Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek mi segített igazán a hüvelygomba ellen? fórum

Kinek mi segített igazán a hüvelygomba ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2016. jan. 31. 10:28
Sziasztok! Már nagyon elegem van belőle... állandóan érzem, bár enyhén ezt a viszkető érzést, folyásom nincs sose csak ez az enyhe viszketés. Ki fogom próbálni a grapefruit mag cseppet olvastam, hogy általában a grape vitált szokták javasolni, a bioextra grapefruit mag kivonattal kapcsolatban valakinek van-e tapasztalata? Mivel ez olcsóbb, gondolom a a hatóanyaga is gyengébb.
2015. dec. 7. 18:57
Sziasztok! Ez a 3. Topic amihez írok. Ez a fránya homba nekem is nagyon megnehezíti a mindennapjaim. Egy éve küzdök ellene, eddig kevés sikerrel. Fáj, szúr, viszket néha... Folyásom egyátalán nincs, nem is volt de ez az érzés... Sajnos eddig 10(!!!) nőgyógyász próbált kezelni, ezek közül 5-en azt mondták nincs semmi bajom, a másik öt pedig szó szerint csak rontott a helyzetemen... Tudna esetleg valaki megbízható, hozzáértő nőgyógyászhoz elérhetőséget? Privát üzenetben is írhattok, ha úgy kényelmesebb, várom a segítségeket, ez a fórum az utolsó reményem :(
96. rya04
2013. márc. 25. 20:46

Sziasztok! Én is leírnám mi segített nekem, hátha másnak is használni fog.

Több mint egy éve szenvedtem a hüvelygombától, tavaly nyáron a candidát is kimutatták. Havonta jártam dokihoz, kúpok, kenőcsök, gyógyszerek... semmi nem segített. Elegem lett az orvosokból, úgy gondoltam vény nélküli gyógyszerekkel megoldom.

Én így csináltam:

1. 3 éjszakán át felhelyeztem borax glycerinbe mártott tampont

2. A negyedik éjszakán colpo cleaner pezsgőtablettával öblítettem

3. A következő 3 éjszakán át génia 92 hüvelykúp + mindennap 1 normafloret vízben feloldva megittam

De a legfontosabb a grapefruit cseppek, melyből 3X10 cseppet vízben elkeverve ittam 1 hónapig.

Azóta már csak a grapefruitot használom napi 1X10 cseppet. Eddig bevált :)

95. rufi28
2013. febr. 9. 16:26
Sziasztok látom nem csak én szenvedek ettől!!Nekem nem vált be a protexin de lehet hogy csak nem egy havi adagot kellett volna beszednem de nem volt rá pénzem így vettem LAPACHO teát jó egy hete iszom és úgy vettem észre hogy jó meg használom a hüvelykapszulát is de az biztos hogy az étrenden is kell változtatni mert anélkül nem megy.
2012. jún. 20. 14:46
Nekem a Gynevac injekció kúra segített több éve tartó, visszatérő problémámon. Érdemes bizonyos időközönként beadatni. Ez egy magyar szabadalom. Elég drága, azt hiszem, kb. 10 000 Ft/5db-os csomag és egy 10-es kúra ajánlott, ami kb. 20 000 Ft, de nekem nagyon megérte, mert rendkívül hatásos. Hátránya az ár mellett, hogy csak nőgyógyász írjatja fel, és hogy heti 1-szer kell beadatni, és elég nehét beszerezni, "mezei" patikákban szinte lehetetlen, de nagyobb patikákban, ha nincs is készleten, tudnak rendelni.
2010. dec. 10. 10:12

Sziasztok!


Ha azt szeretném, hogy ne fertőzzük oda-vissza egymást a párommal, és szeretném, ha ő is kenegetné magát, akkor arra jó a Canesten?

Vagy tudtok valami másik krémet ajánlani, ami tuti hatásos?


(Hüvelygomba krémet férfiaknak alapon? :-DDD)

2010. jún. 29. 13:08
Köszönöm szépen a válszt
91. maszatt (válaszként erre: 90. - Zsuzsi 18)
2010. jún. 28. 21:10

A Protexin Candid-Plus segít meggátolni és csökkenteni a candida fertőzést úgy, hogy:


- Növeli a probiotikumok számát a szervezetben, így visszaszorítják a Candida terjedését

- Csökkenti számos patogén baktérium káros hatását

- Növeli bélhártya immunitását, így a vagina környezetének állapotát is, ami ellenállóbbá teszi a kórokozókkal szemben

- Csökkenti a vagina pH-ját, így alkalmatlan környezetet alakít ki a gombák letelepedésére

- Csökkenti az élesztő gombák számát a gyomortraktusban, így az újbóli fertőzés kialakulásának kocázatát is csökkentik

2010. jún. 28. 20:14
candid plus valaki irjon már rola valamit köszönöm
89. zsuzsi 18 (válaszként erre: 76. - 035bae3aff)
2010. jún. 28. 20:06
szia hogyan válzoztassak az élet módomon
2010. jún. 20. 21:40
Segítenél? Mi az a candid plus?
87. Kriszta0930 (válaszként erre: 1. - Lexi018)
2010. jún. 17. 11:38
Szia!Nekem kb 2-3éven át mindig mielőtt megjött a menstruációm pár nappal előtte kijött mindig sajnos!Bármit próbáltam nem nagyon használt!Viszont a natúr joghurt valamennyire jó volt,de véglegesen 20hónapja múlt el mikor megszületett a picim!Lehet hülyén hangzik,de azóta(lekopogom)tényleg egyszer sem jött ki!
2010. jún. 17. 11:32
Ja, és nekem a viszketés ellen az orvos a kamillás fürdőt ajánlott. Azt mondta, akkor is használjam, ha esetleg strandra megyek nyáron, miután hazaértem, ezzel valamennyire megelőzhető a mindenféle fertőzés.
2010. jún. 17. 11:30

Sziasztok!


Olvastam, hogy ajánlgattátok a Can. combit, főleg, mert vény nélkül kapható! De szeretnék szólni, hogy azért biztos, ami biztos, menjetek el orvoshoz, mert az egyik ismerősöm is úgy gondolta, hogy magától meggyógyul a combi-val, erre sikeresen kinyírta az összes tejsavát!! Uh csak óvatosan!!

84. torde (válaszként erre: 83. - --Szaszilla--)
2010. ápr. 1. 11:54

az Pevaryl G és kb 1400, de az tuti 2000ft-ból kijön!

Nekem bevált.

83. --Szaszilla-- (válaszként erre: 82. - E974230abd)
2010. márc. 23. 16:20
Szia! És ez a Pervadyl G kúp mennyibe kerül?
2009. dec. 19. 15:54
Pervadyl G 3 darabos kúp,teljesen jó rá..Recept nélküli gyógyszertári.
81. buci33
2009. dec. 19. 15:38

Sziasztok!


Nekem is bevált a diéta, ha érzem hogy megint valami alakul akkor semmi cukor, ecet, élesztő fehérkenyér. A fehérnemüből csak ritkán hordok selymet vagy műszálast, csipkét, igyekszem gyorsan megszabadulni tőlük :) A pamut az igazi, habár nem olyan szép. 60 fokon mosom őket, úgyhogy persze sokszor össze is mennek. Ami jó mert lehet újjat venni félévente :D

Ami még mindig bejön, gynophilus hüvelytabletta és a candid plus egy hétig!

80. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 63. - Torde)
2009. okt. 13. 10:35
"nem ajánlott a túl sok orális szex" miért? a szájban élnek gombák éppúgy mint a hüvelyben, de ott nincsenek elszaporodva. Sikosító sem értem hogy okozna gombát, egyébként nem használunk ha kell nedvességpótlás akkor nyállal. De elméleted szerint ez sem jó megoldás? Én is félek tőle, mert a szájban nagyon sok baci él és azok oda valók(vagy még oda sem lásd foginygyulladás) akkor a hüvelybe meg pláne.
2009. okt. 13. 10:24

Én már kb 8 éve ezzel szenvedek, kismedencei gyulladásom van tőle eddig legtovább a Candibene kúptól voltam jól. 6 napon át minden este fel kell tenni egy hüvelytablettát, ami persze másnap kicsit folyik de kevésbé mint a kúp.

Még az esüstkolloidot tudnám javasolni nagyon jó, vissaztérő esetekben pedig béltisztítás+ diéta!

2009. okt. 13. 09:23
klion hüvelykúp nagyon jó erre!!!!!!!!!
2009. szept. 3. 15:42

Ami tökéletesen elmúlasztotta, ha hüvelygombám volt, az az orvos által felírt kúp, majd a többi alkalommal már tudtam, hogy miről is van szó és nem voltam hajlandó órákig sorakozni egy receptér a nőgyógyásznál, így simán lementem a patikába és kértem vény nélkül kapható hüvelygomba elleni gyógyszereket, amik sokkal olcsóbbak is voltak, mint amit a doki írt fel, hiába volt az receptre és tökéletesen működtek. Ilyen pl a PevarylG és a Canesten Combi.

De azt, hogy egyáltalán ne jöjjön ki többet a hüvelygomba, úgy értem el, hogy abbahagytam a fogamzásgátló tabletta szedését, helyette a karba beültetendő kis rugalmas pálcikát, az Implanont választottam, ami sokkal biztonságosabb és egyáltalán nics azóta gombám. És minden fehérneműmet lecseréltem pamutra, plusz ha beizzadok a bugyiba, akkor lecserélem. Reggel-este megmosakodok kívül-belül. (Belül simán vízzel öblítem ki, a dokik se tanácsolnak vizen vagy kamillás vizen kívül mást.) Ezáltal a bugyimon egyáltalán nincs folt a "fehér folyás"-tól és mindig frissnek érzem magam. És természetesen kevesebb édességet is eszek, hisz a cukor bizony táptalaja a gombáknak.

76. 035bae3aff (válaszként erre: 75. - Csillag85)
2009. szept. 3. 11:51

Szia, nekem soha nem irt fel orvos canesten-t, szerintem ez a legegyszerűbb hogy felir egy kenőcsőt ami lehet nem is jó... meg nem is ér annyit mint egy gyógyszer mert egy kenőcs belül még nem pusztitja el a gombát.

Igen vényköteles, nekem egyből ezt irják fel mindig nem tudom miért. Régen is volt candidám akkor is ezt kaptam akkor elmult évekre. aztán sikeresen kiújult és most szerencsésen küzdök ellene :) nekem is voltak ilyen okoskodó orvosaim jelzem nem sokáig!!! menj el másik orvoshoz sűrgősen persze aki ingyenes és normális én is ilyennél voltam! Ja és a hüvelygomba ha sokszor jön elő akkor ugye tudod hogy nemcsak a gyógyszert kell bevenned hanem törzsgyökeresen változtatni az életmódodon.... ha gondolod leirom.

75. csillag85 (válaszként erre: 73. - 035bae3aff)
2009. szept. 3. 09:45

Szia!

És hogy lehetne ehez hozzájutni? Mert ahogy néztem vényköteles. De egyrészt nem akarok orvoshoz menni, mert megint csak Canestent írna föl, másrészt ha mondom neki, hogy nekem ez kell, akkor azért sem ezt írja föl, mert a beteg ne okoskodjon, ne akarja jobban tudni mint az orvos! :(

2009. szept. 1. 08:05
Három nap alatt elmúlik!!!! Nagyon szuper higyj nekem rengeteget szenvedtem ebben és ezzel gyógyitottak ki!
2009. szept. 1. 08:04
Canesten jobban előhozta nekem és ahogy olvastam nem is jó rá viszont van a MYCOSYST GYNO GYÓGYSZER 1 DB VAN BENNE ENNÉL JOBB ALIGHA LÉTEZIK!!!
72. csillag85 (válaszként erre: 71. - 5e48d37001)
2009. aug. 29. 08:39
Akkor lehet én ott rontottam el kétszer is, hogy nem volt türelmem két hétig kenegetni??!!
71. 5e48d37001 (válaszként erre: 69. - Lexi018)
2009. máj. 12. 20:10

Szia Lexi!

Ha elmúltak a tüneteid,akkor is kenjed a krémmel a külső területet és a hüvelybemenetet,legalább 2 hétig,hogy a mélyebb szövetegből is eltűnjön a gomba,lehetőleg a barátod is,hogy ne alakuljon ki az oda-vissza fertőzés.

Arról mindig kevés szó esik,hogy ez a gomba cukorból és az élesztőből táplálkozik amit a hüvely falából és a külső részből nyer,hiszen a candida egy élesztőgomba.

Nagyon fontos lenne teljesen lecsökkenteni a szénhidrát bevitelt neked is és a barátodnak is,és így tuti sikeres lesz a terápiád.

2009. máj. 12. 19:17

:-)

Vigyázz magadra!

2009. máj. 12. 19:15

sziasztok!

na hát én vettem...mármint a canesten combit.Jó drága volt,de ugy néz ki,megérte:)

Könnyen feltettem az aplikátorral.Reggelre nekem is olyan darabos vmi jött,de nem öblítettem ki,mondom hadd hasson.Pedig eléggé zavart.Kenegettem ma reggel is,meg du.meg most majd este i9s.Szinte már semmit nem érzek.Csak ha kimondottan "odanyúlok",akkor érzem még h problémás terület.De türelem.Köszi,hogy segítettetek!!!!!!!!!!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook