Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kenyér, ami nem hizlal - de táplál fórum

A kenyér, ami nem hizlal - de táplál (beszélgetős fórum)


188. 0c4eeadbce (válaszként erre: 187. - 0c4eeadbce)
2018. nov. 25. 22:14
Paprika nem, csak porpaprika
187. 0c4eeadbce (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. nov. 25. 22:08
Pont ma kèszítettem egy nagyon finomat. Gesztenyès zellerkrèmlevest. Kell bele zeller, rèpa, piritott hagyma, piros porpaprika,paprika, zölsèg alaplè, gesztenyèből azt a kèszen kapható zacskós tisztítottat tettem bele.
186. d3c8162c76 (válaszként erre: 184. - Unom)
2018. nov. 25. 13:11

Ne haragudj, ha most nem képzelgek itt össze - vissza, mert enélkül is könnyen elhiszem rólad, hogy mindenkinek beszólsz, ha kell ha nem. Ez a másik véglet. Ehhez nem kell nagy képzelő erő, de köszi!


Miután olvasom az itt közzétetteket, és írok is, már nem lehet kívülállónak tekinteni. Éppen ezért lehet véleményem.


Az intelligenciáról is lehet véleményem, szintén a látottak alapján. Nem emlékszem arra, hogy a Hoxa valamelyik pontja ezt tiltaná, főleg ha az ember kulturáltan teszi.

185. d3c8162c76 (válaszként erre: 183. - Guruljka)
2018. nov. 25. 13:03

Gurujka! Nem kötekedni akartam és nem is támadni, csak elmondtam a véleményemet, a látottak és olvasottak alapján, ahogy Te is. Viszont fogadd el, hogy minden nézőpont más. Kívülállóként a vitátok bizony kötekedésnek tűnt. Jogosan vehette Vers annak, hiszen kifelé ez jött le. Ahogy látom igen lobbanékony teremtés lehetsz, mert azonnal tüzelsz, ami nem biztos, hogy jó!


Ami a biót illeti, hidd el még akkor sem tudod, hogy mit veszel, ha ráírják, hogy bio. Ezt most nagyon megtanultam. Már tudom mi a különbség a bio- ill. a bió-nak mondott között.


No látom nyelvtanból próbáltál ki oktatni, de hidd el mind a kettő helyes, lehúzhatod és ráhúzhatod. Igyekszem figyelni arra, amit írok. Viszont ha nyelvtanból oktatsz - látod ez már kekeckedés, és ezt Te soha nem veszed észre - akkor kérlek legyél vele tisztában. Van amikor ez a helyes, van amikor a másik, attól függően, hogy mit szeretnél tudatni általa. Ennek ellenére köszi a megjegyzést.


Mindenki aki itt ír azt mondja, hogy nincs kisebbségi komplesszusa, de ha megnézed a felszínt, vagy az életben ezeket az embereket, akkor bizony igazolódik. Tudom, mit beszélek! Itt nagy a hang, magabiztos az illető, de amikor kész tények elé állítja az élet, és bizonyítani kell, akkor már bizonytalanság, vagy végül futás van. Könnyen írsz, mert nincs kockázat, de a mondat végi mosolyod az érdekes, látod ezt viszont így együtt lehet igazán elemezni. Tulajdonképpen azt érzékelem, hogy a jeled egyfajta diadal, hogy most "megmondtam neki", azért én sem hagytam szó nélkül, találtam valamit amivel megfoghatom". Ennek ellenére fenntartom, amit mondtam. Aki itt hangos, feltűnősködő, túl magabiztos, az az életben nem az. Láttam olyat, aki félős volt itt, de az életben bizony egész más. Talpra esett, kedves, aranyos, csak világhálón a kommunikáció esetében nem találta a helyét. Egy idő után aztán megoldódott.


Mindenkit meg lehet alázni, bántani, és mindenkinek fájhat egy elhangzott szó, vagy mondat, függetlenül attól, hogy szóváteszi, vagy nem mutatja ki. Miért lenne ez alól kivétel Vers?


Ismétlem, nem bántani akartalak, csak a látottak, ill. olvasottak alapján elmondtam a véleményemet kívülállóként.

184. unom (válaszként erre: 178. - D3c8162c76)
2018. nov. 25. 10:50

Képzeled, az életben is elmondom a véleményemet, akkor is, ha ez valakinek nem teszi.

Az intelligenciáról meg nem kellene nyilatkoznod kívülállóként.

183. Guruljka (válaszként erre: 178. - D3c8162c76)
2018. nov. 25. 03:09

Én csak futólag, mert derék dolog, hogy olvastál, de kicsit félreértelmezed.

Nem bevásárlási tanácsot kértem, csak a "nulla mesterséges anyag" tartalmú diétájával kapcsolatban, amiben leginkább a egészséges magvas kenyere állott, meg csirkehús, szóval merészeltem megkérdezni, bio-csirkét ugyan hol szerzett be; a kenyér összetevőit még meg lehet venni bioboltban, de az élesztő tömeggyártása is bizony tartalmaz mesterséges összetevőket. Erre nem volt hajlandó válaszolni, csak miután kitöltötte rajtam, ami csak eszébe jutott. én végig csak azt szerettem volna, ha vagy elmondja, hol szerzett be bio-élesztőt, vagy simán elismeri, hogy oké, nem minden bio, amit leírt. Ezt a vita végén megtette, meg is köszöntem neki.

VersEmbert nem lehet megalázni, és szerintem aki itt mindenféle jelzőt kapott, az nem ő volt.

A vizes lepedőt nem lehúzzák, hanem ráhúzzák az alanyra.

Kisebbségi érzésem akkor sem lesz, ha ketten kórusban hülyéznek le, köszönöm szépen. :D

182. d3c8162c76 (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. nov. 25. 03:01
Holnaptól indítom. Isteni ötleteket adtál:)
181. d3c8162c76 (válaszként erre: 179. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 25. 02:59
Mégpedig? Hogyan osztályozod a szívet? No ez érdekes?
180. d3c8162c76 (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:58

És én imádom a leveseket! Köszi szépen!


A húst mellőzzünk, mert azt nem csipen különösebben. Minden mást igen. Nem vagyok vega, csak soha életemben nem szerettem a húst. Néha eszem, de különösebb lelkesedés nélkül. Amiket ajánlottál, azokat imádom. Egy főzelékért simán adok pl. egy rántott szeletet.


Nagyon köszönöm a segítséget és az ötletet.

179. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 176. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:54
Kétfajta szív van. Ezt tisztázni kell a laikusoknál.
2018. nov. 25. 02:54

Én most jutottam ide az éjszaka közepén, hogy olvasgassak, nézelődjek, írjak és válaszoljak. Sajnos mindenhol, mindíg ugyanaz történik, bármilyen jót is akar valaki tenni. Mindíg van, aki kötekedik, kekeckedik és igyekszik tönkretenni azt ami egyébként tiszta világos, és egyszerű! Döbbentem láttam, hogy ezt a fórumot sem kímélték.


Hogy lehet az, hogy egy egyszerű, jóindulatú étkezési segítségből, - mint pl. a kenyér kérdés - egyik pillanatról a másikra lehet olyan vitát kreálni, ami már érinti a személyes sértegetés színtjét is, csupán azért, mert valaki kekeckedik, a másik meg segíti. Nagyon ismerős játék ez még nekem is.


Vers-ről felesleges lehúzni a vizeslepedőt, mert az amiről beszéltek, már régen arról szól, hogy Őt milyen formában és hogyan lehet megalázni, a magatokban hordozott sérelmek, vagy kisebbségi érzések ellensúlyozására. Amikor valaki támad, az okosnak tűnik, ha valaki csatlakozik, akkor übereli, mert egységben az erő! De minek? Mi szükség van arra, hogy minden normálisabb fórum, vagy úgy végződjön, hogy a negatív vonalak összefogva rombolnak, majd dolguk végeztével távoznak, és elhal a fórum, vagy ha jönnek, beszélgetnek, akkor vitába torkollik, nehogy valami jó legyen. Ez most sem tetszik és régen sem.


Világosan értettem, hogy Vers mit mond, mit ír, és mit javasol, rendkívül segítő szándékkal, aminek személy szerint őszintén örültem. Miért kellett kekeckedni? Ugye Gurujka nem akarod azt mondani, hogy nem jársz vásárolni és nem tudod, hogy mit, hol lehet beszerezni, és milyen minőségben? Ennek ismertetését ugye nem Verstől várod? Ő az ország egyik végében lakik, Te a másikban, biztos tudod, hogy mit és hol kell beszerezni, megvenni. Nekem ez pl. egy pinduri gondot sem okozott. Mi van ha éppen kint vagyok és ott szerzem be az anyagokat, akkor Vers-től kérdezem, hogy Ő hol vásárol és milyen formában? Annyira vagyok önálló, hogy ezt magamtól is megoldjam, hiszen a lényeget értettem, a segítség meg volt, a többi szükségtelen. Az útmutatás volt a lényeg.


A fórum remek és tanulságos, próbáljátok meg tisztelni azt aki létrehozta, és mellőzni az örökös szükségtelen kekeckedést, mert amit olvastam, az tényleg az volt!


Amennyiben a vélemény nyílvánításom valakinek nem tetszett, nyugodtan tegyen szóvá, állok elébe, de tanuljatok meg viselkedni, akkor is ha ez egy virtuális világ, mert noha anonym, az inteligencia itt sem hátrány. Az életben biztos, hogy mernétek ezt eljátszani! Fogadjunk, hogy nem! Főleg nem szemtől szemben, mert ahhoz már több kell! Az itteni hangemberek az életben általában nyuszik, ez tapasztalatból tudom.


Nem sértegetni akartam, csak elmondani a véleményemet, az olvasottak alapján.

177. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 175. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:54

Erre most mit mondjak??


Az örök klasszikust??


"Aki hülye..."

176. VersEmber (válaszként erre: 175. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:53

Mielőtt megkérdezné bárki: miért, a szív az nem a test része?

De igen, de az energia rendszere az teljesen más dimenzióban mozog.

175. VersEmber (válaszként erre: 174. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 25. 02:52
A világ az szelektál - csak sajnos nem a szív, hanem a test szintjén. :(((
174. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 173. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:48

Az biztos!


Csak a zöldség árát felviszik, míg a chips meg az energiaital egyre olcsóbb lesz.


Hadd hulljon a férgese!! :((

173. VersEmber (válaszként erre: 171. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:46

Ja, még egy király szuper egészséges kaja így télvíz idején:

A ZÖLDSÉG KRÉMLEVESEK.

Ebből a kenyérből kis kockákat vágsz, olíva olajon megfuttatod, és bármilyen zöldség krémlevesbe beleteszed.

Laktató, ízletes, rostos, stb. :)

172. VersEmber (válaszként erre: 168. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 25. 02:42

Nem is neked írtam.

Szívesen. :)))))

171. VersEmber (válaszként erre: 157. - D3c8162c76)
2018. nov. 25. 02:40

A kenyér akkor nem hizlal, ha a helyén tudod kezelni.

1) Legyen az a legfrankóbb kenyér - pl. az itteni

2) Lassan egyél! Nyugodtan. Tudd, hogy amit éppen elfogyasztasz, az lesz a tested építő anyaga ettől 6-8-12-24 óráig, attól függően, hogy mit ettél.

3) Mind a fehérje, mind a zöldségek lassítják a glükóz felszívódást, azaz a bevitt anyagból így a legkisebb a zsír tartalék képzése.

4) Talán a legfontosabb: erre a kenyérre, mint csemegére tekints!

Kóstold meg üresen, magában.

Élvezd a nap érlelte magok kellemes ízét.

ÍZÉT. Mert ennek a kenyérnek van egy olyan íze, ami magában is élvezhető.

(Én mikor fogyóztam ezzel, és volt, amikor nassolni lett kedvem, akkor ezt nassoltam el.)

De itt majd dumálhatunk erről még az év végéig.

170. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 160. - D3c8162c76)
2018. nov. 25. 02:31
Ilyen például egy normális hozzászólás ehhez a témához. Pedig régóta ismerlek, leharcoltunk már ezt-azt...
2018. nov. 25. 02:29
Kezd alakulni a téma.
168. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 167. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:28
Ha nem haragszol, ez eddig is oké volt. Köszi. :)
167. VersEmber (válaszként erre: 154. - D7ba7bf7ff)
2018. nov. 25. 02:24

Hát ezzel arra kértél, hogy egy több száz oldalas disszertációt ide tegyek, de magamat meghazudtoló módon pár tucat mondatban leírom.

------

Vannak TÉNYEK és vannak VÉLEMÉNYEK.

Eddig tiszta sor.

Hol kezdődik a gubanc?

Amikor a tények és a vélemények eltérnek.

Miért?

Mert a tények azok adott szituációk, a vélemények pedig szubjektív látása a tényeknek.

A szubjektív látás pedig soha nem haladhatja meg a lélek fejlettségi fokát!

Ez a kulcs!!!!!!!!

A szellem/lélek fogalmát azért használhatjuk szinonimaként, mert úgysem tudják elkülöníteni, akik nem érzik, hogy ők már hol vannak.


Itt van a lélek lépcső.


És mielőtt félreértené valaki: EZ NEM ELŐÍTÉLET!

Ez nem azt jelenti, hogy valaki több, vagy kevesebb a másiknál.

Ez azt jelenti, hogy bizonyos ismeret anyagot be tud fogadni, vagy nem.

A mindennapjaitok velejárója ez.

A generációs ütközések velejárója ez. Stb....


Mi ennek az üzenete?

Az, hogy EMBER EMBERNEK SOHA NE LEGYEN FARKASA!

Ha ezt egyszer megérti az emberiség, akkor minden sínen lesz.

Akkor...

166. Guruljka (válaszként erre: 164. - Unom)
2018. nov. 25. 02:23

Nem kedvelem. (Igaz, a bolti kockakenyérnek az állaga is más kicsit.)

Ha végképp nincs más, kockából még a barna, amit esetleg megveszek.

Melegszendvicset nem nagyon szoktam enni, pirítóst még esetleg inkább.

165. d3c8162c76 (válaszként erre: 37. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:22

Van aki teremt, és van aki rombol.

Csak nem tudja. Mindenki utólag tudja meg, hogy amit tett az épített-e, vagy rombol.

Más kérdés, hogy mi volt az indíttatás, és mi lett volna a várt eredmény?

Kérdés: mit tapasztalt az egyén, és mit láttak mások.

164. unom (válaszként erre: 162. - Guruljka)
2018. nov. 25. 02:19
Soha nem eszel kockakenyeret? Pirítósnak,melegszendvicsnek?
163. d3c8162c76 (válaszként erre: 33. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:15
Azzal ne foglalkozz, remek ez a fórum, és úgy kanyarodik benne a téma, ahogy irányítjuk. Minden mindennel összefügg, pl. a kenyér az élettel, ahogy Te is mondod.
162. Guruljka (válaszként erre: 158. - Unom)
2018. nov. 25. 02:14
Értem, és eddig is értettem, de akkor kár a jól megtervezett sütési funkcióért.
161. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 150. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:13

Ja, asszem beugrott.


Ha jól sejtem a tükröződésekről beszélsz...

160. d3c8162c76 (válaszként erre: 18. - Lávli)
2018. nov. 25. 02:12

Biztos nagyon finom a tiéd is, a foghagymás pl. izgalmas lehet. Remek ötleteket kaptam.


Holnap veszek egy kenyérsütő gépet, az még nincs, de Ti most meggyőztetek, hogy hasznos és remek. Egyébként sem szeretek semmivel sokat bajlódni, azért vannak a gépi segítségek. Neked is köszönöm az ötleteket. Ti nagyon tudtok kenyeret sütni. Minden elismerésem.

159. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 151. - VersEmber)
2018. nov. 25. 02:12

Rekonstruálom.


Pozitív, azaz jóságos, eredeti.

Psziché, azaz lélek.

Erő, mint energia, töltet.


Pozitív psziché ereje.


Amikor a "psziché" átveszi a "Pneuma" rezgését, akkor a lélek, Szellemmel töltődik. Mivel a "Pneuma" maga az erő, az eredetiség és a jóság, ebből következően a "psziché" csak ebben tud hinni igazán.


Voltaképpen ugyanazt mondtam el, csak másképp.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook