. Pár éve lehetett kapni, lehet, hogy most is, a Modern keresztöltés nevű szétszedhetős, albumba fűzhetős "újságot", abból anyukám megvett pár száz darabot, 4 albumnyi mintám van, lehet belőle szemezgetni. A Praktikában is szokott lenni melléklet, én most éppen egy afrikai motívumokból összeállított képet hímezek.

Megnéztem ezt az átkonvertáló oldalt, jól láttam, hogy pénzbe kerül a program letöltése?

Valaki letöltötte és kipróbálta már? És melyik programot?

14. 7f83b27d5f (válaszként erre: 11. - K_Roni)
2009. jún. 3. 10:33
Nincs mit:)
2009. jún. 3. 09:37
Sziasztok! Én is szoktam keresztszemest hímezni, bár ma már gyakrabban van gobelin a kezemben. A mai gyerekeknek való mintákat kedvelem leginkább, kisfiamnak gyakran készítettem párnát, képet keresztszemes öltésekkel. Az említett oldalt én is megnézem!
2009. jún. 3. 09:34
Irigykedek. Sajnálom, hogy nincs ehhez türelmem, pedig kiskoromban kaptam készletet a nagymamámtól.
11. K_Roni (válaszként erre: 10. - 7f83b27d5f)
2009. jún. 2. 21:21
Nagyon jók, köszi :-)
2009. jún. 2. 20:46

Engem a Nagymamám tanitott meg himezni 5-6 évesen.

Pár minta amit sikerült innen onnan letölteni:

[link]

9. K_Roni (válaszként erre: 6. - Syria)
2009. jún. 2. 20:45

Pattern Maker for cross-stitch

privátban küldöm a linkjét

8. syria (válaszként erre: 7. - 4b6a2525df)
2009. jún. 2. 18:57
Köszike. Nekem van türelmem hozzá, csak a szemem kezd elfogyni.
2009. jún. 2. 18:46
Gratulálok a cikkhez. Kb. negyven évvel ezelőtt én is sok keresztszemest csináltam, de mostmár nem lenne türelmem hozz. Azonban a 78 éves anyósom veszett jól tudja most is csinálni:)
6. syria (válaszként erre: 5. - K_Roni)
2009. jún. 2. 12:48
Elkérhetjük a program címét?
2009. jún. 2. 12:46
Én is nagyon szeretek keresztszemest csinálni, csak én letöltöttem az internetről olyan programot, amivel saját fényképet lehet átkonvertálni, majd kihímezni. Most az egyik nyaralásunkon készült, tengerből kiugró delfinen dolgozok.
4. syria (válaszként erre: 2. - Jasmine)
2009. jún. 2. 11:08
A cikk írásakor a Hobbi & Otthon kategórián belül a Kreatívságok-at jelöltem be, nem tudom, miért bővült így ki.
2009. jún. 2. 10:42
kreatívságok, azon belül
2009. jún. 2. 10:39

Lehet én olvastam valamit félre de mi köze van ennek a cikknek a babákhoz, születséhez, terhességhez? :-))))))

Különben aranyos cikk!

2009. jún. 2. 10:03

Kb. 12 éves lehettem, mikor a kezembe akadt Kocsisné Szirmai Fóris Mária
Tiszavidéki keresztszemes hímzésminták
című könyve. Teljesen beleszerelmesedtem a gyönyörű színes mintákba.
Nagyon szegények voltunk, több havi könyörgés, nyaggatás után kaptam pénzt 1 méter kongréra és némi fonalra. Lázasan fogtam bele minden tanítás, tanácsadás nélkül a munkába. Rengeteg tapasztalatra tettem szert, ezeket szeretném megosztani.

Ugrás a teljes írásra: A keresztszemes hímzés rejtelmei
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook