Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A fogyokúrázók híznak..?! fórum

A fogyokúrázók híznak..?! (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 21. 19:29

Főleg terhesség után nehéz.


Na, lényeg a lényeg, a gimiig én tök normális (mondhatni gibircs) testalkatú voltam. Aztán a gimivel valami megváltozott, állandóan tanultam, kevesebbet mozogtam, így a főiskolára kerülve már rámfért a fogyi, ezért elkezdtem futni. Na, az pár hónap alatt kordában is tartott, szépen visszafogytam, a kajában nem is kellett visszafognom magam (persze azért nem zabáltam:)


...babát vártam, nem jött fel sok kiló, de volt rajtam előtte már 70 és fura mód, szülés után nem ment le a felszedett 10 kiló, hanem szépen jött hozzá még 10 és ez azóta is jojózik, attól függően, hogy éppen hogy sikerül a fogyókúrám. A futás pedig már nem segít a fogyásban.

Másfél éve tae-bozom, az segít annyiban (mert a kaját nem tudom megállni), hogy stagnáljon a súlyom, tehát ne menjen 100 fölé. Szóval tényleg nagyon nehéz terhesség után fogyni. Legalábbis nekem.

2009. nov. 21. 12:28
Azt tudjátok, hogy 1 kg zsír 9000 kcal? Egy kg fogyáshoz, ennyi kalóriahiányt kell előállítani a szervezetben. Ha az alapanyacseréd 1500-2000 kcal, akkor ha egyáltalán nem ennél semmit, akkor is min. 5 nap kellene 1 kg fogyáshoz. Ezért nehéz...
50. Edit2000 (válaszként erre: 49. - Globus)
2009. nov. 21. 12:25
Azért a sima vizet ajánlják, mert az méregtelenít. Leginkább ízesítetlen víz lehet...
49. globus
2009. nov. 21. 07:06
Ez remek elmélet (lehet), csak kérdés, hogy mikor igyuk meg azt a bizonyos napi 3 liternyi folyadékot, eddig nem mondták, hogy ízesített víz nem lehet. Vagy akár ízesítetlen tea... csak cukor tiltása ismert.
2009. nov. 21. 01:29

lehet megállj-t parancsolni?

hogyan?

a sportban én is kiegyensúlyozottabb vagyok, működik az akaratom és a terveim.

nem tudom....mi a célravezető?

47. ab4b6bc17d (válaszként erre: 46. - A22d4e01f3)
2009. nov. 20. 20:07
Így van. Csak az a nehéz, hogy a kiéhezés után ne essünk át a ló túloldalára, tehát tudni kell megálljt parancsolni magunknak. Elméletben ezt én is tudom :) gyakorlatban már nehezebb megvalósítanom, valószínű ezért megy jobban a mozgás, mint a diéta.
2009. nov. 20. 09:37

:D

szerintem mindenféle kiegészítés nélkül is a fogyás lényege, hogy kevesebb energiát viszel be!

ha kiéhezel, akárcsak "pszichésen" (pl egyoldalú étkezéssel, megvonással) vagy tényleges kiéhezés (mert nagyon keveset eszel!), akkor sem azért jön vissza több, mert egy ilyen után könnyen hízik a szervezet, hanem mert egyszerűen a kiéhezett ember többet eszik, ahogy bredamazon írta, mindenki így van ezzel, ha gyötri magát, én sose keresek ilyenfajta tudományos segítő magyarázatokat, ezeket a törvényszerűségeket pedig magában is felismertem! úgy kell fogyni, hogy az ember semmilyen téren ne éhezzen ki, és akkor nem lesz visszapótlás sokszoros mennyiséggel és hízás sem:-D

45. Cyntia (válaszként erre: 44. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 18. 14:53

Én citromos víz nélkül is leadtam 5 kilót 4 hét alatt..

MIndenki az általa bevált módszert alkalmazza..

44. ab4b6bc17d (válaszként erre: 43. - Cyntia)
2009. nov. 18. 14:51
Értelek, de ellent kell mondanom a szakembernek, már ami a citromos vizet jelnti, mert én pl. a 90 napos alatt (amit egy hónapig bírtam:) mindig citromos vizet ittam minden étkezésem után és nemhogy gátolta volna, hanem nagyban segítette a fogyásom! Az egy hó alatt 5 kg-tól szabadultam meg.
43. Cyntia (válaszként erre: 42. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 18. 14:39

Nem a hízásról van szó.

Hanem azt mondta a műsorban a szakember, hogy kajálás után megy a lebontás. S ha ezt megszakítod: akár citromos vízzel, akkor az agyad abbahagyja a lebontást, mert érzi az ízt: és az akár lehet citromos torta is. Nem azt mondta, hogy hízni lehet tőle, csak ha az ember nem tartja be, hogy vizen kívül 4 óránként mást ne vigyen be: akkor nem fog fogyni. De azt nem mondta és én se mondom, hogy hízni fog.

42. ab4b6bc17d (válaszként erre: 41. - Cyntia)
2009. nov. 18. 14:35

Ne érts félre, nem rád írtam. Utána olvastam és fogyókúrás szakember is írta, hogy a citrom fogyaszt. De hogy ne menjünk messzire, keresd meg a Femina weblap oldalán akár a fogyasztó gyümölcsöket. Szóva az a butaság, hogy citromos vízre ezt mondják.

Mondjuk az lehet, hogy ha nem igazi gyümölcs citromot raksz bele, hanem mű citromléval hígítod. Akkor biztos hízik tőle az ember. De az igazitól nem!

41. Cyntia (válaszként erre: 40. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 18. 14:27
Az a butaság, hogy te butázol. Olvass utána.
40. ab4b6bc17d (válaszként erre: 39. - Cyntia)
2009. nov. 18. 13:29
Ez butaság. Pont, hogy megindul tőle, ill. besegít a fogyásba.
39. Cyntia (válaszként erre: 38. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 17. 11:18
Nem is arról van szó, hogy a citromos víztől hízni lehet, hanem attól, hogy megáll a zsírlebontás, ha azt iszod.
38. ab4b6bc17d (válaszként erre: 3. - Dorottya84)
2009. nov. 17. 11:03

Szia. Van valami abban, amit írtál, viszont a citromos víztől nem fogsz hízni! Az pont nagyon jó zsírbontó.


A fogyókúrázók viszont úgy hízhatnak - most magamra nézve írom: hogy pl. elkezem a fogyit, mondjuk a 90 napossal, de egy idő után rámtör egy olyan rossz érzés, hogy valamiről lemaradok, ha nem ehetek meg ezt, vagy azt... így elcsúszom azon a bizonyos banánhéjon és lehet, hogy többet eszek, mint előtte, ráadásul hirtelen. Sajna nekem így jojózik a súlyom hétről-hétre...

2009. nov. 15. 13:54

....-biztosan

:D

2009. nov. 15. 13:53

szerintem a gond nem itt kezdődik, sem kinézetben, sem számokban, sem gondolkodásban,

de jó, hogy időben odafigyelsz, és valószínűleg eltúlzod a problémákat, de így legalább nem lesznek igazi gondok..

ha minden szempontból ura vagy a testednek, akkor még annyi dolgod sincs, hogy a legjobb életformát megtaláld, (nekem pl. ez volt a probléma...)

magától helyére kerülnek a dolgok, szépen-lassan.

35. 85055abb64 (válaszként erre: 34. - Cyntia)
2009. nov. 15. 12:38

Hát akkor te az az alkat vagy, aki könnyen hízik, könnyen fogy.

Legalábbis ezekkel az adottságokkal rendelkező emberek általában ilyenek.

Bár egy hátrányuk van, 10 kiló minusznál kezdik észrevenni mások, hogy fogytak.

Előnye, 10 kiló plussznál veszik észre, hogy híztak :DDDD

34. Cyntia (válaszként erre: 33. - A22d4e01f3)
2009. nov. 15. 12:20

Köszi szépen, tudom, hogy nem látszik és most méginkább jobban nézek ki, mint a képeken, de az izületi fájdalmaimat senkinek sem kívánom: ugyanis ez a jól kinéző test: 85 kiló. Amit így 167 cm-esen, nem igazán bírnak az amúgyis szétment izületeim. Van olyan, hogy nem bírok felállni, csak ha daruval felhúznak. És akkor még a gyereket cipelem, és minden mást a 3. emeletről lépcsőn. Szóval azért van itt mit tenni.

Én ha nagyon vékony vagyok: akkor 63 kiló vagyok. Egyszerűen tömegesebb vagyok másnál. A minap is 60 kilónak néztek, pedig 25 kilóval vagyok több.

De azért köszönöm.

2009. nov. 15. 11:14

kisbaba kismamája lenni = védett állapot,

megnéztem a képeket cyntia, semmi sürgős tennivalód nincs magaddal, csakis kényeztetni a kisbabádat és magadat, kész!

majd ha bombázni a strandon, akkor később fokozatosan tegyél érte, de csakis szerintem azzal a türelemmel és fokozatossággal, amivel dori! az a legjobb, kitűzni olyan célokat, amiket aztán előbb érsz el, dupla sikerélmény...

szerintem sem múlik semmi + 2-3 hónapon, főleg, hogy menet közben óhatatlanul is egyre jobban érzed magad....

szép napot!

32. Cyntia (válaszként erre: 31. - Dorottya84)
2009. nov. 14. 22:01

Tornázom már 4-5 hónapja: pontosan ugyanezeket, amiket írtál: minden nap 45 perc. Régen 10 évig aktívan élvonalban sportoltam.

Mondjuk az igaz, hogy a ruhák egyre jobban jönnek rám: hiába ugyanaz a súly a mérlegen..

Már nemsokáig szopizunk(mert ki vannak az izületeim, és oedemás a térdem, így muszáj szedni rá gyógyszert): úgyhogy aztán leszek én még nádszálvékony :D!

31. Dorottya84 (válaszként erre: 29. - Cyntia)
2009. nov. 14. 21:21

Na ne is mondd,párom mikor hazaér hatalmas púpozott tányér kaja,ráadásul olyan jóízűen eszik hogy egy anorexiás is leűlne mellé zabálni :D:D:D Szóval elég nehéz így de őt is noszogatom hogy kajáljon úgy mint én,még néha meginog de talán rászánja magát egyszer.Nem akarom bántani de részben ennek a jóízű evésének köszönhető az a sok plusz ami évek során jött fel mind a kettőnkre,na jó az én hibám leginkább de mikor este megkérdezte hogy kérsz egy katonát....naná hogy igent mondtam mikor a finom ropogós kenyér,póréhagymával és kis császárszalonnával úgy hívogatott.....szóval nehéz.

De ne is jusson eszedbe fogyizni míg szoptatsz,inkább egy kis tornát végezz otthon.Én a Norbi aerobzónáját csinálom,azért jó mert végi tudod csinálni azt a 40 percet megmozgat és jó érzés hogy csináltál valamit.Épp ma tornáztam a Rékával,igazi szadista egy nő, a hasizom részt fogom leginkább végezni mert van mit onnan átalakítanom.......de a felét ha normálisan megtudtam csinálni.Úgy kinyírt ez a 20perces hasizom torna hogy egész nap a fáradtság környékez.

Majd ha már babókád nem szopizik akkor már neki tudsz állni az evésen megváltoztatásán

30. Dorottya84 (válaszként erre: 24. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 21:04

Köszi a gratulációt.......még sosem akartam így lefogyni.Ja azt a fontos dolgot is kihagytam hogy nem tűztem ki magam elé elérhetetlen írreális célokat,mint pl .hogy 6 hónap alatt lefogyok 40kg....... a célom az volt májusba mikor elkezdtem hogy belefogyjak a régi farmerembe(iszonyú jó érzés volt mikor betudtam gombolni,most ott tartok hogy lötyög rajtam sőt lecsúszik :D:D:D ) mikor belefogytam a farmerbe akkor az volt a következő hogy évvégig meglegyen az a súly ami már vagy 3 évvel ezelőtt volt....a végleges súlyom ami már vagy 10 éve volt azt pedig jövő évvégig szeretném leadni,bár ha így folytatom és még a sport is hozzájárul a fogyásomhoz,akkor már remélem nyárra meglesz......

Sokan ott is hibáznak(szerintem) hogy uramisten de azonnal,nem mondom én is jobban örűlnék ha egy reggel arra ébrednék fel hogy huppppsz vékony vagyok,feszes......még tini koromba 2 hét alatt simán lefogytam 10kg ma már nem .Arre is rákellett jönnöm ha havonta 1-2 kg megy le az nem katasztrófa hanem normális ideális súlyvesztés,bár lassú de tuti hosszú távon tartósabb.

29. Cyntia (válaszként erre: 12. - Dorottya84)
2009. nov. 14. 18:16

Ezt egy nem diétázó mellett nehéz megállni. Plusz a gyereket is etetem.. Most is még csak most fogom csinálni a vacsorát..

Pedig nagyon szeretném, ha nádszálvékony lehetnék. Úgy sokkal jobban érzem magam, mint így. Dehát még szoptatok is: a szervezetem megtartja a kalóriákat a tejcsihez.

Minden erőmmel a fogyáson leszek. Bár nemrég diétáztam 4 hétig: olyan beteg lettem utána: mert ha az ember kevés fajtát eszik: akkor sokmindent nem tud bejuttatni a szervezetébe, ami támadhatóbb lesz: na ez akkor így volt nálam, és akkor abbahagytam a diétázást.: Addig 5 kiló ment le.

2009. nov. 14. 14:10

gratulálok,

amikor én készítem az ételt, akkor én kispórolom belőle a felesleges kcal-kat, de tudatosan nem ragaszkodom ehhez, mert az nálam már kudarcra is van ítélve... muszáj, hogy tudja bárhol enni, és ne kelljen nekem külön szakács vagy konyha/alapanyag, illetve ez persze nyaraláskor és mindenféle ünnepek idején is jól jön (most pl.Karácsony), én csak az arányokat nézem és a jóllakást (elégedetten álljak fel az asztaltól vagy maradjak ülve:-) szóval, magát az ételeket én nem reformosítom vagy nem ragszkodom ehhez.

(egyébként óhatatlanul is reformosítok, tudat alatt, szóval ezt nevezem spontán változásnak) =de ez nem terv vagy feltétel.

de ezek tényleg csak nüanszok, szerintem valahol ebben a fórumban benne van az igazság :-D

kis eltérésekkel, az meg a személyre szabottság miatt logikus is...hisz mindannyian egy kicsit mások vagyunk...


azért be kell vallanom, hogy nekem még nincsenek hónapok mögöttem, és nem is fogytam 5 kg-ot,

de majd az idő és a mérleg igazol, mert változtattam! (lassan 1 hete:-)

27. genlips (válaszként erre: 26. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 13:56

nekem a minőségi kalória nemcsak zöldség és gyümölcs.

cukor helyett steviat és mézet használok, fehérliszt helyett tk. tönköly vagy rozslisztet, margarin helyett vajat vagy mangalicazsírt, finomított napraforgó olaj helyett extraszűz olvívát és még van néhány. számomra ezek nevezhetők minőségi kalóriának, nemcsak zöldség és gyümölcs.

én 5 kg-ot adtam le 2,5 hónap alatt (60 kg-ról), a párom viszont 2 hónap alatt 8 kg-ot. súlytól függően arányosan fogytunk, tehát 100 kg esetében ez biztosan gyorsabban indul el.

amiért tényleg ezt úgy tartom nagyszerűnek, ahogy én csináltam, az az, hogy nekem nincs fogyókúrához kitartásom és nem is akarom edzeni... szóval hogy mindig teleehettem magam, nagy megváltás számomra.

a spontán fogyást pedig csak egyszer észrevettem, miután étrendet változtattam. a célom nem a fogyás volt, nem is tudtam róla, hogy ezzel én fogyni fogok, hanem az egészségesebb táplálkozás.

2009. nov. 14. 13:43

mondjuk én megszokott időpontokban eszem, és ez jó, az is, hogy spontán reflex, vagyis eleve így jön a megéhezés, illetve, hogy nem kell figyelni, kiszámítható, és persze nincs lelkifurdalás sem,

én spec. 4-szer eszem, nagyon-nagyon régóta, kivéve, ha valamilyen kúrát csináltam, és abba mondjuk nem volt vacsora...,de az nem is volt életképes...

én még a minőségi kcal.bevitelt sem eliminálom, csak az arányokat forszírozom, vagyis a nagyobbik rész mindig zöldség (gyümölcs), bármilyen formában.

hogy is alakult nálad a spontán fogyás? 1-2 hónapja kezdted? és egy méretet fogytál? kb.5 kg?

25. genlips (válaszként erre: 23. - A22d4e01f3)
2009. nov. 14. 13:12

megy kínlódás nélkül is nekem, mennyiség visszafogása nélkül, úgy, hogy akkor eszek, amikor éhes leszek, akár este 6 után van, akár nem.

nálam a lényeg a minőségi kalória bevitel az üres kalóriák helyett (fehérliszt, cukor), de ettől én még eszek édeset is és liszteset is :)

24. a22d4e01f3 (válaszként erre: 22. - Dorottya84)
2009. nov. 14. 12:57

teljesen érthető és jogos a válaszod, és igazad is van!

életmódváltást hajtottál végre, és úgy néz ki tartani is tudod és fogod is, és ezt természetesnek is veszed...

és az is meggyőző (nekem különösen tetszik) hogy a minőségbe nem nyúlsz úgy bele, hogy onnantól kezdve csak a saját konyhádban készült saját főztödet tudd nyugodt lelkiismerettel enni, vagyis nézel mennyiséget, mértéket, de nem tiltasz.

Még azt is elfogadom, hogy az esti evés elhagyása követendő lenne, csak két dolog miatt jegyeztem meg:

1. én nem tudom élethosszig, (megcsinálom akár hetekig is, de az kúraszerű érzés nekem, tehát örökre vállalni nem tudom, és! amióta nem is akarom megkönnybebültem :-))

2. mert benne volt a szövegedben, hogy azért 6 után nem enni, nem mindig könnyű

(tipp: ha valaki valamit szeretne, de az elsőre nehéz, akkor azt is fokozatosan kellene elérnie, sőt már eleve fokozatokkal kitűznie a célt, pl. vacsora elhagyása: egy idegig csak 10 percekkel korábbra hozni, utána mennyiségileg belenyúlni, esetleg minőségileg, de emindezt hónapokig fejlesztve-szerintem, mondjuk dori, te, már ennél előbbre vagy..:-)

kritika helyett gratulációt érdemelsz, ez egyértelmű, én csak a vita-megvitatás jegyében vetek fel kérdéseket, megjegyzéseket...

és persze várom a kontrákat:-))

23. a22d4e01f3 (válaszként erre: 21. - Genlips)
2009. nov. 14. 12:48

nem-nem, nálad nem!

nem tudtam meg, hogy mi volt a változtatás, mert az nyilvánvalóan volt és kell is...

de nagyon jól hangzik,

régebben talán nem hittem volna,hogy kínlódás nélkül is megy, ma ehhez tartom magam rendíthetetlenül :-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook