Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A kaukázusi kristálygomba tényleg gyógyító hatású? fórum

A kaukázusi kristálygomba tényleg gyógyító hatású? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
31. hajdudu (válaszként erre: 30. - Judyt640)
2010. júl. 15. 14:42

Köszi a kefír gombára a választ.Csinálom a kefírt, a családban a fiam és a férjemnek izlik.Nem gyógyhatásért csak úgy.Nekem kristálygombára lenne szükségem a gyógyító hatása miatt.Már kaptam is egy felajánlást remélem összejön.Annyi féle gomba van és azért voltam bizonytalan hogy mit is kaptam,de megnéztem a képet a neten és rájöttem hogy kefírgombát kaptam.

üdv,mindenkinek pihentető délutánt kívánok.

2010. júl. 14. 15:55
Ez kefir gomba,tejet öntesz rá attol függ mennyi ideig hagyod rajta a tejet lehet savanyubb,vagy folyékonyabb,lajtosabb az ize.Én ittam vagy 6 hó nagyon izlett de változást nem tapasztaltam sem az emésztésben sem a székletben.Üsd be a keresöbe a nevét .Én az express.hu rendeltem most levan fagyasztva majd összel elöveszem és iszom megint.Szivesen válaszolok ha még érd. valami.
29. judyt640 (válaszként erre: 28. - Hajdudu)
2010. júl. 14. 15:48
Szia irj végülis mi érdekel a kau gombával kapcsolatban?
28. hajdudu (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2010. júl. 14. 08:07
Szia a kaukázusi az nem kefír gomba???????olyat most kaptam egy kis adagot de azt mondták csak tejbe használjam.
27. hajdudu (válaszként erre: 21. - Heikbarany)
2010. júl. 14. 08:03
Privit is írtam arra sem válaszoltál.Igaz lehet hogy ebben a melegben senki nincs gépközelbe.Vagy nyaralsz ,továbi szép hetet.
2010. júl. 14. 08:01

Sziasztok.Látom csak mindenki igérget de egy válasz sem érkezik a kérdésemre.

Azért köszönöm ha egyáltalán valaki elolvasta még akkor is ha eredménytelen volt a kérésem.

Mindenkinek szebb napot.

25. hajdudu (válaszként erre: 21. - Heikbarany)
2010. júl. 10. 21:25
Hová???????????jó lenne csak most fedeztem fel hogy többen is jeleztétek hogy van.
2010. júl. 10. 21:23
Megint én szeretnék még kérdezni ki tudja hogy hol lehet Kombucha gombát kapni.Tudom ez is jól szaporodik és egymásnak ajándékozzák azok akiknek van de kinek van,és ha nincs hol lehet hivatalosan venni?köszönöm a választ előre is.
2010. júl. 10. 20:52
Sziasztok,mindenkinek szép estét.Most találtam erre az oldalra mivel a keresőbe tettem a kristálygombát..Szeretnék kapni valakitől japán kristálygombát.Azt olvastam hogy segít a .szklerózis multiplex -es betegeken.Sajna ezért lenne rá szükségem még az elején van a betegség hátha megállítja,?Köszönöm előre is pest körzetében lakom .
2010. jún. 30. 12:57
Nálam is igen csak elszaporodtak a gombák, van bőven...Ha valakinek szüksége lenne rá, szívesen adok...Természetesen ingyen...(ha lehet Debrecenből vagy környékéről jelentkezzetek, mert postán nyűgös a dolog :))
2010. jún. 19. 11:45

Sziasztok!én nagyon szívesen adok ingyen kristálygombát.Egy feltételem van:gyere el érte.

Várom leveleiteket.

20. Jashmine (válaszként erre: 18. - Csubida)
2010. jún. 16. 12:31
szia.engem érdekelne ez a gomba,tudnád postázni? mennyit kérsz érte? üdv.Jashmine
19. Kinili
2010. jún. 14. 12:56
Sziasztok! Van felesleges kristálygombám, Dél-Pesten, Gyálon, vagy környékén átvehető. Írj privit!
2010. máj. 27. 12:41
Sziasztok!Nekem is van felesleges kristálygombám.Én Hajdú-Bihari vagyok.Ha valakinek kell szóljon és a többit megbeszéljük priviben.Szép napot mindenkinek.
2010. febr. 15. 23:10
Ha valakinek kell, van fölösleges kristálygombám!A részleteket priviben!
16. Humor Helga (válaszként erre: 14. - Judyt640)
2010. febr. 2. 20:16
de a kefirgomba az nem ugyanaz mint a kristály...nem?
2009. dec. 14. 06:07
Én a kaukázusi Kristálygombát iszom.Ennek az a tulajdonsága, hogy önmagát szaporítja.Egy kis mustáros üvegnyit kaptam ami akkor 2 literhez volt elegendő.Most már annyi van, hogy 4 literhez is lassan már sok.Az a baj vele,hogy postán nem tudom mennyire macerás feladni,mert fémhet nem érhet, tehát csak üvegben vagy műanyagban tárolható.Kérdés a postán mennyire gyorsak,mert még üvegben sem sokáig tud elállni.Nekem is van már feleslegem,mert ketten a férjemmel isszuk, de nagyon szaporodik.Mi Hódmezővásárhelyen lakunk, Csongrád megye.Akinek szüksége van rá, és erre jár szívesen adok ingyen is.Postán feladva 1400ft megérdeklődtem.
2009. dec. 10. 17:05
Én 1 hónapja iszom a kau kefirgomba italt .Hatásról még nemtudok beszámolni de nagyon finom idö kell a látványos javuláshoz.Napi 1 litert is megtudok inni.
13. zsanky
2009. dec. 10. 17:02

Sziasztok!

Egy közeli ismerősömet panaszai alapján sokáig félrekezelték, de mint kiderült vastagbélrákja van. Már az orvosok lemondtak róla, szerintetek ez segíthetne még rajta? És hol lehet beszerezni? Ára?

2009. dec. 10. 16:44
Én egy hete kezdtem el inni a kaukázusi Kristálygomba levét, és a gyomorfájdalmamat mint ha elfújták volna.Gyomor fekélyem van, és rettenetesen szokott égni a gyomrom.Kitűnő hatású,mindenkinek csak ajánlani tudom
11. Jázminka (válaszként erre: 10. - 2bc7365ec9)
2008. dec. 14. 21:25

Engem érdekelne!

Viszont elég messze lakunk egymástól...

Priviben meg tudod írni milyen úton-módon-áron tudok hozzájutni?

Köszi!

2008. dec. 14. 21:02
Kristálygomba is van!
2008. nov. 25. 13:45
Győrben van felesleges kefírgomba. Akit érdekel, írjon!
2008. nov. 18. 17:45
Én kaukázusi kefírt (tejalapú) és japán kristálygombás "limonádét" is fogyasztok. Mindekettőt nagyon szeretem, csak pozitívumot tudok mondani róluk. A kristálygombás lötyire könnyen rá lehet kattani, gyakran túllépem az ajánlott mennyiséget, ha nem figyelek.
2008. nov. 18. 17:41

Azt hiszem van egy kis félreértés a megnevezést illetően, ami nem csoda, hiszen nagyon sok helyen keverik a gombákat.

Szóval van két tejalapú, kaukázusi ill. tibeti

van egy vízalapú, aminek a neve a japán kristálygomba.

Kaukázusi kristálygomba nincs, attól függetlenül, hogy ihatják ott is.

Aki fényképeket is szeretne a beazonosításhoz, annak ajánlom ezt az oldalt:

[link]

6. lufi (válaszként erre: 4. - 8565183eb5)
2008. júl. 7. 18:11
Anyósom is issza már egy ideje. Neki is helyre rakta a belsőjét és csudi fitt azóta.
5. tóthkatalin (válaszként erre: 4. - 8565183eb5)
2008. júl. 7. 15:15
hol szereztél kefírgombát?az tej alapú vagy víz alapú?
2008. márc. 25. 12:29
Nekem tibeti kefírgombám van. Több mint egy hónapja iszom és nem fáj a hasam olyan sűrün mint előtte. Szerintem minden ilyen gomba jó hatással van a szervezetre.
2008. márc. 25. 12:27
Ez a forrás: [link]
2008. márc. 25. 12:26

Kaukázus lakói ismerik a kristálygomba gyógyító hatását, a gyerekek is isszák mint a vizet és sokan a 110 éves kort is elérik. Ez a világ egyetlen helye, ahol az emberek egészségesen ilyen magas kort érnek el.


Professzor Menkiw szerint (aki egész életében a kristálygomba hatását vizsgálta) a Kaukázusban ismeretlen a tuberkolózis, a rák, a gyomorbántalmak, stb. Németországban Dr. Drasek már a II. világháború előtt megállapította ezt a különös hatást. Kristálygombával gyógyította a légzőszervek hurutos megbetegedéseit, gyomorgörcsöket, krónikus bélgyulladásokat, májgyulladást, epebetegségeket, hólyagproblémákat és segített a nehéz betegségek utáni lábadozások idején is. A beteg-gyógyításban a kristálygomba mint anyatejpótlék, terhességi ekcéma ellen is szolgált, valamint krónikus altesti női betegségeknél.



Felhasználási lehetőségek: Idegbetegségek, belső daganatok, izületi gyulladás, szívinfarktus, epe-, máj-, vese, fertőző májgyulladás, gyomor- és bélbetegségek, hasmenés, szorulás, vérkép problémák, kiütések, ekcémák, stb.


Adagolás:


Idegekre, gyomorfekélyre, asztma, bronchitis, vérszegénység, vérkép problémák, sclerózis multiplex, vérnyomás és testsúly normalizálás: napi 1 liter (2-3 hónap múlva gyógyul);


Súlyos esetben : napi 2 liter;


Kiütések, ekcémák: naponta 0.5 liter, külsőleg bedörzsölni, hagyni megszáradni, ha kézről, arcról van szó, reggel lemosni. 2-4 hét alatt a makacs kiütések is eltűnnek;


Vese-, hólyag-, epebetegségek: naponta 1 liter. 2-6 hónap alatt gyógyul.



A LEGFONTOSABB!!! : A KRISTÁLYGOMBA MEGAKADÁLYOZZA A TÁPLÁLÉK ROTHADÁSÁT A BELEKBEN, EZÁLTAL GYÓGYÍT ÉS ÉLETHOSSZABBÍTÓ HATÁSA VAN. A KRISTÁLYGOMBÁT NAPONTA KELL INNI, NEM ZAVARJA AZ EMÉSZTÉST, MERT GYORSAN FELSZÍVÓDVA A VÉRBE JUT. KOMOLY, HOSSZANTARTÓ BETEGSÉGEKNÉL BŐSÉGESEN SZÜKSÉGES KRISTÁLYGOMBÁT INNI REGGEL, DÉLBEN, ESTE FÉL-FÉL LITERT.



Elkészítés: FIGYELEM!!! A gomba fémmel nem érintkezhet!!!


széles szájú (nem fém) lezárható edényt, vagy üveget használjunk. 6 evőkanálnyi (műanyag kanál) kristálygombát szitába téve, meleg (nem forró) vízzel lemossuk, 10-15 dkg cukrot (javasolt a 15dkg) 1 db száraz fügét, vagy 6-8 szem mazsolát és fél, jól megmosott citromot teszünk bele. 2 liter hideg vízzel felengedjük, jól felkeverjük, szobahőmérsékleten 2-3 napig érleljük és minden nap újra megkeverjük (javasolt naponta 2-szer keverni). Érlelés után leszűrjük, üvegbe töltjük és a citrom levét belecsavarjuk.


Ügyeljünk arra, hogy a gomba fémmel ne érintkezzen semmilyen körülmények között!!! Javasolt az üveg illetve tárolóedény folpack-al, celofánnal történő lezárása.


A kristálygombát langyos folyóvíz alatt szűrőben alaposan kimossuk és a fentiekben megadott módon újra felhasználjuk. A gomba gyorsan szaporodik, nehéz hozzájutni, ezért a szemétbe dobás helyett a felesleget jobb tovább adni. A belőle készült ital a hűtőben néhány napig eláll.


Fogyasztása hűtve ajánlott. Előfordulhat, hogy elkészítés során kissé pezsgős lesz az ital. Ez teljesen természetes.


A kész italnak a bodzaüdítőre hasonlító íze lesz.


Tapasztalatok (amióta fogyasztom 2004.szeptember):

- jobb közérzet;

- rendeződött emésztés;

- több energia;

- ellenállóbb immunrendszer;

- jobb alvás.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook