Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A Kaáli intézet fórum

A Kaáli intézet (beszélgetős fórum)


5005. Bibe80 (válaszként erre: 5004. - Bibócska)
2009. szept. 29. 15:27
Hja!:-)
5004. bibócska
2009. szept. 29. 15:26

drága lona....

gartula neked te lettél e szép kerek számon a hozzászóló...

azt a kutyafáját!!!

már ennyit írkáltunk.

5003. Bibe80 (válaszként erre: 4993. - Bibócska)
2009. szept. 29. 15:25

ááá, már nem!

sok folyadékot iszok és pihenek is!

5002. Bibe80 (válaszként erre: 4989. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 15:24

Igen, a legnagyobb vicc az volt, hogy amikor most bejelentkeztem hozzá, nem is nagyon akartak időpontot adni a betegfelvételen, majd csak jövő7re. Hát mondtam, hogy az nekem soká lesz, és ha más nem hát akkor a házidokimmal elintézem, de nekem ma mindenképpen beszélnem kell vele!

Erre ők: A házidoki nem vehet fel nőgyőgy-i problémával tp-re, így jöjjek vissza 11.30ra és akkor elsőként kerülök majd sorra. Jelezem ekkor 10:50 volt!:-))))


És hát bementem a nődikoz, erre meg ő sem akart tp-re venni!!!

Hol itt a logika?????????????

Áhh lehet én vagyok a hülye!!!:-))))))))))

5001. bibócska
2009. szept. 29. 15:24

5000 hozzászólás!!!

konfetti boldogság és happy

5000. Lona73 (válaszként erre: 4827. - Szimpátia)
2009. szept. 29. 15:24

Szimpátia, köszi!

Nem tartom magam egyáltalán öregnek, csak persze rohadtul fogákony a fülem az ilyen infókra, és sokfelől azt hallom, 35 fölött kevesebb az esély. De nem vagyon görbebotos banya, mégha a soraimból ez is jött le. Meg meg is rázom én magam. Teszem már, amióta az eszemet tudom, nem igazán szoktam magamat sajnálni, de ezt talán már írtam, csak ezzel itt most nem tudok mit kezdeni, megoldani, cak ülök tétlenül, és várok. De köszi a bíztató sorokat, nem mondtam el sehol senkinek, csak a kedvesem tudja, eccer-eccer jó kiírni magából az embernek.

.. egyébként azt hittem, lombikos és inszemes táborból is vannak itt, sebaj, átmegyek oda.

Békés, babában gazdag jövőt kívánok Nektek!

4999. bibócska
2009. szept. 29. 15:24

csajok remény hol van?

men hallottam róla mák vagy két napja vagy mindig elkerüljük egymást???

4998. bibócska (válaszként erre: 4996. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 15:22

na igen...

de mit tehetünk ez van ezt kell szeretni!!!

4997. bibócska
2009. szept. 29. 15:21

ez csak természetes

hi-hi

2009. szept. 29. 15:20
Mi is beszélgettünk már a párommal arról, hogy abból a pénzből, amit a tb-nek fizetek egy baromi jó élet-balesetbiztosítást köthetnénk, ami mindenre kiterjed. Normálisabb lenne, mint ez így.
4995. Bibe80 (válaszként erre: 4991. - Bibócska)
2009. szept. 29. 15:19

Köszi!

Jól jön minden egyes iciri-piciri drukkocska!:-)

4994. bibócska (válaszként erre: 4992. - Bibe80)
2009. szept. 29. 15:19
bibém ez sajnos az esetek 90%-ban mindenhol így van csak most kijött szóra és kipanaszkodjuk magunkat változás úgysem lesz:-(
4993. bibócska
2009. szept. 29. 15:18
pocid hogy van?fáj még?
4992. Bibe80 (válaszként erre: 4986. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 15:18

BOTRÁNY!:-(


De ne is beszéljünk erről, nem akarok én senkiben sem rossz emlékeket felébreszteni és feleslegesen idegesíteni sem szerettem volna ezzel senkit sem!:-(

Igazságtalan az élet és kész!!!

4991. bibócska (válaszként erre: 4988. - Bibe80)
2009. szept. 29. 15:18
bizony-bizony izgulunk és drukkolunk továbbra is..
4990. bibócska
2009. szept. 29. 15:17

na ezért nem fizetném én a tb....

ha valamit szeretnénk hogy normális emberi módon bánjanak velünk úgyis pénzelni kell a dokikat(kivéve kaáli)

akkor meg minek fizessem a tb.-t is???

na de ez van imádott mo.

2009. szept. 29. 15:15
Nekem meg azt követelték a munkahelyemen, hogy ne a háziorvos vegyen fel veszélyeztetett terhesként, hanem egy szaknőgyógyász és adjon arról papírt, hogy huzamosabb ideig leszek táppénzen.
4988. Bibe80 (válaszként erre: 4984. - Bibócska)
2009. szept. 29. 15:15

Én is örülök a fejleményeknek!

Nos, én személy szerint akár 3-at is visszakérnék, de akkor egyet meg dobjunk ki a kukába ha megmarad ez a létszám?

Majd meglátom, hogy mit fog Emese holnap mondani és annak, valamint a dokival történt konzultáció függvényében döntünk majd a babák sorsáról!

Holnap ilyenkor már okosabbak leszünk, vagy nem??he-he

4987. bibócska
2009. szept. 29. 15:13
smártikám már fenn vagyok tényleg bealudtam egy picikét:)
2009. szept. 29. 15:13

Minden nap mond valamit, ami miatt fogjuk a hasunkat a nevetéstől! Sokszor nem is az a nevetséges amit mond, hanem ahogyan ezt teszi!


Hidd el, ez érdekli őket a legkevésbé. Képzeld el, hogy a nővérem a sürgősségin dolgozik. Kórházi alkalmazottal és családjával ált. másképp bánnak. Ennek ellenére, amikor Abival terhes lettem (fél évvel előtte közölték, sose lesz gyerekem) és 6 hetesen bevéreztem, elmentem a dokihoz, akihez körzetileg tartozom. Történetesen az osztályvezető főrovosról van szó. Gondoltam én kis naívan, hogy jó, akkor nála szülök, megbeszélem vele a dolgokat. Erre kijön az asszisztense. Megkérdezi mi bajom van. Elmondom, hogy terhes vagyok, bevéreztem, görcsölök. Azt mondta oké, kihozza a papíromat (be se engedett) és 2 hét múlva menjek vissza. Addig pihenjek. Kettő hét múlva jelentkezem, ismét ez a jelenet zajlik le, tehát 8 hetes veszélyeztetett vagyok és orvos még nem látott. Újabb két hét pihi. Így 10 hetes terhesen kiverem a dilit, mire közlik, hogy táppénzen tudnak tartani, de mint kismamát még nem vesznek fel, mert ha elvetélek, az nekik fölöslegesen sok adminisztráció! Azt hittem az agyamat eldobom! itt sarkon fordultam és kerestem egy olyan orvost, aki nem volt osztályvezető és nem volt főorvos, de emberségesen hajlandó volt velem foglalkozni.

4985. 10d89b51ea (válaszként erre: 4976. - Bibe80)
2009. szept. 29. 15:13
próbálkozom drágám, de egyre nehezebb!
4984. bibócska (válaszként erre: 4970. - Bibe80)
2009. szept. 29. 15:10

szia édes bibém...

örülök ám azért az a négy is befutó kis manó lehet..

mennyit is fog visszakövetelni a pociba??

ja amúgy engem is rohadtul fel tud húzi a háziorvosom.jó most fel tudott venni mert bizonyított a teresség de könyörgöm hogy a fa...ba gondolják hogy mi munkakerülők lennénk???azok meg akik valóban azok otthon múlatják az időt és senkinek nem tűnike fel....

rohadt szemét világ van.

nekem is követelte múltkor a tápénzellenőrző nő hogy írassam már rá a dokival hogy veszélyeztetett terhes vagyok...hát azt hittem behúzok neki...

szóval köcsög világ van

4983. Bibe80 (válaszként erre: 4980. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 15:04

OK!

Hát igen, a legjobb kor az édes kis humoros beszólásokra!:-)

4982. Bibe80 (válaszként erre: 4981. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 15:02

Komolyan mondom kinyílt a bicska a zsebemben, ahogy olvastalak!

Nagyon ritka az olyan doki, akibe némi szociális érzékenység is szorul!

Én elhiszem, hogy őket is ellenőrzik, sok a papírmunkájuk, nagy rajtuk a nyomás,stb,stb,stb csak szemük is legyen ahhoz, hogy ki tudják szűrni a zsiványokat és a lelkiismeretnek se legyenek híján!:-(


Ahhh, komolyan mondom vérlázító!:-(

2009. szept. 29. 14:51

De ez a táppénz is nevetséges. Abigél sajnos koraszülött volt. Állandó légúti betegségei vannak, amikkel nem tudom közösségbe engedni. Ha csak köhög és szimplán lázas, akkor tudom az anyósra bízni, de ált. ha ősztől tavaszig vmilyen betegsége van, az kruppos tünettel párosul, ami azzal jár, hogy hajnal 2 fele befullad és ha nem adok neki hörgőtágító kúpot és nem hűtöm le a házat mínusz fokokra, akkor bedagad a gégefedője, nem kap levegőt, gyakorlatilag fuldoklik és jobb esetben tudom kezelni, rosszabb esetben mentővel kell kórházba mennünk. Így mivel a fél éjszakát átvirrasztom vele, amit nem egy-két napról szól egy téli időszakban, nem vagyok képes pár nap után halnali 5-kor lábra állni és munkába menni. Ilyenkor táppénz. Igen ám, de egy évben 40 napot lehetsz a gyerekeddel táppénzen. Ami ilyen esetben édes kevés. után jön a szabi, majd a fizetetlen szabi és így tovább.

Ja, a legszebb az egészben, hogy amikor először vittek mentővel kórházban, mert majdnem a kezemben fulladt meg, nem szóltak, hogy erre nem ját tp. ugyanis az csak az otthonápolásra való. Így az 1 hetet anyaszállón töltöttem vele, majd utána közölte a háziorvosa, hogy tp papírt nem tud adni, próbáljam meg az én orvosomat. Ő meg közölte, hogy ha az első nap szólok, hogy a gyerekem kórházba van és ez engem mennyire kiborított idegileg, akkor oké lett volna, de így sajna ez sincs.

2009. szept. 29. 14:44

Persze, jegyzetelem.

Július 11-én volt 4 éves.

2009. szept. 29. 14:44

Amikor elmentem a védőnőhöz, mert már bizonyított volt a terhesség, fel volt háborodva, hogy mi az, hogy én csak az inszemes "elbocsátó" papírt adom oda neki! Valamilyen naplószámot követelt és nem értette meg, hogy a vizsgálatokról, az uh-ról ott nem adnak leletet.

Mivel a helyi nődokim nem hívott így uh-ra, ezért a stimu előtti uh leletét tudtam átadni, ami arról szólt, hogy nincs cisztám (így kezdhettük a stimut).

Sajnos nem mondhatom az, hogy normális a védőnőnk... ha kevesebbet inna még ki is jönnénk.

4978. Bibe80 (válaszként erre: 4974. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 14:39

:-) :-) :-)


Jajj, de drága!

Egyem meg a kis dumagépet!

Remélem jegyzeteled az aranyköpéseit, hogy majd később, évek múlva fellapozgatva azt újból jókat tudjatok majd mosolyogni rajta!:-)


Mennyi idős most Abi?

4977. Bibe80 (válaszként erre: 4975. - Szitaszivárvány)
2009. szept. 29. 14:36

Úgy ahogy mondod!:-(

De ha már a szabikeretemet is túlléptem, akkor sajna csak ez marad!:-(

4976. Bibe80 (válaszként erre: 4973. - 10d89b51ea)
2009. szept. 29. 14:34

Hékás-békás!

Elég legyen ebből a pesszimista hangvételből.

Jó-jó szivatott engem is a sors keményen, aztán most itt tartok.

Azt tanácsolom neked, hogy sűrgősen kódold be az agyad valami kellemesebb és pozitívabb gondolatokra és HAJRÁ ELŐRE!!!!:-)


Komolyan mondom annyit nyekergett mellé, hogy már nekem volt kellemetlen ott állnom.

Hát azt hiszik ezek, hogy szórakozásból megyek oda ilyen indokkal. Még ahhoz sem vette a fáradtságot a pulykatojás, hogy belenézzen a papírjaimba!:-(

Na, de túl vagyok rajta, és majd nagyon hálás leszek neki azért, amit értem tett!:-))))


Jó ügyintézést drága, siess vissza!


Puszi: BB.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook