Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kaukázusi kristálygomba tényleg gyógyító hatású? fórum

A kaukázusi kristálygomba tényleg gyógyító hatású? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
61. vixi53
2011. ápr. 20. 08:03
Egy hónapja iszom a gombalét. amit eddig biztosan állítok: megszűnt a reggeli kellemetlen szájszag ( mindenkinek bomlik a nyála éjjel) Ezt minden családtagom elmondhatja,mert hogy mindannyian isszuk. A székrekedésemre nem hatott. Valahogy fittebb az ember, mert nem tudok annyit aludni, mint régebben .
60. batty007 (válaszként erre: 58. - Unicumtomi)
2011. ápr. 6. 20:05
kabbe!!! te mit keresel itt fent ezen az oldalon? ;)
59. Assiralc (válaszként erre: 49. - Tibbs)
2011. ápr. 6. 09:18

Bocsi hogy belekotyogok, de mindenben igazad van!! ( Én is túlléptem az 5.X-et:-)))


cukros vagyok, parkinson kóros vagyok, magas vérnyomás stb stb. December óta iszom most már napi

két literrel, nyami nyami imádom. nem voltam beteg, még szinte nem is köhögtem a családomon 3x ment végi a téli nyavaja. azelőtt jövet menet magas lázzal vészeltem át a telet.A cukrom annyi amennyi szokott a gyógyszerek mellett, és kevesebbet használom a vérnyomás csökkentő spicnit a nyelv alá( remélem el hagyhatom :-)))

Nem hagyok ki egy napot sem, szépen szaporodnak és boldogan adom az ismerősöknek, akik félelem nélkül elfogadják.

58. Unicumtomi (válaszként erre: 57. - Batty007)
2011. ápr. 5. 23:33

Hozd! :)


Söréd - Csákvár környékéről várok mindenkit, akit pálinka érdekel..

2011. ápr. 5. 15:12
Székesfehérvár - Mór környékéről várok mindenkit akit kristálygomba érdekel ;)
56. Gine (válaszként erre: 55. - Gee Papa)
2011. márc. 31. 12:18

Szia!

Az ilyen gombákat ingyen osztogatják,pontosan azért,mert úgy nő,mint a gomba!:)

55. Gee Papa (válaszként erre: 54. - Katalin48)
2011. márc. 31. 10:35

Szia!


Nekem van Pesten eladó kristálygombám nagyobb mennyiségben is, ha érdekel, kérlek keress meg a gergely.szorad@gmail.com levélcímen.

2011. márc. 30. 17:05
Sziasztok! Irországban élek, ápriilis 6.-ától 29.-ig leszek Magyarországon és szeretnék szerezni kaukázusi kristálygombát.Aki tud segiteni, irjon, elmegyek érte Pest megyében akárhová.Előre is köszönöm, Katalin48
53. Erika333 (válaszként erre: 52. - Skyfurygirl)
2011. márc. 23. 22:20

Ez a gomba valódi hatása! Immunerősítő! Én sem voltam különösebben beteg, illetve csak nagyon enyhe lefolyású megfázásom volt!

Erika

2011. márc. 20. 21:26

SZiasztok!

Én pont egy éve iszom, kisebb-nagyobb megszakításokkal. Amikor jólesik egy litert is megiszok belőle, de van hogy hetekig nem iszom.

A lényeg: egy éve nem volt semmi bajom, se nátha, se torokfájás! pedig ezt megelőzően minden ősszel és télen megfáztam.

Lehet h placebo, de nekem bejött!

2011. febr. 28. 22:14

Én annyit azért elmondhatok a kristálygomba hatásáról,hogy most már 5 hónapja fogyasztom a 2 és fél éves kislányommal és azóta még csak náthásak sem voltunk!

Aki meg a gyógyszerekben bízik az csak szedje őket attól lesz még csak betegebb,ha nem mindjárt akkor később.

2011. febr. 28. 22:04

Üdvözlök Mindenkit!

Lenne egy kérdésem.Cukor betegek is fogyaszthatják a kristálygomba levét.Mert az elkészítéséhez úgy tudom,hogy kell cukor is?

49. Tibbs
2011. febr. 24. 22:30

Tisztelt Audio !


Bárhol olvastam a kristálygombáról, a Te írásodon kívül csak jóval találkoztam ( méregtelenítés, egészség és gyógyulás,) a hosszabb életet megkérdőjelezem Én is.

Lehet, hogy a placebo hatás is döntő de egy ilyennek ennyi embernél nagyon kicsi a valószínűsége.

Én kb. 2 hónapja iszom ( egyik nap 1 pohár, másik nap fél vagy 1 liter ) rendszertelenül, ahogy kívánom. Csak jót mondhatok minden téren.

Olvasván a hozzászólásodat valószínű, de csaknem biztos, hogy a cikkek melyeket olvastál, mind olyanok írták és arról szólnak, hogy megőrizzék az orvosok, gyógyszerészek kenyerét. Egyikőjüknek sem tesz jót ha nem járnak vagy jóval kevesebben, hozzájuk. Gondolj csak bele micsoda veszteség nekik ha a kristálygomba fogyasztók tábora olyan mértéket ölt, hogy hozzájuk csak a látogatók negyede, fele fog járni.

Minden követ megmozgatnak munkájuk és anyagi biztonságuk érdekében. Elítélem Őket mert mindkét tábor a nyomorúság vámszedője. ( tisztelet a kivételnek )


Nagyon kíváncsi lennék mi a véleményed erről.

Tisztelettel: Tibi

Azért írtam tegező stílusban mert már elhagytam az ötödik x-et, ha mégis sértőnek tartod, elnézésedet kérem.

2011. febr. 18. 13:19

Írnék néhány szót a kristálygombáról. Minap kaptunk egy üveggel és egy írást használatáról és gyógyhatásairól. Mielőtt még elkezdtem volna inni, gondoltam utána érdeklődök. Magyar orvosok akiket kérdeztem (neten v. személyesen) semmit nem tudnak róla.Könyvtárban szakirodalomban ugyancsak nem találtam semmit. Maradt a net. Magyar oldalakon csak terjesztéséről írnak, érdemit semmit. Kénytelen voltam angol, német oldalak után nézni. Amire jutottam a következő Japán kristálygomba felfedezője Masaru Emoto. Orvosi tanulmányok szerint pozitív hatása nincs. Általános vélemény szerint placeboként használható. Vagyis igazi hatása nincs, de ha hiszel benne, működik. Főbb összetevői a következők

Lactobacillus, Streptococcus,Pediococcus, Leuconostoc bacteria, Saccharomyces, Candida, Kloeckera.

Nos ha magyar oldalakon rákeresel többségéről lehet találni adatokat. Saccharomyces közönséges élesztő, amit sörfőzésnél is használnak.Leuconostoc megtalálható a bélrendszerünkben is.

Streptococcus különösen fertőtő baktérium. A Candida-t szerintem nem kell bemutatnom. Ismertek a betegségek és problémák amiket okoz. Megtalálható a bélrendszerünkben is, probléma akkor van ha túl sok lesz belőle, ezért is nem innék meg naponta fél litert belőle. Bevitele nem ajánlott immunrendszer betegségek esetén, sok antibiotikum szedése, cukorbetegség, bélpanaszok, stressz és lisztérzékenység esetén. Azok az alkotók amiket nem emeltem ki közönséges erjesztő baktériumok. Mindenesetre nem innék meg egy erjesztő löttyöt ilyen nagy mennyiségben. Fémmel egyébként azért nem érintkezhet, mert néhány erjesztő vegyülete etanolt állít elő, ami alkohol, különösen az ólomra van maró hatással. Cukorbetegek egyébként se fogyasszák, mivel a terjesztő baktériumok többsége sok glükózt termel.


Ha valaki nem hisz nekem, nekem mindegy, mint írtam legalább placebo hatása lehet. Egyre viszont felhívnám a figyelmet, ha penész baktérium kerül a gombák közé fogyasztása súlyosa egészség károsító lehet.

Mivel sehol nem találtam magyar leírását a dolognak gondoltam elkezdem. Angliában és Németországban már lecsengett dolog, úgy tűnik ez egy újabb természetgyógyászati divat, ami máshol már lecsengett. Dehogy a vicc is tartja Ha 2012-ben itt a világvége, és nem akarsz meghalni, gyere Magyarországra, itt úgyis 50 évvel le vagyunk maradva. Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy a kaukázusi kristálygomba is ez, mivel csak magyar oldalakon találtam ilyet, gondolom, új nevet adtak a réginek.

2010. dec. 28. 19:57
Tiszaújváros, Polgár környékéről szívesen adnék kristálygombát.
2010. dec. 2. 13:21
Ha valakinek szüksége van kristálygombára, Budapesten és Esztergomban megtalál.
2010. nov. 18. 11:45
Nálam is igen csak elszaporodtak a gombák, van bőven. . . Ha valakinek szüksége lenne rá, szívesen adok. . . Természetesen ingyen. . . (ha lehet Debrecenből vagy környékéről jelentkezzetek, mert postán nyűgös a dolog :))
44. judyt640 (válaszként erre: 42. - 1981bebe)
2010. okt. 14. 07:24
Nem ugyanaz a kefirgombára tej kell,az ize mint a kau kefir.A kristálygombába aszalt gyümi,v mazsola viz citro,az ize mint a kicsit erjedt limonádé.
43. 2f8d4f38f0 (válaszként erre: 42. - 1981bebe)
2010. okt. 14. 01:59
igen,amikor leszu"ro"d,e's a benne le'vo" fe'l citromot belecsavarod,az i'ze kefires lesz.
2010. okt. 13. 20:26

sziasztok!

Én még csak ma kaptam kristálygombát és azt szeretném kérdezni hogy ugyan az mint a kefirgomba

41. boby11
2010. szept. 16. 20:46
Nekem éppen szükségem lenne egy adag japánkristályra ha valaki tudna postán küldeni azt nagyon megköszönném email címem: mucgas@gmail.com írj és megadom a címem
2010. szept. 14. 18:04
Az előbb elfelejtettem jelezni, hogy privit írj, mert ide nem biztos, hogy minden nap bekukkantok.
2010. szept. 14. 18:01

sziasztok.

Szívesen adok kristálygombát Kaposvár vagy környékén élők részére.

38. Rmagi
2010. szept. 7. 18:51

Sziasztok!

Van felesleges kristálygombám, szívesen adok, Budapest.

2010. szept. 1. 19:04

Sziasztok!

Van felesleges kristálygombám, szívesen adok, Tolna megye, Szekszárd környéke.

2010. aug. 19. 22:37

Halihó!


Sopron környékén én is szívesen adok kristálygombát! :)

35. hajdudu (válaszként erre: 30. - Judyt640)
2010. júl. 20. 20:34

Szia .A kefií dombát én nem iszom de a fiam meg a férjem igen.Most lefagyasztottam én is egy adagot pici vízzel ,remélem jól csináltam?A kristálygombát hogy lehet sokáig tárolni?Azt is lehet fagyasztani,?

Azt írtad és olvastam én is hogy be lehet kenni magunkat vele,csak kicsit értetlen vagyok hogy mivel is?az elkészített löttyel?amit iszom majd?Vagy bekenésre másként kell csinálni?Lehet hogy ez most buta kérdés de én nem tudom.Mondjuk én inni akarom de érdekel ez a bekenős dolog is.üdv.Valcsi

2010. júl. 20. 20:28

Sziasztok szép estét.

Először is megköszönöm heikbaranynak a gombát.Nagyon

köszönöm neki.

Fügét tettem bele mazsola helyett,kíváncsi vagyok milyen lessz és a hatására meg pláne.

33. judyt640 (válaszként erre: 32. - Hajdudu)
2010. júl. 15. 15:59
Szia ittam aztis tavaly nyáron de ilyen melegben gyorsan posadt erjedt ize lett.Ottse éreztem semmi hatást.
32. hajdudu (válaszként erre: 29. - Judyt640)
2010. júl. 15. 14:50

Nekem a japán kristálygomba ami érdekel a


( szklerózis multiplex)miatt.Azt írja róla hogy ennek az ivása gyógyítólag hat erre az állapotra.Érdekelne mik erről a tapasztalatok.Aki issza mire?és van-e eredménye:?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook