Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha elhagyom a kenyeret, ami nagyon hizlal akkor, hogy lakok jól, mitől lesz jóllakott érzetem? Mert a zöldségtől biztos nem, ugye? fórum

Ha elhagyom a kenyeret, ami nagyon hizlal akkor, hogy lakok jól, mitől lesz jóllakott érzetem? Mert a zöldségtől biztos nem, ugye? (beszélgetős fórum)


1 2
2021. júl. 3. 07:50
Vattát nem egészséges enni!
32. katt2 (válaszként erre: 31. - Unom)
2021. ápr. 16. 18:24
Unom! Unlak!
31. unom (válaszként erre: 29. - Katt2)
2021. ápr. 16. 17:35
Igen, tőled olvastam először ezt a szót 😀
2021. ápr. 16. 17:32

Remélem sikerül idemásolnom a linket és nem lesz túl hosszú...


Pont ide illik....


[link]

29. katt2 (válaszként erre: 28. - Unom)
2021. ápr. 16. 15:56
Látom, sikerült a szókincsedet bővítenem! Mondjak még hasonlókat, vagy elég művelt vagy ahhoz, hogy magadtól is kitalálj ilyeneket?
28. unom (válaszként erre: 25. - Katt2)
2021. ápr. 16. 15:54

Egész nap enni nem normális.

Örülök, hogy a saját agyi deformitásaiddal foglalkozol inkább.

27. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Katt2)
2021. ápr. 16. 15:52

Nincs két egyforma ember, nincs két egyforma szervezet.

Én azt mondom, valóban könnyebben emészt a gyomor, ha naponta többször és kisebb adagokban adjuk neki a melót, de ahogy írod is, aki nem kívánja, hogy naponta 5x egyen, annak nem kötelező.

Én pl. reggelizni nem szoktam, mert szinte képtelen lennék enni. Délelőtt megiszok egy fél csésze tejes kávét (3in1!!!), nekem az is elég. Délben ebéd, d.u. egy fél alma, akármi, este 6 körül vacsora és kész. Általában napi 900-1100 kcal körül összesen, és naponta, kétnaponta (számomra intenzív!!) gyaloglás... :DDD

Mindenki a maga módján, a lényeg úgyis a "napi deficit" értékén múlik!!!

26. New(l) (válaszként erre: 25. - Katt2)
2021. ápr. 16. 15:51
Nem olyan ritka ez mint gondolod. Pl. én sem éhezem meg du. 1-2 előtt, akkor sem ha hajnali 5-kor kelek, és még ismerek pár ilyen embert. Aztán lehet mind deformáltak vagyunk. :)
25. katt2 (válaszként erre: 23. - Unom)
2021. ápr. 16. 15:47

Egészségedre. De ugye tudod, hogy ez nem normális? De ha neked ez jön be, hát tedd ezt.


Megnyugtatlak, engem sem érdekelnek a táplálkozási deformitásaid... :)))

24. New(l) (válaszként erre: 17. - Unom)
2021. ápr. 16. 15:47
Én már gyerekként sem értettem minek a tízórai meg uzsonna a főétkezések mellé. A mi családunkban ilyen nem volt, igaz, máshol sem láttam nagyon, csak óvodában, suliban.
23. unom (válaszként erre: 21. - Katt2)
2021. ápr. 16. 15:38

Majd biztos téged kérdezlek ezekről 😁

Próbáltam, folyamatosan éhes voltam.

Most dél és 3 óra között eszek először, utána még kétszer.

A CH-t általában 100g alatt tartom, és jól vagyok.

22. katt2 (válaszként erre: 20. - Channa*)
2021. ápr. 16. 15:30
Ha csak keveset eszel egyszerre és csak háromszor eszel egy nap és nem érzed az éhséget, akkor nem kell 5-ször enni naponta. Csak az emberek nem így működnek. Ha reggeli, akkor jól fel kell tankolni. Mondjuk reegel 8-kor. Biztosan éhes lesz 11-re. Jön az ebéd és miután nagyon éhes, szintén feltankol. Aztán ájuldozik a bágyadtságtól... vacsora ugyanígy. Mozgás semmi. Van aki ezt bírja én nagyon nem.
21. katt2 (válaszként erre: 17. - Unom)
2021. ápr. 16. 15:26
Persze, mert fogalmad sincs a gyomor, a gyomorsav, a vércukor és az inzulin kapcsolatáról és azok hatásáról az éhségérzetre és a szervezeted kapcsolatára.
2021. ápr. 16. 15:22

Na!

Végre többen rájönnek, hogy napi sok kis evés felesleges.

Emlékszem, hogy amikor ezt írtam itt nem is olyan régen, akkor sokan kiakadtak, hogy az hülyeség, amit én mondok;)


Főzeléket simán lehet enni kenyér nélkül, és valóban, pl. egy zborsó főzelék elég laktató, bármivel (tojás, fasírt, stb.)

2021. ápr. 16. 14:51
A kenyeret elhagyni teljesen, szerintem butaság. Vannak olyan táplálkozási irányzatok ahol nem megengedett, de szerencsére van szabad választás. Én magam sütöm a tk. tönkölyös kenyeremet. Újabban zsemléket sütök, így könnyebben betartom a magam alkotta szabályokat. :)
18. 55Judit (válaszként erre: 16. - Katt2)
2021. ápr. 16. 14:48

Miközben a távirányító gombját nyomkodja. Az a sport. :)


Hogy a témánál maradjak: Pl. kenyér nélkül 2 db főtt tojással és egy maroknyi párolt káposztával úgy jól lehet lakni, mint a duda! A káposztában ráadásul kevesebb kalória van mint amennyi az emésztéséhez szükséges, és nagyon finom. Nekem legalábbis. :)

17. unom (válaszként erre: 12. - New(l))
2021. ápr. 16. 14:38
Egyetértek. Nem vagyok kérődző, hogy egész nap egyek 🙂
16. katt2
2021. ápr. 16. 14:31

De, jól lehet lakni. Nekem egy tányér zöldborsó fözelék egy szem csirkecombbal bőven elég. 1-kor megeszem, kenyér nélkül, biztos, hogy 5-ig nem vagyok éhes. Ha edzés nap van, akkor kettőkor eszek, akkor eszek hozzá egy fél szelet kenyeret, 4-kor edzés és 12 tonnát szoktam megmozgatni. De nagyon jó a tökfőzelék, meg a zöldbab is, stb. Kenyér gyanánt reggel 6...8 dkg főtt, füstölt, pácolt tarja mellé egy db kifli.

Csak az emberek többsége a kulináris élvezetekért - nem lehet máshogy mondani- zabál. Sportként meg megnéz valamit a tv-ben...

2021. ápr. 16. 11:10

Egyébként uzsonnaként lehet akár 1 szem főtt tojást, vagy egyetlen kis szelet (sovány) sajtot. De nem többet!!

És ha a gyomor hozzá szokik, hogy a napnak kb. mindig ugyanabban az órájában hozzájut valami kajához, akkor rájön, felesleges további tartalékot gyűjtögetnie... előbb-utóbb elkezdi "elengedni" a felesleget. :))

14. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2021. ápr. 16. 10:51

Bocsi Alessandro!

Az előző bejegyzésemet nem neked írtam, csak a te gondolataidat folytattam. :))

13. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Alessandro)
2021. ápr. 16. 10:50

Én is magam sütöm a kenyeret teljes kiőrlésű lisztből, és így ráadásul sokkal olcsóbb is, mintha az üzletben veszed.

Csak fokozatosan szabad a mennyiséget csökkenteni, hogy a gyomornak legyen ideje összébb húzódni...

Ha sikerül normális időben reggelizned, ebédelni és vacsorázni (=ez utóbbi max. 6-7 óra között), akkor d.e. 10 körül és d.u. 3 körül pár falat gyümölcs elég. Persze nem az energia-bombaként elhíresült banán, vagy a cukortól tömény datolya, és hasonlók. Savanyú alma, szilva, meggy, már amikor van és hasonlók... vagy egy sárgarépa, egyéb zöldségfélék.

12. New(l) (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2021. ápr. 16. 10:47

Ettől a napi 5-szöri evéstől engem is kiver a verejték, akkor is, ha csak kis mennyiségekről van szó. Ráadásul kb. 3 óránként tápolni? A nyulam táplálkozik így, de neki egy ciklus úgy néz ki, hogy evés-pisikaki-alvás, mindez 24 órában.

Szeretnék egy munkahelyet, ami támogatná ezt az életritmust. :)

2021. ápr. 16. 10:18

Én egyáltalán nem eszem kenyeret. Ha igen, azt magam sütöm, mandulalisztből. De azt is csak akkor, ha valami kencét csinálok. Egyáltalán nem hiányzik, sem a kenyér, sem a gabona semmilyen formája.


Annyi étel bőven elég, ami ami egy tenyereden elfér, megszokásból eszünk sokat. Én megőrülnék, ha naponta ötször ennék, szerintem nem is tesz jót, mert a szervezet állandóan az emésztéssel van elfoglalva. 12 és 20 óra közötti időablakban eszem. De nem vitatkozni szeretnék, mindenki egyen azt, amit akar és ahányszor akarja. Én így eszem, és soha nem voltam ennél jobb bőrben ;)

10. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 16. 09:12
Nem egy-egy hatalmas étkezéssel kell a jóllakottságot elérni, hanem inkább többször egyél kevesebbet. Egyél meg egy almát, v. körtét, vagy 10-15 dkg gyümölcsöt a főétkezések között, ha megéhezel. Vagy igyál meg egy friss zöldségekből-gyümölcsökből készített turmixot, ami nem csak tejjel, hanem teával is készülhet. Vagy igyál meg 2 dl finom paradicsomlevet. Persze ez sem megy egyik napról a másikra. Kell néhány hét, hogy hozzászokjon a szervezeted. A kenyeret pedig nem kell elhagyni teljesen, hanem csak csökkenteni kell. Abból is a teljes kiőrlésűt, vagy a rozskenyeret, vagy a pur-pur lisztből készült magvas kenyeret válaszd a fehér kenyér helyett.
9. Channa* (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2021. ápr. 16. 08:24
Így!
2021. ápr. 16. 07:49

Szerintem a jóllakás érzését nem az adja, hogy mit teszel a gyomrodba, hanem a teltsége.

Fordítsd meg az arányokat: egyél 3 tojást egy szelet toast kenyérrel, ne kettőt hatalmas karéjjal.

2021. ápr. 16. 07:41

Én sosem hagyom el a kenyeret, mert vannak ételek, amihez más nem jó.


Csökkentem a mennyiségét, és az is pont elegendő.


Tehát, maradok a fehér kenyérnél, csak pl. nem 2 szeletet eszek, hanem először 1,5 szeletet, majd 1 szeletet.


Ha elhagyod/lecseréled, akkor hiányozni fog...

2021. ápr. 16. 06:47

Jól lehet lakni a zöldséggel is csak sokat kell enni belőle.:)

Jól lakok fél csomag nyers salátával és egy sült csirke felsőcombbal. Öntet nélkül!

2021. ápr. 16. 06:34

[link]


Lehetőleg az alacsony GI % (=Glikémiás Index) sorolt termékeket egyél: 0-55 % között.

Az ezekben levő ch-t a szervezet lassan bontja le, később éhezel meg, tehát kevesebbet is fogsz belőlük enni.


A fenti linkből keresd ki a pékárukat, több féle kenyér és péksütemény is található ebben a kategóriában = az utolsó oszlopot nézd.

Az abonett tökéletes, de bármi jobb, ami nem fehér lisztből készült.

És ahogy írják, fokozatosan csökkenteni a mennyiséget is, ne egyik napról a másikra, mert a szervezet besokall.

4. semleges (válaszként erre: 2. - Pteri)
2021. ápr. 16. 06:26
Valahogy így. Azért néha egy szelet kenyér nem árt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook