Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kenyérről/tésztáról leszokni, olcsón... Hogyan? Mivel helyettesítsek? fórum

A kenyérről/tésztáról leszokni, olcsón... Hogyan? Mivel helyettesítsek? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. b2076ec79b (válaszként erre: 14. - Giorcub)
2009. okt. 9. 12:34

én rizsből is barnát eszek :) Igaz 3* annyi ideig fő és rajtam kívűl senki nem eszi meg a csládban...


Persze, igazad van, ezért mondtam hogy nem elég hétvégente, vagy valaki teljesn életmódot vált (mint pl te) vagy nem. Más lehetőség nincs :)


Grat a fogyáshodhoz:) Nekem is sikerült bő egy év alatt egy 30-35-t ledobnom, még az utolsó 10-et nyomom :)

2009. okt. 9. 12:29

Hali,

a durumtészta nem hizlal, nézd meg az olaszokat, folyamatosan pasta-t esznek. Én csak tojásmentes durumtésztát használok, és durumliszttel főzök, rántok, habarok. Kicsit más a színe, no meg drágább. Palacsintát is sütök belőle reszelt almával, sóval, fahéjjal, vízzel. Csúcs jó, csak lassabban sül, mint a normál palacsinta az alma miatt.

14. giorcub (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 12:29

rizs nagyon nem mindegy milyen, ennek erdemes utananezni mert rizs es rizs kozott ege es fold a kulonbseg.


ha valaki nem akarja akkor nehez barmit is raeroltetni. raadasul egy heti kinlodast konnyu agyoncsapni egy nap alatt is, aztan hamar feladja a delikvens...

2009. okt. 9. 12:25

nehez dolog ez mar igaz. en sem eszem kenyeret es tesztat is nagyon keveset. az a baj hogy a teljes kiorlesu kenyer ize az x@r barki barmit is mond, a jo kis feher kenyer az igazi:)

na mindegy en nem eszem kenyeret mar jo ideje. helyette szoktam olasz kenyerrudat. biztos ismeri mindenki dobozban lehet venni ujjnyi vastag. de energiatartalma ennek is ugyanugy megvan. ellenben ebbol joval kevesebbet eszem, es beosztani is konnyu. raadasul felbontva is sokaig elall. de ebbol is keveset eszem, egy foetkezeshez max 2 rud (de inkabb kevesebb). kell valami a salatahoz meg a hushoz ezert ezt eszem.

tesztat meg lecsereltuk teljesen durum lisztbol keszultekre. ennek a lenyege a glikemias index meg a tojas mentesseg. persze ebbol is csak kicsi adagokat es ritkan eszunk.

es jol irtad fejben dol el. mert kenyerrudbol is meg lehet enni egy dobozzal/nap es durum tesztabol is be lehet nyomni fel kilot lazan, aztan ugyanott vagyunk.


meg annyit hogy semmilyen mas peksutit nem eszem, szoval nincs reggelire zsemle (meg magos sem mondvan hogy az egeszseges;), se turos/lekvaros batyu, gesztenyes kifli, pogacsa es hasonlok. nincs. de ez megint a fejben dol el kerdese.

12. b2076ec79b (válaszként erre: 11. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 12:24

Szerintem egyszerűen csökkentsétek le a hétköznapokban is, válts teljes őrlésűre! Ahhoz hogy ezekkel az ételekkel felhagyjatok életmódot kellene váltani. Nem elég csak hétvégente...

Nem azt mondom hogy adj neki répát :))

De mondjuk egy szelet sült csirkemell vegyes zöldkörettel is ugyanolyan finom tud lenni, mint kenyérrel :)) Vagy csinálj több rizst tészta helyett...

11. 5a7f699553 (válaszként erre: 8. - B2076ec79b)
2009. okt. 9. 12:14

Adjak neki répát, zöldséget? :D Asszem, anyámhoz kergetne...


Szerinted, hogy ha egy ideig rendezünk egy hosszúhétvégét, CH nélkül... akkor átállhat a szervezet, hogy ne legyen annyi "sav"? S aztán lehetne csökkenteni ezeket a szarokat...

10. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 12:14

Egyen rá földimogyorót :) Az tuti. vagy pop corn-t.

Szerintem ha egy kaja tele van zöldséggel az van olyan laktató, mint egy szelet kenyér..sőt. Vagy krumpli pl?

9. Gy.Ibi (válaszként erre: 2. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 12:13

Azért nem szabad átesni a ló tuloldalára...

Napi egy vékony szelet teljes kiőrlésű kell a szervezetnek.Zabpehellyel,zabkorpával sokmindenben lehet helyettesíteni a lisztet.

8. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 12:13
a kenyér meg a tészta tele van CH-al. Minél nagyobb CH tartalmú kaját eszik az ember, annál több sava lesz. ezekkel sajnos nem hogy lemenne, még feljebb jön a sav...
7. 5a7f699553 (válaszként erre: 5. - 319cd6978b)
2009. okt. 9. 12:09
Amúgy vagány... :) Gratulálok!
6. 5a7f699553 (válaszként erre: 5. - 319cd6978b)
2009. okt. 9. 12:09

Huhh... akkor tényleg a fejben dől el minden...


De az én emberem, ha nem tette jól tele a gyomrát, akkor kiállhatatlan.. :) Meg egyfolytában "feljön a gyomorsava", és arra gyorsan valamit enni kell.. :)

2009. okt. 9. 12:07
Én egyszerűen csak elhagytam egyik napról a másikra. A hogy a húst is. Néha rohadtul hiányzik. Ez nyár elején volt. Azóta nem ettem tésztát. Kenyeret néhányszor. Meg húst amikor már nem lehetett kibújni előle a szülők miatt.
4. b2076ec79b (válaszként erre: 2. - 5a7f699553)
2009. okt. 9. 12:06

Hát az biztos hogy nem egyszerű :( Én pl tésztát mindennap tudnék enni reggeltől estig, de nem eszem :(

Egyszerűen elkezdtem kevesebbet csinálni és lassan a kenyérről is lemondtam. Ma már nem okoz gondot pl egy lecsót se megenni kenyér nélkül.

Ha a fogyás miatt gondolod, akkor esetleg lehetne váltani teljes őrlésűre... Helyettesíteni ezeket nem hiszem hogy tudod. Talán tészta helyett rizs..

2009. okt. 9. 12:04

Mit gondoltok?


Én tudom, hogy minden fejben dől el... de az éhség nagy úr...

2009. okt. 9. 12:04

A páromnak - és ha így folytatom, nekem is - szüksége lenne, hogy az étkezésre odafigyeljen. Én megcsinálok mindent... de a kenyérről és tésztáról nagyon nehéz lemondani, mert olcsó és gyorsan megvan...


Elég nehéz így bárhogyan is belekezdeni...

2009. okt. 9. 12:03
A kenyérről/tésztáról leszokni, olcsón... Hogyan? Mivel helyettesítsek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook