Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kenyér, ami nem hizlal - de táplál fórum

A kenyér, ami nem hizlal - de táplál (beszélgetős fórum)


248. d3c8162c76 (válaszként erre: 242. - 12d083b51b)
2018. nov. 28. 21:59

Pihécske!


Mindent szabad! Minél többen próbálják ki, annál jobb. Tudom, hogy nem hiszitek el, de illik az ünnepi asztalra. Ja igen azt nem mondtam, hogy a tojást borítsátok be a mártással.


Ha marad mártás, akkor sem veszik kárba, mert pl. rántott hal, vagy gomba mellé kíváló, vagy francia salátához is keverheted.


Megtisztelő számomra, ha lemásolod, vagy ellopod:)


Szép estét Neked is.

247. d3c8162c76 (válaszként erre: 243. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 28. 21:55

Igy is biztos, hogy nagyon finom lesz. Picit más, de ettől még remek. Én is imádok változtatni ezt azt.


Nálunk a másik kedvenc a madártej pl.


Sokan vagyunk, mert nagy a család és mindenki más imád, úgy hogy karácsonykor nem unatkozom, de ez ettől csodás.


Legyen szép estéd.

246. d3c8162c76 (válaszként erre: 241. - Lávli)
2018. nov. 28. 21:54

Nagyon szívesen, de ne tegyél bele hagymát, mert elűti az ízét. Előbb próbáld ki az általam javasoltat, ha ízlik, akkor jó, ha azok után is azt gondolod, hogy kipróbálod, akkor tedd azt és meglátod,hogy jó e vagy sem.


Talán majd leírom azt is, hogy csinálom én a mákos gubát.


Remélem a hidegtál ízleni fog:)

245. d3c8162c76 (válaszként erre: 240. - Lávli)
2018. nov. 28. 21:51

"A másik még, amitől én ódzkodom, az a "Az emberek valóban szeretet adnak egymásnak, attól függetlenül, hogy ismered e vagy sem. Mosoly, ölelés, pici figyelmesség. Hihetetlen"


Először szokatlan volt, de nem tolakodóan teszik. Nekik természetes. Pillanatok, kedvességek.


Eleinte zavart, hogy a bevárló központokban és mindenhol, ha a kezembe csak egy-vagy két áru volt, akkor mindíg előre engedtek. Már a végén nem mertem beállni a sorba, de nekik ez természetes. Tehát ilyenekre gondolj.


Tudod,az jutott eszembe, hogy a nagymamáink idejében, az Ő életükben sokkal több és nagyobb nehézségekkel volt tele, mint manapság nekünk. Mégsem veszett ki belőlük a kedvesség, az odafigyelés, az alázat és a szeretet. Az ünnepeket, meg csodássá tették. Engem Ő tanított sok mindenre, és ebből merítek ma is.


Én csak szeretném a világot szebbé tenni, az embereknek elmondani, hogy a szeretet és önzetlenség az jó érzéssel tölti el az embert, hogy a csodák - akár hétköznapi, akár ünnepi örömet okoz annak, aki adja és annak is aki kapja. Sajnos ezt ma az emberek nem is értik. :)

244. d3c8162c76 (válaszként erre: 240. - Lávli)
2018. nov. 28. 21:38

Kedves Lávli!


Köszönöm szépen soraidat, és tudom mire utalsz. Nem estem bele abba a hibába, hogy elfogult legyek a kinti világgal szemben, de sok olyat figyeltem meg, ami igencsak elgondolkodtatott, és tanulságul szolgál. Ott ahol éltem megfontoltan költekeznek, és folyamatosan vannak akciók, amit előre tudsz. A megélhetés jó, mert az árak nagyon kedvezőek. Ami jó benne a kiszámíthatóság és a minőség. Itt is vehetsz zsömlét kb. 24.- Ft - ért, de olyan is, ott csak 15 cent, de egész nap frisset és meleget kapsz. Reggel 8 órakor nyitnak, de hihetetlen friss áruval, melynek ára a nap folyamán változik lefelé. Mondok egy példát, vehetsz almát kilora pl. 1.50 EU-ért, de vehetsz 3 kg-mos csomagolásban 1.10.-ért, ami csodás. Ott is van olcsóbb árfekvés, de a minőség kifogástalan.

Ez volt az amire utaltam. A virsli az ehető és finom stb. Vettem 1.5 ös tejet, isteni finom volt. Amikor hazajöttem, az itteninek víz ize volt. Hidd el semmi bántás nincs bennem. A mosószerek! Ott is Peril, de ott 4 EU - itt 4000-5000 Ft körül van. De vannak ebben is akciók. A fehér az fehér, a színes a remek. Tény, hogy éreztem a különbséget és számoltam is. Nekem nincs bajom a magyar emberekkel, mert szeretem az embereket, de kint is jól éreztem magam. Valahogy más volt. Jobban figyelnek egymásra. Sok mindent mutattam én is ott a háziasszonyoknak, sőt volt amit még tanítottam is. Ők pl. nagyon spórolósak. Én azért másként csinálom. Egyébként a hidegtálam ott is verhetetlen volt:). Képzeld, amikor csináltam, még vendégek is jöttek, úgyhogy volt, hogy 20 tojásból csináltál.


Hidd el nem lenézést volt bennem, csak értetetlenség. Nálunk miért nem lehet ugyanezt megvalósítani. Itt konkrétan a minőségre gondolok.


Ott is minden nyitva van egész héten 8 órától 20 óráig, csak vasárnap nem. Udvariasak és kedvesek, segítőkészek.


Ismétlem, nem estem bele abba a hibába, hogy elfogult lennék, de nagyon elgondolkodává tett ez az időszak az biztos. Köszönöm, hogy a véleményedet megosztottad velem.


Valóban nagyon szép neved van, és tudom,hogy nehéz mindíg és mindenkivel kedves lenni, mert a viszont reakció nem mindíg ugyan olyan. Ezeket én is átélem, átéltem, sőt itt is. De nem akarom, hogy befolyásoljon. Próbálom kerülni ezeket az embereket, vagy ha lehet megbékíteni Őket. Nem mindíg lehetséges. Olyankor én is feladom.


Bármikor szívesen válaszolok Neked, és segítek bármiben, ha tudok. Ismételten köszönöm soraidat. Szép estét kívánok Neked.

243. 0c4eeadbce (válaszként erre: 239. - D3c8162c76)
2018. nov. 28. 09:38
Jó ötlet ez a felvágottas. Felvágottat ehetek, egy vegán szakácskönyvből meg úgyis kinèztem egy olivás-szójatejes majonèz receptet, tojás helyett megy bele növènyi sajt (abból van füstölt is), esetleg mèg tofu.A jughurtot meg kihagyom,mert tejeset se lehet, de citromlèvel savanyítom ha kell,meg teszek hozzá növènyi tejszínt. Nálam a piritós nyerő az ilyenekhez.
242. 12d083b51b (válaszként erre: 239. - D3c8162c76)
2018. nov. 28. 09:18

Ez egy tökéletes recept.

Tessék mondani, lemásolni, ellopni szabad??

241. Lávli (válaszként erre: 239. - D3c8162c76)
2018. nov. 28. 09:09

Nagyon szépen köszönöm!

Biztosra merem ígérni, hogy elkészítem ezt a receptet.

Így képzeletben talán nekem hiányzik belőle egy pici hagyma (mondjuk snidling vagy póré), de ha Te így tartod tökéletesnek, akkor így fogom elkészíteni.


Nagyon szép napot kívánok Neked! :)

240. Lávli (válaszként erre: 237. - D3c8162c76)
2018. nov. 28. 08:46

Drága Lualaj!

Én nem éltem soha kint, ezért nincs is összehasonlítási alapom, de valahogy sosem örültem ennek az összehasonlításnak mást hallva, hogy a világ bármely részén milyen csodás lenni, de "bezzeg a magyarok".

Én hiszek a magyar emberek jóságában is, szeretetében is.

Az biztos, hogy itt(hon) más a sors, nehezebbek a feltételek, nehezebb a megélhetés.

Nagyon sok embernek a sok Fény és Csoda nem fér bele a lelkébe, ha tűzifára sem telik.

A másik még, amitől én ódzkodom, az a "Az emberek valóban szeretet adnak egymásnak, attól függetlenül, hogy ismered e vagy sem. Mosoly, ölelés, pici figyelmesség. Hihetetlen"

Talán bennem van a hiba, de én ezt csak felszínességnek érzem, tudod, az a "keep smiling", ami ott van, de igazából szerintem ha mindenkinek szól, akkor valójában senkinek.


A soraidat nagyon jó érzés olvasni, mert valóban árad belőle az öröm és a tiszta érzések.

És a legfontosabb, ami minden titok nyitja: "mert az is csoda, hogy adhatsz, hogy van kinek"


Hát igen. A nevem a "kedves". Igyekszem megfelelni, mert a név kötelez :)

Csak ott van az a fenti dolog, hogy nem megy mindenkivel :)) De erre nem is törekszem :)


Köszönöm, hogy szántál rám időt a reggeli sietségedben, nagyon jól esett, és kívánok Neked szép derűs kedves mosolygós nyüzsis napot, szeretettel! :)

239. d3c8162c76 (válaszként erre: 231. - Lávli)
2018. nov. 28. 07:57

Kedves Lavli!


Itt küldöm az ígért receptet, amit egyszerűen hidegtálnak nevezek. Konkrétabban tojásos, sonkás saláta.


Hozzávalók:

10 db tojás + 3 db / nagy méretű /

1 db vödrös tejföl 2,8 –as.

1 nagy pohár Kefír

mustár,

bors / lehet picit csípős/

porcukor

pici citromlé

30 dkg párizsi, vagy sovány sonka, ízlés szerint. Párizsiból a füstölt javasolt. Lényeg, hogy vékony szeletelt legyen.


Elkészítése:

A 10 db tojást kemény tojásnak megfőzni, megpucolni, majd félbevág és félretenni.

A felvágottak nagyon vékonyan csíkokra felszeleteled. / Ne ijedj meg nem babrás, azt én sem szeretem. Pl. A párizsi oszlopot ketté veszem, azt félbevágom és éles késsel, gyufaszál vékonyra szeletelem, pillanatok alatt megvan.

Fogsz egy jénai tálat, ami elég magas ahhoz, hogy bele férjen a tojás és a mártás is, mert el kell, hogy lepje.

A tál aljára szépen sűrűn leszórod a felvágottat, rá teszed sorban a félbe vágott tojásokat lefordítva a sárgájával, így kis kalapokat kapsz. Majd készíted a tartármártást.


3 tojássárgáját tetszőleges olajjal, - de ne legyen túl sok - kézi robotgéppel addig kevered, amíg sűrű nem lesz, ekkor beleteszel egy pici sót, borsot, - nem baj, ha picit csípősebb - pici citrom lét és összekevered.

Ezután a porcukor következik – én édesebben csinálom, úgy szeretik és akkor van jó íze a mártásnak. 3-4 púpozott kanál. Cukortól is függ, - ha megkóstolod édes legyen.

Ezután tedd bele a nagy poharas kefirt és ismét keverd, kellemes állaga lesz, majd a tejföl kb. 3 negyed részét keverd hozzá kézi habverővel, hogy ne essen össze nagyon. Megkóstolod és egy kellemesen édes mártás kell, hogy legyen, ami kicsit csipősebb, és pikáns, ha nem ilyen, akkor ízesítsd még. / mustár, bors, citrom stb. / Utána ráöntöd a tojásos párizsira, vagy sonkára. A füstölt párizsi nálunk a nyerő, mert még jobb ízt ad a hidegtálnak.


Tedd be a hűtőbe legalább 2 napig álljon, mert akkor összeér és isteni lesz. Soha ne aznap tálald. Hagy neki időt. Ilyen a madártej is, és még több minden.

Próbáld ki remélem nálatok is beválik. Gyorsan elkészül, és nagyon ízletes, ráadásul napokkal előtte elkészítheted.

Nálunk van aki bundáskenyeret kér hozzá, van aki friss pékárut, esetleg pirítós kenyeret. Kinek mi kell. Én mindenből teszek az asztalra és azzal fogyasszák amivel jól esik.


Próbáld ki. Remélem nem fogod megbánni.


Remélem érthető volt, ha esetleges probléma adódik, írd meg és mondom.


Sürgős- forgós szép napot kívánok Neked.

238. d3c8162c76 (válaszként erre: 236. - Lávli)
2018. nov. 28. 07:54
Legyen csodaszép napod!:)
237. d3c8162c76 (válaszként erre: 235. - Lávli)
2018. nov. 28. 07:52

Lávli!


Én imádom. Nem értem a sok nő negatív hozzá állását, nyafogását, amit egy másik karácsonyi fórumban olvastam. Nagyon sajnálom a fórum indítót, mert valami jót akart, de sok a nyafogástól a hócipőm tele lett.


Imádom a forgatagot, a "rohanást" bár én nem rohanok, hanem módszeresen készülők, de a vele járó nyüzsi is tetszik. Ilyenkor kb. két hétig ünnepelem, mert minden rokon, barát jön. Akkor sütők, főzök és imádom az ünnepet velük. Hidd el lehetnek a világ bármelyik táján, de karácsonykor mindenki jön. November bejelentkeznek és írom a naptárban a napokat. No ezért nem maradtam kint tovább én sem, mert a karácsony az karácsony, és mert várnak.


Néha még szeretek adni csodát olyanoknak is, akiknek valami jót szeretnék adni. Ha elfogadja, megérti akkor remek, és igyekszem az együtt töltött időt széppé tenni, ha nem akkor sajnálom. Tudod az rossz, hogy az emberek itthon mindíg mindenben a rosszat látják. Nem azt, hogy "csodát szeretnél adni neki a magad szerény módján, hanem kiselődást tartanak, hogy miért nem, - ha éppen elutasít, vagy elfut! Az emberek beszélnek a csodáról, a szeretetről, az önzetlenségről, de sem fogadni, sem adni nem tudják. Őrület nem? Én nem is értem a magyarokat. Látnák mi van ilyenkor már kint. Csodásan éreztem magam, végre abban a világban éltem, amit imádok. Az emberek valóban szeretet adnak egymásnak, attól függetlenül, hogy ismered e vagy sem. Mosoly, ölelés, pici figyelmesség. Hihetetlen volt. Ezért amikor hazajöttem, gondoltam én is hasonlót teszek. Meglátjuk, hogy ki él vele!


Szóval imádom a telet, a havat, az Ünnepet, a vele járó minden csodát, mert az is csoda, hogy adhatsz, hogy van kinek, látod a fényeket. Gondold el hóban szánkózni, korizni stb. még táncolni is csodaszép.


Szeretettel köszöntelek kedves Lávli! Neked is szép neved van. A szeretetből alkítottak ki igaz?


Bocsánat a hibákért, tuti van benne, de rohanok. :)

236. Lávli (válaszként erre: 233. - D3c8162c76)
2018. nov. 27. 09:17
Mosolygós szép tevékeny napot kívánok! :)
235. Lávli (válaszként erre: 232. - D3c8162c76)
2018. nov. 27. 09:16
Ó, végre valaki, aki szereti a telet, a havat, az Ünnepet! :)
234. 0c4eeadbce (válaszként erre: 226. - D3c8162c76)
2018. nov. 27. 09:16
Köszönöm :) Nagyon rendes, hogy segít. Kíváncsian várom a receptet. Remèlem tud valami jót .
233. d3c8162c76 (válaszként erre: 231. - Lávli)
2018. nov. 27. 09:15

Egy Tündér vagy ! Köszönöm! Nagyon szépen köszönöm!


Most rohannom kell, csak benéztem, de délután, vagy este jövök és örömmel megosztom a receptet. Remélem Neked és kedves családod szintén ízleni fog.:)


Legyen nagyon szép napod! Köszönöm a gyors választ.

2018. nov. 27. 09:12

Szeretettel köszöntök mindenkit Dolly kedves kis dalával:)


[link]

231. Lávli (válaszként erre: 229. - D3c8162c76)
2018. nov. 27. 09:11

Kedves Lualaj :)

Nagyon szívesen! :)

Semmi faxni, pont úgy csinálom, mint a többi gyümölcsből, lényeg, hogy úgy kell hámozni, darabolni, hogy semmi fehér héj ne maradjon, csak a narancshús, mert különben kesernyés íze lenne.

Ehhez szoktam kevés cukrot adni a pektin mellé, nem sokat, éppenhogy, olyan fél bögrényit 1 kg-hoz.

(Az üvegbe adagolás után mindig 5-10 percig fejre kell állítani az üveget, így lesz légmentesen zárt, és már mehet is a polcra utána)


Hát persze, hogy nagyon érdekel a recepted!

230. d3c8162c76 (válaszként erre: 227. - 12d083b51b)
2018. nov. 27. 09:09

Szia Pihécske!


Te vagy a legfrissebb közülünk ma. Én nem régen keltem, de hajnal fél 5 -kor feküdtem le, mert igyekszem behozni a lemaradást, hiszen hétvégén advent.


Pihécske, hogy ne legyél annyira egyedül, szeretettel küldöm Neked ezt a csodás dalt. Talán könnyebb a várakozás:)


[link]


Legyen szép napod!

229. d3c8162c76 (válaszként erre: 228. - Lávli)
2018. nov. 27. 09:04

Kedves Lávli!


Nagyon szépen köszönöm, ez egy csodás hír! Nem tudtam, hogy ilyen lehetőség is van. Sokkal gyorsabb és eredményesebb a lekvár készítése így, mint egyébként. Fantasztikus! Köszönöm, hogy megosztottad velem, velünk. Leírnád, hogy a naracslekvárt hogyan készíted, milyen arányban, hogy olyan finom legyen, mint a tiéd?


Cserébe, ha érdekel, megosztok egy un. "hidegtálat", mert nem saláta, de hasonló. Nem kell sokféle hozzá, gyors, egyszerű, nagyon ízletes és finom, nálunk a családban, baráti kőrben közkedvelt, nem győzöm készíteni. Karácsonykor ideális.


Ma elmegyek és veszek egy kenyérsütőt, de csak olyat, amely alkalmas a lekvár készítésére is. :) Mégis jó, hogy kicsit vártam vele.

228. Lávli (válaszként erre: 225. - D3c8162c76)
2018. nov. 27. 08:38

Egy jó kenyérsütő gépnek van lekvárfőző programja, szerintem már mindegyik gép ilyen, amit mostanában lehet kapni.

1 kg gyümölcsöt beleaprítok a teflonfalú "üstbe", 1 csomag 3:1 Dzsemfixszel, nulla cukorral!!!

Ha jól emlékszem, kb. egy órás ez a program, szépen kevergeti, rotyogtatja a gép a gyümölcsöt.

Barackot, szilvát és fügét főztem a nyáron, többféle ízesítéssel, kis rummal, fahéjjal, mikor hogy :)

Vártam már nagyon a narancsszezont, most a napokban narancslekvárra készülök :)

Első alkalommal féltem, hogy majd fröcsögni fog, mi lesz a fűtőszállal, ha ráég a gyümölcscukor, de semmi ilyesmi nem történik közben :)

Az "üstöt" pedig pár pillanat alatt el lehet mosogatni.

2018. nov. 27. 08:23

Szevasztok! Jó reggelt mindenkinek!

Ahogy elnézem, egy kicsit még várni kell, mire ti felébredtek! Nem baj, én majd csak el leszek, talán jönnek mások is! :))

226. d3c8162c76 (válaszként erre: 212. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 27. 03:12

Sikerült vele beszélnem. Kér egy pár napot és már küldöm is. Neki is beszélni kell valakivel, aki ebben segít.:)


Szívesen segítek hidd el! Én is örülök annak, ha sikerül, mert Neked örömet okozok vele. Adni és kapni egyformán öröm. Bár én adni sokkal jobban szeretek. Jó látni mások örömét.

225. d3c8162c76 (válaszként erre: 220. - Lávli)
2018. nov. 27. 03:09

A kenyérsütőben, hogy lehet lekvárt főzni? És miből készítetted?


Sajnos imádom a lekvárt, és hoztam is haza. Isteni finom.

224. d3c8162c76 (válaszként erre: 219. - VersEmber)
2018. nov. 27. 03:07

Én írtam le. Az én barátnőm sikolt azért, hogy nehogy vegyek. Már odaértem a Media Markba.


Imádom a háztartási gépeket, jól feszerelt konyhám van, mert szeretek gyorsan, és eredményesen haladni. Egyedül kenyérsűtőgépem nincs még! Látod most én estem bele abba a hibába, hogy meghallgattam egy hozzám közelálló véleményét, aki lebeszélt. Saját magam előtt is pironkodok, mert alapvetően nem vagyok különösebben befolyásolható. Most rosszul vizsgáztam, mert ki kellett volna próbálnom, és saját tapasztalatom alapján véleményt mondani. Jogos volt, hogy szóvá tetted.


Ha neked bejött, akkor velem is ez lesz. Holnap megyek és veszek.


Ismerem az alap képletet, én ezzel értek egyet, mindent előbb kipróbálni az életben és aztán dönteni. Ezt most bebuktam, bevallom őszintén. Nem vagyok büszke magamra. Korrigálok.


Vers! Köszönöm, hogy írtál ezzel kapcsolatban, sokat segítettél, hálás vagyok érte. Már csak azt kell eldöntenem, melyik a legjobb, de az üzletben már biztos lesz segítségem ebben is.

223. d3c8162c76 (válaszként erre: 217. - VersEmber)
2018. nov. 27. 02:59

Köszönöm a jelzést, kedves Tőled! Nézd, én hónapokig nem voltam fent a Hoxán egyáltalán, így kimaradt elég sok minden. G.-vel itt kezdtem beszélni, anélkül, hogy a zűrös multat - melyre utalsz - ismertem volna. A kekeckedést, kötekedést én is észleltem, ezért szóltam hozzá, de azt biztos láttad. Szerettem volna a rombolást megakadályozni. Talán sikerült, de ki tudja meddig?


Kérdésedre válaszolva, abszolút érthetően fogalmaztál, megértettem hidd el. Mivel Nekem szólt, amit írt ezért úgy gondoltam tisztességesnek, hogyha válaszolok, illetve elmondom a véleményemet. A viszont válasz emberi volt. Amennyiben változik, akkor én is változom, illetve a továbbiakban nem foglalkozom a kérdéssel.


Ebben a helyzetben én ezt tartottam tisztességesnek. Mindenkinek jár egy esély, amit én szeretek megadni, akik ismernek azok tudják, hogy van akinek sokkal többet is adok, aminek a vége az, hogy vagy pozitív változás lesz, vagy vége szakad. Onnantól már nem érdekel az illető.


G. viselkedésével kapcsolatban sok panasz érkezett, sokan neheztelnek rá, én remélem, hogy átgondolja az írottakat és megérti, hogy vannak viselkedési formák, amiket célszerű betartani, ellenkező esetben az ember csak haragosokat gyűjt be. Köszönöm a jelzésedet.

222. d3c8162c76 (válaszként erre: 216. - VersEmber)
2018. nov. 27. 02:47
Értem és köszönöm. Várom a hosszabb változatot.
221. d3c8162c76 (válaszként erre: 215. - VersEmber)
2018. nov. 27. 02:46
Tehát akkor a 2-ön lehet beszélni a kenyérről, itt pedig mindenről. OK. Köszi
220. Lávli (válaszként erre: 219. - VersEmber)
2018. nov. 26. 21:23

Sokan azért fuccsolnak be, mert nincs jó receptjük, és/vagy nincs kisérletezgető kedvük. Mi már régóta nem tudnánk megenni a bolti kenyeret.

Meg a bolti lekvárt sem, mert lekvárt is főzünk a kenyérsütő gépben :)

2018. nov. 26. 19:44

Valahol olvastam, hogy valakinek a valakije azt mondta, hogy sikított, nehogy kenyérsütő gépet vegyen, a kenyérsütő géppel nem lehet jó kenyeret sütni.


Szeretem az ilyen "nagy igazságok" kimondását:

"a kenyérsütő géppel nem lehet jó kenyeret sütni."


Az ilyen kijelentőknek eszükbe sem jut, hogy ő a hülye.

Eszükbe sem jut, hogy "lehet, hogy nem értek hozzá?"


A kenyérsütőgép a legkellemesebb társad lehet a család étkezésében - ha megismered, megszereted.


Nem ismeritek az alap képletet?

Előbb ismerd meg - azután dönts, hogy szereted, vagy nem...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook