A hajhullás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
414. Tüsszi
2009. febr. 24. 12:07

Kedves Mindenki!


Soha nem gondoltam volna, hogy ilyen sokan vagyunk azok, akiknek napi problémát és legyünk őszínték szomorúságot okoz a hajhullás és hajritkulás.

Sajos engem is elért ez a zöldszemű szörny.

A kálváriám, ahogy olvasom sokatokhoz képest még nagyon fiatal, de már szinte teljesen kikészített. Annak örülök, hoyg van egy fórum, ahol tudunk beszélgetni, ahol sorstársakkal lehet kapcsolatot teremteni.

Szóval, három hónapja küszködök. Én nem vártam a vérvétellel, azonnal kimutatta, hogy vashiányos vérszegénységben szenvedek. Komolyan vettem. Vastabletta napi 2x, Revalid kúra, sok C-vitamin, friss zöldségek fogyasztásával próbálom butaságom elmúlt három évét kompenzálni, ugyanis ennyi ideig tudatosan nem ettem húst. Butaság? Enyhe kifelyezés. Azóta sokmindennek utánajártam. Tudjátok-e például azt, hogy az állati eredetű táplálékokban lévő vasnak a 70%-át hasznosítani tudja a szervezet, míg a növényekből nyert vas mindössze 20%?! A B12 vitaminnal pontosan ugyanez a helyzet. Ráadásul két doboz vaskészítmény után is csak egy egész egységet javult a vérképem, a transzferrin szaturáció szintén csak egy picit lett jobb ami még mindig csak a fele a ref. tartomány alsó határának. Hosszú menet lesz.

A soros úgy hozta, hogy sikerült egy olyan hajgyógyász szakembert találnom, aki nem csak kiváló termékekkel látott el, hanem lelki segítőtársnak is páratlan. Mert hát ez sem mindegy. (Privátban megadom az elérhetőségeket annak akit érdekel.)

Folyt köv...

413. 5e48d37001 (válaszként erre: 412. - Pesmár)
2009. jan. 26. 09:29

Szia! Én majd csak most megyek a fogorvoshoz,nekem is van egy kis fogproblémám,vagyis inkább csak az ínyem szokott 1 ponton néha bedurrani,az is okozhatja a hajhullásom,de ez az ínyproblémamár legalább 4 éve van,úgyhogy lehet,hogy más oka van.


De ,hogy írjak jó hírt is,tegnap este hajmosás közben körülbelül a fele hajmennyiség jött ki mint az eddigi megszokott.gondolom az Alpicort F használt ilyen gyorsan,és már a használata közben sem hullik ki annyi.

De a boldogságom hamar tova szállt,mikor este a kezembe került másfél éves fotóm amin látszik a hosszú aránylag vaskos lófarkam,ami ma már a múlté:(

Remélem,ninél hamarabb bekövetkezik Nálad a látványos javulás.

Én most bizakodó vagyok,mert a forcapil ugyanazokat a vitaminokat tartalmazza mint az Elevit,amitől emlékszem 2 hét alatt leállt a hajhullásom.Még a terhesség előtt kezdtem el szedni,lehet,hogy még most is szednem kellet volna,na mindegy...

Kitartást és javulást neked is!

412. pesmár (válaszként erre: 411. - 5e48d37001)
2009. jan. 23. 21:02
Szia!Még nincs késő,de kedden megyek,fodrászt váltok,nagyon dicsérik,és majd rábízom,hogy ő mit ajánl.Akihez eddig jártam,mindíg kitolt a hajammal,és már meguntam.Képzeld,ma meg fogorvosnál voltam,a helyire hiába vártam,így elmentem máshová,és kiderült,hogy egy húzásnál bennmaradt a fogtő,és már nagyon kinőtt,meg fájt is,kihúzta,és azt mondta,ettől simán hullhatott a hajam.Már előbb kellett volna!Na de majd hátha ezután alábbhagy.Remélem!Neked is javulást kívánok!
411. 5e48d37001 (válaszként erre: 408. - Pesmár)
2009. jan. 23. 15:01

Szia! Lehet,hogy késő már és megtörtént,de szerintem ne vágasd le,vagy ha igen akkor csak a végeiből néhány centit.Inkább sűrűbben menj fodrászhoz és csak kicsiket vágass.A rövid hajnál sokkal szembetűnőbb a hajritkulás,így meg tudjuk palástolni,hogy úgy fésüljük,hogy ne látszódjon.A rövid hajnak nincs esése,ha meg már nagyon ritka akkor világítani fog a fejbőr.Én is így csinálom sűrűbben látogatom a fodrászt és csak néhány centit vágatok.

Hajmosásnál nekem is több hullik ki,mint sima fésülködésnél:(

2009. jan. 23. 13:24

Sziasztok! Én még új vagyok itt és szeretném a segítségeteket kérni.Nyár óta hullik a hajam,amióta abbhagytam a szoptatást,előtte semmi gondom nem volt,bár zárójelben megjegyzem,hogy soha nem rendelkeztem dús hajzuhataggal:(

Előszőr nem vettem komolyan,revaliddal próbálkoztam.1 hónapig 3x2-őt majd 3x1-et naponta.4 hónapig.És Varga cseppet használtam még mellette + revalid samponnal mostam hajat.Sajnos szinte semmi javulás nem állt be.

Múlt héten szerdán voltam bőrgyógyásznál,eléggé elkeserített.Azt mondta előbb kellet volna jönnöm,elképzelhető,hogy hormonális a dolog,és elpusztúlhatnak a hajhagymák.


Forcapil kapszulát javasolt,ezt reggelente kell szednen,napi 2 szemet.Meg egy gyógyszertárban kevert port írt fel,ami cink+ c vitamin,ebből este napi 1-et kell bevenni.És naponta szintén esténként egy Alpicort F nevű hajszesszel kell bedörzsölnöm a hajas fejbőrt,ez enyhe hormon tartalmú szer.


Kaptam még beutalókat góckutatásra,és vérvételre is.


Az lenne a kérdésem,hogy valaki végig csinált már hasonló terápiát,és ha igen van -e valami pozitív hatása,és mennyi idő után jelentek meg az új hajszálak.

Eddig én csak annyit tapasztaltam,hogy nagyon fáj a gyomrom ezektől a készítményektől és talán már annyira nem hullik a hajam,de ezt még nem merem biztosra ki jelenteni.


Köszi mindenkinek aki válaszol:)Sok sikert nektek és gyógyulást!:)

409. Tempest
2009. jan. 18. 21:50

[link]


ismeri valaki ezt a hajnövesztő tonikot

408. pesmár (válaszként erre: 407. - Fc0df808b3)
2009. jan. 17. 12:29
Ezzel én is így vagyok,hajmosáskor mindíg sírok,most is elég sok kihullott,és sajnos le kell vágatnom,mert a vége eléggé kiszálkásodott.Pedig nem szeretem a rövid hajat,meg szerintem nem is áll jól.Meg eddig az nyugtatott,hogy legalább ott van hajam,ha már felül nem sok.Tudom hogy a sírás nem használ,meg hogy idő kell,de nem szeretek tükörbe nézni.És látod,az előbb még én biztattalak!De egy hajmosás,és vége az örömömnek.
407. fc0df808b3 (válaszként erre: 406. - Pesmár)
2009. jan. 16. 18:22

Igen láttam! :)

Azt hiszem venni is fogok, mert egész jókat írnak róla. Ha nem szárítja a hajat, akkor beválik.

Az Oltré szárít és ezért még jobban zsírosodik a hajam :( Már úgy utálom magam és a hajmosástól meg idegrohamot kapok.

406. pesmár (válaszként erre: 404. - Fc0df808b3)
2009. jan. 16. 09:28
Most néztem hogy van ez a sampon korpás hajra való változatban is.Láttad?
405. pesmár (válaszként erre: 404. - Fc0df808b3)
2009. jan. 16. 08:38
Ne add fel!Nekem is most az a jó,hogy tél van,és sapkát teszek,mert így hogy minden este az Alpicorttal bedörzsölöm,hiába mosom másnaponta,mindíg zsíros lesz tőle,vagy legalábbis mintha megse mostam volna.De most kitartó vagyok,és amit az orvos ajánl,azt használom,igaz,több mint tízezret tegnap is ráköltöttem,de mit csináljak?Ez van,sajnos.Szia,és kitartást!
404. fc0df808b3 (válaszként erre: 402. - Pesmár)
2009. jan. 15. 23:32

Az Alpicort-F-et én is használtam, de sajnos nekem nem volt jó.

Azt mondták, hogy hiába kenek bármit is a fejemre, nem tud felszívódni a megvastagodott zsíros-korparéteg miatt. :( Tehát elsőként ezt kell letakarítani, most ezen küzködök, de minden nap kell kezelnem a fejbőrt és nagyon unom már most.


Az ALPECIN-t használta már más is? Most megnéztem, tényleg jól hangzik.

403. fc0df808b3 (válaszként erre: 400. - Tempest)
2009. jan. 15. 23:24

Sajnos azt nem lehet tudni, azt mondta, hogy most rengeteg ilyen esettel találkozott. Én azt sem tudtam, hogy korpás a hajam, mert nem voltak tünetek :)


De a mikrokamera mutatta. Nagyon durva!

402. pesmár
2009. jan. 15. 23:10

Sziasztok!Ma voltam a dokinál,és ő is azt látta,amit én,vagyis a javulást a hajamon,egy csomó új hajszálat,csak még gyengék,és erősíteni kell!

Úgyhogy én bízok az Alpicort F-ben,és a Merz Speciál-ban,és a doki most meg sampont javasolt mást,Alpecin coffeines sampont,csupa jót ír,remélem az is használ majd!

401. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 399. - Fc0df808b3)
2009. jan. 12. 10:48
Majd várjuk, hogy hogyan alakul a hatása ennek a terméknek, kérlek, hogy tájékoztass minket.
400. Tempest (válaszként erre: 399. - Fc0df808b3)
2009. jan. 11. 20:46
Azt nem mondta véletlenül , hogy a zsíros korpa (sztem. nekem is az van) mitől van??
399. fc0df808b3 (válaszként erre: 398. - 94c02c5bb5)
2009. jan. 11. 20:22

Az Oltré termékeit ajánlották, a koprásodás elleni sampont és gél lotiont kell most használnom.

Ha megtisztul a fejbőröm, utána jöhet a hajhullás elleni termékcsoport.

398. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 397. - Fc0df808b3)
2009. jan. 11. 11:42
szia, priviben megírnád, hogy miket kaptál rá?
397. fc0df808b3 (válaszként erre: 396. - 6f4d0d160f)
2009. jan. 10. 22:57

És mióta hullott a hajad? Milyen tüneteid voltak? (zsírosodás, korpa, hajhullás, viszketés stb.)

Miket szedsz pontosan?


Én voltam ma egy OLTRE hajvizsgálaton, ahol megállapították, hogy azért hullik a hajam, mert zsíros korpás a fejbőröm és nem tud lélegezni.

Én a korpát nem észleltem, de azt láttam én is a mikrokamerás képen, hogy ott van, csak le van tapadva ezért nem hullik le,, nem látszik a ruhán :S


Szóval kaptam olyan mélytisztító anyagokat, ami eltűnteti a korpát, aztán jöhet a hajhullás elleni szer :)

2009. jan. 10. 00:21
Vas, E és D vitamin minden nap! gyönyörű lett tőle a hajam. a fodrász minden alkalommal megkérdni, mit csinálok vele!
2009. jan. 10. 00:20

LOREAL Aminexil Controlt ampullát és sampont keresek megvételre. ha van valakinek, írjon privit.

Köszönöm!

394. pinkdreams (válaszként erre: 393. - Pinkdreams)
2009. jan. 8. 11:39
végvétel=vérvétel
393. pinkdreams (válaszként erre: 392. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 8. 11:39

Hormonális gyógyszerekben nem vagyok otthon, éppen ezért a vendégeimet mindig elküldöm egy végvételre, mert abból legalább látni lehet, mi okozza a hajhullást.

Egy hölgynek foltokban hullott a haja, és a véréből megállapították, hogy vashiánya van, amira írtak neki vastablettát. Fél év alatt ugyanolyan szép haja lett, mint volt.

Ezért hangsúlyozom, célszerü először megkeresni a baj okát, mielőtt kidobnánk egy csomó pénzt mindenféle varázsszerre.

392. gyöngyszemü (válaszként erre: 391. - Pinkdreams)
2009. jan. 8. 11:30
Nálam ez fordítva volt! Nekem mindíg gyenge vékony szállú ritka hajam volt, de terhesség alatt, szotatás idő alatt meg sürűsödött meg erősödött. Amint vége lett a szoptatásnak újra a régi vékony tartás nélküli.... hajam lett. Úgyhogy nálam hormonális gondok lehetnek, de a dolik nem edtak rá semmit!! A hajgyógyász ajánlotta az Alpikort F-et, na az végre segített, mivel hormonális "gyógyszer".
2009. jan. 8. 11:22

Fodrász vagyok és a tapasztalatom az, hogy vannak bizonyos hajhullások, amelyeket nagyon nehéz megállítani. Ilyen a hormonális változás, belső gyulladás.

Külsőleg nagyon hatásos az Aminexil ampulla, amely elég drága, 42 db 23.000Ft, de ez elég 3-4-5 hónapra, attól függően hetente hányszor használják. Van férfi vendégem, aki naponta használja.

A másik hatásos szer még a Hairclinic kapszula, amit naponta 2x kell szedni. Ez azért is jó, mert nem hízlal és nem szőrösödik tőle az ember.

Szülés és szoptatás utáni hajhullás az esetek többségében leáll és visszanő a haj, szinte egyszerre.

390. gyöngyszemü (válaszként erre: 389. - Tempest)
2009. jan. 8. 11:09
Lehetséges erre még nem gondoltam, és nemtudom hogy hogy olcsobb. De azt tudom hogy a többi ehez hasonló Revalid, Dermipsor, STB... nem használtak! A Forkapiltól még a körmöm is megerősödött! Dehát mindenkinek más használ! Drága de egy próbát megér, vagyis egy hónap nem elég én 3hónapig szedtem napi 3szor 2, aztán egyre kevesebbet...
389. Tempest (válaszként erre: 386. - Gyöngyszemü)
2009. jan. 8. 10:50
Köszi csak azért kérdeztem, mert elég drága és arra gondoltam, hogy mivel vitaminokat úgyis szedek ezért ha csak azt venném meg ami hiányzik a vitaminjaimból akkor nem ugyanott vagyok csak olcsóbban??
388. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 383. - Keri123)
2009. jan. 8. 08:41
szia, igen, én most kipróbáltam valamit, lehet hogy jó lesz, írj privit, ha érdekel.
387. pesmár
2009. jan. 8. 07:59
Azt nem értem,hogy én megemlítettem a bőrgyógyásznak a forcapilt,és ő helyette a merz specialt írta fel.Annyian olyan jó véleménnyel vagytok róla,akkor ő miért nem azt írta fel?És Alpicort F oldatot próbálta már valaki,és használt?Nekem nemsoká elfogy egy flakon,és legközelebb a doki elég drága készítményt akarna felírni,azt mondta,hogy sampon+hajszesz =15000 Ft.Az a baj,nem kérdeztem a nevét,így nem tudok róla addig többet megtudni.Szerintetek kipróbáljam?Drágának találom,csak legalább használna!
386. gyöngyszemü (válaszként erre: 384. - Tempest)
2009. jan. 7. 23:12
B vitaminok D vitaminok, Cisztin, Metionin, Biotin, Cink. B5 B6 B9 D3vitaminok. Ezenkívül szénhidrát, fehérjék, és zsírok azt hogy hány mili.. nem írom le. De nagyon jó azt tudom!
2009. jan. 7. 21:23

sziasztok!

oktober körül irtam ide a hajkálváriámról.és sajnos most sem tudok semmi jót ide irni. egy hülye kérdés.. a haj és a szemöldök minösége lehet összefüggésben? mert nekemmindkettö egyforma szoval ha végighuzom a kezem rajta ugyanolyan sercegő hangot lehet hallani mint a hajamnál (ez kicsit viccesnek tünhet de ígyvan) fénytelen fakó sz*r, hajmosás után van amikor tömégével hullik ki a haj a tarkom egyik oldaláról, a másikról kitépve se jön ki semmi...mi a fenétöl lehet ez?

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook