Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A hüvelygombától meg akarok szabadulni fórum

A hüvelygombától meg akarok szabadulni (beszélgetős fórum)


25. de65993010 (válaszként erre: 4. - Manul)
2011. jan. 19. 07:18
Gynazol?
24. sunshine24 (válaszként erre: 22. - Leviatan)
2011. jan. 18. 12:50
Én sem bírom a műanyagos felületet, de nekem a Naturella bevált.
2011. jan. 17. 21:09

Sziasztok

Nekem egy tea váltba Kanesten irrigáltam, és ittam és csak 700 Ft

22. leviatan (válaszként erre: 13. - Sunshine24)
2011. jan. 17. 20:58

De okozhat, nalam pl. ha muanyag a donto tobbsege a betet feluletenek, akkor katasztrofa van egy fel oran belul, ahogy a boromhoz ert (nem vagyok tampon parti). Tehat fuggetlen a rendszeres tisztalkodas-, cseretol. Van, aki alapbol erzekeny a muanyagra...


Ez olyan szintu nalam, hogy ha a poloban, amit felveszek, 50%-nal tobb a muanyag, vegem van. Kivorosodik, viszket, faj es miegyeb az a felulet, ami a muanyaggal erintkezett...

21. leviatan (válaszként erre: 14. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 17. 20:52
Nem olvastam vissza, de eddig ami bevalt az az sensitive always... tudom nem reklam... de minden mas szetcseszi a borom, es nem fugg ossze a nem rendszeres cservel, es miegyebbel... (igaz, nem kedvelem a tampont) De rohadtmod erzekeny a borom a muanyag-bemelegedes kettosre. Ha leizzadok, akkor ott, ahol muanayag ert hozzam, ott kivorosodik (ha muanyagos a polo, akkor az egesz felulet, ami a muanyaggal erintkezett), es ilyesmi, nem reszletezem... Az egyetlen, ami talan feluleteiben nem muanyagos az az amit irtam...
20. sunshine24 (válaszként erre: 19. - Ágica15)
2011. jan. 16. 17:30
Szívesen. További jó egészséget.
19. Ágica15 (válaszként erre: 18. - Sunshine24)
2011. jan. 16. 10:29

Köszönöm! :-)

Megmentetted sok fehérneműmet a kidobástól! :-D

18. sunshine24 (válaszként erre: 17. - Ágica15)
2011. jan. 15. 12:05

Szia!

Neomagnol tabletta. Ebben áztasd. Nem hagy foltot a fehérneműn. 60fokos mosás, vasalás is elég egyébként.

2011. jan. 14. 21:54

Sziasztok!


Nekem az lenne a kérdésem, hogy a fehérneműket szerintetek hogyan kell tisztítani ilyenkor? Azt hallottam, hogy lehetőleg fehér pamutot hordjunk, amit lehet hipózni, de ha nekem fekete fehérneműs időszakomban derült ki, hogy hüvelygombám van, akkor ha 60 fokon kimosom, később még felvehetem visszafertőződés nélkül? vagy csak a hipó segít? dobjam ki az összes fekete fehérneműmet? tudtok olyan fertőtlenítő-, tisztítószert, amivel a nem fehéreket is ki lehet mosni? (a kissé műszálasabb fehérekkel is bajban vagyok... :-S )


Amúgy a mycosist-gyno tabletta nagyon hatásos, nekem bevált. Mondjuk mellette elkezdtem candibene hüvelytabit, és grapefriut cseppeket is szedni...viszont ez a kombó 1 hét alatt helyre hozott..


A segítséget előre is köszönöm!

16. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 15. - Sunshine24)
2011. jan. 14. 16:44

Nem támadtalak be. Leírtam, hogy nekem problémát okozott, erre Te : "De az BIZTOS, hogy rendszeres tisztálkodás, és csere mellett a betét nem okoz panaszokat." Ebből az következik, hogy én nem ennek megfelelően jártam el.

Az én mondókámat is mondhatta volna sok szakember, mert nem hülyeségeket írtam.

Úgy látszik a piaci kínálat nagy része elavult. Nem a felső, hanem az alsó borítás, de akkor is műanyag, és ez tökéletesen elég ahhoz, hogy ne szellőzzön. Ez elemi fizika.

15. sunshine24 (válaszként erre: 14. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 14. 15:58

Kedves Savarin!

Nem értem miért támadsz be, eszembe sem jutott azt feltételezni, hogy nem tisztálkodsz rendesen.

Mindenki azt használ, amit szeretne, én csak leírtam azt, amit én, és még számos más szakember is gondol a témában. Az anionos betéteknek és a modernebb betéteknek már nincs műanyag borítása.

14. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 13. - Sunshine24)
2011. jan. 14. 15:32

A nőgyógyász igazat adna nekem abban, hogy megfelelő odafigyeléssel, használattal nem fog engem a tampon tönkretenni. Lehet intimtornázni, megfelelően kell felhelyezni.

Élettani szempontból az sem egészséges, hogy nedves közegben műanyag alatt (márpedig szinte mind műanyagos) dunsztoljuk a nuninkat. Erről is megkérdezheted a nőgyógyászod.


És köszi a feltételezést, de nem azért kezdtem viszketni, mert nem cserélem rendszeresen vagy elegendő időközönként a betétet, nem is azért mert nem tisztálkodok, nem is azért, mert nem törölközök meg rendesen, nem is azért, mert más higiéniai szabályt nem tartok be. Emellett végig próbálgattam egy csomó fajtát, hátha valamelyiknél olyan anyagot használnak fel, ami irritál, de ez sem jött be. Nem igényteken vagyok, hanem adottságomnál fogva fogékonyabb bizonyos betegségekre.

13. sunshine24 (válaszként erre: 12. - 4aeed0a8dd)
2011. jan. 14. 15:02
Az anionos betétre gondolsz? Egyébként élettani szempontból is sokkal egészségesebb a betét. Kérdezz meg bármely nőgyógyászt a témában. Nem véletlenül kell annak kifolynia, és nem benn pangania. A tampon elgyengítheti a hüvelyfalat, hámsérüléseket okozhat, ezáltal szabad utat adva a kórokozóknak. Persze mindenkinek saját döntése, hogy mit használ. De az biztos, hogy rendszeres tisztálkodás, és csere mellett a betét nem okoz panaszokat.
2011. jan. 14. 14:33

Én baromira nem hiszek abban, hogy a betét olyan egészséges lenne. Tampontól nem lett bajom soha. Max. akkor nem azt használok, ha épp hüvelyi megbetegedésem van (szerencsére ilyen rég volt), nagyon görcsölök, vagy fáj a puncim menstruálás alatt (ez is ritka manapság), esetleg ha olyan helyre megyek, ahol nem lehet rendesen tampint cserélni (ez nem nagyon szokásom), vagy ha már alig vérzek.

Amúgy ha 2-3 napig betétet használok, sokszor viszketni kezdek, és nem az én hanyagságomból. Van egy fajta ami tényleg jó, azzal ilyen nem fordul elő, meg is kell fizetni rendesen (DM-ben most már lehet kapni, nem annyira drága így). De én sehogy sem tudom megszeretni a betétezést :P

11. sunshine24 (válaszként erre: 10. - F6e7781f37)
2011. jan. 13. 11:23
Amiket leírtál egyébként az mind jó. Egészségtelen mind a tanga, mind a tampon, szóval ezekkel a dolgokkal csak magadnak teszek jót. Hidd el, hogy nagyon sok nő szenved ezzel, csak ez nem olyan téma, amiről az emberek egy kávé mellett szívesen elcsacsognak. Nekem a fogamzásgátló volt a ludas, én is végigjártam mindent, nagyon el voltam keseredve. Végül úgy döntöttem, elhagyom a gyógyszert. Azóta sem jöttek vissza a gondjaim. Mondjuk teszek is érte, nagyon odafigyelek a higiéniára.
10. f6e7781f37 (válaszként erre: 9. - Sunshine24)
2011. jan. 13. 10:33

most egy picit nem annyira figyelünk egymásra szexuális életünk 0 , én is csinálom a magam dolgát meg ő is de nem szoktunk veszekedni kedves hozzám ,csak én sajnálom őt hogy én ilyen beteg vagyok most,

tudod elég gáz ha vmilyen lelki problémától van az egész.

tegnap estefelé éreztem hogy enyhén viszket.

amúgy volt egy kis botlás 1-2 nappal ezelőtt mert csak lefeküdtünk persze gumiba ,viszont észrevettem hogy nem fájt belül biztos a hüvelyflóra visszaállítós kúpok miatt,

persze utána alaposan megmosakodtunk,

Most a betegség alatt jöttem rá különböző fórumokat olvasva hogy rengeteg nő gombás.én ezt eddig nem tudtam,azt hittem én vagyok ilyen szerencsétlen aki nem tud meggyógyulni.

remélem most már elküldi az orvos tenyésztésre a kenetet,és felír egy szájon át szedhető gyógyszert.

mindenesetre ha kigyógyulok nem fogok járni strandokra !ugyanúgy csak betéte fogok használni menzesz alatt és a tangákat is félrerakom.

9. sunshine24 (válaszként erre: 8. - F6e7781f37)
2011. jan. 12. 11:11
A viszketés nem jó jel. Max. akkor lenne rendben a dolog, ha semmilyen más tünet nem társulna a folyáshoz. Lehet furán fog hangzani, de mi a helyzet veled és a pároddal? Milyen a viszonyotok? Mert akár ki nem mondott konfliktusok, a párod testének tudat alatti elutasítása is okozhatnak ilyen jellegű testi tüneteket. Érdemes elgondolkodni ezeken a dolgokon.
8. f6e7781f37 (válaszként erre: 3. - Sunshine24)
2011. jan. 11. 18:55

szia!

nem hiszem hoyg rendben lenne a folyásom mert néha érzem ahogy folyik közben enyhén viszket,

jaj tudod az a legrosszabb ha lelki eredetű azt nehéz gyógyítani,ráadásul nem egyedül vagyok hanem van barátom és szerintem úgy mégnehezebb,olyan kellemetlennek érzem hogy nekem iylen problémám van,most teljesen lement az önbizalmam.

7. Pancsika37 (válaszként erre: 5. - Pancsika37)
2011. jan. 10. 20:02

Megvan, megtaláltam! Diflucan a neve.Találtam róla tájékoztatót, így megtudhatod mik a mellékhatásai. Sajnos ennek is vannak, de nekem nem rá semmi panaszom. Figyelmesen olvasd el!

[link]

Remélem sikerrel jársz, ha nem is ezzel. Azt ne felejtsd el, hogy a párodat is kezelni kell, mert visszakaphatod a fertőzést!!

2011. jan. 10. 19:55

www.kokuszolaj.com/can


itt találtam bal oldalon, a dominó időpontja fölött

állítólag ezekre a gondokra jó


olvassátok el.

5. Pancsika37 (válaszként erre: 1. - F6e7781f37)
2011. jan. 10. 19:47
Az hogy folyásod az nem gond. Mindenkinek van. A doki nem írt a párodnak is gyógyszert? Mert az csak 1 dolog hogy azóta nem szexeltek, de ha őt nem kezelik te ugyanúgy visszakaphatod. Én egyszer felirattam a háziorvosommal egy gyógyszert amit a nővérem ajánlott. (De sajnos nem jut eszembe a neve.) De gondolkozom rajta. Az direkt gombára van, anno 4000 körül volt az ára kb. 4 éve, de nagyon jóóóó!! 4 szemből áll az egész hetente 1-et kell bevenni ugyanazon a napon. Már az első szem után másnap nem viszkettem és a folyásom is kevesebb lett. Én addigra már fél éve szenvedtem ettől. Gondolkozom a nevén esküszöm!
4. manul (válaszként erre: 1. - F6e7781f37)
2011. jan. 10. 17:45

Szia!

Az én orvosom egy olyan anyagot írt fel amit egy fecskendőhöz hasonlító tubusól kellett felhelyezni a hüvelybe.Egyszeri adag volt ami 5 napon keresztül fejtette ki a hatását.Azóta,kb 1 hónapja tünetmentes vagyok korábban nekem is hasonló problémáim voltak.Remélem tartós lesz.Sajnos a nevét nem tudom de Candida gombás fertőzésekre ajánlották a betegtájékoztatóban.Az orvosod biztosan ismeri.

2011. jan. 10. 17:15

Biztos, hogy a folyásod kóros? Mindenkinek van folyása. Csak kinek több, kinek kevesebb. Ha nem büdös, és nem is viszketsz, akkor az nem probléma.

Egyébként ajánlom az ezüst kolloid szedését, illetve az édesség és a fehér lisztből készült termékek teljes elhagyását. A problémád szerintem már lelki eredetű. Sajnos tudom miről van szó, én is megszenvedtem vele.

2. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 1. - F6e7781f37)
2011. jan. 10. 16:57

Hát, nekem még egy tippem van.


Nekem folyton visszatért, fél-1,5 havonta és akkor sokszor nem egyből múlt el. Nekem "csak" cukrot néztek az állandó visszatérés miatt.


Én alacsony szénhidrát szintes diétát csináltam, plusz ezüst cseppeztem.

Utólag visszagondolva szerintem a spermicides óvszer is ludas lehetett nálam. Én éreztem fájdalmat, viszketést szex után (bár Te írtad, hogy egyáltalán nem szexeltek mióta baj van). Most kísérletezünk ismét gumival. Spermicid mentes, és semmi tünet (egyelőre még nem kiabálom el).

2011. jan. 10. 15:17

sziasztok!

bocsánat hogy topicot indítok erről,de le akarom írni az én esetemet is.

az a lényeg hogy fehér folyásom van állandódan sose múlik el a mennyisége néha változik,és enyhe viszketést néha égést érzek.

amit már kipróbáltam: canesten combi,nőgyógyász által javasolt felírt kúp:borax,gynoflor,cns,gynophillus

előszőr amikor voltam dokinál megállapította hogy gomba,felírta a kúpokat nem hazsnált utána megint elmentem akkor meg már gomba és baci is volt megint felírta a kúpokat nem használt most megint vissza fogok menni,de már nagyon idegesít az egész.

volt egy iődzsak amikor édességet nem ettem és szedtem a grapefruit cseppet napi 3szor 2 hónapon keresztül.

nem hordok tangát,nem járok strandra,nem öblögetem a hüvelyemet (már ezt is próbáltam sikertelenül),nem szexelek a barátommmal(ő is kente magát azért canestennel,)nem szedek fogamzásgátlót.

kipróbáltam a protexin candid plust ami elvileg jó az iylen bajokra,semmit nem használt,plusz szedtem immunrednszererősítőt.

intimhelyre sába lemosót hazsnálok,amikor nem hazsnáltanm semmitsem akkor se javult a helyzet.

voltam ultrahangon minden rendben van,voltam vér és vizelet vizsgálaton,nem avgyok cukorbeteg nincs komolyabb probléma,most már ott tartok hogy székletemet is vizsgálják.

mi a fészkes fenét csináljak miért nem múlik?

csináltam hüvelyi ph tesztet és nem is mutat nagy elváltozást.

-menzesz alatt nem használok tampont csak betétet,

-tisztasági betétet sem használok.

-bugyikat törlközőket is vasalom.

a doki miért nem csinál már vmit elelgem van a kúpokból.

-és a folyásom se büdös,meg az állaga sem túrós

jaj csajok annyira rossz ez az egész ,úgy érzem hoyg nem súlyos a bajom de akkor miért nem lehet elmulasztani.

és nálam nem úgy van hogy elmúlik és egy hónap múlva visszajön ,hanem állandóan van folyásom.

emésztésemmel szerintem nincs gond mindennap reggel tudok wc-ni.de akkor sem értem.

bocsánat hoyg összevissza és nem ehylesen írtam csak gyorsan szoktam gépelni.

írjatok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook