Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A keresztszemes hímzés rejtelmei fórum

A keresztszemes hímzés rejtelmei (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A keresztszemes hímzés rejtelmei

1 2 3 4
80. syria (válaszként erre: 79. - Hobnobs)
2010. jún. 29. 14:40
Gyerekek! Ne tolongjatok annyira! :)
2010. jún. 25. 15:56

Sziasztok!

Debbie Mumm kedvelőknek ajánlom az alábbi keresztszemes készletet a teszveszen:

[link]

köszi, ha benézel!

78. syria (válaszként erre: 77. - Madison79)
2009. dec. 2. 18:26

Hú, de szívesen megkontúroznám a lovas keresztszemes képet! Nekem az azsúrral vannak ilyen gondjaim. Hiszen a lényeg már megvan, a többi már "csak" utójáték.


A fórumokba (nem véletlenül) nem lehet képeket illeszteni. De a saját naplójába mindenki berakhatja a képeket, s egy fórumon lehet ezekről egymást tájékoztatni.

2009. nov. 28. 07:00

Sziasztok!

Én új vagyok ezen az oldalon, de én is imádom a keresztszemes- és a gobelin varrást. Már sok képpel büszkélkedhetem, de ezt egyszerűen nem lehet megunni. Most éppen kis karácsonyi díszeket készítek, és még egy nagy lovas keresztszemes kép kontúrja van hátra, de a kontúrnak mindig valahogy nehezen állok neki, pedig az már csak a vége. Utána pedig egy nagy fába szeretném vágni a fejszém, egy óriási fáraós képet szeretnék kivarrni, amihez csak színből, több mint 100 féle kell, de majd megbirkózok vele, biztos beletelik majd egy kis időbe, de megéri:)

Nem lehet olyan fórumot indítani, amibe be lehet mutatni, hogy ki mit készített idáig?

Köszi, Eszter

76. syria (válaszként erre: 74. - Monika0104)
2009. nov. 3. 06:49
Küldöm a mintát, remélem tudod használni.
75. syria (válaszként erre: 74. - Monika0104)
2009. nov. 2. 08:53
Kimondottan karácsonyi minta nem rémlik a gyűjteményemben. Egy stilizált fenyőkből álló sormintám van, abból bármekkora terítő készíthető. Remélem nem felejtem el, holnap behozom és bescennelem.
2009. okt. 28. 19:30

Sziasztok nekem egy segítségre lenne szükségem ha valaki tud nekem karácsonyi keresztszemes mintát küldeni v. a linket megadni ahonnan tudok letölteni

De nagy mintát szeretnék , mert kicsit már találtam.

Email cimem monikapanyi@freemail.hu

73. syria (válaszként erre: 66. - Cmarika76)
2009. okt. 1. 07:20
Köszi, a ML felső, 2 képből álló része jól látható, de az alsó olyan kicsi, hogy nem tudom leolvasni. Bárhogy próbálkoztam, nem sikerült felnagyítani. Tudnál segíteni?
72. rr00
2009. szept. 30. 18:07

az a lényeg hogy a minta is a technikához illő legyen és ha az megvan már csak ki kell varrni keresztekkel vagy x ekke bár én is sokáig tanultam mert a barátnőm megtanított rá,

de a fő a türelem meg az hogy pontosan kell kivarrni amintát de ha elrontod akár improvizálhatsz is ha nem tudod visszabontani. egyébként meg a kezdők egyszerű mintákkal kezdje vagy pl. hogy x szünet x szünet meg ilyesmi de anyag is kell meg cérna meg tű úgyhogy ha évekig akarod folytatni elég sokba kerül de én nem fogom megbánni az bisztos hogy megtanultam.

a profibbak akár tervezhetnek is maguknak mintát négyzetrácsos papírra de az nagyobb lessz mint hímzésben úgyhogy úgy tervezzerek. én már egy jóideje tervezgetek és párat ki is varrtam.


szívesen az infókat :))))

71. syria (válaszként erre: 70. - Zsutta)
2009. szept. 30. 07:10

Az adatlapomon van két elég tarka kis terítő.

Az alábbi linken megnézheted a fonákjukat. Szinte egy-az egyben visszaadják az eredeti mintát.

[link]

70. zsutta
2009. szept. 29. 15:31

köszönöm a válaszodat!

sajnos nem tudom itt megmutatni, de egy olyan képet választottam ki, ami lényegében csak kontúrvonalból áll, és az is több színből.

igyekeztem úgy csinálni eddig is ahogy leírtad, de mindig olyan sok színt használtam, és a végén ráadásul a kontúrvonalakkal olyan lett a hátulja, hogy abból fel nem lehetett ismerni semmit (a legdurvább egy szőrös-foltos maci volt). de nem zavart, mert eddig párnát, táskát stb hímeztem, ott meg nem látszott semmi. és egy kicsit tartok a legújabb ötletemtől, mert ha sikerül, akkor szép lesz, ha meg nem, akkor az jó nagy mínusz, mert egy hatalmas asztalra kerölne fel. legfeljebb megmondom, hogy nehogy megnézzék a hátulját.. :)

na mindegy, próbálkozok!

Az ajánlatom még mindig áll, sok mintám van.

És ha valaki tudna nekem küldeni egy hatalmas, elefántot ábrázoló képet, azért nagyon-nagyon hálás lennék!!!

sziasztok

69. syria
2009. szept. 29. 09:40

Elég nehéz elmagyarázni a technikát, mert a mintától is függ, de egy példát azért tudok.

Ha olyan a minta, hogy pl. középre szimmetrikus, mondjuk 4 ágú virág (naplóm 205., 248. bejegyzése), akkor úgy varrom, hogy kifelé haladva csak fél kereszteket öltök, elmegyek a tetejéig, a fél kereszteken meg vissza a középponthoz. Ezt olyan sorrendben csinálom, hogy a bal oldali legyen utolsó, amit viszont nem így varrok, hanem úgy, hogy a tetején fejezzem be, s akkor a következő minta jobb oldali részéhez már közel vagyok. Itt megint egész keresztekkel haladok a közép felé.

Persze a fél kereszteknél is ügyelni kell a dőlésirányra, mert fontos, hogy ne össze vissza legyenek az alsó szálak.


Tehát sokszor az a trükk, hogy a minta egy részén fél kereszteket varrunk, s azon "vissza tudunk menni".


Ha ez nem oldható meg, és mondjuk 2-3 cm-t is át kell hidalni, azt meg a minta fonákján beszőve teszem, követve a már ott lévő szálakat. Ezzel azt is elérem, hogy nem fog lógni a szál, ami a használat során a hímzés sérülését okozhatja.

68. zsutta
2009. szept. 22. 19:03

Sziasztok!!

Én is sokszor öltögetek, és most nagyon rá vagyok kattanva. Két éve kezdtem el, olyan autodidakta módon. eddig olyan dolgokat készítettem, aminek mindegy volt, milyen az öltések hátulja, de most egy nagyobb volumenű dologba vágtam a fejszémet, és sajnos nem találtam hozzá kézzel fogható okosságot.az elmúlt két évben elég sokat fejlődött a "technikám", de egy dologról semmit nem találtam. szóval akkor a lényeg: a kérdésem, hogyan lehet megoldani, hogy a hátulja is elfogadható legyen? Karácsonyra készülne egy asztalterítő, egy nagyon egyszerű (ámde nagyon mutatós) szarvas mintával, illetve, őszi faleveleket szeretnék függöny aljára hímezni, de nem akarom, hogy olyan kusza legyen a hátulja (mint az eddigieknek volt.)


Nekem is rengeteg különleges mintám van, szívesen segítek bárkinek!!! :)

Mindenkinek jó szemezgetést!!

67. syria (válaszként erre: 66. - Cmarika76)
2009. szept. 20. 09:17
Az itthoni gépemen valamiért nem sikerült rendesen letölteni, de amit el tudtam benne olvasni, az alapján biztosan lesznek kérdéseim.
2009. szept. 20. 08:13
Szívesen. Ha még kell valamely minta, szólj és átküldöm.
65. syria (válaszként erre: 64. - Cmarika76)
2009. szept. 19. 20:23
Köszönöm, majd tanulmányozom.
64. cmarika76 (válaszként erre: 63. - Syria)
2009. szept. 18. 15:45
Lehet gobelinként is kivarrni, de én keresztszemesben varrtam ki. A fonalak DMC-ben és Anchor-ban vannak meg adva. De én átváltottam külön magamnak Rosace-ban, mert arra a legkönnyebb átválltani DMC-ből, és olcsobb mint a Puppets. Ha kéred a színváltó táblázatott már küldöm is ugyan arra az e-mail címre.
63. syria (válaszként erre: 62. - Cmarika76)
2009. szept. 18. 07:57
Megírom. De az is kérdésem, hogy keresztszemes, vagy gobelin? Ez utóbbi esetben honnan lesz hozzá fonalam?
62. cmarika76 (válaszként erre: 61. - Syria)
2009. szept. 17. 20:12

Köszi!

Ha kéred a mintát e-mailben eltudom küldeni. Csak írd meg az e-mail címed. :)

61. syria
2009. szept. 17. 09:41

Nagyon jópofák a naplóid képei!

A Mona Lisa már kész? Hol lehet hozzájutni? Megvarrnám!

2009. szept. 16. 22:33

Sziasztok!

Én is nagyon szeretem a keresztszemes hímzést, és örvendek, hogy megtaláltam ezt a fórumot.

59. syria (válaszként erre: 58. - 1f9774333a)
2009. szept. 2. 20:36
Sikerült jól olvashatóan küldenem?
2009. aug. 29. 07:54
megnézem, kösziu:)
57. syria (válaszként erre: 52. - 1f9774333a)
2009. aug. 29. 07:51

Elküldtem a kalapácsos mintát, van mellette egy egyszerű, de mutatós szegélyminta is.

Fontos, hogy a szívecskékben lévő fehér keresztek ún. Holbein öltéssel körül legyenek varrva, nagyon sokat dob a mintán!

Remélem, jól le tudod olvasni.

56. syria (válaszként erre: 55. - 1f9774333a)
2009. aug. 28. 15:11
Jaj, bocsi, a szabim után ma mentem először, annyi meló volt, majd' belefulladtam, de holnap ígérem, pótolom.
2009. aug. 28. 07:42
Ok. megnézem, köszönöm szépen.
54. szaffykam (válaszként erre: 52. - 1f9774333a)
2009. aug. 28. 07:33

Szia!

Elküldtem pár képet a mailodra,remélem megkaptad,és remélem hasznát tudod venni.

53. syria (válaszként erre: 52. - 1f9774333a)
2009. aug. 27. 19:13
Holnap bevetem magam!
2009. aug. 26. 12:37

Köszönöm mindenkiéét.

ha lehetne kérni a mailcímemre olvashatóan elküldenétek? köszi előre is:)



szabina0711@citromail.hu

51. syria (válaszként erre: 47. - 1f9774333a)
2009. aug. 26. 08:36
Ha tetszik a minta, leolvasható módon be tudom szkennelni, csak szólj!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook