Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jó anyukának zsíros a haja fórum

A jó anyukának zsíros a haja (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A jó anyukának zsíros a haja

❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯
347. timycat (válaszként erre: 344. - Zakajeo)
2012. aug. 27. 16:06
Én is volt, hogy hamburgert adtam a gyereknek vagy pizzát ebédre, de nem mekdöncis, kfc-s vagy burgerkirályos szemetet, hanem mentem az ismerős hamburgerezőjébe, ahol tudom, hogy sacc/kb mit pakolnak bele, főleg hogy ismerős volt amit aznap "nem ajánlott", pizzériában pedig nálam előfeltétel az olasz tulaj vagy szakács
346. mothertiger (válaszként erre: 336. - 4c1a787e8f)
2012. aug. 27. 16:05

Jaj, de szépen megfogalmaztad! LIKE!!!!


Erről ez jutott eszembe: valamelyik nap elsétáltam a gyerekemmel a boltba. Egy kedves néni szolgált ki, közben bejött még egy néni. A fiam hevesen kotorászott az elé tett cukorkás dobozba: ezt is, ezt is kérem!

Pironkodva szóltam rá: nem szabad!

A mellettem álldogáló nénike pedig kedvesen rám pirított:

- Ugyan, hagyja már, hiszen nem olyan rég még maga is ezt csinálta!


Buta fejjel kérdeztem: bocsánat, nem értem...?


- Azt akartam ezzel mondani, hogy maga nem olyan régen lehetett ilyen korú, igaz?

(Fiam 7 éves...)

Kivágtam, hogy 34 vagyok, ők pedig nagyon meg voltak lepődve. Oké, hogy nők dicsértek, de szerintem nőtől elismerést kapni néha többet ér, mint pasiktól...


És én sem járok se szoliba, se műkörmöshöz, nem is edzek. Csak önmagam maradtam...pár kiló plusszal, de azért én Én vagyok. Nem szaladok a levesesfazéktól a konditerembe, ennyi. Ha valaki ezt csinálja, és nem merül ki tőle semmilyen tekintetben, hát csak tegye. Úgyis azt sugallja a hülye média, hogy ez milyen kúúúl dolog...

345. Frida Kahlo (válaszként erre: 344. - Zakajeo)
2012. aug. 27. 16:02

Na erről beszélek...

Nem szerencsés ismeretlenül ítélkezni.

344. zakajeo (válaszként erre: 340. - Frida Kahlo)
2012. aug. 27. 16:01
mi pl vidéken lakunk,a meki és tsai nem tartoznak kedvenceim közé de van hogy rákényszerültünk már utazás közben pl...az én gyerekeimnek élményszámba megy ha egy évben kb háromszor beülünk valami ilyesmibe....én is beültem tavaly nyáron a gyerekekkel a debreceni fórum egyik kajáldájába és gyorskaját ettünk,mert egyébként a főzelék pl nagyon sokszor előfordul nálunk,lehet volt aki megszólt miatta pedig tényleg konkrétan ott életünkben először jártunk...de lehetett aki azt gondolta hogy miért ide jött ez a nő három kisgyerekkel enni és miért esznek ilyen szemetet...
343. 4c1a787e8f (válaszként erre: 314. - Zakajeo)
2012. aug. 27. 15:59

Én most tényleg nem tudok foglalkozni ezekkel a dolgokkal, de azért szeretném a vékonyságom megtartani. Van 3 gyerekem, az egyik fogyatékos köztük. Apuka reggel 6-kor megy, este 9-kor jön, mamák tartósan nem vigyáznak..


Ergo:


Film, vagy angolozás közben csinálok felüléseket, néha csak úgy "lehasalok", és csinálok 10-15 fekvőtámaszt. A játszótéren hintáztatás közben guggolásokat, lábnyújtásokat szoktam csinálni..


Nem mindig szállok buszra, igyekszem sokat menni, napi 2-3 km-tert legalább. Gyalog megyek a gyerekekért, ezért általában ez meg is van..


Nem vágattam le a hajam, így ha csak simán megmosom, és ér majdnem a derekamig, önmagában is elég díszes 1-2 napig lagalább. (A 3.-4.-en nem pasizok, és akkor néha kategóriát váltok.) Ha meg "szép" akarok lenni, előveszem a sütővasat, és 10 perc alatt szép leszek... Persze közben a lábammal finoman tolom el a legkisebbet, nehogy megfogja a vasat..


Hát valahogy így, kínlódva, de nem görcsösen..


Mert akkor mi van, ha néha az ember nincs a toppon??


Amikor meg van, akkor meg örüljön neki, és ez adjon tartást arra az időre, amikor meg nincs..

342. Ayna (válaszként erre: 301. - Michelle.r)
2012. aug. 27. 15:56
Mit tegyek? A lételemem. :P
341. zakajeo (válaszként erre: 335. - Globus)
2012. aug. 27. 15:56
ja,parasztfitnesz-velnesz falusi turizmus keretében:)
340. Frida Kahlo (válaszként erre: 320. - Timycat)
2012. aug. 27. 15:51

Lehet, hogy a gyerek nem eszi meg a főzeléket, vagy csak azt, amit anyu főz otthon. Én is vettem már sült krumplit a gyereknek ebédre, akkor is, mikor kicsi volt, mert valamit ennie kellett, a többi ételt meg nem ette volna meg. De nyilván nem ezen él itthon.

Lehet persze, hogy egyszerűen nem volt igénye ennek az anyának másra és gyakoriak náluk az ilyen étkezések, de ezt szerintem nem lehet megítélni.

339. e28c748947 (válaszként erre: 338. - Spinneli)
2012. aug. 27. 15:51

DDD

Én egy olyan lakóparkban lakom, ahol van konditerem.Disznókat eddig csak képen láttam..:))

338. spinneli (válaszként erre: 335. - Globus)
2012. aug. 27. 15:49

Én panelban nőttem fel, fogalmam sincsen a kapálásról...a disznó tartásról nem is beszélve.

:)


Maradok inkább a konditeremnél.

:)

2012. aug. 27. 15:48
Hogy mi kerekedett egy zsíros hajú cikkből! :DDD
2012. aug. 27. 15:48

HMmm


Erre a cikkre azt mondaná pszichológus ismerősöm, hogy akinek ezt bizonygatni, kell, hogy amiatt, mert sokat foglalkozik magával, még nem car anya, ott valami baj van...

Mert akinek ez az állapot természetes, hogy ő csinos, tornázik, stb, és az, hogy erre x órát fordít, az nem írja ezt le cikkben, mert fel se merül benne, hogy ez nem jó...


Ha most azt várja a cikkíró, hogy erősítsem meg, akkor csak azt tudom mondani, hogy OK, de csak egy szintig...


Én, ha van, lenne.. a 3 gyerek mellett időm, akkor inkább angolt tanulok, vagy olvasok, mindenesetre a körömlakkozásnál némileg magasztosabb dolgokkal töltöm az időmet..


Ettől függetlenül nem egyszer szólítottak már le 3 gyerekkel is!!! az utcán pasik, és kérdezték, hogy bővíthetnék-e még a sort... Ha meg nincsenek velem, senki sem hiszi el, hogy szültem, pláne nem, hogy hármat..


És azt észre se szokták venni az engem bámuló pasik, ha éppen már 2 napos a hajam, vagy kicsit borostás a lábam.. Mert nézik a mellem, a derekam, meg a szemérmetes mosolygásom.. Mert nem csak a máz, meg az eltöltött óra számít, hanem a személyiség maga.. Ezt meg körömlakkárban megvenni nem lehet..


Viszont engem nem is szólnak meg, hogy biztos csak magammal foglalkozom, és nem a gyerekkel... (Bár nektek megsúgom, van ilyen néha...)


Én nem szupernő, hanem önmagam szerettem volna maradni, és talán ez valamelyest sikerült.


Ha már dicsekedünk, had dicsekedjek én is..

335. globus (válaszként erre: 334. - Spinneli)
2012. aug. 27. 15:46
Pedig milyen jó kondizás, gondolj bele. Hátadon a közel 10-15 kg-s pemetezővel repkedni :) Aztán steppelni a létrán, súlyzózni moslékos vödrökkel, mindez tök ingyen :D
334. spinneli (válaszként erre: 269. - Globus)
2012. aug. 27. 15:42

Ki mit választ...én ezért nem vállalnék be kertet, a tököm se kapálna.

:)

333. mothertiger (válaszként erre: 331. - Globus)
2012. aug. 27. 15:41
Ennyire azért nem merülök bele! ;)
332. spinneli (válaszként erre: 260. - 0a84e34983)
2012. aug. 27. 15:41
Persze, ez természetes, illetve annak kéne lennie.
331. globus (válaszként erre: 330. - Mothertiger)
2012. aug. 27. 15:39
Vigyázz, mert kikapunk :)
330. mothertiger (válaszként erre: 269. - Globus)
2012. aug. 27. 15:38
Én is erre gondoltam először. Másodjára pedig, hogy akár Rubint Rékácska is írhatta volna ezt a cikket. :D
329. zakajeo (válaszként erre: 321. - C3f39fd03b)
2012. aug. 27. 15:34
oké,mondom hogy csak belenéztem és ők jöttek ki:)de tényleg érdekelne "bonyolultabb" sikertörténet is
328. globus (válaszként erre: 285. - 0a84e34983)
2012. aug. 27. 15:33
Értem, hogyne, és nincs semmi baj :) Igazából a cikk címe bicskanyitogató, valamint az anyák szűk kategorizálása. Rengeteg átmenet lehet. Például normál súlyú anyuka zsíros hajjal elhanyagolt, még ha csak 2 napos állapot valami oknál fogva. Lehet, hogy éppen orvoshoz viszi a gyerekét, aki három hete éjjel-nappal ordít, mert beteg? Esetleg ha túlsúlyos valaki, de jár szoláriumba, visel műkörmöt, akkor már ápoltnak számít? Annyira cicababa fílinget sugall a cikk, nem tűnik összeszedettnek. Sok körülmény lehet, ami árnyalja az állapotokat. Egyáltalán nem meglepő, hogy annyi depressziós, befelé fordult, testképzavaros ember van, meg defektes gyerek, romboló munkáját is elvégzi a média. Plusz hozzá a közvetlen környezet, de véleményem szerint ez utóbbi még kisebbik baj.
327. timycat (válaszként erre: 316. - Mazsinka)
2012. aug. 27. 15:33

Persze én is ilyen alkat vagyok, de büntetlenül nem tolhatom magamba én sem a cukrot, noha sovány alkat vagyok. Én 8 éves korom óta futok, azóta abba sem hagytam, szóval lehet nem is vagyok sovány alkat? Csak a 20 év futás miatt mondom magam annak, mert a testemnek még nem volt alkalma magát "elengedni" mert nem hagyom.

És nekem is van barátnőm, aki sovány alkat, nem tesz semmit érte, vissza is fogyott, de rajta nyomot hagyott a terhesség, nagyon sokat vesztett a feszességből :S Rajtam is lettek csíkok, noha kentem magam bőszen, de a feszességem visszanyertem

326. c3f39fd03b (válaszként erre: 323. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 15:33
Nagyon kedves tőled az erőfeszítés,köszönöm szépen.:-)
325. c3f39fd03b (válaszként erre: 322. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 15:32

Na.Én meg erre írtam,hogyha valamit tényként akarsz közölni,akkor először legalább nézz már utána,hogy tényleg így van-e...


Akkor ezt megbeszéltük.

324. michelle.r (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2012. aug. 27. 15:32
Számomra semmi. Bár tőlem sem az irónia, sem az önirónia nem áll messze ;)
323. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 322. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 15:32

csak hogy ne kelljen keresgélned:

305. murila 2012-08-27 15:18

ok lehet, hogy igazad van. De azért nagy összegekben fogadnék, hogy igazam lesz :) Tuti nem 30 fölötti enyhén túlsúlyosakat fog kiválasztani. mint ahogy a fenékformáláshoz sem nagyseggűeket választott ki, hanem olyanokat, akiket bármilyen nő megirígyelheti a hátsójuk miatt.

(válasz Kattancs83 304. hozzászólására)

322. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 319. - C3f39fd03b)
2012. aug. 27. 15:31
Vaze, utána írtam, hogy ok, lehet, hogy igazad van. megmagyarázom: lehet, hogy igazad van, és tényleg még nem választott ki senkit.
321. c3f39fd03b (válaszként erre: 314. - Zakajeo)
2012. aug. 27. 15:29
:-))) De azok nem azok,akiket ő választott ki.Lehet,hogy a fogyáshoz az ő módszerét választották,aztán lefogytak suttyomban.Mi két külön dologról beszéltünk.
320. timycat (válaszként erre: 311. - Frida Kahlo)
2012. aug. 27. 15:28
Csak egy ilyen étkezőrészen a gyorskaja mellett, ott van általában a főzelékes is :S Ha nekem kéne így kaját vennem a gyereknek, akkor sem hamburgert vennék, hanem valami olyat, ami közelebb van az "étel kategóriához". Nem ez alapján ítélek meg/el senkit, csak mindig kiakadok mikor ebédidőben a babakocsiba "dobva" mekdöncis sültkrumplit látok. És nagyon nem is ítélhetek el/meg senkit pl strandon, mert az én gyerekem is ott tipródik a fagyisnál, jégkásánál a sorban szinte mindennap... de a főétkezésre azért odafigyelek
319. c3f39fd03b (válaszként erre: 315. - 57aa4ea1e8)
2012. aug. 27. 15:27

Idéznélek szó szerint:

"nem mellesleg a kiválasztott anyucik mind 20-on évesek, és alapból baromi vékonyak voltak. Így azért nem olyan nagy teljesítmény :D Miért nem három, már alapból kicsit túlsúlyos, középkorú anyucit választott ki?"


Pont az értelmezés után kérdeztelek téged arról (immáron sokadszorra),hogy te hol látsz azokról az anyákról képeket,akiket már kiválasztott?? Hol látod te azt,hogy 3 huszonéves nőt választott ki,és hogy azok hogy néznek ki? :-)) Kértelek is,hogy linkeld már be azt az oldalrészt,ahol ez konkrétan megtalálható....Ha meg csak feltételezed,akkor ne közöld tényként.:-)

318. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 314. - Zakajeo)
2012. aug. 27. 15:26
nyugi, ilyet nem fogsz olvasni :D
❮❮ ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook