Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kenyér, ami nem hizlal - de táplál fórum

A kenyér, ami nem hizlal - de táplál (beszélgetős fórum)


218. VersEmber (válaszként erre: 179. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 26. 19:36

Ezt itt nem tudod.

Túl elvont - nem hiszem, hogy sikerélményed lenne.

217. VersEmber (válaszként erre: 191. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 19:34

Nem jött még le, hogy nem lehet G.-vel beszélgetni?

Nem írtam le érthetően?

Ha válaszolsz egy kérdésére másik 150 van nála a tarsolyban.

A never ending story.

216. VersEmber (válaszként erre: 200. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 19:31

Abban a mennyiségben, amit 2 szelet kenyérrel megeszel, nagyon kevés növényi olaj van.

Emellett sokkal gyorsabb a bélmozgás, ezért "sokkal jobban szereti kezelni" a perisztaltika.

De erről majd írok egy hosszabb hozzászólásban.

215. VersEmber (válaszként erre: 208. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 19:27
Azért nyitottam a No. 2-őt, mert tényleg a kenyérről szeretnék beszélni.
214. 401f36ab4a (válaszként erre: 206. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 26. 12:51
Ez az. És pláne mire föl?! Na de mindegy.
213. 12d083b51b (válaszként erre: 209. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 11:56

Köszi! Aranyos vagy!

Egyébként én is csak abból gondolom, hogy ilyenkor alszik, mert a beírásai éjfél körül időpontban kerülnek ide. De ugye ő az adatlapjára is felrakta a bagoly képét. Vagy sas? Ki tudja! :))

212. 0c4eeadbce (válaszként erre: 210. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 11:51
Köszönöm :) Örülnèk ,ha lètezne ilyen recept. A barátodnak is köszönöm :)
211. d3c8162c76 (válaszként erre: 206. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 26. 11:34

Igen, pontosan! Erre utaltam én is Guruljkának. Nem kell mindíg mindent javítani és korrigálni. Más barátok esetében az életben! De ott jól ismeri egy a két érintett személy.


Ma könnyű hibázni, mert az un. okos telefon is mindent felül ír. Néha a frász jön rám, hogy mi megy át, vagy mit kapok. Nem mindíg van idő korrigálni.

210. d3c8162c76 (válaszként erre: 207. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 26. 11:32

Akkor Neked nagyon kell vigyáznod. Az igazság az, hogy kint annyi féle pékáru van, hogy választani sem tudsz, de itt nehéz ez a kérdés.


Most jut eszembe, hogy egy kis barátom pék, Ő biztos tudna receptet is. Nagyon aranyos, biztos segít. Este rácsörgök, mert Ő szundizik, mivel éjszakás volt. Jó lesz így? Ha nem tud, akkor kap egy házi feladatot, vagy nem kap a beiglimből.


Felvázolom neki a problémádat, talán lesz valami megoldás. Vigyázz Magadra addig is. :)

2018. nov. 26. 11:26

Hópihe!


Neked csodaszép regneved van. A hóesést, karácsonyt azt ünnepet, a legszebb évszakot juttatja eszembe.

Tudom,hogy semmi nem véletlen, még a reg név választása sem. :) Gondoltam közlöm veled.

208. d3c8162c76 (válaszként erre: 203. - 12d083b51b)
2018. nov. 26. 11:23

Már azt sem értem, hogy mi a csudának kellett még egy fórum ebben a témában? Ez miért nem volt jó? Néha csinálnak az emberek olyat, aminek jelentősége a nullával egyenlő. Vannak konfliktusok, de el lehet simítani.


Igen érdekes egy ember, dehát Ő tudja, mikor merre jár, csak válaszoljon szelektálás nélkül udvariasan azokra a kérdésekre amiket felvettnek neki.


Csak egy ötlet a Blaha Lujza térnél van egy Bió Bolt, ahová véletlenül tévedtem, és rengeteg áru van, a bőség óriási. Szerintem ott mindent lehet kapni. Persze láttam már az Ázsia Centerben is bio részt. Ez attól függ kinek mi van elérhető közelben. Biztos vagyok benne, hogy ha kell kapsz segítséget abban, hogy mit hol tudsz beszerezni. Jöttömben - keltem mindíg találkozom ilyen lehetőséggel. Árkádokban is van. Most ugrott be.


Fogalmam sincs, hogy Vers merre jár, azt meg, hogy mikor válaszol, vagy válaszolj e egyáltalán Zolcsin kívül másnak is, azt még én sem tudom. Gondolom a hagulatától is függ. Ezt nem bántásnak szánom, ez a tapasztalat.


Tény, hogy szeretek mindenkivel udvarias lenni, elnéző típus vagyok, azt mondják hatalmas türelmem van, DE azt nem jó megvárni, hogy vulkánt játszak, mert akkor kemény vagyok, mint a beton, és simán zárok vonalakat, mindegy kiről van szó!

2018. nov. 26. 11:10
Èn mostanában glutènmentes recepteket próbálnèk ki, főleg zsemlèt , mert az hamar elfogy. Vagy olyan kenyèrèt, ami vagy 3-4 napig jó. Az a gond, a legtöbb mentes kemyèrliszt hajdinás, amit szintèn nem ehetek, a rizs meg kukorica lisztesek pedig a cukrot nyomják fel,ami nekem labilis ,könnyen felmegy.
2018. nov. 26. 11:02
Mások hibáinak állandó javítgatása egy bizonyos szinten túl mindenki számára minimun szőrszál hasogatásnak, de van akik szemèben kifejezetten rosszindulatnak tűnik. Szerintem ha nem nagyon fontos vagy veszèlyes dologról van szó akkor jobb nem javítgatni mások hibáit, mert lenèzèskènt hat.
205. 0c4eeadbce (válaszként erre: 202. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 10:55
Jót sütött a kenyèrsütő gèp. Persze ki kell tapasztalni mint mindent, több receptet kipróbálni.
204. 401f36ab4a (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2018. nov. 26. 09:26
Már rég megtetted, és nem ez volt az első eset, meg az utolsó sem. De te olyan különleges vagy, tudjuk. 😋
203. 12d083b51b (válaszként erre: 202. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 08:22

Átpakoltam az új fórumba annak a kenyérnek a receptjét, amit itt a 8. pontban írt VersEmber. Ha ő ezt ette naponta és nem hízott, hanem fogyott, akkor esetleg te is megpróbálhatod.

Ott kérdeztem tőle, hogy bizonyos hozzávalókat hol lehet beszerezni, de hát mint tudjuk, ez az Emberke ilyenkor az igazak álmát alussza. Vagy ki tudja napközben merre jár, a válasz egyelőre késik.

Nézd meg, az is lehet, hogy te tudod. :))

2018. nov. 26. 08:11
Kérlek Benneteket! Hogy közös erővel állítsatok össze egy jó és finom, DE NEM HÍZLALÓ kenyeret, ami az epét sem bántja, nem puffaszt stb, ugyanis mindenki tesz hozzá valamit, ami tuti fincsivé teszi, de elvesztettem a fonalat. Nálatok van gyakorlat, nálam egy szemernyi sincs. Tegnap elindultam vásárolni kenyérsütő gépet, mire egy barátnőm visítva felhívott, hogy ne merjem megvenni, mert rossz kenyeret készít. Süssem sütőben. Hát ez nem túlzottan tetszik, mert biztos macerás, időigényes! Nektek mi a tapasztalatotok, javaslatotok, véleményetek. Előre is köszönöm.
2018. nov. 26. 08:05

Guruljka!


Hópihe14 felvetésére is odafigyelnék! Amit sok ember észlel, észrevesz az jogos lehet. Ne vedd támadásnak, mert csupán egy kritika! Ha Te úgy érzed másokkal szemben, hogy "jogod" van megtenni, akkor viszont is igaz, azt is el kell fogadni! Az embernek meg kell tanulni önmagát irányítani, mert a kritika nem mindíg rossz indulatú. Ha érdekel a saját példámból is tudok olyat mondani, amit meg kellett tanulnom, pedig észe sem vettem, hogy másokat megbántok vele. Nálam ez ösztönös reakció volt minden esetben! Nem mondom, hogy ma már nem csinálom, de ritkábban! Igazán akkor tanulsz ezekből, ha valaki veled is azt csinálja, amit Te mással. Hidd el akkor érzékenyen reagálsz rá, de adott esetben tanulsz is belőle. Az a legjobb, ha valaki őszinte segítséggel és barátsággal figyelmeztet, segít Neked legyőzni a negatív vonalat. Hidd el jobb, ha szeretik az embert, mintha mindenki ellenséges. Kérlek ne vedd bántásnak, mert nem annak szántam. Próbáld meg átgondolni azt amit mondtunk. Hópihe egyébként remekül összefogta azt amit én is mondtam. Nem kell mindíg mindenkinek megmondani az "igazat", mert lehet, hogy csak Te látod úgy! Mindíg fontos a hangnem! Legyen szép reggeled és remélem nem sértődtél meg, mert az ember azért él, hogy tanuljon. Ha hibát találsz, akkor bocsánat, de én mindíg sietek és rohanok. Éjjel kevésbé:)

200. d3c8162c76 (válaszként erre: 194. - Guruljka)
2018. nov. 26. 07:49
A magvakkal van fenntartásom. Azt mondják sokan, hogy a magok bizony hízlalnak! Nem tudom ez mennyire igaz? Szerintetek? Én ugyanis hiú csaj vagyok, próbálok vigyázni a súlyomra. Az édességek esetében jellemtelen vagyok sajnos sok esetben, persze letolom magam, de néha hatástalan. Legalább a kenyér ne legyen hízlalós.
199. d3c8162c76 (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2018. nov. 26. 07:45
Guruljka! Már nem is fogod! Reálisan, szeliden és kedvesen írsz. Azért írtam Neked, Nektek, mert nem akartam, hogy végül is rombolás legyen. Én átéltem ezt régebben, és nem esett jól. Vannak jó és okos meglátásaid, hozzá szólásaid, tedd azt nyugodtan, csak a hangnemre, a hangsúlyra vigyázz. Ezt Nekem is meg kellett tanulni, ami nem egyszerű. Az építő jellegű kritika, hasznos lehet, ugyanakkor a kekeckedés egy lavinát indíthat el. Őszintén örülök annak, hogy itt vagy, mert mindenki mindíg tud valamit jót mondani és hozzátenni egy témához, hogy jobb legyen. TE is ezek közé tartozol. Lehet kétséged, lehet kiváncsiság stb. mindent leírhatsz, de a hangsúlyra vigyázz kérlek. Amikor többen jönnek és beszélgetnek, akkor él igazán egy fórum. Mindössze a stílus és a hangnem az, ami fontos. Az agresszív megnyilvánulás egyesek részéről sem vezet sehová. Én így gondolom, és így élem az életemet.
198. 12d083b51b (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2018. nov. 26. 07:17
Márpedig jónéhányszor megtetted, nem ez volt az első eset.
197. 12d083b51b (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2018. nov. 26. 07:16

"Kioktatni nem szoktam senkit," = mondod te, de nem biztos, hogy mindenki így érzi, gondolja


"... de sokan már megszokták tőlem, mások meg elfogadják, hogy úgysem bírom ki, én javítgatom a hibákat...." = és vannak akiket egyre inkább zavar az állandó kötekedésed


"Nem bántó szándékkal, csak szólok miatta.

Van aki megköszöni, van, aki tudomásul veszi, van, aki kiakad." = éppen ezért talán neked sem ártana néha-néha visszafogni magad.

196. 0c4eeadbce (válaszként erre: 188. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 26. 06:33
Meg paradicsompürè is kell bele
195. Amaunet (válaszként erre: 183. - Guruljka)
2018. nov. 26. 00:25
👍
194. Guruljka (válaszként erre: 192. - Birebora)
2018. nov. 26. 00:13
Szerintem a magvas, de kevesebb lisztet tartalmazó kenyér nyilván kevésbé "hizlal", idézőjelben, mert elvileg a mértéken felül megevett dolgok hizlalnak.
193. Guruljka (válaszként erre: 191. - D3c8162c76)
2018. nov. 26. 00:08
Nyilván senki sem tévedhetetlen, de nem szeretnék én lenni az, aki "szétver" egy fórumot.
2018. nov. 25. 23:44
Már a tápláló ám nem hizlaló kenyérről is lehet vitatkozni?:)
191. d3c8162c76 (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2018. nov. 25. 23:38
Gurujka! Miben tévedek? Megköszönöm, ha tájékoztatsz erről. Csak érdekel és őszintén. Nem vagyok tévedhetetlen, és örülök, ha tudom, hogy adott esetben mire kell vigyázni.
190. d3c8162c76 (válaszként erre: 189. - Guruljka)
2018. nov. 25. 23:36

Igen, mindenki, mindenre másként reagálni. Ebben igazad van.


Hidd el, sokszor sok szónak több jelentése is van, és több féleképpen lehet használni.


Nem minden ember viseli egyformán, ha mindenért szólsz. Lehet benned jószándék, de adott esetben félre érthető lehet. Nem bírod ki, hogy ne adj jelzést azért, ami nem tetszik, zavar stb, a másik fél azonban másként értelmezi. Ettől függetlenül lehet, hogy Te jószándékból teszed. Érdekes világ a virtuális világ. Véleményem szerint minden ember, mindent úgy értelmez, ahogy éppen a lelkivilága sugallja, mivel a másik félnek nem látod a reakcióit, a szavait kisérő mozdulatot, arcjátékot stb. Igy a saját ösztöneidre, érzéseidre hagyatkozol. Van akinek a hozzá szólása nagyképűnek, lekezelőnek tűnhet, pedig csak a stílusa olyan.


Vannak emberek, akik simán "kitekerednek" minden kétesnek tűnő helyzetből. Ebben igazat adok Neked.:)


Köszönöm, kedves, őszinte soraidat, érdekes gondolatokat vetettél fel, rámutattál egy másik nézőpontra, arra amit Te érzel és érzékelsz.

189. Guruljka (válaszként erre: 185. - D3c8162c76)
2018. nov. 25. 23:18

Több dologban is tévedsz, de ez már nem az én dolgom.

Nem nyelvtan, csak a szólások története - utána is nézek általában, hátha rosszul tudom:


[link]


Versembert azért nem lehet megsérteni (nem is akartam egyébként), mert kitekeredik belőle, mint valami angolna.

Kioktatni nem szoktam senkit, de sokan már megszokták tőlem, mások meg elfogadják, hogy úgysem bírom ki, én javítgatom a hibákat. Nem bántó szándékkal, csak szólok miatta.

Van aki megköszöni, van, aki tudomásul veszi, van, aki kiakad.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook