Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A homoszexualitás nem lehet divat fórum

A homoszexualitás nem lehet divat (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A homoszexualitás nem lehet divat

129. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 128. - 8da8a563b7)
2007. júl. 4. 14:08
Te latsz osszefuggest abban, amit leirtal?
128. 8da8a563b7 (válaszként erre: 124. - 4726e582cf)
2007. júl. 4. 13:32
a drogosok is melegek is maradjanak otthon, ne vonulgassanak. mi kimegyünk az utcára, azt lelőnek.
2007. jún. 28. 15:55
Nem mondom, hogy engem nem érdekel, hogy a fiam meleg lesz-e vagy sem. Biztos nem örülnék túlzottan magamban, de az ő döntése, az ő élete, tehát szeretettel venném körül aztán is, ha így történne. Ugyanúgy a fiam marad, ugyanúgy fogom szeretni ahogy addig!
2007. jún. 27. 17:51

Sajnos csak most olvastam a topicot, de a végső következtetést majd a mondandóm után ítom le!

Hívják őket homokosnak, hajtűdobálónak, leszbiciklinek, buziknak p..inyalóknak és még sok más elnevezést is kaptak!

Még ez talán a kisebik probléma, amivel szembe kell néziük. De aztán ott van a társadalomban brtöltött szerepük is. Ha megtudják valakiről, hogy meleg, akkor rögtön kirúgják, megvetik, leköpik őket. Nem tudom, hogy mit szólna néhány ember, ha az utcán menve csak úgy megköpködnék. Na mindegy. Aztán pedig ott van az is, hogy a legtöbb meleg nem reklámozza úton útfélen, hogy más, mint a heterok.

Na meg aztán ez a társadalom szemetei duma...

Kész vagyok! Szerintem ez baromság. Mért nem mondja azt valaki rögtön, hogy aki szemüveges, az szemétrevaló! Mert az általános!

Sokan mondják, hogy többen vannak, mint régen. Dehogy is, csak mostmár fel merik vállalni, bár még mindig félve.

Ami pedig a felvonulásokat illeti, azért csinálják, mert tudatni akarják velünk, heterokkal, hogy "hahó, mi is létezünk, tessék emberszámba venni"! Egyébként mindenkinek általános joga a gyülekezés!

Szomorú, hogy néhányan azon gondolkodnak, hogy ha a gyerekük bejelentené, hogy homoszexuális, akkor elfogadná- e vagy sem. Önző az az ember, aki nem fogadná el a SAJÁT gyermekét csak azért mert azonos neműbe lett szerelmes és mert nem lehet unokája!

A másik ami bosszantó, hogy genetikai dolgokat csinálnak belőle! Nemhogy inkább örülnének neki, hogy a gyerek egészséges!!!

Szerintem egy homoszexuális ember van olyan értékes, mint egy heteroszexuális! Sőt! Ő legalább nem mocskolódik!

Nem akartam megbántani senkit, de elég megdöbbentő volt ez a topic.

125. 0c97fbb607 (válaszként erre: 124. - 4726e582cf)
2007. máj. 26. 22:32
Jól mondod!:DDD)!
2007. máj. 26. 18:45

Érdekes olvasni ezt a topikot. Méghogy rákényszerítik bárkire is az akaratukat? Érdekes, sokkal több meleg/bi barátom/ismerősöm van, mint hetero, és még nem erőszakolta rám az akaratát. Ugyan a legjobb barátnőm (aki bisexuális) egyszer rákérdezett, de mivel nemleges választ kapott, így nem kérdezett többször. De hogy rámerőltetett volna bármit is? Nem! Sőt még csak nem is közeledett egyszer sem.


Szóval nem értem a gyűlöletet a melegek ellen. Ha lehet Budapest-Parádé ami ugye a drogok társaságában nem kevés sexuális fűtöttséggel zajlik, akkor miért ne lehetne meleg parádé?

Az hogy ki fog a saját neméhez vonzódni azt nem egy ilyen fesztivál fogja rákényszeríteni, az agyban dől el, kémia.

Igaz vannak divat-leszbikusok (lehet nem jól írom, bocs), ők csak azért csinálják, mert divat annak lenni. De aztán kinövik ennyi. Ettől még egyik sem lesz rosszabb ember (sőt!!), mint az aki gyűlölködik és utálja őket.

123. bak1955
2007. máj. 26. 17:32
A másság elfogadása természetes dolog.A legjobb barátom is meleg, külömb,megértőbb mint a heteró barátaim.Ha nem zavarnak senkit,nyugodtan szeressék egymást.
2007. máj. 19. 14:42
Én teljes mértékben elfogadom a másságot,nekem az egyik legjobb barátnöm is más.És szerintem ezért egyáltalán nem rosszabb ember mint bárki más.És egyáltalán nem az számít h a felek milyen nemű,a lényeg h szeressék egymást.
121. Anett x
2007. máj. 14. 10:54

Két fél közötti kapcsolat lehet (szerintem) tiszta vagy mocskos, és ez nem a két fél nemétől függ.

A lényeg, hogy tiszta szívből szeressen.

Én a gyermekemet akkor is szeretném, ha rossz tanuló lenne, ha nem szeretne, ha homoszexuális lenne, ha gyilkolna (azért remélem utóbbit kihagyja).

Fájna látnom a szenvedését. De ugyanúgy szenvedne egy megjátszott kapcsolatban, mint egy (társadalmilag) elnemfogadott igaziban.

Döntenie mindenkinek magának kell, az én dolgom az elfogadás (és legalább a családomon belül a maximális támogatás).

2007. máj. 13. 18:37

Végig olvastam a hozzászólásokat és csak annyit jegyeznék meg: Olyan dologról véleményt mondani amit az ember nem tapasztalt meg, illetve nem élt át, szinte lehetetlen! Az, hogy a homoszexualitás hogyan is, miért is alakul ki, arról leginkább az érintettek tudnának nyilatkozni. Azok a kérdések, hogy mit csinálnál, ha a gyereked... stb., feleslegesek, hiszen aki ezt nem élte át, az nem tudhatja, hogy mire hogyan reagálna. Az ha valaki köztémává teszi a magánéletét, a szexuális dolgait azt gusztustalannak tartom, és itt mindegy, hogy hetero, vagy homo az illető! (Beszélhetünk itt az anál szex és társai felvetésekről, szavazásokról stb.! Nem hiszem, hogy ezeknek a dolgoknak, hogy ki hogy csinálja, fórum kell!!!! Kinek mi köze hozzá, a férjemen kívül, hogy ezekről a dolgokról nekem mi a véleményem??????)

Magát a téma felvetést pedig kimondottan provokatívnak vélem! Fel lehetett volna vetni ezzel az erővel azt a témát is, hogy pl. miért nem divat szűzen férjhez menni stb.

Feleslegesnek tartom a hangulatkeltéseket itt a portálon belül, hiszen legtöbben csak értintőlegesen ismerjük a másikat, akkor meg egyáltalán miért van szükség ilyen vitákra? Miért kell kierőszakolni, hogy egyesek magukból kikelve pocskondiázzák, sértegessék egymást pro és kontra?


Jó lenne, ha az ember legalább itt nem a gyülölködést, ellenségeskedést tapasztalná!

119. elisabeth (válaszként erre: 108. - Erikpipi)
2007. máj. 12. 11:05

Elég baj az, hogy a gyerekeidet megóvni szeretnéd ezekől a dolgoktól, ahelyett, hogy idővel szépen felkészítené ezekre a dolgokra, így biztosan burokban fognak felnőni, s nagyobb sokként fogja őket érni, ha először találkoznak ezzel a dolggal. A világ nem fekete és fehér. Egy olyan légkört fogsz otthon teremteni, hogy ha ők melegnek is éreznék magukat, biztos, h nem menrnék neked megmondani, mert ismerik a maximálisan elutasító hozzáállásodat.

Már a stuccoknak sem jött be...

118. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 108. - Erikpipi)
2007. máj. 11. 03:07

Nem zarhatod a gyerekeidet el a vilagtol, nem foghatod be a szemeiket, amikor az utcara leptek.

Szerintem egy gyerekkel jobb mindent megertetni, amikor eljon az ideje.

Az eloiteletmentesseg nem jelent erkolcstelenseget, talan csak embersegesseget.

Egyebkent hidd el, nekem tok mindegy, hogyan neveled oket, mielott meg ujra leirnad.


Az emberiseg reszei es a tarsadalomkepbe beletartoznak, ahogy az is, hogy azonos nemuek az utcan kezenfogva setalnak, ugyanakkor ellenkezo nemuek is. Felvonulasokra meg senki nem kenyszerit senkit, nem muszaj kukkolni a "gay pride" vonulasokat. En nem problemazok ezeken, mert nem erdekelnek, majd ha lesz ra felesleges idom, amit nem tudok jobb dolgokkal eltolteni, akkor majd torom a fejem ilyesmin. ;)

117. 0b099f6590 (válaszként erre: 116. - Szika)
2007. máj. 10. 12:48
Én saját jogon érintetten.
116. szika (válaszként erre: 115. - 0b099f6590)
2007. máj. 10. 12:45
:) sokáig nem akartam írni, de úgy érzem, hog már csak miatta is muszáj volt. Nem engedném soha, hogy emiatt bárki megbántsa...
115. 0b099f6590 (válaszként erre: 114. - Szika)
2007. máj. 10. 12:37
Hasonlóan és érintetten.
114. szika (válaszként erre: 112. - 0b099f6590)
2007. máj. 10. 12:35
nincs mit..hasonlóan látjuk a dolgot. :)
113. szika (válaszként erre: 111. - Ancika)
2007. máj. 10. 12:35
:) hiába no :*
112. 0b099f6590 (válaszként erre: 110. - Szika)
2007. máj. 10. 11:36
Köszönöm
111. Ancika (válaszként erre: 110. - Szika)
2007. máj. 10. 11:08
szika már megint a szívemből írtál! :)))))
110. szika
2007. máj. 10. 10:10

A homoszexualitás nem divat. És pont. Elég sok szenvedést okoz elfogadni és együttélni ezzel a ténynel annak, aki a saját neméhez vonzódik. Az egyik legjobb barátom meleg. Fáj nézni, ahogy szenved, hogy mindenki előtt titkolni kell, hogy nem élhet párkapcsolatban, mert akkor esetleg elevszítené a munkáját, hogy nincs senkije... Borzasztó ez. Ő nem felvágni, reklámozni akarná, csak élni magának, boldogan. De amíg boszorkányüldözést csinálnak ebből is, addig nem lehet. És ő diplomás, okos, értelmes, szellemes, hihetellenül emocionális (értem ezt arra, hogy másodpercek alatt átérzi, és ráhangolódik a másik emberre - ettől oylan piszok jó ügyvéd). És mindezek mellett hihetetlenül férfias... Nem nyávog, nem öltöik bohócnak, az életről vallott nézetei leginkább konzervatívak. És ennyi. Nem téma, hogy ő meleg, minthogy az sem téma, hogy én heteo vagyok.


És véleményem szerint nem a melegek azok, akik undorítóan viselkednek egy szórakozóhelyen, az utcán, közösségben, hanem bizonyos ellenkező nemhez vonzódók. És személy szerint attól hányok, ha a metrón, vilalmoson közvetlen közelről kell végignéznem, ahogy igen kemény, nőkhöz vonzódó férfi barátunk az épp aktuális férfiakhoz vonzódó hölgyismerőse torkán ledugja a nyelvét, és hosszas cuppogások közepette örülnek egymásnak, miközben 18 éven felülieknek szóló műsört produkálnak. És Azt is utálom, hogy tini lánykák gondolják, hogy mekkora pasivadító dolgo, ha egymásnak esnek a táncparkett kellős kközepén. És ők nem melegek, és nem is divatból melegek, hanem heteroszexuálisok, csak enyhén szédültek...

Továbbá nem értem, hogy miért ne foghatná meg egy meleg a kedvese kezét az utcán. én is megteszem. nekik miért ne szabadna? Ugyanakkor hetero pároknál is piszkosul idegesít, ha képtelenek leszakadni a másikról. nem tudom elképzelni, hogy miért kell folymatosan a másikat nyalni, beszéd közben is...tiszta vicc..számoltam egyszer mérgemben, hogy 3-4 szavanként csók..egyebek..aztán ezt addig ismételték, amíg le nem szálltak a buszról. Én is párkapcsolatban élek, esküvőre készülünk, szeretjük egymást...de a szexuális életünk nem tartozik másra, az előjátékot nem a metrón bonyolítjuk, és nem az az egymás iránti érzések fokmérője, hogy ezt nyilvánosság előtt tegyük meg...


Mindezzel csak annyit szerettem vona mondani, hogy ne általánosítsunk, mert az sosem vezet semmi jóra... :))


És utóiratban még annyit: ha divat lenne a homoszexualitás, az ókorban kellene keresni a bűnösöket... :)))) (továbbá igen kitartó divat, ha több ezer éven át masszívan tartja magát - max. azért tűnik most többnek a magát melegnek valló személy, mert 60 éve még gázkamrába csukták volna őket..)

109. gpetra (válaszként erre: 108. - Erikpipi)
2007. máj. 10. 09:59
Szerintem a jó erkölcsnek semmi köze nincsen a melegekhez. Attól, mert valaki a saját neméhez vonzódik, még élhet erkölcsös életet. És ugyanez fordítva: minden hetero erkölcsös???
108. erikpipi (válaszként erre: 106. - 1a50c86bb0)
2007. máj. 10. 09:34

Olastad miről szól eza topik? A melegekről.

"Es ujra, neked peldaul mi kozod van ahhoz, hogy a 4 fal kozott mit csinalnak?"-Ha végigolasnád hozzászólásokat,mi is ezt szeretnénk.A négy fal között, akkor semmi, de ha nyílvános akkor viselje el a kritikát. Még a meleg is. Bocsi, hogy a gyerekeimet szeretném jó erköltsre tanítani, és ez spec. nem fér bele.

107. 0c97fbb607 (válaszként erre: 105. - Erikpipi)
2007. máj. 9. 17:12
hogyne!
106. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 105. - Erikpipi)
2007. máj. 9. 16:56
Remtorteneteket heterokrol nem lehetne ugyancsak irni? Nem tobb koztuk sem a gusztustalan, mint koztunk, heterok kozott. Es ujra, neked peldaul mi kozod van ahhoz, hogy a 4 fal kozott mit csinalnak? Csak te foghatod meg a parod kezet az utcan? Csak te elhetsz oszinten? Ez nem gyomor kerdese, csak a jozan esz. Az alja nepsegtol meg legyen barmilyen, igy is ugy is tavol kell az embernek tartania magat.
105. erikpipi (válaszként erre: 104. - 0c97fbb607)
2007. máj. 9. 14:14
Elbírja a gyomrod? mert akkor leírom.
2007. máj. 9. 14:09
Én is nagyon kiváncsi lennék rá!
103. erikpipi (válaszként erre: 88. - 0b099f6590)
2007. máj. 9. 14:01
Most komolyan ezt kérded?
102. cskata (válaszként erre: 98. - D77e128ed9)
2007. máj. 9. 13:40

oks, én sem Veled!:)

csak ahol a józan ész hiánya vezetett az illető körülményeihez, ott nem nagyon csípem, ha a kialakult helyzet miatt sírás-rívás van..:)

2007. máj. 9. 13:39

Én sem a melegekről beszéltem a 91,101 hsz.-ban.

Mert a homoszexualitás teljesen más dolog!

100. Hoxa
2007. máj. 9. 13:36
Piztburg, több pontban sértetted a fórumozási szabályzatot. Ha nem tudsz normális hangnemben hozzászólni ehhez a témához, akkor messzire kerüld el ezt a topikot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook